مدیریت سالن زیبایی و مباحث مالی

مدیریت سالن زیبایی و مباحث مالی

در این مقاله به مدیریت سالن زیبایی و مباحث مالی آن می پردازیم زیرا یکی از بخش های مهم مدیریت و تاسیس یک سالن زیبایی، بخش مالی آن است که در مقاله آموزش مدیریت سالن زیبایی به آن پرداختیم و توصیه می کنیم حتما آن مقاله را مطالعه کنید.

مباحث مالی در تمام کسب و کارها فوق العاده مهم هستند زیرا قبل از این که شما به سود سازی برسید باید هزینه کنید و پیش بینی غلط هزینه های مدیریت سالن زیبایی می تواند برای کسب و کار شما خیلی گران تمام شود.

مدیریت سالن زیبایی و مباحث مالی

مدیریت سالن زیبایی دارای اصولی است که پیروی از آن ها باعث می شود که سالن شما تبدیل به یک پل مهم برای رسیدن به تمام موفقیت هایی که به دنبال آن بودید، شود ولی باید دقت داشت که مدیریت یک سالن زیبایی و مباحث مالی آن به همین سادگی ها نیست و یک اشتباه کوچک می تواند باعث ضعیف شدن سالن زیبایی شما شود و به تدریج به طور کامل از صفحه رقابت حذف شوید.

اهمیت مباحث مالی سالن زیبایی

اهمیت مباحث مالی سالن زیبایی و هر کسب و کار دیگری (از هر نوع و هر مقیاسی) برای این است که شما در ابتدا نیاز به هزینه کردن دارید، ولی مهم تر از هزینه کردن، نحوه محاسبه و ارزیابی هزینه هاست.

راه اندازی سالن زیبایی هزینه نسبتا زیادی طلب می کند و هر چقدر خدمات شما متنوع تر باشد، هزینه بیشتری باید بپردازید، از این رو اگر نتوانید هزینه های جاری و هزینه هایی که در طول راه ایجاد می شوند را ارزیابی کنید مسلما کم می آورید و تمام هزینه ای که کردید، تبدیل به ضرر می شود.

اهمیت مباحث مالی سالن زیبایی با توجه به این که این کسب و کار برای تاسیس نیاز به هزینه نسبتا زیادی دارد از راه اندازی یک آرایشگاه ساده مردانه خیلی بیشتر است و درصد ریسک آن نیز بالا تر است.

به همین علت پیشنهاد می کنیم برای تاسیس یک سالن زیبایی حتما از یک مشاور برای برآورد هزینه های تاسیس سالن زیبایی مشاوره دریافت کنید و همیشه 10 درصد بیشتر از هزینه برآورد شده در اختیار داشته باشید تا با توجه به نوسانات قیمت و عوامل دیگر به مشکل نخورید.

پیشنهاد می کنیم این مطلب را هم مطالعه نمایید  قوانین و مدیریت سالن زیبایی

مباحث مالی سالن زیبایی

مدیریت سالن زیبایی

مدیریت سالن زیبایی همانطور که در ابتدا هم عرض کردم کار ساده ای نیست و شما اگر ویژگی های یک مدیر را نداشته باشید،

نمی توانید به سادگی از پس آن برآید و متاسفانه طبق تجربه ای که دارم، افرادی که بدون در نظر گرفتن این موضوع (مدیریت درست) اقدام به تاسیس سالن زیبایی کردند بعد از مدتی هزینه و ضرر های بسیار مجبور به انتخاب دو راه شدند که اگر در ابتدا به فکر آموزش مدیریت سالن زیبایی می بودند این اتفاق رخ نمی داد.

«به دو راه اشاره کردم که بعد نیست آن ها را نیز بررسی کنیم تا بهترین راه از بین این دو راه را برای افرادی که می خواهند کسب کار خود را نجات دهند، معلوم شود.»

راه اول: تعطیلی سالن زیبایی

بله متاسفانه خیلی از این سالن های زیبایی با این که هزینه ی زیادی هم که کردند نتوانستند به فعالیت ادامه دهند و با ضررهای بسیار مجبور به جمع آوری سالن خود کردند که این موضوع باعث می شود تا این افراد در ادامه هم نتوانند دیگر ریسک ایجاد کسب و کاری را بپذیرند.

راه دوم: ماهی را هر وقت از آب بگیرید تازه است!

خوب شاید عنوان راه دوم کمی گیج کننده باشد ولی با توضیحی که در ادامه می دهم قابل درک می شود. منظور از این عنوان این است که مدیر سالن زیبایی باید در این زمان تصمیم بگیرید که چگونه می تواند بقای کسب و کار خود را حفظ کند و باید به سراغ مشاور برای تاسیس سالن های زیبایی برود تا بتواند راهی برای ادامه پیدا کند؛

مثلا بتواند با یک سالن زیبایی دیگر همکاری کند تا در ادامه و طولانی مدت بتواند به سود سازی برسد.

قیمت تجهیزات آرایشگاه

یکی از بخش های مهم در مدیریت مالی سالن زیبایی، تجهیزات مورد نیاز سالن زیبایی است که عموما بیشتر هزینه سالن زیبایی مربوط به قیمت تجهیزات آرایشگاه است.

تجهیزات سالن زیبایی باید با توجه به خدماتی که سالن زیبایی ارائه می دهد یا قرار است ارائه دهد تهیه شود تا هزینه کمتری برای تجهیزات آرایشگاه صرف شود و به نوعی در هزینه ها صرفه جویی شود. فقط دقت داشته باشید که نوسانات در بازار به شدت زیاد است و اگر می خواهید تجهیزاتی تهیه کنید همیشه 20 الی 30 درصد بیشتر از هزینه کلی تجهیزات را داشته باشید.

پیشنهاد می کنیم این مطلب را هم مطالعه نمایید  شیوه قرارداد بین مدیر آرایشگاه و پرسنل

سالن زیبایی

تجهیزات خدماتی که قرار است ارائه شود؟

در این تعریف گفته شد که برای خدماتی که مثلا 6 ماه دیگر نیز قرار است ارائه دهید نیز تجهیزات مورد نیاز را تهیه کنید، ولی چرا؟

جواب این سوالات نوسانات بازار به شکلی که تجهیزاتی که شما می توانید با 50 میلیون امروز تهیه کنید شاید نتوانید با 65 میلیون هم 6 ماه دیگر آن را تهیه کنید، پس اگر ارائه این خدمات برای چند ماه آینده قطعی حتما قطعات آن را از قبل تهیه کنید.

چه راه ساده تری برای مدیریت مالی سالن زیبایی وجود دارد؟

سوالی که خیلی از من پرسیده می شود این است که چه راه ساده تری برای مدیریت مالی سالن زیبایی وجود دارد؟ و جواب به این سوال استفاده از نرم افزار حسابداری برای سالن زیبایی است که می تواند راه مدیریتی سالن زیبایی شما را خیلی ساده تر کند.

نرم افزار های حسابداری مختص سالن های زیبایی وجود دارند که امکانات کاملی برای بخش مالی سالن زیبایی می دهند که خیال شما را بابت بخش مالی حل می کند. در ادامه 5 نرم افزار مالی برای سالن زیبایی معرفی می کنیم.

نکته مهم: این لیست فقط جهت معرفی می باشد و نباید به عنوان اولویت شما قرار بگیرد و اگر نرم افزار بهتری می شناسید از آن استفاده کنید و به ما نیز از طریق کامنت اطلاع دهید.

جمع بندی

مدیریت سالن زیبایی و مباحث مالی اشاره دارد به تمام خدماتی که شما در راستای ایجاد یک کسب و کار موفق انجام می دهید و این موارد قبل از تاسیس سالن زیبایی شروع می شود و تا زمان وجود سالن زیبایی ادامه پیدا می کند.

مدیریت سالن زیبایی می تواند شامل تبلیغات، نحوه ارائه خدمات، نحوه برخورد با مشتری، برآورد هزینه و موارد مشابه باشد که یک مدیر سالن زیبایی باید به تمام آن واقف باشد و یا با مشاورین و افراد حرفه ای در آن زمینه همکاری داشته باشد تا با توجه به هزینه ای که می کند کسب و کار موفقی داشته باشد.

جمعه  30 دی ماه

آخرین دوره ها در دنیای تحول آرایشگران
پیشنهاد می کنیم حتما مطالعه کنید

چرا باید از مشاوره راه اندازی سالن زیبایی استفاده کنیم؟ مشاوره راه...

کم هزینه ترین رشته آرایشگری چیست؟ راهنمای انتخاب کم هزینه ترین لاین...

لوازم و تجهیزات متعددی وجود دارد که برای راه اندازی یک آرایشگاه...

قبل از آموزش آرایشگری نکات مهمی وجود دارد که باید آنها را...

دیده شدن کار و خدمات در موفقیت سالن های زیبایی اهمیت زیادی...

نکته‌های مشاوره سالن‌های زیبایی و اهمیت دانستن این نکات نکته‌های مشاوره سالن‌های...

اولین نکته مهم در موفقیت سالن‌های زیبایی : فقط به جایگاه اول بودن...

برندسازی سالن‌های زیبایی، عامل موفقیت شماست اگر می خواهید نسبت به سالن‌های...

مدیریت مؤثر یک آرایشگاه عروس موضوع مهمی است که تمام سالن داران...

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Call Now Button