چگونگی دستیابی به هدف

چگونگی دستیابی به هدف

امروز از چالشی برای شما می گویم که گریبان گیر بسیاری از افراد است. آن هم چالش چگونگی دستیابی به هدف  چند بار برای رسیدن به هدفتان کوشش کردید اما شکست خوردید و به نتیجه نرسیدید؟ من بارها برای رسیدن به هدف خود وقت و انرژی زیادی گذاشتم اما در پایان به نتیجه دلخواه خود نرسیدم. یک روز که خسته از این همه دویدن و به نتیجه نرسیدن بودم با خودم گفتم حتماً یک جای کار من اشکال دارد. باید دقیق بشوم و ایراد کار را پیدا بکنم. پس از مدتی به این نتیجه رسیدم که باید در چگونگی دستیابی به هدف مهارت پیدا بکنم.

 

چرا ما در مقابل اهدافمان شکست می خوریم؟

من فکر می کنم دو دلیل دارد:

یک،  از آنجایی که مغز انسان دوست دارد به سرعت هرچه تمام تر به نتیجه برسد. طبیعتاً انسان دوست دارد زودتر به هدف خود برسد. و به احساس رضایتمندی برسد.

دو، بسیاری از ما روی نتیجه نهایی تمرکز می کنیم مثلاً یکی از هدف ما گرفتن مدرک آیلس است. در طول مدت آموزش، ما لغات بیشتری یاد می گیریم در گرامر مهارت بیشتری یادمی گیریم. اما چون چشم مان همواره به نقطه پایانی است متوجه این پیشرفت های ریز نمی شویم. در صورتی که همین پیشرفت های کوچک با یکدیگر جمع می شود و تبدیل به پیشرفت بزرگ و رسیدن به هدف و موفق شدن می شود.چون چشم ما به نقطه پایانی است از موفقیت هایی که در راه بدست می آوریم آگاه نمی شویم درنتیجه دلسرد می شویم. اکنون می خواهم باش ما از مهارت هایی صحبت کنم که به شما را در چگونگی دستیابی به هدف یاری می کند. که در پایان باعث می شود به نتیجه دلخواه خود برسید.

 

رازهایی درباره چگونگی دستیابی به هدف

این رازها عبارتند از :

 • یادآور کننده داشته باشید.
 • از قدرت تجسم یاری بخواهید.
 • اهداف خود را در معرض دید قرار بدهید.
 • برای خود اهداف میان مدت قرار دهید.
 • از نزدیکان و دوستان خود یاری بخواهید.

اجازه دهید در مورد هر کدام از این موارد یا رازها نکات کوتاهی را بیان کنم تا موضوع بیشتر روشن شود.

 

یادآور کننده داشته باشید.

یک نکته مهم که همیشه باید در خاطر داشته باشید این است که برای خود یک سیستم یادآور کننده درست کنید. چرا روی این مورد تاکید می کنم .چون مواردی زیادی پیش آمده که ما هدفی برای خود تعیین کرده بودیم اما چون یادآور کننده ایی برای خود قرار نداده بودیم پس از گذشت مثلاً شش ماه به طور کلی آنرا را فراموش کردیم .

پیشنهاد می کنیم این مطلب را هم مطالعه نمایید  چگونه یک هدف گذاری صحیح داشته باشیم؟

پس بدانید ما برای حفظ اهئافمان به یادآور کننده نیاز داریم. مطالعات نشان داده است هنگامی که اهداف شما یاد آوری شود احتمال دستیابی به آن بیشتر است

حال که به قدرت و تاثیر یادآور کننده واقف شدید. بر روی تقویم خود یادداشت کنید و یا گوشی خود یک برنامه یادآور کننده قرار بدهید. یا هر گونه که خودتان بهتر می دانید و به ذهنتان می رسد. فقط یک سیستم یادآور کننده را برای خود تنظیم کنید.

 

از قدرت تجسم یاری بخواهید.

شما دوستان که این مقاله را می خوانید صد در صد به دنبال موفقیت و پیشرفت در زندگی هستید پس با مقوله ایی به نام  قدرت تجسم آشنا هستید. نیاز به توضیح زیاد ندارد اما از آنجایی که شما در حال خواندن یک مقاله آموزشی هستید نیاز دارد که مقداری درباره تجسم کردن و قدرت تجسم کردن گفته شود. مثلاً شما هدفتان این است که در آینده به مقام استادی برسید و در دانشگاه های معتبر به تدریس بپردازید یک دانشگاه خاص را در ذهن خود دارید .پس باید عکسی از سر دانشگاه و کلاس درس و جا استادی برای خود تهیه کنید. در جلو چشم خود بگذارید. مثلاً در دیوار مقابل خودتان در اتاق خواب هنگامی که می خواهید به خواب بروید با نگاه کردن به آن عکس ها خودتان را در آن جایگاه تجسم می کنید و در خود شور و هیچان و انگیزه تولید می کنید همه اینها به ضمیر ناخودآگاه شما می رود و در هنگام خواب این ضمیر بیدار است و به جستجو حول محور آنچه شما می اندیشید می پردازد و در هنگام بیدار شدن به ناگاه به شما ایده ها و برنامه هایی می دهد که شما را در رسیدن به هدف خودتان یاری دو چندان می کند.

 

اهداف خود را در معرض دید قرار بدهید

همانطور که قبلاً گفته شد یکی از راه های رسیدن به هدف یادآوری است و من از شما خواستم برای خود یک سیستم یاد آوری کننده بسازید. در اینجا و در توضیح این مورد باید بگویم که یکی از راه های رسیدن به هدف این است که شما پیوسته هدفی را که برای خود انتخاب کردید در جلوی دید خود بگذارید این عمل هم باعث می شود آنرا فراموش نکنید. همچنین با دیدن مداوم هدف خود پیوسته ذهن خود را درگیر آن هدف می کنید و برای رسیدن به آن فکر می کنید. اینگونه باعث می شود که ضمیر ناخودآگاه شما که با کل هستی در ارتباط است پیوسته پیام بدهد و پیام دریافت کند. در نتیجه ممکن است شما در حال حمام کردن شستن ظرف یا شستن ماشین به ناگاه راه حل، ایده یا فکری به ذهنتان برسد که شما را در راه رسیدن به هدفتان یاری کند.

پیشنهاد می کنیم این مطلب را هم مطالعه نمایید  چه کسانی عزت نفس بالایی دارند؟

 

 • برای خود اهداف میان مدت قرار دهید.
 • قبلاً به شما گفتم که انسان ها دوست دارند زود به نتیجه برسد. در بالا مثال گرفتن مدرک آیلس زبان را برای شما زدم. انسان ها چون دوست دارند زود به نتیجه برسند امکان داره در وسط راه دلسرد شوند و هدف خود را دنبال نکنند. شما برای اینکه در این دام نیفتید من یک راهکار به شما می گویم .مثلاً برای یادگیری شما یک سال زمان می خواهید یک سال برای انسان طولانی می آید و امکان دارد در نیمه راه آن را رها کنید .شما باید این مدت زمان یک ساله را به چند ماه و چند هفته تقسیم کنید و برای هر کدام برنامه ریزی کنید مثلاٌ در یک برنامه بریزید که در یک روز ۱۰واژه یاد بگیرید که در یک هفته می شود ۷۰ واژه وقتی در پایان هفته نگاه می کنید و می بینید که ۷۰ واژه یاد گرفتید شادمان شده و پر انرژی به سوی هدف خود و ادامه دادن برنامه طرح شده قدم بر می دارید که در پایان ۵۲ هفته و طی یک سال به نتیجه مطلوب خود که گرفتن مدرک آیلس است می رسید.
 • از نزدیکان و دوستان خود یاری بخواهید.

 

مورد پایانی امیدوارم تا اینجا از خواندن این مقاله خسته نشده باشید و از مطالب گفته شده نهایت استفاده را برده باشید.

 

همانطور که می دانید هدف یک چیز بسیار شخصی است. اما دوستان و نزدیکان می توانند کمک کنند تا شما به اهداف خود برسید الان می پرسید چگونه؟ دوستان و نزدیکان شما  تنها نیاز است که به شما هدفتان را یادآوری کنند.

مثلاً دوستتان از شما بپرسد که این هفته چند واژه یاد گرفتید و از شما بخواهد که به او هم یاد بدهید. گاهی امکان دارد دوستان شما امکان دارد کلاس، استاد، کتاب، سی دی جدید به شما معرفی کند و به شما در راه راحت یادگیری زبان و زودتر رسیدن به نتیجه یاری کند.

تور آموزشی و تفریحی

 1. هدف گذاری برای سال ۱۴۰۱
 2. دفترچه برنامه ریزی سال
 3. همفکری، تعامل و انتقال تحربه
 4. پذیرایی ناهار و میان وعده
 5. تفریح در کنار رودخانه
 6. وسیله ایاب و ذهاب
چگونگی دستیابی به هدف

دوشنبه ۸ فروردین
از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۷

مبلغ شرکت در تور: ۴۹۰ تومان

09938194627

چگونگی دستیابی به هدف

جهت کسب اطلاعات بیشتر اطلاعات خود را وارد کنید:

جمعه  30 دی ماه

آخرین دوره ها در دنیای تحول آرایشگران
پیشنهاد می کنیم حتما مطالعه کنید

آیا می دانید هدف به چه معنا است؟ هنگامی که شما در...

هدف گذاری چیست؟ هدف گذاری یک مهارت بسیار قوی و نیرومندی است...

چگونگی دستیابی به هدف امروز از چالشی برای شما می گویم که...

مهارت هدف گذاری سلام می خواهم درباره مهارت هدف گذاری با یکدیگر...

چگونه هدف زندگی خود را پیدا کنید؟   امروز یک ماجرای جالبی...

هدف چیست؟ سلام امروز می خواهم درباره این با هم گفتگو کنیم...

نقش و نیروی هدف داشتن   سلام می خواهم برای شما از...

روش صحیح هدف گذاری   روش صحیح هدف گذاری چیست ؟ با...

هدف گذاری در زندگی شخصی   هدف گذاری در زندگی شخصی چیست...

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
سهیلا

چکیده بسیار خوبی بود ممنونم

Call Now Button