نحوه نگهداری از اکستنشن مژه

نحوه نگهداری از اکستنشن مژه

اکستنشن مژه یکی از روش های مرسوم برای بهبود و طرح دهی به مژه های مشکل داره که نیازمند نگهداری از مژه است و در شما باید نحوه نگهداری از اکستنشن مژه را فرا بگیرید. در این مقاله به نحوه نگهداری از اکستنشن مژه و کارهایی که می تونه باعث دوام اکستنشن مژه بشه را بررسی می کنیم تا بعد از اکستنشن مژه بالاترین بازدهی را دریافت کنید.

انواع اکستنشن مژه

انواع اکستنشن مژه یکی از بخش های مهم و تاثیر گذار در مراقبت های بعد از اکستنشن مژه است به همین علت در مقاله نگهداری از اکستنشن مژه به انواع اکستنشن مژه هم می پردازم. به علاوه با دانستن این موارد شما در زمان اکستنشن مژه کار ساده تر خواهید داشت و می توانید انتخاب بهتری کنید.

 1. اکستنشن مژه تار به تار

این نوع از اکستنشن مژه برای آن دسته از افرادی که طول مژه خودشان کمتر از 3 میلیمتر است مناسب است. در این روش از مژه طبیعی فرد یا تارهای ابریشمی برای اکستنشن مژه استفاده می‌شود و تارهای مژه به وسیله یک چسب مخصوص به پلک فرد متصل می‌شود.

مدت زمان ماندگاری این مدل از اکستنشن مژه در صورت نگهداری از اکستنشن مژه اصولی و صحیح در حدود 6 ماه است.

 1. اکستنشن مژه ابریشمی

در این مدل از اکستنشن مژه از تارهای ابریشمی فقط برای اکستنشن استفاده می‌شود و در نهایت مژه با چسب چسبانده می‌شود.

این مدل از اکستنشن برای آن دسته از افرادی که مژه‌های بسیار ضعیف و کوتاهی دارند و یا افرادی که مژه‌هایشان دچار آسیب و سوختگی شده است مناسب‌تر است.

 1. اکستنشن نامرئی

در این مدل از اکستنشن مژه از مژه طبیعی استفاده می‌شود و به گونه‌ای بر روی پلک قرار می‌گیرد که قابل تشخیص نیست و به همین علت طرفداران بسیاری نسبت به دو مدل قبلی دارد. این مدل از اکستنشن مو نیاز افراد به آرایش چشم را کمتر می‌کند.

 1. اکستنشن اسپایکی

در این روش از اکستنشن مژه از ترکیبی از چند روش اکستنشن مژه همزمان استفاده می‌شود و به ظاهر و زیبایی مژه توجه ویژه‌ای می‌شود که همین امر موجب محبوبیت این مدل شده است. در این مدل از مژه‌های مصنوعی نازک استفاده می‌شود.

 

جهت مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر

در خصوص نگهداری از اکستنشن مژه و نیز کلاسهای آموزشی مژه

همین الان با شماره  09122414976 تماس بگیرید.

ظرافت به خرج دهید

نگهداری از اکستنشن مژه کار بسیار ظریفی است و نیاز به دقت دارد زیرا اگر در نگهداری از اکستنشن مژه دقت کافی نداشته باشید، ممکن که مژه را بکنید.

ظرافت در نگهداری اکستنشن مژه در افزایش دوام اکستنشن نیز تاثیر گذار بوده و این امر موجب ترمیم کمتر در فواصل زمانی بیشتر شود.

نگهداری از اکستنشن مژه

آرایش صورتتان را پاک کنید!

برای نگهداری از اکستنشن مژه قبل از اینکه به سراغ شستوشوی صورتتان بروید ابتدا باید آرایش اطراف چشمتان را پاک کنید که برای این کار به شما توصیه می‌کنیم از ژل‌های پاک کننده مخصوص آرایش که فاقد الکل هستند استفاده کنید. با استفاده از یک پنبه و ژل پاک کننده مناسب به آرامی آرایش صورتتان را پاک کنید و بعد به سراغ شستوشوی صورتتان بروید.

شستوشوی صورت

یکی از مهمترین قسمت‌های نگهداری از اکستنشن مژه نحوه شستوشوی صورت و مژه است که باید در آن نکات مهمی را رعایت کنید. عدم رعایت این نکات می‌تواند به پوست صورت شما و همچنین به اکستنشن مژه‌هایتان آسیب بزند این نکات عبارتند از:

 1. از شوینده فاقد الکل و چربی استفاده کنید

برای شستوشوی صورتتان باید از یک صابون ملایم و یا از یک شامپوی فاقد الکل و چربی اضافی استفاده کنید. علت اینکه در نگهداری از اکستنشن مژه نباید از شوینده حاوی الکل استفاده کنید حل شدن چسب اکستنشن مژه توسط الکل موجود در این شوینده‌ها است.

پیشنهاد می کنیم این مطلب را هم مطالعه نمایید  مراقبت از پوست خشک

توصیه می‌کنیم برای شستوشوی صورتتان از شامپوی بچه استفاده کنید چون از تحریک مخاط چشمتان نیز جلوگیری می‌کند.

 1. تنوع شوینده‌ها

در استفاده از شوینده صورت دقت داشته باشید که مکرراً از شامپوی بچه استفاده نکنید زیرا ممکن باعث خشکی پوست صورتتان شود. بهتر است از شوینده‌های استفاده کنید که برای نگهداری و پاکسازی صورت و به ویژه مژه تولید شده‌اند و یا اینکه هر چند مدت یکبار شوینده خود را تغییر دهید و مراقب حساسیت صورتتان باشید.

 1. نحوه شست و شو

دقت کنید برای شستوشوی مژه‌هایتان از آب ولرم متمایل به گرم استفاده کنید و با حرکات ظریف بالا به پایین انگشتان دستتان مژه‌هایتان را بشویید.

برای نگهداری از اکستنشن مژه دقت داشته باشید که حرکات انگشت به طرفین راست و چپ می‌توان موجب آسیب به مژه شما شود. و در نهایت مژه‌هایتان را یک بار با آب گرم آبکشی کنید.

 1. از پدهای پاک کننده استفاده نکنید!

دقت کنید که باید در هنگام شستوشو تمام خطوط مژه را بشویید و ما استفاده از پدهای پاک کننده را توصیه نمی‌کنیم از این جهت که نمی‌تواند تضمین کننده یک پاک سازی کامل برای مژه‌ها باشد و از این جهت که ممکن است بافت فیبری پد پاک کننده در لابه‌لای مژه‌ها گیر کرده و موجب دردسر شما شود.

پد خشک کننده

جهت مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر در خصوص کلاسهای آموزشی مژه

همین الان با شماره  09122414976 تماس بگیرید.

خشک کردن صورت

بعد از شستوشوی صورت نحوه خشک کردن صورت و نکاتی که در هنگام خشک کردن صورت باید رعایت کنید از مهمترین نکات نگهداری مناسب و اصولی اکستنشن مژه است که باید بدانید و رعایت کنید. برای خشک کردن صورتتان بعد از شستوشو باید نکات زیر را رعایت کنید:

 1. استفاده اصولی از حوله

برای خشک سازی صورتتان پس از شستوشو می‌توانید ازیک حوله نرم و تمیز استفاده کنید ولی دقت داشته باشید که از این حوله برای خشک کردن تمام اجزای صورتتان به غیر از مژه‌هایتان استفاده کنید. خشک کردن مژه‌ها با حوله می‌تواند به اکستنشن مژه صدمه بزند.

 1. خشک کردن با جریان هوا

برای خشک کردن مژه‌ها بهتر است اجازه دهید تا مژها با جریان طبیعی هوا خشک شود البته برای تسریع این فرایند می‌توانید یک دستمال کاغذی با بافت نرم را بین دو انگشت دستتان قرار دهید و به آرامی بر روی مژه‌هایتان بگذارید و اجازه بدهید چند دقیقه دستمال در هیمن حالت باقی بماند و رطوبت را به خود جذب کند.

 1. استفاده ازسشوار

اگر حوصله اینکه زمان بگذارید تا با جریان هوا مژه‌هایتان خشک شود را ندارید می‌توانید از سشوار استفاده کنید. برای استفاده از سشوار آن را بر روی باد سرد و با سرعت کم تنظیم کنید و در فاصله حدوداً سی سانتیمتری از صورتتان بگیرد و چند دقیقه صبر کنید تا مژه‌هایتان کامل خشک شود.

البته این نکته را در نظر داشته باشید که استفاده زیاد از سشوار می‌تواند موجب بروز آسیب به اکستنشن مژه شما شود.

شانه مژه‌ها

سعی کنید در طول روز حداقل یکبار مژهایتان را شانه کنید و برای این کار از شانه ریمیل استفاده کنید. یک چشمتان را ببندید و به آرامی با استفاده از شانه ریمیل به سمت  بالا مژه‌هایتان را شانه کنید و سپس این کار را برای چشم دیگرتان تکرار کنید. توجه داشته باشید که شانه کردن را به آرامی و به نرمی و بعد از شستوشو انجام دهید.

پیشنهاد می کنیم این مطلب را هم مطالعه نمایید  رنگ کردن موهای سفید

شانه کردن مژه ها

حفظ اکستنشن از چربی

یکی از اقدامات مهم برای نگهداری اکستنشن مژه‌ها دور نگه داشتن مژه‌ها از چربی است. برای این کار اجازه ندهید محصولات پاک کننده صورت که حاوی چربی هستند به اطراف مژه برسند، همچنین اجازه ندهید که کرم های صورت که حاوی چربی زیادی هستند به اطراف مژه برسند.

در نگهداری از اکستنشن مژه ، حفظ اکستنشن مژه‌ها از چربی شامل عدم استفاده از کرم پودرهای حاوی چربی، سایه چشم حاوی چربی و همچنین ریمیل‌های حاوی چربی نیز می‌شود زیرا چربی موجود در این مواد نیز همان تاثیر مخرب را بر روی اکستنشن دارد. در هنگام آرایش صورتتان به دقت این کار را انجام دهید و مراقب موادی که استفاده می‌کنید باشید.

چشم خود را نمالید

دقت داشته باشید که مالیدن پلک چشمتان یا کشیدن مژه‌هایتان موجب آسیب اکستنشن مژه می‌شود لذا از انجام این اقدامات جداً پرهیز کنید. عادت کشیدن مژه‌ها که بسیاری از افراد درگیر آن هستند موجب شل شدن چسب اکستنشن می‌شود.

ریمیل نزنید!

بعد از اکستنشن مژه فارغ از اینکه از چه مدل اکستنشن استفاده کرده‌اید بهتر است از ریمیل استفاده نکنید و در صورتی نیز که مجبور به استفاده از ریمیل بودید از انواع غیر روغنی آن استفاده کنید. زیرا روغن ریمیل نیز اثر تخریبی بر روی چسب اکستنشن دارد.

روی شکم نخوابید

بعد از اینکه اکستنشن کردید سعی کنید در هنگام استراحت بر روی شکم نخوابید چون که ممکن است اکستنشن مژه دچار آسیب شود و در نتیجه نیاز به ترمیم پیدا کنید، همچنین می‌تواند موجب آسیب به مژه‌های طبیعی خودتان نیز شود.

از گرد و خاک دوری کنید

برای نگهداری از اکستنشن مژه یکی از عواملی که بر روی چسب اکستنشن مژه تاثیر منفی می‌گذارد گرد و خاک است و به همین دلیل سعی کنید از گرد و خاک دوری کنید. برای همین به شما توصیه می‌کنیم در هنگام تمیز کردن منزل از تهویه مناسب استفاده کنید و یا حتی می‌توانید از شیلد حفاظت صورت استفاده کنید.

گرد و خاک

حمام و اکستنشن مژه

بعد از اکستنشن مژه‌هایتان تا 1 الی 2 روز از رفتن به حمام پرهیز کنید. زیرا که استحمام بلافاصله بعد از اکستنشن مژه‌ها بر روی چسب اکستنشن تاثیر منفی می‌گذارد و آن راسفت می‌کند و موجب تخریب اکستنشن شده و ماندگاری آن را کاهش می‌دهد.

استخر و اکستنشن

برای نگهداری از اکستنشن مژه دقت داشته باشید که تا 1 الی 2 روز بعد از اکستنشن باید از استخر نیز مانند حمام دوری کنید و علت آن هم همان تاثیر منفی آب بر روی چسب اکستنشن است که آن را دچار سفتی می‌کند ولی بعد از دو روز می‌توانید به استخر بروید فقط در شیرجه زدن دقت کنید که خیلی با سرعت شیرجه نزینید

زمان ترمیم اکستنشن مژه

معمولاً در حدود 2 الی 3 هفته پس از اکستنشن مژه باید برای ترمیم اکستنشن به آرایشگاه مراجعه کنید. دقت داشته باشید که اکستنشن مژه با کاشت مژه تفاوت دارد و حتماً باید در تاریخ مقرر برای ترمیم آن مراجعه کنید.

جمع بندی مقاله نگهداری از اکستنشن مژه

یکی از عوامل آسیب به ابرو ها، استفاده مکرر از اکستنشن مژه است از این رو توصیه می کنیم به جای ترمیم های مکرر برای نگهداری از اکستنشن مژه ، نحوه نگهداری از اکستنشن مژه را یاد بگیرید تا کمتر نیاز باشد اکستنشن مژه انجام دهید و به علاوه با این کار می توانید هزینه هایتان را نیز کاهش دهید.

 

جهت مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر در خصوص کلاسهای آموزشی مژه

همین الان با شماره  09122414976 تماس بگیرید.

جمعه  30 دی ماه

آخرین دوره ها در دنیای تحول آرایشگران
پیشنهاد می کنیم حتما مطالعه کنید

مدرک آرایشگری حرفه ای پیشرفته یک مدرک تخصصی است که به آرایشگران...

آگاوه درمانی یا همان اصطلاح آگاوه تراپی به یکی از روش های...

آموزش کوتاهی مو در تهران جزو تخصصی‌ترین دوره‌های تیم دنیای تحول است...

شادابی و لطافت موها دیگر برای افراد آرزو نیست و همواره می...

کراتین مو چیست و برای چه استفاده می شود؟  هزینه کراتین مو...

قیمت آموزش آرایشگری زنانه و عوامل تاثیرگذار بر آن آرایشگری زنانه یکی...

آماده سازی موها قبل از شنیون عروس و ۷ روش گرفتن وز...

موی سالم ، براق و پرپشت چیزی است که بیشتر زنان آرزویش...

به تعویق انداختن پیری پوست یکی از خواسته‌های هر فردی است که...

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Call Now Button