چگونه با روش صحیح هدف گذاری کنیم؟

روش صحیح هدف گذاری

 

روش صحیح هدف گذاری چیست ؟

با هدف گذاری ، نه تنها به اهداف خود می رسیم بلکه به ما کمک می کند که از نظر شخصیتی رشد بیشتری داشته باشیم. در نتیجه از زندگی بهتری برخوردار باشیم و به رضایتمندی از خود و زندگیمان برسیم.

روش صحیح هدف گذاری باعث می شود که نخست ما اهداف خودمان را بشناسیم. مسیر رسیدن به آن را شناسایی بکنیم و توسط نقشه راهی که با توجه به توانایی ها  استعدادها وخواسته هایی که از خود و زندگی داریم کشیده ایم به سوی اهداف خود گام بر می داریم و هر لحظه پیشرفت خود را زیر نظر داریم و ممی بینیم  که آیا در مسیر اصلی خود قرار داریم  یا از مسیر منحرف شده ایم  اگر منحرف شده ایم سریع تغییر مسیر داده و دوباره در راه می آییم.

روش صحیح هدف گذاری

 

خوب در ابتدا باید در گوشه ایی بنشینیم و به دقت تمرکز کنیم و ببینیم که واقعاً از خودمان چه انتظاری داریم و از دنیا چه می خواهیم دوست داریم در زندگی به چه چیزهایی دست پیدا بکنیم. سپس کاغذ و مدادی برداشته و به نوشتن اهداف خود می پردازیم هر آنچه که به هنگام رسیدن به آنها دچار شادی و رضایتمندی بشویم

شما خوب می دانید برای رسیدن به اهداف خود باید هدف گذاری داشته باشیم آن هم یک  روش صحیح هدف گذاری تا پس از گذاشتن زمان و انرژی به نتیجه دلخواه خود برسیم.

اکنون می خواهیم به شما روش صحیح هدف گذاری را آموزش بدهیم تا شما پس از تعیین اهداف خود با خیال آسوده بانشاط و پر انرژی در مسیر گام بردارید و به اهداف خود دست پیدا کنید.

ارزیابی خود و ارزش ها

اول و مهم ترین گام  این است که ما به ارزیابی خودمان بپردازیم همچنین به شناسایی مجموعه باورهایمان که ارزش ها ی ما را می سازند چون مجموع این دو به ما کمک می کند تا اهداف درستی را برای خود انتخاب کنیم. چون در ارزیابی خودمان می فهیم که چه توانایی ها و استعدادهایی داریم واز پس انجام چه کارهایی برمی آییم و در دومی درمی یابیم چه چیرهایی برایمان ارزش دارد مثلاً یکی آزادی یکی آرامش یکی عشق یکی خانواده برایش ارزش است. پس هر کدام از با توجه به اینکه این ارزش ها هر کدام از چه درجه اهمیتی برخوردار است و با توجه به توانایی های خودمان آنها را در لیست اهداف خود می نویسیم.

 

اهداف خود را به صورت کاملاً روشن و واضح بنویسد.

خداوند به همه انسان ها یک ویژگی عالی عنایت کرده و آن هم این است که می توانند به کمک قوه خیال به سفر بپردازند. خودش را در مکان ها وبه آنگونه که دوست دارند از نظر ظاهری و مالی باشند ببینند. این قدرت به آدم کمک می کند که به شناسایی آنچه که دوست دارد داشته باشد برسد (که می شود هدف)  و در کنار آن به شما انگیزه می دهد که برای رسیدن آن در حد توان بکوشید گاهی حتی بالاتر از توان خویش.

پیشنهاد می کنیم این مطلب را هم مطالعه نمایید  دوره جامع هدف گذاری (روز سوم)

وقتی شما شروع به نوشتن اهداف خود می کنید آن هم به صورت شفاف مثلاً می گویید تا ۵ سال آینده می خواهم خانه ایی ۵۰۰ متری در بهترین نقظه تهران خریداری بکنم به دنیا که هوشمند است این پیام را می دهید که من آماده ام و قصد دارم به این هدفم برسم همه کائنات دست به دست هم می دهند و به شما کمک می کنند تا به هدف خود برسید پس نگران نباشید.

ازاین پس هر زمان که پرنده خیالتان به پرواز درآمد نترسید رهایش کنید و بگذارید برای خود جولان دهد و به هر جا می خواهد برود. آنگاه به نوشتن رویاهای خود بپردازید با توجه به ارزش ها و توانایی های خود  آنها به صورت هدف در بیاورید و اولویت بندی بکنید.

پس از همین الان دست بکار شوید در گوشه ای آرام بنشینید. لباس راحتی به تن کنید به طوری که از هر لحاظ احساس آرامش بکنید نفس عمیق بکشید اگر می توانید با چشمان باز پرنده خیال خود را رها کنید و به رؤیا پردازی بپردازید

( تا بدین وسیله آنچه که دوست دارید به آن برسید یا به آنچه سمت یا مدرکی که دوست دارید داشته باشید دست یابید.)

 

شروع به نوشتن کنید. تا از بین آنچه رویای شما بوده به شناخت اهداف خود برسید و برای آن برنامه ریزی مدونی طراحی کنید. اگر مجبورید چشمان خود را ببندید. هیچ نگران نباشید اجازه بدهید هر آنچه دوست دارید باشید یا داشته باشید را تجسم کنید. و پس از پایان تجسم،  چشمان خود را باز کنید و هرچه را که از رویاهای خود مهم و دست یافتی می دانید بنویسید و آن ها را به عنوان اهداف خود قرار بدهید پس از اولویت بندی این اهداف شروع به روش صحیح هدف گذاری کنید و طرح و برنامه ای دقیق برای رسیدن به آنها تعیین کنید.

 

اهداف ما باید ۴ ویژگی داشته باشد که در این صورت هدف گذاری به روش صحیح انجام شده است.

 1. مشخص باشد.

هدف باید کاملاً مشخص باشد نباید مبهم و پرت و پلا باشد. اگر این طور باشد هم خودمان نمی دانیم واقعاً چه می خواهیم هم پیام مبهم به هستی و کاینات هوشمند می دهیم در نتیجه باعث می شود که هیچ گونه کمک از جهان هستی دریافت نکنیم و خودمان مانند گوی سرگردانی باشیم .مثلاً بگوییم می خواهم پیشرفت کنم این کاملاً مبهم است یعنی چی ؟ در چه موضوعی می خواهید پیشرفت کنید؟ اما وقتی می گویم در حیطه کسب و کار تا پایان سال ۹۷ می خواهم پیشرفت کنم این کاملاً مشخص است.

پیشنهاد می کنیم این مطلب را هم مطالعه نمایید  امتیازات هدفگذاری

 

 1. قابل اندازه گیری باشد.

یعنی هدف شما قابل سنجش و اندازه گیری باشد چون در این صورت می توانید در رهر لحظه ببینید چه مقدار پیشرفت کردید برگردیم به مثال قبل من می خواهم در حیطه کسب و کار تا پایان سال ۹۷ به میزان ۳۰ درصد در درآمد خود سود کنم یعنی می خواهم در کل یک سال ۳۰ درصد به درآمدم اضافه کنم الان که نیمه دوم سال هست باید به جدول درآمدهایم سری بزنم ببینم که تا کنون چقدر توانستم به درآمد خود اضافه بکنم این می شود ملاکی است که بدانیم آیا برنامه ریزی که کردیم خوب بوده و در مسیر به سوی رسیدن به هدفمان قرار داریم یا نه.

 

 1. قابل دست یابی بودن

هدفی که انتخاب کردیم باید  در دنیای واقعی اکنونی وجود داشته باشد. مثلاً هدفش این نباشد که بخواهد در سیاره مشتری به زندگی کردن بپردازد یا اینکه از نظر قلبی دچار مشکل هست هدفش این است که فضانورد شود.

 

 1. واقعی بودن

برای روش صحیح هدف گذاری ، هدفی که انتخاب می کنید باید با عقل و منطق هم خوانی داشته باشد و به طور واقع بینانه، به واقعیت تبدیل شود هدف شما درست است که خیلی جذابه اما باید بدانیم که درواقعیت به صورت عینی در می آید یا نه مثلاً هدف شما این باشد که جاودانه شوید .ما نمی گوییم که اهداف بزرگ نداشته باشید اما باید این را در نظر بگیرید که باید آنرا بتوان با صرف انرژی و زمان به واقعیت تبدیل کنیم.

 

 1. قابل زمان بندی بودن

در روش صحیح هدف گذاری هر هدفی باید یک برنامه زمانی داشته باشد. شما باید یک جدول برنامه ریزی داشته باشید که آغاز و پایانی داشته باشد هر هدفی که برای آن زمان پایانی تعیین نکنیم آن هدف هیچگاه به نتیجه نمی رسد چون مغز تنبل هست و هر زمان که می خواهید دست به اقدام بزنید می گوید حالا وقت هست اما اگر زمان پایانی برای آن در نظر داشته باشید مدام در تلاش هستید و به کار مشغول هستید که از برنامه عقب نمانید این یک انگیزه می شود برای اینکه شما به جلو پیش بروید.

تور آموزشی و تفریحی

 1. هدف گذاری برای سال ۱۴۰۱
 2. دفترچه برنامه ریزی سال
 3. همفکری، تعامل و انتقال تحربه
 4. پذیرایی ناهار و میان وعده
 5. تفریح در کنار رودخانه
 6. وسیله ایاب و ذهاب
روش صحیح هدف گذاری

دوشنبه ۸ فروردین
از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۷

مبلغ شرکت در تور: ۴۹۰ تومان

09938194627

روش صحیح هدف گذاری

جهت کسب اطلاعات بیشتر اطلاعات خود را وارد کنید:

جمعه  30 دی ماه

آخرین دوره ها در دنیای تحول آرایشگران
پیشنهاد می کنیم حتما مطالعه کنید

آیا می دانید هدف به چه معنا است؟ هنگامی که شما در...

هدف گذاری چیست؟ هدف گذاری یک مهارت بسیار قوی و نیرومندی است...

چگونگی دستیابی به هدف امروز از چالشی برای شما می گویم که...

مهارت هدف گذاری سلام می خواهم درباره مهارت هدف گذاری با یکدیگر...

چگونه هدف زندگی خود را پیدا کنید؟   امروز یک ماجرای جالبی...

هدف چیست؟ سلام امروز می خواهم درباره این با هم گفتگو کنیم...

نقش و نیروی هدف داشتن   سلام می خواهم برای شما از...

روش صحیح هدف گذاری   روش صحیح هدف گذاری چیست ؟ با...

هدف گذاری در زندگی شخصی   هدف گذاری در زندگی شخصی چیست...

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Call Now Button