بیوتی کوچینگ
بیوتی کوچینگ

شما به یک کوچ نیاز دارید اگر …

بیوتی کوچینگ

* به موقعیت مطلوب خود نرسیده اید.

بیوتی کوچینگ

* نمی‌توانید درآمد خود را افزایش دهید.

بیوتی کوچینگ

* در تصمیم گیری برای توسعه کسب و کار خود دچار تردید هستید.

کوچ چیست؟

ایزاک نیوتن می‌گوید:‌ «اگر توانسته‌ام چشم‌انداز وسیع‌تری از دیگران را تماشا کنم، به‌خاطر ایستادن بر شانه‌های بزرگان بوده است.»

به گفته‌ی نیوتون، مربی و آموزگار وسعت دید می‌بخشد و به شاگرد فرصت می‌دهد که به قله‌های رفیع‌تری پای بگذارد. خلاصه اینکه مربی، مشاوره و منابع انکارناپذیری عرضه می‌کند که لزوما یا به‌ آسانی، قابل دسترسی نیستند. یکی از واقعیات کلیدیِ زندگی این است که شما نمی‌توانید به‌تنهایی هر کاری انجام دهید و برای خود کسی باشید. بالاخره شما به دیگران و دیگران هم به شما نیاز پیدا می‌کنند. نهایتا متوجه می‌شوید که شما یک جزیره نیستید و وابستگی متقابل انسان‌ها به یکدیگر، واقعیت آشکاری است که گفته‌ی معروفی را به یاد می‌آورد: «انسان در خلاء زندگی نمی‌کند». همه‌ی ما در بُرهه‌ای از زندگی خود به کمک، حمایت، بینش، بازخورد و منابع دیگران نیاز پیدا می‌کنیم.


ایجاد انگیزه در آرایشگران

سیستم سازی و مدیریت

جذب مشتریان جدید

حفظ و نگهداری مشتریان

بازگشت مشتریان قبلی به سالن

تبلیغات اثربخش

تقویت فضای مجازی

برندسازی شخصی و سازمانی

چرا کوچ در بحران کنونی مهم است؟

۱. مربی تربیت و راهنمایی می‌کند.

مربیان شما را هدایت و آماده‌ی تغییر می‌کنند. چرخ اقتصاد برای نیروی کار جدید، صِرفا با کار سخت نمی‌چرخد، بلکه کار هوشمندانه نیز اهمیت دارد. باید نسبت به افراد، روابط، فرآیندها، فرصت‌ها و راهبردها هوشمندانه‌تر رفتار کنید. مربیان بزرگ با مشورت‌های خردمندانه‌شان شما را هوشمندتر می‌سازند.

۲. مربی انگیزه می‌دهد.

مربیان بینش و تصورتان را تغییر و بهبود می‌دهند. آنها ایده‌ها، افکار و بصیرت‌هایی ارائه می‌دهند که شما را به چالش می‌کشند و قادرتان می‌سازد تا فراتر از دایره‌ی معلومات خود بیندیشید. مربیان با ارتقای قابلیت‌های فکری، ژرف‌بینی و بینش‌تان را وسعت می‌بخشند. مربیان، شانه‌های خودشان را سکوی پرش شما می‌سازند. آنها پشت‌تان می‌ایستند و این اعتماد نباید مورد سوء‌استفاده قرار بگیرد، چون این حمایت، اعتباری حیاتی به شما می‌بخشد که نهایتا درها را برای شما باز می‌کند و به شما امکان دسترسی به فرصت‌های دست‌نایافتنی را می‌بخشد.

۳. مربی به چالش می‌کشد.

مربیان شما را به‌پیش هدایت می‌کنند. مربیان نمی‌گذارند پاروها را رها کنید و شما را چنان به چالش می‌کشند که بیشتر از آن‌که فکرش را بکنید، در کارتان پیشرفت کنید و جلو بروید. هنگام موفقیت‌ها به شما دلگرمی می‌دهند و به شما مشورت می‌دهند که چطور از شکست‌های خود درس بگیرید و به این ترتیب، به‌پیش بروید.

۴. مربی حمایت می‌کند.

مربیان شما را از گام‌های غلط برحَذر می‌دارند. مواظب هستند که شاگردانشان زودتر از موعد در معرض تجارب بزرگ قرار نگیرند. آنها ایده‌هایی عمیق به شاگردانش می‌دهند، آنها را از میان موقعیت‌های خطرناک در سازمان‌ها عبور می‌دهند و تصمیمات اقتصادی درست در راه‌اندازی کسب‌و‌کار یا قبول تعهدات ارائه می‌دهند. هدایت آنها مانع از گام‌های غلطی می‌شود که موفقیت آدمی را از بین می‌برند. مربیان با مشاوره‌ی صحیح خود، مانع از سقوط شاگردان‌شان در مَغاک‌های شکست می‌شوند.

۵. مربی مشورت می‌دهد.

مربیان درس‌های زندگی را با شاگردان‌شان سهیم می‌شوند. از داستان‌ها و چشم‌اندازهای خود استفاده می‌کنند تا تصویری از احتمالات بسازند. آنها از حرف‌ها و اعمال خود استفاده می‌کنند تا شما را حمایت کنند. شما را خیلی فراتر از آنچه فکرش را بکنید، رشد و پرورش می‌دهند. بالاخره اینکه آنها هیچ‌وقت شما را تنها نمی‌گذارند و همیشه پشتیبان‌‌‌تان هستند. همیشه به شاگردان‌شان ایمان دارند و همواره آنها را تشویق و ترغیب می‌نمایند. مربیان بزرگ، تا زمانی که آرزوهای شاگردان خود را به واقعیت پیوند بزنند به آینده‌ی آن‌ها پای‌بند می‌مانند.

کوچینگ یا مربیگری فرایندی ا‌ست با هدف افزایش بهره وری که به‌جای تکیه بر گذشته یا آینده دور، بر «اینجا و اکنون» متمرکز است. کوچینگ را می‌توان در قالب‌های متنوعی پیاده‌سازی کرد و وظایف متفاوتی برای مربی متصور شد. در جهان‌بینی توسعه فردی و بهره‌وری کسب و‌ کار، مربی صرفا فردی متخصص نیست؛ بلکه نقش اصلی او تسهیل‌کردن فرایند یادگیری است.

کوچینگ چیست و چه تعاریفی دارد؟

اگر می‌خواهید بدانید کوچینگ یعنی چه، به این ضرب‌المثل معروف چینی فکر کنید:

اگر قصد دارید فردی را یک وعده سیر کنید، به او ماهی بدهید؛ اما اگر می‌خواهید او را تا آخر عمر سیر کنید، به او ماهیگیری یاد دهید!

کوچینگ در اصل به‌معنای کمک‌کردن به دیگران در راستای بهبود عملکرد آنهاست. مربیان نمونه معتقد‌ند هر فردی راهکار حل مسئله خود را در اختیار دارد؛ اما شاید برای یافتن آن راهکار به کمی کمک نیاز داشته باشد:

کوچینگ شکوفا‌کردن نیروی بالقوه افراد در راستای بیشینه‌کردن بهره وری آنهاست. معنی کوچینگ بیشتر در وجه یاریگری آن نهفته است تا وجه تعلیمی آن!

بیوتی کوچینگ

تعاریف کوچینگ

کوچینگ تعاریف فراوانی دارد؛ اما آن را می‌توانیم در این عبارات خلاصه کنیم:

کوچینگ کمک به افراد برای تغییر‌دادن آرزوها و حرکت در مسیر مطلوب است؛
کوچینگ حمایتی همیشگی از افراد است و به آنها کمک می‌کند به شخصیت ایدئال خود تبدیل شوند؛
کوچینگ خودآگاهی، قدرت تصمیم گیری و توان تحول را در افراد پرورش می‌دهد.

در دوره بیزینس کوچینگ در صنعت زیبایی چه چیزی فرا خواهید گرفت؟

مربی یا در اصطلاح، کوچ به مشتریانش کمک می‌کند تا به حداکثر بهره‌وری و نتایج دلخواه در زندگی شخصی و حرفه‌ای خود دست یابند. کوچینگ دستیابی به بهترین عملکرد، آموختن و پیشرفت در مسیر مطلوب را تضمین می‌کند. مربیان معمولا درزمینه مدنظر مشتریان خبرگی و تجربه فراوانی دارند.

کوچینگ بر مبنای این باور پایه‌ریزی می‌شود که افراد راهکار حل مسائل خود را در اختیار دارند.

مربی صرفا متخصص نیست؛ بلکه تلاش اصلی او کمک به دیگران برای شکوفایی استعداد‌های بالقوه است. کوچینگ بر خودِ فرد و محتویات ذهن او متمرکز است. هرکسی می‌تواند مربی باشد و کوچینگ شرایط ویژه‌ای ندارد. همه می‌توانند در تعامل با دیگران (دوستان،‌ همکاران، زیردستان یا حتی افراد مافوق)، رویکرد کوچینگ را انتخاب کنند.

مهارت اصلی در کوچینگ پرسیدن سؤالات درست است:
سؤال‌هایی که افراد را در کشف مسائل اصلی آنها یاری می‌کند.

مربیان بزرگ به موفقیت‌تان علاقه نشان می‌دهند.

مربیان خودشان را وقفِ موفقیت‌تان می‌کنند.

مربیان بزرگ به بیش‌ترین نفع شما می‌اندیشند.

مربیان بزرگ باشما رقابت نمی‌کنند، مکمل شما هستند.

مربیان بزرگ از موفقیت‌های شما هراسی ندارند.

رسیدن به یک نقشه کاری برای جهش هزار برابری

ارتقاء سطح به استراتژیست با بکار گیری همه عناصر

نگاه نو، بینش نو ، دستاوردهای جدید

تفاوت آموزش و تعلیم با کوچینگ چیست؟

در آموزش و تعلیم، ما آموزگاری خبره در اختیار داریم که دانش خود را به دانش‌آموزان تزریق می‌کند.

در فرایند آموزش، درست مانند کوچینگ، معلمان نمونه از شیوه‌های آموزشی مشارکتی و تعاملی استفاده می‌کنند؛ اما تفاوت اینجاست که فاصله دانشِ معلم با دانش‌آموز بسیار زیاد است و «جواب درست» همواره در اختیار معلمان است!

تفاوت منتورینگ و کوچینگ چیست؟

منتورینگ شباهت زیادی به کوچینگ دارد. مرشد راهنمایی ا‌ست که با کمک‌کردن به افراد، سرعت آنها را در یادگیری و پیشرفت افزایش می‌دهد.

منتورینگ بر آینده متمرکز است. در مقابل، کوچینگ بر «اکنون» و حل مشکلات و مسائل امروز تمرکز دارد.

تفاوت مشاوره و کوچینگ چیست؟

مشاوره بیشتر شبیه مداخله‌ای درمانی است.

تمرکز مشاوره بر گذشته است. مشاور سعی می‌کند فرد را در عبور از موانع و مسائل گذشته یاری دهد و او را به‌سوی آینده به حرکت درآورد. تمرکز مشاوره می‌تواند بر احوالات درونی یا شرایط بیرونی افراد باشد.

مدرس دوره بیزینس کوچینگ در صنعت زیبایی

مرتضی محمدی موسس و مدیر موسسه آموزش دنیای تحول است که علاوه بر تحصیلات دانشگاهی و تالیف چندین کتاب و مقاله، به عنوان مشاور به بسیاری از سالن های زیبایی کشور مشاوره کسب و کار و بهبود فرآیند ارایه نموده است.

بیوتی کوچینگ

مرتضی محمدی

  • مشاور و مدرس توسعه کسب و کار سالن های زیبایی
  • نویسنده 5 جلد کتاب
  • نویسنده دهها مقاله
  • 13 سال سابقه تدریس و مشاوره
  • عضو انجمن مدیریت استراتژیک کشور
  • دارای مدرک کوچینگ از آکادمی MSI
  • کارشناسی ارشد مدیریت اجرایی و دانشجوی DBA
  • برگزاری بیش از یکصد همایش و ورکشاپ
  • بیش از 10000 شرکت کننده در دوره های برگزار شده
  • دارای مدرک DNW مدیریت

برای درک اینکه «کوچینگ دقیقا چیست» باید در تجربیات شخصی خود تأمل کنید. به این فکر کنید که والدینتان چگونه شما را در برداشتن گام‌های اول تشویق می‌کردند یا چگونه دوچرخه سواری، خواندن و نوشتن یا هر مهارت دیگری را به شما آموزش می‌دادند.

کوچینگ یعنی به دیگران در یافتن راه‌حل مشکلاتشان کمک کنیم تا عملکردشان بهبود یابد. کوچینگ یکی از شیوه‌های بسیار کارآمد آموزش به افراد است که در محیط‌های کسب‌و‌کار هم طرف‌داران فراوانی دارد.

مهم نیست از کوچینگ در ورزش استفاده می‌کنید یا در زندگی و کسب‌و‌کار! مربی خوب باور دارد که پاسخ تمام مسائل در درون شما نهفته است. مربی تنها شما را در شکوفایی و کشف استعداد‌های خود یاری می‌دهد تا آنچه خود دارید، از بیگانه طلب نکنید.

فکر می‌کنید در کدام برهه از زندگی‌تان اگر یک کوچ همراه شما بود می توانستید تصمیم بهتری بگیرید؟ اکنون در کدام بعد از زندگی‌تان وجود یک کوچ می‌تواند مؤثر باشد؟

برای دریافت مشاوره از کارشناسان دنیای تحول کلیک کنید.

دریافت مشاوره

مشاوره رایگان دوره بیزینس کوچینگ در صنعت زیبایی

با توجه به شرایط حاضر، دوره بیوتی کوچینگ به دو شکل حضوری و آنلاین اجرا می‌گردد. شرکت کنندگان در هر دو حالت از مزایای یکسانی برخوردار هستند و مدارک دوره را دریافت می‌کنند.

جهت دریافت مشاوره تنها کافیست نام و نام خانوادگی و شماره تماس خود را در فرم زیر وارد نمایید. کارشناسان دنیای تحول در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

پروتکل‌های بهداشتی برگزاری همایش در دوره کرونا

بیوتی کوچینگ

با توجه به شیوع ویروس کرونا به شما اطمینان می‌دهیم تا با حفظ کلیه پروتوکل‌های بهداشتی در سرتاسر این همایش آموزشی مراقب سلامتی شما باشیم. از جمله اقدامات پیش بینی شده برای این دوره می توان به موارد زیر اشاره کرد:

ضد عفونی سازی و پاکسازی سالن همایش قبل از هر جلسه
ارایه ژل ضدعفونی و ماسک
تب سنجی و کنترل علایم در هنگام ورود به جلسه
رعایت مسایل بهداشتی در هنگام پذیرایی