شیوه صحیح دستیابی به اهداف

شیوه صحیح دستیابی به اهداف

بطور متوسط هر ۳ دقیقه یکبار حواس ما پرت می شود و ۱۱ دقیقه طول می کشد تا دوباره تمرکز ما بدست آید. ما تمرکز خلاقانه نداریم. مدت زمان استراحت ما زمانی که در تختخواب هستیم مشخص نمی شود بلکه مدت زمانی که در حالت آلفا هستید مشخص می شود. اگر با سروصدا از خواب بیدار شوید، مدت زمان بودن شما در رختخواب مهم نیست. شما احساس خستگی خواهید کرد. کار کردن هم همین است. مدت زمانی که شما با انگیزه کارهای مهمی انجام می دهید، مفید خواهید بود. ممکن است شما در کل روز ۳ ساعت کار مفید انجام داده باشید، همان ۳ ساعت برای شما نتیجه بخش خواهد بود. مشکل این است که شما بیشتر اوقات در محل کار را صرف واکنش نشان دادن می کنید. چک کردن ایمیل و پیام و … درخواست های دیگران است که شما به آنها واکنش نشان خواهید داد. ۹۰ درصد از زمان ما در طول روز صرف واکنش به دیگران می شود در صورتی که باید خلاق باشید و زمان خود را صرف اولویت های کاری در راستای هدف مان کنیم. به دستور کار دیگران بی توجه باشید و آنچه برای خود و خانواده تان مهم است را انجام دهید.

 

کارهای همزمان، مانع بزرگ شیوه صحیح دستیابی به اهداف

۲۸ درصد تمرکز بخاطر انجام دادن کارهای همزمان از بین می رود. شما می توانید راه بروید و همزمان آدامس بخورید ولی نمی توانید همزمان به ۲ چیز مختلف فکر کنید. نمی توانید به یک فایل صوتی گوش کنید و همزمان ایمیل خود را پاسخ دهید. انجام دادن کار همزمان غیرممکن است اما شما می توانید از تعویض کردن مداوم استفاده کنید. وقتی شما این کار را انجام دهید ضریب هوشی شما ده واحد افت می کند اما وقتی شما مواد مخدر مصرف می کنید ۵ واحد از ضریب هوشی افت پیدا می کند. در این حالت احساس سردرگمی و گیجی به شما دست می دهد مثل کسی که چوب به سرش خورده است و این مانع می شود تا از توانمندی های خود به خوبی استفاده نمائید و قوه خلاقیت به خوبی عمل نمی کند. پس در این حالت، تمرکز و خلاقیت خود را از دست می دهید.
بزرگترین عامل حواس پرتی شما کدام است؟
شبکه های مجازی؟
ایمیل؟
پیام یا تماس تلفنی؟
همکاران؟
رفت و آمدهای زیاد مردم در محیط کار؟
انجام دادن چندکار همزمان؟
انجام همزمان چندکار عامل درونی خودتان است و سایر موارد عامل بیرونی هستند و این کار مثل سنگ زدن به سر باعث گیجی می شود.
این تحرک و جنبش زیاد در انجام همزمان کارها برای موفقیت، کاری است که نباید آنرا انجام داد. شما فقط با این کار خودتان را سرگرم می کنید ولی به چیزی نمی رسید. فعالیت برای بهره وری یا عجله کردن برای نتیجه.
شاید زیاد اتفاق افتاده که وقتی به منزل می روید، همسرتان از وضعیت و کارتان سؤال کند و شما معمولاً از شلوغ بودن و زیاد بودن کار می گوئید. روز را پر از استرس و پرکار می گذرانید ولی در جهت دستیابی به اهداف تان کاری نمی کنید.
این اشتباهات شما است که فکر می کنید تحرکات و فعالیت های شما نشانه بهره ور بودن شماست. شما باید روی کیفیت تمرکز کنید نه کمیت.

پیشنهاد می کنیم این مطلب را هم مطالعه نمایید  چگونه با شناخت استعداد ، اهداف درستی انتخاب کنیم؟

 

با شیوه صحیح دستیابی به اهداف ، بهره وری خود را ۳ برابر کنید.

بررسی ۵۰۰ مدیرعامل موفق و ثروتمند نشان می داد تنها ۹۰ دقیقه بر روی بهره وری فوق العاده خود تمرکز دارند. اعتراض روی این تحقیق، تحقیق را ۲ سال ادامه دادند و به ۲۸ دقیقه رسیدند. یعنی از ۱۲ ساعتی که در محل کارخود هستند، کمتر از نیم ساعت بر روی چیزی که واقعاً اهمیت دارد تمرکز می کنند.
بعضی افراد فوق موفق در طول روز فقط یک کار انجام می دهند. یک کار خیلی مهم و بزرگ. همان یک کار عامل موفقیت افراد خواهد بود.
تمرکز یک مهارت پایه ای برای موفقیت است. مثل خواندن و نوشتن
وقتی شما توجه تان را کنترل کنید، درواقع زندگی خود را کنترل کرده اید. ماهیچه تمرکزخلاق مثل ماهیچه های بدن پرورش پیدا می کند و وقتی استفاده نمی شود، توان خود را از دست می دهد و اگر بخواهید آنرا بسازید بستگی دارد چقدر تحت فشار و کشش قرار گیرد. کم کم با تمرین، ماهیچه قوی تر و بزرگتر می شود و توان بیشتری برای انجام دادن پیدا می کند. شما نمی توانید بیشتر از ۹۰ دقیقه بصورت کاملاً بهره ور، متمرکز بمانید. بعد از ۹۰ دقیقه ، نرخ بهره وری افت می کند.
اما برای داشتن ۹۰ دقیقه تمرکز بهره ور، بایستی یک حباب سکوت در اطراف خود درست کنید. چون اگر چیزی تمرکز شما را به هم بزند، ۱۱ دقیقه طول می کشد تا مجدد تمرکز خود را بدست آورید. حباب سکوت یعنی خاموش کردن گوشی، رفتن در یک اتاق بدون رفت و آمد و…
سعی کنید ۹۰ دقیقه تمرکز خود را حفظ کنید و فقط روی کار اصلی خود تمرکز کنید. تمرکز ۹۰ دقیقه ای روی یک کار، کمی سخت است. چون ماهیچه تمرکزتان ضعیف است. ولی خروجی شما در ۹۰ دقیقه تمرکز، فوق العاده خواهد بود. اما باید پس از ۹۰ دقیقه، ریکاوری و استراحت داشته باشید. تنظیم زمان استراحت برای افراد موفقی که نتایج فوق العاده ای از ۹۰ دقیقه تمرکز گرفته اند، سخت است. اما کار زیاد و سخت، انرژی انسان را کم می کند و نهایتاً بهره وری شما را کاهش خواهد داد.
اگر شما بخواهید یک قهرمان المپیک را تمرین دهید لازم نیست بر روی برنامه تمرینی و رژیم غذایی او تمرکز کنید. چون آنقدر تمرین کرده که تبدیل به یک قهرمان شده است. چیزی که باید انجام دهید این است که او را در یک اتاق حبس کنید تا ریکاوری و استراحت کند. چون در مسابقه دومیدانی تفاوت نفر اول و سوم فقط چند ثانیه است و کسی پیروز می شود که انرژی خود را برای زمان لازم حفظ کرده باشد. حتی وقتی کارمندان پرمشغله باشند و استراحت نداشته باشند، اثربخشی آنها کم می شود.
این را بدانید که انسانها حقوق میگیرند که با آرامش برسند نه اینکه بر استرس و دغدغه آنها اضافه شود.

پیشنهاد می کنیم این مطلب را هم مطالعه نمایید  قدرت تمرکز با مهارت نه گفتن

 

فرمول تحول عظیم و شیوه صحیح دستیابی به اهداف

۱- زندگی تان را به سه هدف خلاصه کنید. فقط ۳ هدف که اگر انجام دهید امسال را به بهترین سال زندگی تان تبدیل می کند. آن سه هدف را بردارید و مابقی را دور بریزید. چون اگر سه هدفی که بهترین سال زندگی شما را بسازد انتخاب کرده باشید، بقیه کارها انرژی و توان شما را می گیرد. مثلاً افزایش ۳۰ درصدی درآمد، کم کردن وزن و صمیمیت در خانواده
۲- برای هر یک از آن ۳ هدف ، دو یا سه رفتار کلیدی که مهمترین کار درجهت دستیابی به آنها می شود را انتخاب کنید. مثلاً برای افزایش درآمد، ساعت کاری بیشتر یا ارتباطات بیشتر با مشتریان ، برای کاهش وزن، ورزش روزانه و نخوردن غذای فست فوت و برای صمیمت در زندگی، سورپرایز کردن (گل خریدن، نامه نوشتن)، مسافرت رفتن و قدردانی هفتگی یا روزانه از همسرتان
۳- با ثبت ریتم روزانه مدام آن کارها را دنبال کنید و هرروز بررسی کنید که آیا در مسیر هستید یا از آن خارج شده اید. هرشب ۳ دقیقه، جدول برنامه های خود را نگاه کنید و ببینید آنها را انجام داده اید یا خیر و برای روز بعد برنامه ریزی کنید.

انجام این سه کار مهم، شیوه صحیح دستیابی به اهداف بزرگ شما در زندگی است.

جمعه  30 دی ماه

آخرین دوره ها در دنیای تحول آرایشگران
پیشنهاد می کنیم حتما مطالعه کنید

آیا می دانید هدف به چه معنا است؟ هنگامی که شما در...

هدف گذاری چیست؟ هدف گذاری یک مهارت بسیار قوی و نیرومندی است...

چگونگی دستیابی به هدف امروز از چالشی برای شما می گویم که...

مهارت هدف گذاری سلام می خواهم درباره مهارت هدف گذاری با یکدیگر...

چگونه هدف زندگی خود را پیدا کنید؟   امروز یک ماجرای جالبی...

هدف چیست؟ سلام امروز می خواهم درباره این با هم گفتگو کنیم...

نقش و نیروی هدف داشتن   سلام می خواهم برای شما از...

روش صحیح هدف گذاری   روش صحیح هدف گذاری چیست ؟ با...

هدف گذاری در زندگی شخصی   هدف گذاری در زندگی شخصی چیست...

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Call Now Button