دوره جامع هدف گذاری

دوره جامع هدف گذاری

دوره جامع هدف گذاری

 

ویژگی های دوره جامع هدف گذاری

۱٫هدف گذاری ۷ مرحله ای در ۷ روز در دوره جامع هدف گذاری

۲٫ ایجاد نقشه راه برای دستیابی به اهداف سال جدید

۳٫ دفترچه حرفه ای مدیریت هفتگی و ماهیانه

۴٫ نحوه چگونگی ایجاد عادت های افراد فوق موفق

۵٫دفترچه حرفه ای مدیریت عادات افراد فوق موفق

 

به دوره جامع هدف گذاری خوش آمدید. بهتر است بدانید در همین ابتدا شما بین ۳ درصد افراد جامعه قرار گرفته اید، که تصمیم گرفته اند برای سال جدید اهدافی مکتوب داشته باشند.۹۷ درصد جامعه هیچ رؤیا و هدفی ندارند. آن ها تنها می خواهند زندگی را به نحوی بگذارنند و حاضر نیستند برای دستیابی به اهدافی متعالی برنامه ریزی کنند آن ها حاضر نیستند برای دستیابی به سطحی بالاتر، از خودگذشتگی کنند.

اما جالب است بدانید که با وجود اینکه ۳ درصد از افراد جامعه اهدافی مکتوب دارند. تنها ۱درصد به اهداف خود متعهد هستند و آن ها را محقق می کنند.

 

تنها کافی است لیستی از آرزوها تهیه کنند و منتظر بمانند تا آنها خود به خود یکی پس از دیگری برآورده شوند. آنها می خواهند یک روز صبح از خواب بیدار شوند و اهداف خود را تحقق یافته ببینند.

بله، تهیه لیستی از اهداف و خواسته ها کار خوبی است؛ اما شما برای دستیابی به هر کدام از اهدافی که در لیست تان قرار دارد .باید خودتان را متعهد کنید.

هدف ما در این دوره جامع هدف گذاری این است که شما بین آن ۱ درصد قرار گیرید. یعنی نه تنها اهداف خود را اصولی در این ۸ روز تعیین کنید. بلکه می خواهیم طی ۴۸ هفته آینده ، این اهداف را به واقعیت زندگی تان تبدیل کنید.

 

روز اول: اهمیت هدف گذاری و اصول صحیح هدف گذاری

در روز اول دوره جامع هدف گذاری به شما اصول صحیح هدف گذاری را بر طبق آموزهای دارن هاردی و جیم ران خواهیم آموخت . در واقع، روز اول به شما یاد خواهد داد که در روز دوم و سوم چگونه اهداف خود را به وضوح مشخص کنید و چگونه برای خودتان ویژن یا تصویر ذهنی یک ساله (کوتاه مدت) و ۱۰ساله (بلندمدت) را تعیین کنید . بنابراین باید آموزهایی را که در روز اول مطرح می شود به خوبی فرا بگیرید .

در روز اول توضیح داده خواهد شد. که چه تفاوتی بین هدف گذاری بلند مدت و کوتاه مدت وجود دارد . اشتباه رایجی که اکثر افراد در هنگام هدف گذاری مرتکب می شوند این است که نحوه هدف گذاری بلند مدت و کوتاه مدت آن ها یکسان است.

همین اشتباه باعث می شود در مراحل ابتدایی هدف گذاری، اهداف نامناسبی را تعیین کنند که در نهایت چیزی جز ناکامی و ناامیدی برای آنها به همراه ندارد. یادتان باشد هدف گذاری چیزی فراتر از تهیه لیستی از آرزوهااست . هدف گذاری اصولی اثبات شده دارد که باید به طور کامل رعایت شوند.

پیشنهاد می کنیم این مطلب را هم مطالعه نمایید  شش تمرین فوق العاده برای آموزش هدف گذاری در زندگی

 

روز دوم: تعیین اهداف مالی، شغلی و سبک زندگی

در روز دوم دوره جامع هدف گذاری اولین دفترچه تمرین با عنوان “دفترچه هدف گذاری شماره ۱” رابه اشتراک خواهیم گذاشت.

در روز دوم و سوم هدف این نیست که چگونگی دستیابی به هدف را مشخص کنیم. بلکه تنها می خواهیم اهداف را به صورت کاملاً شفاف برای خود مشخص کنیم . این اولین مرحله در فرایند هدف گذاری است . درست مانند سفرکردن است.

هنگامی که قصد سفر دارید ، اولین چیزی را که باید مشخص کنید ، مقصد است . باید بدانید می خواهید به شمال بروید یا جنوب . روز دوم، براساس آموزهای روز اول، اهداف مالی، شغلی و سبک زندگی خود را تعیین می کنید و هم چنین در دفترچه هدف گذاری شماره۱، ویژن یا تصویر ذهنی از ۱ سال و ۱۰ سال آینده خودتان را در بخش مالی، شغلی و سبک زندگی طراحی می کنید.

 

روز سوم: تعیین اهداف جسمی، ذهنی، معنوی و روابط

در روز سوم دوره جامع هدف گذاری دومین دفترچه تمرین با عنوان “دفترچه هدف گذاری شماره ۲” را به اشتراک خواهیم گذاشت. روز سوم همانند روز دوم در دفترچه  هدف گذاری شماره ۲ ویژن یا تصویر ذهنی از یک سال و ۱۰ سال آینده خودتان را در بخش جسمی ، ذهنی، معنوی و روابط طراحی می کنید .

برای تمرینات روز دوم و سوم زمان کافی اختصاص دهید . زیرا اگر این مرحله را به خوبی انجام ندهید و اهداف مناسبی برای خود مشخص نکنید، انجام بقیه مراحل بی فایده می شود. باز هم تأکید می کنیم دراین مرحله لازم نیست چگونگی دستیابی به هدف را مشخص کنید. دراین مرحله فقط می خواهیم مقصد را تعیین کنیم.

 

روز چهارم: برای هر کدام از اهداف خود “چرایی ” بزرگ پیدا کنید.

به جرأت می توان گفت روز چهارم دوره جامع هدف گذاری حیاتی ترین بخش هدف گذاری است. در طی روزهای دوم و سوم اهداف خود را به وضوح مشخص کرده اید. در روز چهارم باید برای هر کدام از آن اهداف دلیل بزرگی پیدا کنید. چیزی که دارن هاردی به آن “نیروی چرایی” می گوید و جیم ران آن را “دلیل اساسی” می نامد.

انجام تمرینات روز چهارم به شما کمک خواهد کرد که در طی یکسال، در دام اهمال کاری گرفتار نشوید. از همین ابتدا باید بدانید در مسیر رسیدن به اهداف تان روزهایی خواهد آمد که شرایط سخت می شود و با مشکلات و چالش های متعددی روبرو می شوید و اگر “چرایی بزرگی” برای رسیدن به هدف تان نداشته باشید؛ به محض مواجه شدن با اولین شکست تسلیم می شوید.

 

روز پنجم: برای دستیابی به هدف تان باید به چه کسی تبدیل شوید؟

دارن هاردی می گوید: اغلب افراد بعد از تعیین اهداف، این سوال را مطرح می کنند “من اهدافم را مشخص کرده ام، حالا برای دستیابی به آن ها باید چه کار کنم ؟”

پیشنهاد می کنیم این مطلب را هم مطالعه نمایید  تعریف هدف گذاری و نمونه هدف گذاری درست و اشتباه

این سوال بدی نیست، اما اولین سؤالی نیست که باید جواب آن را پیدا کنید. اولین سوال این است:

“حال که اهداف خود را مشخص کرده ام، باید به چه کسی تبدیل شوم؟”

 

در روز پنجم دوره جامع هدف گذاری برطبق اهدافی که در طی روزهای گذشته به وضوح مشخص کرده ایم، از خودمان این سؤال را خواهیم پرسید که برای دستیابی به این اهداف باید به چه کسی تبدیل شوم؟ همان طور که جیم ران می گوید “اگر اهداف بزرگ تری دارید، باید به همان کسی تبدیل شوید که خواهان آن هستید.”

بنابراین اگر خواهان دستیابی به هدفی هستید، باید تغییراتی اساسی در زندگی تان ایجاد کنید. به طور مثال، اگر یکی از اهداف شما این است که طی چهار چالش ۹۰ روزه ۱۵ کیلو گرم وزن کم کنید، اما هیچ کدام از عادات غذایی خود را اصلاح نکنید، هرگز به این هدف نخواهید رسید.

این جاست که می توانید از قدرت عادت ها  استفاده کنید. همان طور که می دانید ابتدا شما عادت ها را می سازید و سپس در طولانی مدت عادت های شما زندگی شما را خواهند ساخت. در روز پنجم به طور مفصل درباره قدرت عادت ها صحبت خواهیم کرد.

آموزه های دارن هاردی را برای از بین بردن عادت های بد و ایجاد عادت های خوب به طور کامل بررسی می کنیم. هم چنین به کمک آموزه های کتاب فوق العاده “قدرت عادت” نوشته چارلز دوهیگ مکانیزم ایجاد و از بین بردن  عادت ها بررسی می کنیم.

 

روز ششم: نحوه مدیریت حرفه ای عادت ها (قسمت اول )

در روز ششم دوره جامع هدف گذاری ، قسمت اول دفترچه ی “مدیریت عادات افراد فوق موفق” را با شما به اشتراک خواهیم گذاشت. آموزه های دارن هاردی را برای از بین بردن عادت های بد مطرح می کنیم.

تکنیک “قانون طلایی” چارلز دوهیگ را نیز به عنوان تکنیک قدرتمند از بین بردن عادت های بد و جایگزین کردن عادت های جدید مطرح خواهیم کرد. توجه داشته باشید که تمرین های بسیار مهمی در دفترچه “مدیریت عادات افراد فوق موفق” مطرح شده است که به انجام رساندن آن زمان بر است. بنابراین برای انجام تمرینات روز ششم زمان مناسبی را اختصاص دهید.

 

روز هفتم:  نحوه مدیریت حرفه ای عادت ها (قسمت دوم )

در روز هفتم دوره جامع هدف گذاری ، قسمت دوم دفترچه “مدیریت عادات افراد موفق” را با شما به اشتراک خواهیم گذاشت. آموزه های  دارن هاردی را برای ایجاد عادت های خوب به طور کامل بررسی می کنیم. راهکارهایی را برای تثبیت عادت های جدید معرفی می کنیم.

تکنیک “جدول ثبت ریتم هفتگی” دارن هاردی را معرفی خواهیم کرد. تکنیک “ایجاد زنجیره” دارن هاردی را مطرح خواهیم کرد و سپس نحوه کار با دومین قسمت دفترچه “مدیریت عادات افراد فوق موفق” را توضیح خواهیم داد.

جمعه  30 دی ماه

آخرین دوره ها در دنیای تحول آرایشگران
پیشنهاد می کنیم حتما مطالعه کنید

آیا می دانید هدف به چه معنا است؟ هنگامی که شما در...

هدف گذاری چیست؟ هدف گذاری یک مهارت بسیار قوی و نیرومندی است...

چگونگی دستیابی به هدف امروز از چالشی برای شما می گویم که...

مهارت هدف گذاری سلام می خواهم درباره مهارت هدف گذاری با یکدیگر...

چگونه هدف زندگی خود را پیدا کنید؟   امروز یک ماجرای جالبی...

هدف چیست؟ سلام امروز می خواهم درباره این با هم گفتگو کنیم...

نقش و نیروی هدف داشتن   سلام می خواهم برای شما از...

روش صحیح هدف گذاری   روش صحیح هدف گذاری چیست ؟ با...

هدف گذاری در زندگی شخصی   هدف گذاری در زندگی شخصی چیست...

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
2 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
علی اصغر اعتدالی

عالیه ولطفا برایم بفرستید

Call Now Button