تفاوت کراتینه مو و بوتاکس مو

تفاوت کراتینه مو و بوتاکس مو

پیشنهاد می کنم قبل از آن که اقدام به کراتینه مو و بوتاکس مو نمایید این مقاله را بخوانید تا از مزایا و معایب و تفاوتی که بین کراتینه مو و بوتاکس مو وجود دارد آگاهی کامل پیدا کنید تا بتوانید با دید بازتری این عمل را روی موی خود انجام دهید. در این مطلب آموزشی در ارتباط ریز به ریز جزئیات کراتینه مو و بوتاکس توضیحات داده ایم این مطلب را تا انتها بخوانید تا با این کراتین و بوتاکس مو بطور کامل آشنا شوید.

کراتین چیست؟

کراتین به نوعی از پروتئین گفته می شود که در همه موها وجود دارد. این نوع پروتئین باعث نرمی و درخشش مو می شود و تا زمانی که از رنگ و دکلره و دیگر مواد شیمیایی استفاده نکرده باشید در موهایتان وجود دارد و از بین نمی رود.

چه زمانی کراتین مو از بین می رود؟

با رنگ کردن مداوم مو و انجام دکلره زیاد رطوبت طبیعی مو از بین رفته و اصطلاحا گفته می شود مو سوخته است. اگر موی شما سوخته است عمل کراتین باعث ترمیم آن نمی شود و تنها راه چاره آن کوتاه کردن مو می باشد و کراتینه کردن آن تنها یک هزینه گزاف روی دست شما می گذارد.

کراتینه مو چیست؟

نوعی از درمان مو با مواد شیمیایی می باشد در این روش موهای وز تبدیل به موهای صاف و براق می شوند. کراتین مو تا 6 ماه ماندگاری دارد. آرایشگر باید مواد کراتین مو را بر اساس جنس و نوع موهای شما تغییر دهد. بعضی از انواع مواد کراتینه مو هنگام حرارت، فرمالدهید آزاد می کنند که این بسیار برای سلامتی مضر است؛ اما امروزه انجام کراتین بدون فرمالدهید می باشد. کراتین یک پروتئین بسیاری ضروری برای پیاز مو می باشد که باعث مستحکم شدن ریشه مو می شود و این عمل پر پشتی و سلامت موهای شما را به همراه دارد.

بوتاکس مو چیست؟

به روشی که باعث احیا و بازسازی موهای آسیب دیده می شود بوتاکس مو می گویند. از بوتاکس برای صافی موقت مو نیز استفاده می شود. در بوتاکس مو را توسط یک آمپول که به انواع ویتامین و پروتئین ها و… آمیخته می کنند بعد آز آن موها را به خوبی ماساژ می دهند تا این مواد به همه جای موی سر اثر بگذارد. مواد بوتاکس 45 دقیقه بر روی سر مانده سپس آن را شسته و بعد از شست و شو، سشوار به صورت عمودی روی مو گرفته آن را خشک می کنند. از بوتاکس می توان برای تمام موها استفاده کرد و عوارضی همچون ریزش و نازک شدن و … را ندارد.

تفاوت کراتینه مو و بوتاکس مو در چیست؟

در بالا برای شما درمورد کراتین و بوتاکس مو توضیح دادیم. حالا به بخش اصلی مقاله یعنی تفاوت های کراتینه مو و بوتاکس مو می پردازیم تا اگر به هر شکل دوست دارید از این روش ها استفاده کنید با درک درست بتوانید بهترین روش را انتخاب کنید. البته در ادامه بیشتر درباره معایب و مزایای هر روش حرف می زنیم که معیار های انتخاب شما را راحت تر می کند.

تفاوت کراتینه مو و بوتاکس مو

 1. نوع مواد استفاده شده در هر روش

بوتاکس مو دارای مواد ارگانیک و طبیعی می باشد که برای سلامت موها مفید است. بر خلاف بوتاکس، کراتین مو دارای مواد شیمیایی فرمالدهید می باشد که برای سلامتی مضر است و با توجه به این پارامتر توصیه می شود از روش بوتاکس استفاده کنید.

 1. میزان ماندگاری هر روش

بوتاکس و کراتین در ماندگاری نیز دارای تفاوت می باشند. بوتاکس حدود 4 ماه ماندگاری دارد و لی کراتین در حدود 6 ماه دوام و ماندگاری دارد، البته به روش کراتینه ای که انتخاب می کنید نیز بستگی دارد.

 1. نوع و موارد استفاده

بوتاکس برای انواع مو مناسب می باشد و جنبه درمانی دارد و باعث درمان موهای مو خوره دار و آسیب دیده می شود. ولی کراتین مو هیچ خاصیت درمانی ندارد و برای موهای وز دارو مجعد می شود و باعث صافی و لخت شدن این گونه موها می شود.

 1. خاصیت صاف کردن مو

اگر قصد دارید موهای صافی و به اصطلاح شلاقی داشته باشید پیشنهاد می شود از کراتینه مو استفاده کنید. بوتاکس تقریبا حالت مو را حفظ می کند و فقط به آن حجم می دهد و باعث بهبود و نرم و درخشان شدن مو می شود.

 1. میزان آسیب رسانی به مو

اگر از کراتینه مو بیش از اندازه استفاده کنید باعث ریزش مو و نازک شدن تارهای مو می شود و حتی منجر به بروز سرطان پوست می شود. ولی بوتاکس مو هیچ عارضه ی جانبی ندارد و در بعضی از موارد به ندرت باعث بروز حساسیت می شود.

 1. مراقبت های بعد از استفاده از هر روش

بوتاکس در مقایسه با کراتینه مراقبت کمتر و نسبتا راحت تری را نیاز دارد و از این رو شما به سرعت می توانید به سراغ کار های خود بروید. البته این موضوع را نیز در نظر داشته باشید که هر دو روش به مراقبت نیاز داشته و از آن مهم موارد مراقبت کارهای بسیار سخت و پیچیده ای نیستند.

 1. مهارت آرایشگر

انجام بوتاکس نسبت به کراتینه مو نیاز به مهارت کمتری دارد از این رو خیال شما بابت بوتاکس کردن خیلی راحت تر است و حتی ممکن خودتان نیز بتوانید این روش را در خانه انجام دهید.

 1. عطر و بو

آخرین تفاوت بوتاکس و کراتین در عطر و بوی آن ها می باشد، بوتاکس عطر و بوی قوی کراتین را ندارد و شاید یکی از دلایل اصلی انتخاب روش کراتینه مو همین موضوع باشد. به هر حال شما باید تصمیم بگیرید که با در نظر گرفتن این 8 پارامتر و مواردی که در ادامه به عنوان مزایا و معایب هر روش گفته می شود، از کدام روش استفاده کنید.

انواع روش های کراتینه مو

کراتینه مو به روش های مختلفی انجام می شود و شما با توجه به شرایط خود می توانید از روش های مختلف استفاده کنید؛ مثلا دوام یکی از روش های کراتینه بین 6 تا 7 بوده و روش دیگر بین 2 تا 3 که در ادامه به طور کامل موارد ذکر شده توضیح داده می شود.

انواع روش کراتینه

 1. کراتین برزیلی

کراتینه برزیلی یکی از روش های متداول است که برای موهای وز شده استفاده می شود و ماندگاری نسبتا بالایی دارد و در شرایط نگهداری درست می تواند تا 6 ماه روی سر باقی مانده و نیاز دوباره به کراتینه نداشته باشد.

 1. کراتین نرم کننده

این روش برای مو های فرفری استفاده می شود و دوام خیلی پایین تری نسبت به کراتینه برزیلی داشته و در صورت رعایت اصول نگهداری می توان تا 2 ماه بدون کراتینه دوباره از این روش استفاده نمود که از لحاظ دوام کراتینه برزیلی حدود 3 برابر کراتینه نرم کننده دوام دارد.

 1. کراتین ژاپنی

این روش برای افرادی مناسب است که خواهان ماندگاری صافی و شفافیت بیشتر روی موهای خود هستند مناسب می باشد. در این روش ابتدا از کراتین برزیلی استفاده می شود و سپس مواد کراتین ژاپنی را روی مو می گذارند. انجام کراتین ژاپنی در حدود 4 ساعت زمان می برد.

روش انجام کراتینه مو

اگر قصد کراتینه کردن موی خود را دارید و می خواهید با نحوه انجام آن آشنایی پیدا کنید این قسمت را از دست ندهید. آرایشگرها برای انجام کراتینه مو، از مواد صاف کننده مو استفاده می کنند بدین صورت که مواد صاف کننده را روی مو قرارداده و سپس از یک اتو با حرارت بالا استفاده می شود تا از گرمای اتو به عنوان ثابت کننده مواد کراتین استفاده شود. کراتینه کردن مو با توجه به اندازه و حجم مو چیزی حدود 4 ساعت زمان می برد.

پیشنهاد می کنیم این مطلب را هم مطالعه نمایید  میکروبلیدینگ ابرو چیست؟

روش انجام کراتینه مو

انواع مواد کراتینه مو

مواد کراتین ممکن است طبیعی، حیوانی و یا مصنوعی باشد که استفاده از مواد کراتینه های طبیعی و حیوانی بازدهی بیشتری دارد. البته نوع استفاده از مواد مختلف به شرایط مختلفی نیز بستگی دارد که با توجه به شرایط شما باید بهترین روش انتخاب شود.

از کراتینه مو استفاده کنید اگر جزو افراد زیر هستید!

کراتینه به افرادی توصیه می شود که موهای سالمی دارند ولی از خشکی و زبری موهایشان خسته شده اند. به علاوه این روش برای افرادی مناسب است که هیچ گونه ماسک مو و آبرسانی باعث ترمیم موهایشان نشده است ولی با کراتینه می توانند مو هایی نرم و درخشان داشته باشند.

به سراغ کراتینه مو نروید اگر در لیست زیر هستید!

بخار های فرار مواد کراتینه نه تنها در محل آرایشگاه باقی می مانند، بلکه تا مدت ها، زمانی که شما از سشوار و اتو استفاده کنید این بخارات در فضای اطراف شما پخش شده، بنابراین توضیه می کنیم که زنان باردار به هیچ وجه در طول بارداری و شیردهی خود موی خود را کراتین نکنند.

مزایای کراتینه کردن مو

با توجه به بررسی های انجام شده روی افرادی که از کراتینه مو استفاده کرده اند، از مزایا روش کراتینه وجود دارد که می تواند به عنوان معیار اصلی انتخاب این روش و دلیل محبوبیت آن باشد. به طور کلی روش کراتینه مو دارای مزایای زیر است.

 • در کراتینه، مو به مراقبت کمتری نیاز دارد
 • کراتینه مو باعث صافی و لختی مو می شود
 • به ضخیم نشان دادن تارهای مو کمک می کند
 • به موها براقیت و شفافیت خاصی می بخشد
 • شانه کردن مو را آسان تر می کند دیگر نیازی به استفاده از محصولات نرم کننده را ندارید.
 • کراتینه عوارض جانبی ندارد و باعث افزایش کیفیت ساختار مو می شود
 • کراتینه مو هم برای مردان و هم زنان مناسب می باشد.

معایب استفاده از کراتینه مو

درست که کراتینه مو مزایای زیادی داره، ولی این موضوع دلیل آن نیست که عوارضی نداشته باشه؛ واقعیت این است که هر روشی دارای مزایا و معایب خاصی است که به عنوان معیار انتخاب قرار می گیرد، پس اگر می خواهید به سراغ این روش بروید باید معایب آن را نیز در نظر بگیرید که این معایب شامل لیست زیر است.

 • کراتین مو دوام کم و هزینه بالایی دارد
 • باعث ریزش مو می شود
 • باعث از بین رفتن ساختار مو می شود
 • در برخی موارد دیده شده است که استفاده از کراتین باعث ایجاد حساسیت های شدید پوستی شده است

چگونه از موهای کراتینه شده مراقبت کنیم؟

کراتین روی مو تا 6 ماه دوام دارد اما به شرط رعایت نکاتی که می تواند باعث دوام بیشتر این روش شود. به هر حال مراقبت های بعد از کراتینه مو شامل موارد زیر می شود که توصیه می کنیم حتما با دقت تمام موارد رعایت کنید.

چگونه از موهای کراتینه شده مراقبت کنیم؟

 • از شامپو فری سولفات و یا شامپوی مخصوص کراتینه مو استفاده کنید
 • در مدتی که کراتینه روی سر شما هست به هیچ وجه موی خود را دکلره نکنید، زیرا دکلره باعث از بین رفتن مواد کراتین می شود.
 • اگر در مدت زمانی که می خود را کراتینه کرده اید قصد رفتن به استخر کردید حتما از یک لایه روغن نارگیل و یا روغن زیتون روی موهای خود استفاده کنید زیرا کلر موجود در آب استخر باعث از بین رفتن کراتینه می شود.
 • بعد از استحمام موهای خود را نه با کش ببندید و نه ببافید به دلیل اینکه مو سریعا حالت می گیرد اجازه دهید موهایتان خشک شود و سپس اقدام به حالت دهی آن کنید.

مدت دوام کراتینه مو

ماندگاری کراتین تا حدی بستگی به نوع، جنس و ضخامت موی هر فرد دارد. قسمت هایی از موی سر که کراتینه شده اند با قسمت های جدید مو که در حال رشد هستند متفاوت می باشد و از نرمی، لطافت و براقیت خاصی برخوردار می باشند. عمر کراتینه مو 6 ما می باشد و اثر آن کم کم و به صورت تدریجی از روی مو می رود.

کراتینه در موهای مردانه مو

آقایان هم می توانند مانند خانم ها برای داشتنی مویی صاف و درخشان موهای خود را کراتینه کنند. مواد کراتینه همان تاثیر پذیری که در خانم ها دارد را در آقایان نیز شامل می شوند.

قیمت کراتینه مو

برای کراتینه مو نمی توان مبلغ مشخصی را بیان کرد زیرا به عوامل مختلفی اعم از کیفیت مواد، برند مورد استفاده، میزان مواد مصرفی، اندازه مو، جنس و ضخامت مو و … بستگی دارد و به مواد ارزان و غیر استاندارد و نامعتبر کراتینه اعتماد نکنید زیرا دارای عوارضی جبران ناپذیری می باشند.

ترکیبات موجود در مواد بوتاکس مو

 • روغن خاویار
 • پپتید
 • نانو کراتین
 • روغن نارگیل
 • ویتامین ب 5
 • ویتامین ای
 • کلاژن

بوتاکس ترمیمی مناسب برای انواع

 • موی صاف
 • موی مجعد
 • موی وز
 • موی فر
 • موی کم پشت و پر پشت
 • موی ضخیم و نازک
 • موی با رنگ و بدون رنگ
 • موی دکلره شده

مزایای استفاده از بوتاکس مو

 • از بین رفتن حالت ارتجاعی مو
 • استفاده کمتر از نرم کننده
 • عدم استفاده از ماسک های شیمیایی و آب رسان مو
 • استفاده کمتر از سشوار و اتو
 • از بین رفتن مو خوره و شکنندگی مو
 • دوام رطوبت مو برای مدت طولانی تر
 • براقیت و درخشندگی بیشتر
 • از بین رفتن خشکی مو
 • درمان اندک ریزش مو
 • حجیم شدن مو
 • از بین رفتن شوره سر

معایب بوتاکس مو

مسلما روش بوتاکس مو نیز مانند روش کراتینه یا هر روش دیگری دارای معایب که می تونه شما را از استفاده آن منصرف کنه. بوتاکس مو معایب و عوارض زیادی نداره ولی در کل دارای عوارضی هست که با هم دیگه آن ها را بررسی می کنیم.

معایب بوتاکس مو

 • بوتاکس مو نیاز به هزینه زیادی دارد
 • همچنین مراقبت از مو پس از انجام بوتاکس بسیار واجب است و باعث افزایش ماندگاری آن می شود

بوتاکس برای چه افرادی مفید است؟

 • برای افرادی موی سر آنها مو خوره دارد و چند شاخه شده است
 • افرادی که دارای موهای کم حجم و با تارهای ظریف هستند. استفاده از بوتاکس باعث حجم دهی بیشتر به موهای آن ها می شود.
 • افرادی که به علت دکلره کردن فراوان آسیب زیادی به موهایشان وارد شده است
 • افرادی که دارای مو هایی وز، خشک و شکننده هستند
 • افرادی که شوره سر دارند
 • افرادی که مو هایی کدر و بی روح دارند
 • افرادی که موی سرشان دارای دکلره و انواع هایلات می باشد.
 • و در نهایت مناسب افرادی که به موی صاف علاقه دارند

فواید تزریق بوتاکس

 • در ترکیبات بوتاکس مو از مواد اسیدی دارای ایمنی بالا استفاده می شود
 • در تولید بوتاکس مو از مواد شیمیایی مضر که برای مو زیان بار می باشند استفاده نمی شود
 • بعلاوه در ترکیبات آن فرمالدهید و یا پارابن وجود ندارد تا به موی سر آسیب برساند. بوتاکس مو ریزش مو را به حداقل رسانده و در درمان شوره سر بسیار مفید می باشد.
پیشنهاد می کنیم این مطلب را هم مطالعه نمایید  قیمت آموزش آرایشگری زنانه و عوامل تاثیرگذار بر آن

سعی کنید زیاد از بوتاکس مو استفاده نکنید!

همان طور که اشاره کردیم تزریق بوتاکس برای تقویت مو انجام می شود خوب است که بدانید تزریق بوتاکس علاوه بر فوایدی که دارد گاها دیده شده که مصرف زیاد آن نتیجه عکس داده است به گفته متخصصین این امر، تزریق بوتاکس باید 3 الی 4 بار در سال انجام شود اگر بیشتر از این تعداد باشد ممکن است باعث مو خوره و نازک شدن تارهای مو شود.

همچنین تزریق بوتاکس یک عمل کوتاه مدت 4 ماه برای چرب نگه داشتن مو است و در پایان اثر گذاری بدن، بوتاکس را داخل خود جذب کرده و در حدود 2 تا 3 ماه پس از انجام تزریق بوتاکس، اثرات آن کمتر می شود. همچنین به دلیل اینکه مواد بوتاکس به کف سر برخورد می کند ممکن است برای برخی از افرادی که به حساسیت پوستی دچار هستند، آلرژی زا باشد.

توصیه می شود چه افرادی از بوتاکس مو استفاده کنند؟

 • پیشنهاد می شود افرادی از بوتاکس مو استفاده کنند که در اثر رنگ و دکلره کردن زیاد و یا استفاده بیش از اندازه از وسایل حرارتی مانند سشوار، اتو، بابلیس و …به مو خوره و خشکی مو دچار شده اند.
 • همچنین افرادی که دارای موهای فر هستند از بوتاکس مو برای بازگرداندن مو به حالت اولیه استفاده می کنند.
 • و همچنین افرادی که موهایشان به شدت گره دارند و هنگام شانه کشیدن به مشکل بر می خورند بسیار مناسب می باشد

توصیه می شود چه افرادی از بوتاکس مو استفاده کنند؟

چه افرادی نباید از بوتاکس مو استفاده کنند؟

 • توصیه می شود خانم های باردار احتیاط کنند و تزریق بوتاکس مو را به بعد از زایمان خود موکول کنند.
 • افرادی که دچار حساسیت پوستی بسیار بالایی هستند.
 • استفاده از بوتاکس مو برای افراد زیر 6 سال به هیچ عنوان توصیه نمی شود. برای سنین بعد از 6 سال حتما در مورد انجام این کار از راهنمایی هایی یک پزشک مجرب و حرفه ای بهره مند شوید.

مراقبت های بعد از انجام بوتاکس

 • از 48 تا 72 ساعت از شستن مو اجتناب کرده تا در این مدت مواد بوتاکس جذب مو شوند.
 • حتی المقدور بعد از انجام بوتاکس از اتو و سشوار استفاده نکنید زیرا حرارت تمام مواد مغذی را که به ساختار مو وارد شده است را از بین می برد.
 • از شامپو های فری سولفات استفاده کنید و مصرف هرگونه شامپوی معمولی را فراموش کنید.
 • استفاده از ماسک های مخصوص موهای بوتاکس شده در هفته یک بار

اقدام به رنگ کردن مو بعد از بوتاکس

پیشنهاد می شود قبل از بوتاکس مو، اقدام به رنگ کردن مو کنید زیرا باعث افزایش ماندگاری رنگ شده و به مو زیبایی و درخشندگی خاصی می بخشد. اگر قصد دارید که بعد از رنگ کردن مو اقدام به بوتاکس کنید بعد از اتمام رنگ کردن موها، توسط یک شامپو محافظ رنگ مو، کف سر و ساقه ی موها را بشورید تا هرگونه ماده شیمیایی و آلودگی از روی مو پاک شود.

در صورتی که بعد از بوتاکس مو تمایل به رنگ کردن موی خود پیدا کردید، به مدت 2 هفته به مو اجازه استراحت دهید تا هیچ عوارض جانبی ناشی از استفاده بوتاکس پیش نیاید؛ زیرا استفاده از رنگ موی شیمیایی قبل از دو هفته ممکن است اثرات بوتاکس مو را از بین ببرد. از رنگ موهای فاقد مواد شیمیایی استفاده کنید زیرا سازگاری بیشتری با مو داشته و ضرر آنها بسیار کمتر می باشد.

ماندگاری بوتاکس مو چقدر است؟

بوتاکس مو 3 الی 4 ماه روی سر ماندگاری دارد که البته بستگی به نوع و جنس موی سر و همچنین مراقبت هایی که بعد از انجام بوتاکس انجام می دهید. در برخی از افراد ممکن است بوتاکس برای مدت کمتری از باقی بماند و برای برخی دیگر بیشتر از این مدت ذکر شده ممکن است دوام داشته باشد که همه این موارد بستگی به جنس مو دارد.

چه مدت یک بار نیاز به ترمیم بوتاکس مو می باشد؟

ترمیم بوتاکس مو هر 3 ماه یک بار برای افرادی که خیلی زیاد از رنگ و مواد شیمیایی و دکلره استفاده می کنند توصیه می شود ولی در افراد دیگر که خیلی از مواد شیمیایی استفاده نمی کنند به آنها توصیه می کنیم هر 4 الی 6 ماه اقدام به ترمیم بوتاکس موهای خود کنند.

انجام بوتاکس مو توسط خودتان در منزل

برای بوتاکس مو در منزل ابتدا باید ار فروشگاه های آرایشی معتبر مواد بوتاکس را خریداری کرده و بهتر است هنگام خرید از راهنمای متخصصین این کار بهره مند شوند و محصولات شناخته شده و دارای کیفیت را خریداری کنند و سپس گام به گام موارد ذیل را انجام دهید.

بوتاکس در منزل

مرحله اول: ابتدا موهای خود را شسته و سپس کاملا خشک نمایید، بعد از انجام این مراحل مواد بوتاکس را آماده کنید

مرحله دوم: بطری حاوی مواد بوتاکس را کاملا تکان دهید و مواد درون بطری را با 150 میلی لیتر آب مخلوط کنید و آنقدر بهم زده تا یک مایع همگن درست شود. در صورتی که مایع و آب به خوبی با یک دیگر ترکیب نشدند می توانید مواد بوتاکس و آب را هر کدام جداگانه کمی حرارت دهید و دوباره با یک دیگر ترکیب کنید تا محلول همگن درست شود.

مرحله سوم: مواد آماده شده را روی مویی که قبلا آن را شسته و خشک کرده اید استفاده کنید، دقیقا به همان گونه که رنگ روی سر خود می گذارید. دقت کنید تمام تارهای مو را به مواد آغشته نمایید. بعد از اینکه تمامی تارهای موی خود را به مواد بوتاکس آغشته کردید یک کلاه حرارتی بر روی سر قرار داده و با استفاده از سشوار حدود 30 دقیقه موها را حررارت دهید و بعد از آن مو را با آب خالی و بدون استفاده از هیچ گونه مواد شیمیایی شست و شو دهید.

مرحله آخر: بعد از پایان شستشوی موها، با استفاده از سشوار و اتوی مو، آنها را صاف کنید. انجام این مرحله بسیار مهم و حیاتی است، زیرا باعث می ‌شود مواد باقی مانده روی مو، بیشتر درون کوتیکول نفوذ کنند و مو ‌ها تمام خواص بوتاکس را جذب کنند.

هزینه تزریق بوتاکس مو

بوتاکس مو دارای هزینه بالایی می باشد و این به شرایط افرادی که می خواهند انجام دهند بستگی دارد که می خواهند این عمل را در خانه با قیمت مناسب و یا در آرایشگاه توسط متخصص این کار با هزینه نسبتا بالاتر انجام دهند.

جمع بندی

حال که در این مطلب از تفاوت بوتاکس مو و کراتینه مو اطلاع پیدا کردید باید بدانید، کراتینه کردن ممکن است ظاهرا یک پاسخی موقتی برای مشکلات مربوط به موی شما باشد، ولی به ‌دلیل عوارض بلند مدتی که روی بدن می گذارد استفاده از آن به هیچ عنوان توصیه نمی شود. سلامتی بدن و موی شما دارای ارزش بسیار بالایی می باشد و انجام کراتینه ممکن سلامت شما را به خطر انداخت و باعث ایجاد سرطان شود زیرا فرمالدهید موجود در مواد کراتین اصلا نباید روی موهای شما قرار گیرد زیرا دارای مواد خطرناک و سرطان زا می باشد.

جمعه  30 دی ماه

آخرین دوره ها در دنیای تحول آرایشگران
پیشنهاد می کنیم حتما مطالعه کنید

مدرک آرایشگری حرفه ای پیشرفته یک مدرک تخصصی است که به آرایشگران...

آگاوه درمانی یا همان اصطلاح آگاوه تراپی به یکی از روش های...

آموزش کوتاهی مو در تهران جزو تخصصی‌ترین دوره‌های تیم دنیای تحول است...

شادابی و لطافت موها دیگر برای افراد آرزو نیست و همواره می...

کراتین مو چیست و برای چه استفاده می شود؟  هزینه کراتین مو...

قیمت آموزش آرایشگری زنانه و عوامل تاثیرگذار بر آن آرایشگری زنانه یکی...

آماده سازی موها قبل از شنیون عروس و ۷ روش گرفتن وز...

موی سالم ، براق و پرپشت چیزی است که بیشتر زنان آرزویش...

به تعویق انداختن پیری پوست یکی از خواسته‌های هر فردی است که...

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Call Now Button