برندسازی سالن‌های زیبایی

برندسازی سالن‌های زیبایی


برندسازی سالن‌های زیبایی ، عامل موفقیت شماست

اگر می خواهید نسبت به سالن‌های زیبایی رقیب متمایز و برتر باشید، برندسازی سالن‌های زیبایی روشی موثر و پربازده خواهد بود. هر چه فردی بیشتر به شما بیاندیشد، باور محکم‌تری به شما خواهد یافت و شهرت شما بیشتر می‌شود.

مفهوم شهرت همان خوشنامی است و نتیجه خوشنامی این است که افراد بارها و بارها نام شما را به ذهن بیاورند. شاید در حال حاضر پنج نفر اغلب به شما فکر کنند و از شما بخواهند که با آنها همکاری کنید. اگر این پنج نفر به پنجاه یا پانصد نفر برسد، چه می‌شود؟ اگر پنجاه یا پانصد شخص حقیقی یا حقوقی به شما باندیشند، شما چقدر معروفتر و پولدارتر می‌شوید؟

ارزش برندسازی
ارزش برندسازی سالن‌های زیبایی

برندسازی سالن‌های زیبایی، باید به طور فعال مدیریت شود.

برندسازی سالن‌های زیبایی، ایستا نیست بلکه پیوسته در حال رشد و توسعه است. برندسازی سالن‌های زیبایی کمک می‌کند تا مشتریان بیشتری جذب کنی و همانطور که تمایل داری، درآمد زیادی کسب کنی.

اگر می‌خواهید موفق باشید و برندسازی سالن‌های زیبایی را عالی انجام دهید، باید خودتان را منحصر به فرد نگه دارید طوری که در میان جمع به چشم بیایید. مردم باید به یاد بیاورند که شما چه کسی هستید، چه کاری انجام می‌دهید و چه تفاوتی ایجاد می‌کنید.

هر چه برند شما قویتر باشد، دیگران ارزش بیشتری برایتان قائل هستند. اگر شما عضو تازه‌کار یک سالن زیبایی هستید، برند شخصی به شما کمک می‌کند که دیگران رفتار خوبی با شما داشته باشند و آنها از همکاری با شما لذت می‌برند. کارایی آن بهتر از تکیه بر برند سالن است.

در این صورت مشتریان نام شما را می‌شناسند و هر جا که بروید، به شما مراجعه می‌کنند.

در برندسازی سالن‌های زیبایی ، برند شما باید معتبر و با ثبات باشد.

یک برند قوی باید معتبر باشد یعنی بر اساس شخصیت شما، زندگی شما و کارتان باشد. باید بهترین خودتان را ارائه دهید. برخی از افراد، تصویری از خود نشان می‌دهند که با واقعیت سازگار نیست.

آنها اغلب از فردی که دوستش دارند تقلید می‌کنند یا تلاش می‌کنند ظاهرسازی کنند. نتیجه این کار، مصنوعی و غیر قابل باور می‌شود. این گونه افراد همان آدمهای پوشالی هستند.

اگر قابل اعتماد باشید، مردم به راحتی کار، ارزشها و اهداف شما را می‌شناسند. برخی از شما فاصله میگیرند و برخی دیگر جذب شما می‌شوند. اگر شرایطی فراهم کنید که مردم به راحتی با کار شما آشنا شوند.

استنباط آنها از شما با واقعیت سازگار خواهد بود. در این صورت وقتی برند خود را در حوزه جدیدی توسعه دهید، باز هم ارتباطشان را با شما حفظ می‌کنند و از کار کردن با شما در شرایط مختلف احساس رضایت و امنیت می‌کنند.

تصویر ایجاد برند معتبر
ایجاد برند معتبر

زندگی شخصی و کارتان را هم‌سو کنید.

شاید دوست داشته باشید کار و زندگی شخصی را از هم مجزا کنید. به هر حال حفظ ثبات قدم در هر شرایطی ایده خوبی است. شما حق دارید دلتان نخواهد در مورد زندگی شخصی خود به کسی چیزی بگویید اما مهم است که آنچه در شرایط غیر کاری و خصوصی خود می‌گویید، با آنچه در محل کار یا در انظار عموم به زبان می‌آورید، در تضاد نباشد.

این مسئله در شبکه‌های اجتماعی اهمیت بیشتری دارد. نمونه‌های زیادی از افراد وجود دارد که کار خود را تنها به این دلیل که از مدیر سالن خود به صورت آنلاین انتقاد کرده‌اند، از دست داده‌اند.

بهترین کار برای برندسازی سالن‌های زیبایی ، این است که فرض کنید هر آنچه در شبکه‌های اجتماعی می‌نویسید یا می‌گذارید، عمومی است. کمترین اتفاقی که ممکن است رخ دهد این است که کسی مطلبی که شما پست کرده‌اید را کپی کند و سپس آن را در جایی که خودش دوست دارد، بگذارد.

هر چه معتبرتر باشید، برخی افراد بیشتر جذب شما می‌شوند و برخی دیگر از شما دوری می‌کنند. (اگر قرار باشد همه را از خودتان راضی نگه دارید، برای هیچکس جذاب نخواهید بود.) آنهایی که جذب شما می‌شوند، بر نحوه خاص رفتار و منش شما تکیه می‌کنند.

برند شما می تواند ارزشمند باشد.

برندسازی سالن‌های زیبایی ، شما را در برابر افرادی که به خدمات شما نیاز دارند، به چشم می‌آورد. آنها به طور طبیعی به شما فکر می‌کنند. اگر برند شما برای آنها جذاب باشید، شما را انتخاب خواهد کرد.

حتی حاضرند اضافه‌تر هزینه کنند تا با شما کار کنند. به هر حال اگر به چشم نیایید، آنها شما را مثل کالا می‌بینند و چون دلیل خاصی برای انتخاب شما ندارند، در بهترین حالت برای به دست آوردن خدمات شما کمترین هزینه را می‌کنند.

نوازندگان و آهنگسازان مشهور و ستارگان سینما، مهری برای تأئید این اصل هستند. طرفداران این افراد تنها به خاطر حضور آنها فیلمهایشان را می‌بینند. به همین دلیل درآمد آنها بسیار بیشتر از همکاران عادی‌شان است.

پول اضافی که آنها درمی‌آورند، تا حدود کمی به توانایی آنها در خواندن یا بازیگری بستگی دارد. فیلم، تلویزیون و رسانه‌های دیجیتالی برای آنها یک بازار جهانی ایجاد کرده که این امر تا حد زیادی در افزایش درآمدشان نقش دارد.

همیشه در مشاوره سالن‌های زیبایی، به این موضوع اشاره می‌کنم که یک برند شخصی، می‌تواند نام شما را برای همیشه زنده نگه دارد و سال‌های طولانی، حتی پس از شما، خانم‌ها برای انجام خدمات آرایشی خود به آرایشگاه زنانه شما مراجعه کنند.

تصویر ارزشمندی برند
ارزشمندی برند

نام شما بخشی از برند شماست.

نام شما باید قابل یادآوری باشد و در طول تبلیغات به خوبی در دهان بچرخد. گاهی اوقات راه‌حل این است که نامی هنری برای خود انتخاب کنیم. شاید دوست داشته باشید از یک نام عجیب و غریب استفاده کنید اما اگر تلفظ این نام مشکل باشد، در برندسازی آرایشگاه موفق نخواهید شد.

اگر نام شما خیلی معمولی است و می‌خواهید متفاوت‌تر به نظر بیایید، می‌توانید یک نام مستعار به آن اضافه کنید. اگر ازدواج کرده‌اید و از نام همسرتان خوشتان می‌آید، می‌توانید آن را امتحان کنید. نام برای برندسازی سالن‌های زیبایی بسیار تاثیرگذار است.

همچنین می‌توانید یک وبسایت برای سالن یا خودتان درست کنید تا اگر کاربران در وب به دنبال اسم شما می‌گردند، به راحتی شما را بیابند. گزینه دیگر این است که فامیل خود را تغییر دهید اما ردی از گذشته خود در اینترنت بگذارید تا کاربران بتوانند شما را تحت نام قدیمی هم بیابند.

ظاهر شما بخشی از برند شماست

خانم ها می‌توانند پوششهای متعدد، رنگ موها یا آرایشهای مختلفی داشته باشند. ظاهر شما بخشی مهم در هویت برند شماست بنابراین گذاشتن زمان و توجه به آن ارزش دارد. برخی افراد آن قدر متمایز هستند که بلافاصله شناخته می شوند.

برای برندسازی سالن‌های زیبایی باید از پوششی خاص و منحصربه فرد استفاده کنید. اگر تمامی افراد از لباسهای معمولی استفاده، میتوانید از لباسی خاص و غیر معمولتر، و از ساعت یا زیورآلات با ارزش و البته نه فراوان، استفاده نمائید.

روش دستیابی به ثروت و شادی

ریچارد برانسون، مؤسس گروه ویرجین می گفت: «من هرگز برای به دست آوردن ثروت، کسب و کار راه نمیاندازم چرا که میدانم اگر کاری که از آن لذت میبرم را انجام دهم، ثروت از راه میرسد.» به عبارت دیگر پول به خودی خود رسالت نیست. اگر رسالتی فراتر از کسب ثروت داشت باشید، پول خدمات جانبی کاری خواهد بود که انجام میدهید.

تصویر ثروت و شادی
ثروت و شادی

به افراد بسیار موفقی که می‌شناسید، فکر کنید. بیشتر آنها کاری را انجام می‌دهند که عاشقش هستند. شاید این عشق را به زبان بیان نکنند اما وقتی از کسب وکارشان صحبت میکنند یا آن را انجام میدهند، انرژی زیاد آنها را می‌بینید.

وارن بافت، موفقترین سرمایهگذار جهان می‌گوید: «پول، خدمات جانبی انجام کاریست که آن را بسیار خوب انجام میدهم.» او اضافه میکند، «من بیشتر از آن که از نتیجه کار که ثروت بیشتر است، لذت ببرم از روند کارها لذت می‌برم.»

اگر فقط و فقط بر پول تمرکز کنید، همکاران و مشتریان شما احتمالاً به این موضوع پی می‌برند و به این ترتیب جذابیت شما نزد آنها کاهش مییابد. به هر وقتی عاشق کاری باشید که انجام می‌دهید، برخی افراد بیشتر به شما جذب میشوند و این جذابیت برایتان پولساز خواهد بود.

اشتباه بزرگ این است که دست از به روزکردن و بهبود برند خود بردارید. در این صورت پس از مدتی جذابیت امروزی برند شما از دست میرود و از مد افتاده به نظر میآید.

همه ما می‌توانیم روش خدمت رسانی خود را بهبود بخشیم. اگر به کاری که انجام میدهید، متعهد باشید و در مورد آن هیجان داشته باشید، انرژی مورد نیاز برای یادگیری مداوم، بهبود و نوآوری خواهید داشت.

 

در برندسازی سالن‌های زیبایی ، کار شما باید این گونه باشد:

  1. دارای بالاترین کیفیت
  2. متمایز
  3. سازگار با ارزشهای شنا
  4. ارزشمند برای افرادی که از خدمات شما بهره می‌برند

در مورد کیفیت کارتان چطور؟ اگر به دقت بررسی کنید، می‌توانید روشهایی برای انجام کار بهتر کار خویش بیابید. برای آنکه کار شما در نظر مشتریان ارزشمند جلوه کند، باید نیازهای آنها را تأمین کند هر چند برخی از این نیازها بیان نشده باشند.

برای معرفی خود در جمع های مختلف نام خودتان را خاص و منحصر به فرد معرفی کنید تا برای همیشه در ذهن آن شخص باقی بمانید. مثالهای زیر نمونه هایی از این معرفی‌ها برای برندسازی سالن‌های زیبایی و برندسازی آرایشگران است.

  1. من یک میکاپ آرتیست هستم که ۳ مدرک بین المللی دارم (به جای اینکه فقط بگویید میکاپ کار هستم).
  2. من یک شینیون کار هستم که با یکی از بهترین سالنهای شهر همکاری میکنم.
  3. من مدیر یک سالن زیبایی هستم که تخصص اصلی خودم کاشت مژه است و دارای ۱۰ سال سابقه کار با کلی مشتری ثابت هستیم (به جای اینکه فقط بگویید سالن زیبایی دارم)

جهت بهره مندی از مشاوره برندسازی سالن‌های زیبایی

الان با شماره 09910594548 تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonهمین الان با ما تماس بگیرید
×