هدف گذاری چیست؟

هدف گذاری چیست؟

هدف گذاری یک مهارت بسیار قوی و نیرومندی است که به زندگی شما شکل می دهد. به کمک هدف گذاری شما می توانید تصمیم بگیرید که در آینده می خواهید به کجا برسید. چه چیزهایی داشته باشید و در کل چگونه زندگی کنید. شما با هدف گذاری بسیار قدرتمند می شوید و می توانید زندگی خودتان را آنگونه که دوست دارید بسازید. چون می دانید با هدف گذاری به خواسته های خود می رسید. خودتان را از زندگی که برحسب تصادف یا شانس باشد رها می کنید. هنگامی که می دانید هدف گذاری چیست؟ و هدف گذاری می کنید. هر روز زندگی شما با روز قبل فرق دارد و در هر روز تغییرات و پیشرفت هایی هر چند ریز به وجود می آید که در پایان به نتیجه کلی که مد نظر شما است می رسید.

شما به کمک هدف گذاری می توانید به زندگی تان رنگ و شکل مورد نظر خودتان را بدهید و آنرا همانگونه که دوست دارید طراحی کنید. شما به نتایج شگفت انگیزی می رسید که گاهی خودتان از این نتایج هاج و واج می مانید.

 

هدف گذاری باعث می شود که قدرت تخیلات خودت را به کار ببندید. انیشتن خیلی به این قدرت باور داشت ایشان می گفتند: با اندیشه منطقی ذهن به یک راه می رود. اما از راه تخیل به هزاران  راه  می رسید. و صندلی داشت که به آن صندلی تخیل می گفت که هر بار که بر آن می نشست باید خودش را به تخیل کردن وا می داشت.

 

همه شما می دانید که تا کنون هر چیزی که اختراع شده نخست در ذهن یک آدم به شکل یک رویا تخیل شده که پس از آن برای آن فرد به هدف تبدیل شده و پس از تلاش ها پی در پی و شکست خوردن های زیاد سرانجام شکل بیرونی پیدا کرده. از این موارد بسیار زیاد است. رویای پرواز کردن تبدیل شد به ساخت هواپیماها . رویای راحت و سریع تر حرکت بر روی زمین تبدیل شد به ساخت ماشین و …..

 

تخیل قدرت  زیادی دارد و مادر همه اختراعات و پیشرفت های دنیای کنونی است . ای بسا چیزهایی که امروز رویایی است و برای عقل بشر ناممکن. در زمان نه چندان دور به حقیقت بپیوندد.  با نیروهای  تخیل و هدف گذاری و پشتکار هیچ چیز غیر ممکن نیست.

اکنون با برشمردن این موارد شما به قدرت خارق العاده تخیل پی بردید. و از این پس بیش از پیش به این تخیل خود بها می دهید و از آن کمک می گیرید.

پیشنهاد می کنیم این مطلب را هم مطالعه نمایید  چگونه هدف داشتن می تواند به پیشرفت ما در زندگی کمک کند؟

 

پس می دانید برای اینکه هدف گذاری مناسبی داشته باشید باید از تخیل خود استفاده کنید. هم اکنون دست بکار شوید و از قدرت تخیل خود استفاده کنید آینده خود را تصور کنید و به تخیل درباره آن بپردازید دوست دارید در آینده از نظر ظاهری چه شمالی داشته باشید؟ از نظر تحصیلی چه مدرکی داشته باشید؟ از نظر شغلی می خواهید چه کسب و کاری داشته باشید؟ از نظر مالی چه مقدار سرمایه داشته باشید؟ دوست دارید در کجا و در چه جور خانه ای زندگی کنید؟ از نظر خانوادگی دوست دارید صاحب چند فرزند باشید؟ دیدید فکر کردن به خواست های خود و رویا پردازی به آن در در جه اول حال روحی شما را خوب می کند حس خوبی داشته باشید، ذهنتان آرام باشد حس شما خوب باشد فرکانس های عالی به کل دنیا بفرستید و جهان هوشمند پیام شما را دریافت کند و از هر چیزی که هم فرکانس حس خوب شما است برای شما ارمغانی بیاورد که در نتیجه حال شما هزاران برابر بهتر می شود. مولانا بزرگوار در قرن هفتم این سخن را به زیبایی بیان کرده

 

این جهان کوه است و فعل ما ندا           سوی نداها باز آید صدا

 

تا اینجا به اهمیت هدف گذاری آگاه شدید. شما باید قبل از این کار  با چند مورد که بر هدف گذاری و زندگی شما تاثیر می گذارد آشنا شوید. و با رعایت این نکات بهترین هدف گذاری را داشته باشید که نتیجه آن موفقیت و پیروزی را در بردارد.

 

  1. موقعیت های خودتان را ارزیابی کنید.
  2. اهداف و رویاهای خود را بیان کنید و بنویسید.
  3. اهداف هوشمندانه برای خود تعیین کنید
  4. پاسخگویی اهدافتان باشد.

 

در اینجا به بیان مختصری از این موارد می پردازیم. تا شما بهتر با این موارد و اهمیت آنها آشنا شوید.

 

موقعیت های خودتان را ارزیابی کنید.

در ابتدا باید ببینیم از آینده چه می خواهیم. دوست داریم در آینده به کجا می خواهیم برسیم. سپس به موقعیت حال می آیم و می بینیم که الان در چه وضعیتی هستیم چه استعدادها و توانایی هایی داریم به ارزیابی خودمان می پردازیم. ببینیم آیا با یک برنامه ریزی درست و کوشش امکان رسیدن به آن هدف و خواسته را داریم یا نه و اصلاً هدف گذاری چیست؟

پیشنهاد می کنیم این مطلب را هم مطالعه نمایید  چرا بسیاری از مردم هدفگذاری نمی کنند؟

 

اهداف و رویاهای خود را بیان کنید و بنویسید.

یکی از هدایایی که خداوند به انسان داده که نمی توان برآن قیمت گذاشت قدرت رویاپرداری است هنگامی که شما به رویا پردازی می پردازید. می توانید اهداف خودتان را از لابه لای هر آنچه که در رویای خود به تصور می کشید پیدا کنید .هنگامی که شروع به نوشتن اهداف خودمی کنید یک پیام محکم و روشن به جهان هستی می دهید که شما از دنیا چه می خواهید و به سخنی دیگر شما سفارش خود را به جهان هوشمند می دهید .

 

اهداف هوشمندانه برای خود تعیین کنید.

پس از ارزیابی و رویاپردازی شما نتوانستید. اهداف خود را شناسایی کنید و آنها را بنویسید .اکنون باید به اهداف خود را هوشمندانه تعیین کنید یعنی اینکه . کامل، روشن، واضح آن را بیان کنید.دیگر اینکه شما بتوانید اهداف را اندازه گیری کنیدو قابل سنجش باشد. تا بتوانید هر لحظه پیشرفت خود را اندازه گیری کنید و ببینید آیا برابر با برنامه ایی که داشتید حرکت کرده اید یا نه. اهداف باید قابل دست یابی باشد  یعنی شما از نظر جسمی و ذهنی توانایی به دست آوردن آن اهداف را داشته باشید. اهداف باید واقع بینانه باشد.یعنی در عالم بیرون امکان داشته باشد که بتوان آن را بدست آورد..اهدافتان باید زمان بندی شده باشد یعنی یک بازه زمانی برای آغاز به کار و پایان آن در نظر بگیرید که این یک انگیزه باشد برای حرکت شما به سوی هدف.

 

پاسخگوی اهداف تان باشید.

پاسخگویی به اهداف یعنی ثابت قدم بودن در رسیدن به هدف است. وقتی یک نفر از هدف شما آگاه می شود. پیوسته از شما می پرسد کجای کار هستید و چه مقدار پیشرفت کردید. این باعث می شود که به شما انگیزه بدهد و شما را به جلو هل دهد.

 

یک راز قدرتمند

تا زمانی که شما نتوانید از هدف خود برای خودتان یا دیگران دقیق و درست بیان کنید و خودتان یا دیگران را درباره ی پیگیری آن هدف قانع کنید. هدف قدرتمندی نخواهد برد.

تور آموزشی و تفریحی

  1. هدف گذاری برای سال ۱۴۰۱
  2. دفترچه برنامه ریزی سال
  3. همفکری، تعامل و انتقال تحربه
  4. پذیرایی ناهار و میان وعده
  5. تفریح در کنار رودخانه
  6. وسیله ایاب و ذهاب
هدف گذاری چیست؟

دوشنبه ۸ فروردین
از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۷

مبلغ شرکت در تور: ۴۹۰ تومان

09938194627

هدف گذاری چیست؟

جهت کسب اطلاعات بیشتر اطلاعات خود را وارد کنید:

جمعه  30 دی ماه

آخرین دوره ها در دنیای تحول آرایشگران
پیشنهاد می کنیم حتما مطالعه کنید

آیا می دانید هدف به چه معنا است؟ هنگامی که شما در...

هدف گذاری چیست؟ هدف گذاری یک مهارت بسیار قوی و نیرومندی است...

چگونگی دستیابی به هدف امروز از چالشی برای شما می گویم که...

مهارت هدف گذاری سلام می خواهم درباره مهارت هدف گذاری با یکدیگر...

چگونه هدف زندگی خود را پیدا کنید؟   امروز یک ماجرای جالبی...

هدف چیست؟ سلام امروز می خواهم درباره این با هم گفتگو کنیم...

نقش و نیروی هدف داشتن   سلام می خواهم برای شما از...

روش صحیح هدف گذاری   روش صحیح هدف گذاری چیست ؟ با...

هدف گذاری در زندگی شخصی   هدف گذاری در زندگی شخصی چیست...

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Call Now Button