قوانین و مدیریت سالن زیبایی

قوانین و مدیریت سالن زیبایی

در این مقاله به قوانین و مدیریت سالن زیبایی می پردازیم، زیرا مدیریت یک سالن زیبایی از آن چیزی که به نظر می رسد سخت تر است و فاکتورهای مهمی در مدیریت سالن زیبایی دخیل هستند که با دانستن آن ها می توانید خیلی بهتر یک سالن زیبایی را مدیریت کنید.

اگر دوست دارید سالن زیبایی خود را به شکلی کاملا حرفه ای و سود سازی مدیریت کنید، این مقاله را تا آخر دنبال کنید.

قوانین و مدیریت سالن زیبایی

قوانین و مدیریت سالن زیبایی، دو امر به هم وابسته هستند که در باعث رشد یک کسب و کار می شوند. روش ها و سیاست گذاری های یک سالن زیبایی می تواند میزان پیشرفت این سالن زیبایی از هر نظر را نمایش دهد.

پس باید قوانین مدیریت سالن زیبایی به درستی تدوین و اجرا شود تا کسب و کاری موفق و سود ساز داشت. در ادامه چند مورد از قوانین سالن زیبایی را بررسی می کنیم.

آموزش مدیریت سالن زیبایی

شاید برای شما هم سوال باشد که چرا اموزش مدیریت سالن زیبایی مهم است؟ قبل از این که به این سوال پاسخ دهیم بهتر به اهمیت مدیریت سالن زیبایی و خود مدیریت بپردازیم.

مدیریت اشاره به فرآیندی می کنه که طی آن یک فرد با توجه به ویژگی هایی که دارد، مدیریت یک تیم چند نفره را به عهده می گیرد تا در راستای رسیدن به اهداف یک سازمان به صورت منظم و حساب شده تلاش کنند.

اهمیت مدیریت در این موضوع که اگر رهبر نتواند برنامه ای درست برای تمام اجزا طراحی و پیاده سازی کند، آن سازمان بدون هیچ شکی شکست می خورد و فرقی هم ندارد که میزان مهارت افراد داخل آن چقدر باشد.

به علاوه هر فردی که وارد تیم می شود دارای یک شخصیت متفاوت از بقیه است که مدیر باید سعی کند فرد را از حول محور شخصی خارج کرده و با تیم مرتبط کند. اهمیت اموزش مدیریت سالن زیبایی هم به همین شکل است که قبل از شروع و رهبر یک تیم شدن، بتوانید راه و چاه مدیریت را آموزش ببنید تا بتوانید به بهترین درآمد در کسب و کارتان برسید.

آموزش مدیریت سالن زیبایی

نکته مهم: توصیه می کنیم برای درک عمیق کلمه مدیریت و توسعه فردی به سراغ کتاب مدیریت سالن زیبایی استاد مرتضی محمدی بروید یا از دوره های فوق پیشرفته مدیریت استاد مرتضی محمدی که نحوه مدیریت آرایشگاه زنانه را بیان می کند، استفاده کنید.

مدیر داخلی سالن زیبایی

مدیر داخلی فردی است که وقتی یک کسب و کار به شدت رشد می کند و مدیریت آن به تنهایی سخت می شود، وارد کسب و کار می شود تا بخش داخلی سازمان را مدیریت کند تا کسب و کار از حول محور هدفش خارج نشود.

پیشنهاد می کنیم این مطلب را هم مطالعه نمایید  قیمت پروتئین تراپی مو در سالن

در این مرحله شما باید یک انتخاب درست داشته باشید تا کسب و کارتان پایدار بماند. زمانی می رسد که شما برای نحوه مدیریت آرایشگاه زنانه نیاز به مدیر داخلی سالن زیبایی پیدا می کنید. مدیر داخلی همانطور که از اسمش هم پیداست، فقط به امور داخلی یک کسب و کار احاطه دارد و توانایی مدیریت اتفاقات خارج از سازمان را ندارد که شما باید به این موضوع نیز دقت داشته باشید،

به هر حال مدیر داخلی وظایف مشخصی دارد که در ادامه مهم ترین آن ها را بررسی می کنیم.

شرح وظایف مدیر داخلی سالن زیبایی

 • انجام تبلیغات (طبق استراتژی های مشخص شده مدیر کل یا بخش تبلیغاتی سالن زیبایی)
 • تهیه تجهیزات و لوازم مورد نیاز
 • نظارت بر امور داخلی سالن
 • ارائه گزارش عملکرد سالن
 • بررسی و مدیریت پرسنل از هر نظر
 • مذاکره و متقاعد سازی مشتری ها
 • پشتیبانی از مشتریان
 • استخدام پرسنل با توجه به معیار های مشخص شده
 • بررسی و تهیه کمبود های سالن
 • پیاده سازی دکوراسیون و دیزائین داخلی
 • مدیریت سایت و هماهنگی با مسئول دهنده سایت
 • مدیریت قسمت حسابداری
 • و …

نکته مهم: مدیر داخلی باید فردی حرفه ای و جدی باشد و بدون هیچ گونه طرفداری از کسی مسائل و مشکلات سالن زیبایی را حل کند. برای انتخاب مدیر داخلی سالن زیبایی باید رزومه فرد و تیپ شخصیتی او را در نظر داشت.

قوانین سالن زیبایی

قوانین سالن زیبایی چند وجهی هستند و باید به طور کامل طرح بندی و به عموم (پرسنل و مشتری ها) اعلام شوند. یک کسب و کار برپایه و اساس بی قانونی نمی تواند به درستی رشد کند، پس اگر می خواهید یک سالن زیبایی موفق داشته باشید، باید قوانین و مدیریت سالن زیبایی که در ادامه گفته می شود را در سالن زیبایی خود بررسی و رعایت کنید.

قوانین سالن زیبایی

 1. زمان بندی کاری

این قانون برای پرسنل است که بدانند این سالن زیبایی طبق یک قانون محکم کار می کند و این افراد باید در زمابندی خاصی سر کار باشند. البته این قانون برای پرسنل هم باید محترم شمرده شود و اگر تایم کاری بین ساعات 8 صبح تا 6 ظهر است، مدیر سالن زیبایی به هیچ وجه حق نگهداری پرسنل بیش از زمان مورد نظر نباشید.

 1. خوش برخوردی با مشتری

دومین قانون که به نشانه احترام به مشتری باید وضع شود، خوش برخوردی با مشتری است که تحت هیچ شرایطی نباید از آن عدول نمود. دقت داشته باشید که ماندگاری یک کسب و کار به مشتری های آن است و از طرف دیگر شما هیچ گونه حقی برای توهین به شخصیت بقیه ندارید و از این رو باید این مورد را به پرسنل خود نیز اعلام کنید.

 1. قرارداد های پرسنل

قانون سوم در یک سالن زیبایی که باید به آن دقت داشت، قوانینی است که برای نحوه قرارداد بستن با پرسنل اعمال می شود. این قوانین با توجه به سیاست سالن زیبایی متغیر هستند. دقت داشته باشید که شما به عنوان مدیر اولین و مهم ترین کاری که باید بکنید حفظ منافع کسب و کارتان است، پس در ابتدا به منافع خودتان اهمیت دهید و سپس به طرف مقابل.

 1. قوانین مربوط به بهداشت

سالن زیبایی یک مکان مهم از نظر بهداشتی است که باید در آن قوانین بهداشتی به درستی رعایت شود. بد نیست بدانید که این قانون اگر در سالن زیبایی رعایت نشود باعث جریمه و حتی پلمپ سالن زیبایی می شود، پس به بهداشت خود و پرسنل بسیار اهمیت دهید.

پیشنهاد می کنیم این مطلب را هم مطالعه نمایید  صفر تا 100 راه اندازی آرایشگاه کوچک

خدمات سالن زیبایی

موفقیت یک سالن زیبایی به خدماتی که ارائه می دهد و البته کیفیت خدماتش بستگی دارد. خدمات سالن های زیبایی بسیار متنوع است و مطمئنا یک سالن زیبایی نمی تواند همه ی آن ها را پوشش دهد، ولی به طور کلی باید سعی کرد که تمام خدماتی که یک مشتری به ویژه عروس های نیاز دارند در یک سالن متمرکز ارائه شود تا فرد به دلیل کمبود یکی از خدمات، سالن زیبایی را ترک نکند.

در ادامه مقاله قوانین و مدیریت سالن زیبایی ، لیست خدمات سالن زیبایی را بررسی و معرفی می کنیم.

لیست خدمات سالن زیبایی

قبل از معرفی خدمات سالن زیبایی به این موضوع اشاره داشته باشیم که لازم نیست تمام خدمات مذکور در لیست زیر در یک سالن زیبایی ارائه شود تا سالن زیبایی موفق شود، زیرا موفقیت یک سالن زیبایی در قوانین و مدیریت سالن زیبایی فقط به گستردگی خدماتی که ارائه می دهد نیست و بیشتر به تعرفه و کیفیت کار سالن زیبایی ربط دارد.

به هر حال لیست خدمات سالن زیبایی به شرح زیر است.

جمع بندی

مدیریت هر کسب و کاری به توانایی های خاص احتیاج دارد که از عهده هر فردی بر نمی آید و در صورتی که یک کسب و کار توسط یک مدیر واقعی رهبری نشود، بی شک به مشکل می خورد و به سرعت از رشد می ایستد.

با توجه به این موضوع، آموزش مدیریت سالن زیبایی جزو مسائلی است که هر مدیر سالنی، اگر می خواهد کسب و کار خودش را راه اندازی کنید باید به آن دقت داشته باشد و حتما قبل از شروع و افتتاح یک سالن زیبایی به فکر آموزش مدیریت سالن زیبایی باشد. امیدوارم که از مقاله ” قوانین و مدیریت سالن زیبایی ” استفاده کرده باشید.

حتماً نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

جمعه  30 دی ماه

آخرین دوره ها در دنیای تحول آرایشگران
پیشنهاد می کنیم حتما مطالعه کنید

چرا باید از مشاوره راه اندازی سالن زیبایی استفاده کنیم؟ مشاوره راه...

کم هزینه ترین رشته آرایشگری چیست؟ راهنمای انتخاب کم هزینه ترین لاین...

لوازم و تجهیزات متعددی وجود دارد که برای راه اندازی یک آرایشگاه...

قبل از آموزش آرایشگری نکات مهمی وجود دارد که باید آنها را...

دیده شدن کار و خدمات در موفقیت سالن های زیبایی اهمیت زیادی...

نکته‌های مشاوره سالن‌های زیبایی و اهمیت دانستن این نکات نکته‌های مشاوره سالن‌های...

اولین نکته مهم در موفقیت سالن‌های زیبایی : فقط به جایگاه اول بودن...

برندسازی سالن‌های زیبایی، عامل موفقیت شماست اگر می خواهید نسبت به سالن‌های...

مدیریت مؤثر یک آرایشگاه عروس موضوع مهمی است که تمام سالن داران...

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Call Now Button