وظایف منشی سالن زیبایی

وظایف منشی سالن زیبایی

منشی را با فردی که فقط تلفن پاسخ می دهد اشتباه نگیرید زیرا منشی بودن در یک سالن زیبایی فراتر از فردی که فقط تلفن های سالن را جواب می دهد و وظایف بسیار مهم تری از تلفن جواب دادن دارد. دقت داشته باشید که اگر می خواهید به صورت حرفه ای در یک سالن زیبایی به عنوان منشی استخدام شوید، قبل از هر کاری باید با وظایف منشی سالن زیبایی آشنا باشید. وقتی شما وظایف منشی سالن زیبایی را به درستی بدانید و اصول منشی گری سالن زیبایی را نیز بدانید، می توانید به شکلی در سالن زیبایی فعالیت داشته باشید که سالن زیبایی مذکور وجود شما را یکی از مهم ترین دلایل موفقیت سالن زیبایی بداند و این موضوع باعث پیشرفت شغلی شما می شود.

یک منشی حرفه ای کیست؟

یک منشی حرفه ای کسی نیست که فقط به موقع تلفن ها را جواب بدهد یا بتوانید از برنامه هایی مثل Word استفاده کند، منشی حرفه ای فردی که با اصول روانشناسی مشتری آگاه باشد و بتواند به بهترین شکل با یک تماس چند دقیقه ای به بهترین شکل بازاریابی انجام دهد. مطمئن باشید اگر این توانایی ها را در خود افزایش دهید و به آن ها اهمیت دهید وارد هر سالنی که شوید، مسلما تنها انتخاب کارفرما خواهید بود.

آموزش منشی‌گری آرایشگاه

منشی‌گری یک شغل حرفه ای که نیاز به آموزش دارد تا فرد بتواند به صورت حرفه ای فعالیت کند، خیلی از افراد با تصور این که منشی گری یک شغل ساده است به سراغ این کار می روند و یکی از مهم ترین دلایل عدم موفقیت این افراد در شغل آرایشگری نیز همین موضوع است. در هر شغلی که بخواهید فعالیت داشته باشید و موفق شوید نیازمند، حرفه ای کار کردن هستید و حرفه ای شدن هم تنها با آموزش و کسب تجربه بدست می آید، پس به شما توصیه می کنیم که قبل از هر کاری به سراغ آموزش منشی‌گری آرایشگاه بروید تا به طور کامل با این شغل و تفاوت منشی گری سالن زیبایی با سایر منشی گری ها آشنا شوید.

استخدام منشی سالن زیبایی

استخدام منشی سالن زیبایی با سایرین یک مقدار تفاوت دارد به شکلی که در منشی گری سالن زیبایی شما فقط مسئول پاسخگویی به مشتری نخواهید بود، بلکه شما باید تمام تلاش خود را انجام دهید تا به بهترین شکل با مشتری صحبت کرده و او را برای استفاده از خدمات سالن زیبایی متقاعد کنید. منشی سالن زیبایی ویژگی ها و وظایفی دارد که در ادامه هر کدام را بررسی می کنیم.

منشی سالن زیبایی

استخدام منشی جوابگوی تلفن

یکی از مواردی که در سایت های یا روزنامه های استخدام احتمالا دیده باشید، استخدام منشی جوابگوی تلفن است. در این تعریف منظور از منشی جوابگوی تلفن فردی است در یک شرکت یا سازمان به عنوان منشی استخدام می شود و مسئول هماهنگی کارهای سازمان از طریق تماس های تلفنی است. این نوع منشی گری هم در سالن های زیبایی استفاده می شود ولی اگر بخواهید در یک سالن زیبایی به عنوان منشی موفق شوید باید به این موضوع دقت داشته باشید که باید در ویژگی های یک منشی خوب را داشته باشید.

وظایف منشی سالن زیبایی

منشی بودن در سالن زیبایی با منشی بودن در یک شرکت بسیار فرق می کند زیرا در یک سالن زیبایی منشی باید خیلی حرفه ای تر فعالیت کند و اصول منشی گری را بلد باشد تا در بهترین زمان ممکن مشاوره گیرنده را تبدیل به مشتری کند. اصول منشی گری هم چیزی بیشتر از این نیست که شما بدانید دقیقا با چه نوع مشتری ارتباط گرفته اید و چه زمانی باید فرد پشت تلفن متقاعد به استفاده از خدمات سالن زیبایی کنید. البته این تنها وظیفه یک منشی خوب نیست و در ادامه تمام وظایف یک منشی سالن زیبایی را بررسی می کنیم.

 1. بررسی و تنظیم قرار مشاوره ها

یکی از مهم ترین وظایف منشی سالن زیبایی، بررسی، تنظیم و تعیین نوبت افراد مختلف برای دریافت مشاوره از کارشناسان سالن زیبایی است. این که تمام کارها طبق روال انجام شود هم از دید مشتری خوشایند است و هم از دید صاحب کار و این یعنی رضایت از شما. دقت داشته باشید که اگر نتوانید به درستی هر وقت را سر زمان مشخص ترتیب بندی کنید باعث نارضایتی مشتری شده و این یعنی عدم توانایی شما که منجر به اخراج شما می شود.

 1. بایگانی پرونده و مستندات پرونده مشتری

ممکن در سالن زیبایی که شما در آن فعالیت می کنید برای مشتری شما بابت خدماتی مثل میکرونیدلینگ یا میکروپیگمنتیشن پرونده ایجاد شود که شما وظیفه دارید تمام مستندات موجود برای این پرونده ها را جمع آوری کرده و داخل پرونده قرار دهید تا در صورت لزوم بتوان از آن ها استفاده نمود. دقت داشته باشید که میزان نظم شما در نحوه برخورد با پرونده ها به حد زیادی مشخص می شود، پس در جمع آوری مستندات و ایجاد پرونده برای مشتریان خود بیشترین دقت را به خرج دهید.

پیشنهاد می کنیم این مطلب را هم مطالعه نمایید  آشنایی با انواع لوازم و تجهیزات آرایشگری

بایگانی پرونده و مستندات پرونده مشتری

 1. پاسخگویی به تلفن ها

در سالن های زیبایی پاسخ دادن به تلفن یعنی ارتباط مستقیم با مشتری و اولین چیزی که در ذهن افراد از سالن زیبایی شما حک می شود، طرز برخورد منشی با فرد است که باید بهترین شکل انجام شود و مشتری را قانع به استفاده از خدمات سالن زیبایی کند. میزان موفقیت شما در یک سالن زیبایی تا حد بسیار بالایی به نحوه پاسخ دهی به مشتری و بازاریابی شما بستگی دارد.

 1. برخورد خوشایند با مشتری

یکی دیگر از وظایف منشی سالن زیبایی زمانی است که مشتری برای اولین بار به صورت حضوری به سالن زیبایی مراجعه کرده و با شما برخورد داشته است. در این زمان شما باید به بهترین شکل با مشتری برخورد کنید تا فرد را به یک مشتری وفادار تبدیل کرده و بدین وسیله میزان مهارت خود را به صاحب کار نشان دهید. برخورد درست با مشتری چه پشت تلفن و چه به صورت حضوری میزان مهارت یک منشی و میزان احتمال موفقیت منشی را نشان می دهد.

 1. رعایت بهداشت و داشتن ظاهری آراسته

رعایت بهداشت فردی همیشه مورد توجه در هر کاری بوده و هست. این که شما ظاهری آراسته داشته باشید حس خوبی هم به خودتان می دهد و هم در طرف مقابل احساس آرامش ایجاد می کند. به این نکته نیز دقت داشته باشد، فردی که نتواند بهداشت فردی خود را رعایت کند، قطعا نمی تواند با مشتری ها نیز برخورد درستی داشته باشد و پرونده های مشتری را به درستی جمع آوری کند.

ویژگی های منشی سالن زیبایی

به یکی از مهم ترین بخش های این مقاله یعنی ویژگی های منشی سالن زیبایی رسیدیم، جایی که اگر شما بتوانید تمام موارد آن را رعایت کنید، به خوبی می توانید خود را در این شغل فعالیت کنید و با انجام وظایف منشی سالن زیبایی به موفقیت های زیادی برسید. در ادامه مهم ترین ویژگی های یک منشی سالن زیبایی را بررسی می کنیم.

 1. خوش رفتاری

اولین ویژه و وظیفه یک منشی در هر سازمانی، خوش رفتاری با ارباب رجوع است. فردی که برای استفاده از خدمات و هر کار دیگری به منشی مراجعه می کند دارای شخصیتی است که باید به آن احترام گذاشت. رفتار بد با هر فردی باعث می شود که ایجاد نارضایتی به وجود آید و یکی از دلایل افت یک سازمان به خاطر طرز برخورد بد با ارباب رجوع است.

نکته مهم: به این دقت داشته باشید که هر نوع رفتاری با ارباب رجوع داشته باشید در جای دیگر با شما نیز به همان شکل رفتار خواهد شد و آن زمان دلیل افت و شکست یک سالن زیبایی یا سازمان را به چشم خواهید دید.

 1. انضباط کاری

انضباط کاری دومین ویژگی که شما برای منشی شدن به آن احتیاج پیدا می کنید. منشی شدن یعنی سرکار داشتن با قرار های مشاوره زیاد در روز که همه باید طبق روال انجام شود و اگر شما نتوانید این روال را درست انجام دهید، نمی توانید منشی خوبی باشید و باید به دنبال یک کار دیگر برای خودتان بگردید.

داشتن انظباط کاری

 1. اخلاق حرفه ای

اخلاق حرفه ای معقول پیچیده ای است که در تمام کارها باید آن را جزو اولویت های خود قرار دهید. اخلاق کاری یعنی این که به مشتری برای کسب رضایت دروغ نگوید یا از سادگی مشتری سو استفاده نکنید تا به مقاصد خودتان برسید. درست که شما منشی هستید ولی به عنوان بازاریاب هم با تلفن با مشتریان در ارتباط هستید و اولین موضوعی که باید در نظر داشته باشید، اخلاق کاری است. البته اخلاق کاری فقط برای مشتریان نیست و باید در رابطه با صاحب کار نیز انجام شود.

 1. آشنایی نسبی با کامپیوتر

آشنایی با کامپیوتر جزو ویژگی هایی که بدون دیگه عملا زندگی کردن غیر ممکن است و شغل منشی گری سالن زیبایی نیز از این قاعده مستثنا نیست به شکلی که شما باید استفاده از نرم افزار های word و excel را بلد باشید تا بتوانید خدمات مربوط به نوبت دهی و تشکیل پرونده سیستمی برای مشتریان را انجام دهید.

 1. داشتن فن بیان و متقاعد کننده

فن بیان در هر کاری و ارتباطی مهمی است زیرا شما می توانید با یک فن بیان قانع کننده، طرف مقابل را تحت فشار قرار داده و شرایط را به نفع خود پیش ببرید. فن بیان به این شکل است که شما بی ارزش ترین مهره شطرنج (سرباز) از نظر دیگران را با ارزش ترین می دانید چون می دانید اگر به جای درست برسد می تواند قدرت هر مهره ای را بدست بگیرد. فن بیان در شغل منشی گری یک ویژه فوق العاده است که به وسیله آن می توانید مشتری سرد را به مشتری گرم تبدیل کنید.

 1. ظاهری منظم و آراسته

رعایت نظم در شغل منشی گری بسیار مهم است زیرا هیچکس منشی را استخدام نمی کند که میز محل کارش را مثل منطقه جنگی رها کرده باشد. از آن گذشته وقتی مشتری وارد سالن زیبایی می شود منشی را جزو اولین افراد یک سالن ملاقت می کند و اگر یا یک ظاهر غیر آراسته مواجه شود از خودش سوال می کند سالنی که پرسنل خودش نظم و انضباط ندارند چجوری قراره ظاهر ما را تغییر دهند.

پیشنهاد می کنیم این مطلب را هم مطالعه نمایید  شرایط استخدام منشی آرایشگاه و پرسنل

ظاهر منظم

 1. اجتماعی بودن

اجتماعی بودن نیز جزو ویژگی هایی که یک منشی باید داشته باشد به شکلی که منشی در روز با افراد زیادی در ارتباط است و اگر نتواند با این افراد به درستی ارتباط برقرار کند، نمی تواند این افراد را متقاعد به استفاده از خدمات سالن زیبایی کند و این یعنی شکست سالن زیبایی، از این رو اگر می خواهید به سراغ استخدام منشی سالن زیبایی بروید، حتما از اجتماعی بودن فرد به هر شکل با خبر شوید.

 1. حافظه خوب و ذهنی خلاق

داشتن حافظه خوب در شغل منشی گری سالن زیبایی بسیار مهم است زیرا شما به طور روزانه با تعداد زیادی ارباب رجوع سر و کار دارید و باید قرار های مشاوره یا استفاده از خدمات سالن را نیز ترتیب بندی کنید.

 1. علاقه به یادگیری کارها

اگر علاقه به یادگیری نداشته باشید، نمی توانید پیشرفت کنید و این شغل هم جزو کارهایی است که اگر در آن به خوبی خود را نشان دهید می توانید بخش بازاریابی را نیز به عهده بگیرید و درآمد خود را خیلی بیشتر از یک منشی ساده کنید.

کاربرد تیپ شخصیتی

تیپ شخصیتی را از تست های مختلفی مثل MBTI می توان فهمید و از آن برای کشف استعداد ها استفاده نمود، البته یکی دیگر از کاربرد های تست های شخصیت شناسی، انتخاب شغل مناسب است که در این مقاله به بهترین تیپ های شخصیتی برای شغل منشی گری اشاره می کنیم.

بهترین تیپ شخصیتی مناسب منشی شدن

برای شغل منشی گری به دو تیپ شخصیتی مناسب بر می خوریم که عبارتند از ESFP و ISFJ. این دو تیپ شخصیتی ویژگی هایی دارند که می توانند بهترین گزینه برای منشی گری باشند. اگر دوست دارید بدانید که جزو این دو تیپ شخصیتی هستید، می توانید به سراغ تست رایگان MBTI بروید که در این مقاله به آن نمی پردازیم و تمرکز خود را روی این دو تیپ شخصیتی قرار می دهیم.

بهترین تیپ شخصیتی مناسب منشی شدن

 1. تیپ شخصیتی ESFP

این تیپ شخصیتی با توجه به این که اشخاصی اجتماعی هستند و رفتار دوستانه و صمیمانه ای دارند یکی از بهترین تیپ های شخصیتی برای شغل منشی گری هستند. این تیپ شخصیتی از بودن با افراد و معاشرت لذت می برند و توانایی قانع کردن افراد را نیز دارند. این گروه شامل افرادی پر نشاط و فعال می شود که دوست دارند همیشه به صورت گروهی فعالیت داشته باشند و از این رو این تیپ شخصیتی جزو دو گزینه مناسب برای منشی شدن هستند.

 1. تیپ شخصیتی ISFJ

این تیپ شخصیتی را افرادی تشکیل می دهند که بسیار صبور و گوش دهنده هستند و دوست دارند که بدون هیچ سر و صدای و با ترفند های روانشناسی بقیه را به سمت خود جذب کنند. این افراد برعکس دسته اول بوده و دوست دارند به بهترین شکل کار کنند ولی همچنان در سایه باشند. این تیپ شخصیتی به نظم و قانون علاقه بسیاری دارند و از این رو جزوه بهترین تیپ های شخصیتی برای منشی شدن هستند.

 آیا رشته تحصیلی مناسب برای منشی گری وجود دارد؟

منشی گری به مدرک و رشته خاصی احتیاج نداره و شما با حداقل ترین مدرک که توسط سازمان یا سالن زیبایی مربوطه مشخص میشه، می توانید به سراغ این شغل بروید؛ ولی موضوع مهم مهارت و ویژگی هایی که یک منشی باید داشته باشه که برای بدست آوردن آن شما می توانید به سراغ کلاس های موفقیت یا فن بیارن بروید. البته کامپیوتر نیز در منشی گری دخیل بوده و جزوه شرایط آن محسوب می شود که شما می توانید با گرفتن مدرک ICDL این شرط را نیز برآورده کنید.

 جمع بندی

منشی یکی از مهم ترین عوامل جذب مشتری در سالن های زیبایی که از اهمیت بالایی برخوردار. فرقی نمی کنه که مدرک تحصیلی شما چی باشه زمانی که ویژگی هایی یک منشی حرفه ای سالن زیبایی را بدانید و با وظایف یک منشی هم آشنا باشید، می توانید به سرعت در این شغل به موفقیت برسید. منشی گری در سالن های زیبایی خیلی مهم تر از منشی گری در یک سازمان است از این رو اگر می خواهید به عنوان یک منشی در سالن های زیبایی فعالیت داشته باشید، حتما به صورت حرفه ای آموزش ببینید.

جمعه  30 دی ماه

آخرین دوره ها در دنیای تحول آرایشگران
پیشنهاد می کنیم حتما مطالعه کنید

چرا باید از مشاوره راه اندازی سالن زیبایی استفاده کنیم؟ مشاوره راه...

کم هزینه ترین رشته آرایشگری چیست؟ راهنمای انتخاب کم هزینه ترین لاین...

لوازم و تجهیزات متعددی وجود دارد که برای راه اندازی یک آرایشگاه...

قبل از آموزش آرایشگری نکات مهمی وجود دارد که باید آنها را...

دیده شدن کار و خدمات در موفقیت سالن های زیبایی اهمیت زیادی...

نکته‌های مشاوره سالن‌های زیبایی و اهمیت دانستن این نکات نکته‌های مشاوره سالن‌های...

اولین نکته مهم در موفقیت سالن‌های زیبایی : فقط به جایگاه اول بودن...

برندسازی سالن‌های زیبایی، عامل موفقیت شماست اگر می خواهید نسبت به سالن‌های...

مدیریت مؤثر یک آرایشگاه عروس موضوع مهمی است که تمام سالن داران...

1 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Call Now Button