موفقیت سالن های زیبایی

موفقیت سالن‌های زیبایی

اولین نکته مهم در موفقیت سالن‌های زیبایی : فقط به جایگاه اول بودن فکر کنید

موفقیت سالن‌های زیبایی
در جایگاه اول باشید

مهم‌ترین نکته در موفقیت سالن‌های زیبایی این است که ذهن هر آن چه را که ما روی آن متمرکز شویم، به خود جذب می‌کند، پس باید از اخبار منفی دوری کنیم و ذهن خود را روی فرصت‌هایی که در پیش است متمرکز کنیم.

بدانیم هر بحرانی با خود فرصت‌هایی را به همراه می آورد. اگر ذهن ما درگیر مشکلات باشد، فرصت‌ها را نخواهد دید، چون بین مشکلات بسیار، گم می‌شوند و ما توجهی به آنها نخواهیم کرد.

در دوران رکود، رسانه‌ها می‌کوشند بدترین اخبار ممکن را در جامعه منتشر کنند تا مخاطب بیشتری به دست آورند. در هنگام همه‌گیری این اخبار منفی باید سراغ این قانون روان‌شناسی رفت که می‌گوید: “افرادی که خودشان را مخالف وضع موجود نمایش می‌دهند، شجاع‌تر و صادق‌تر به نظر می رسند.

در نتیجه راحت‌تر مردم را به خود جذب می‌کنند.”

تنها جایگاه مهم، در موفقیت سالن‌های زیبایی جایگاه اول است. این جایگاه به شما امکان می‌دهد در برابر طوفان‌ها مقاومت کنید، توجه بیشتری به دست آورید و به جای راه افتادن دنبال رقبا، آن‌ها را دنبال خودتان بکشید.

اول بودن دقیقاً به چه معناست و چه تاثیری در موفقیت سالن‌های زیبایی دارد؟

کلمه‌ی “اول” به معنای “جلوتر از همه بودن، از نظر زمان، ترتیب یا اهمیت” است. اول از همه وارد شدن به بازار، به اندازه‌ی اول بودن در حوزه‌ی کاریتان مهم نیست.

در هر دقیقه از روزتان برای به دست آوردن جایگاه اول کسب و کارتان بجنگید. واقعیت این است که اگر در حوزه‌ی کاریتان نفر اول نباشید، در یک موقعیت خطرناک قرار می‌گیرید. اگر اول نباشید، دیگر چندان فرقی نمی‌کند که کجا باشید، در هر صورت ضربه خواهید خورد. این زمان‌ها به ما نشان می‌دهند که وصل بودن یا متکی بودن به اقتصاد چقدر خطرناک است.

تسلیم نشدن یک اصل در موفقیت سالن‌های زیبایی

برای موفقیت سالن‌های زیبایی شما باید چنان جایگاهی به دست آورید که مشکلات اقتصادی نتوانند به شما آسیب برسانند. این یعنی باید به ایجاد سیستم اقتصادی خودتان فکر کنید. هیچ وقت نباید به “گذران امور” یا نگران بودن برای وضعیت اقتصادی خودتان بسنده کنید.

وضعیت اقتصاد نا امیدکننده نیست و نباید تسلیم شوید. چند مرحله و اقدام خاص هست که می‌توانید انجام دهید تا پیروزیتان تضمین شود. این برای کسانی که واقعاً می‌خواهند سطح کار، نگرش و مسئولیت خودشان را “ارتقا” دهند، فرصت خیلی خوبی است.

دومین نکته مهم موفقیت سالن‌های زیبایی : استفاده از پایگاه قدرت

 

استفاده از پایگاه قدرت در مشاوره سالن‌های زیبایی
استفاده از پایگاه قدرت

در مشاوره سالن‌های زیبایی به این نکته نیز تاکید دارم که همه یک پایگاه قدرت دارند. آدم‌هایی که می‌شناسید (دوستان، خانواده، اقوام، هم مدرسه ای ها، کارفرمایان سابق، کارکنان فعلی و حتی دشمنان شما) همه بخشی از این پایگاه هستند. اندازه‌ی این پایگاه در طول دوران حرفه‌ایتان یکسان نمی‌ماند و بسته به میزان توجه‌تان به آن، رشد می‌کند یا تحلیل می‌رود. برای پرورش و ارتقای کیفیت پایگاه قدرتتان می‌توانید، خیلی ساده، با آن چه دارید شروع کنید.

پیشنهاد می کنیم این مطلب را هم مطالعه نمایید  مهمترین مهارت‌های لازم در موفقیت کسب و کار چیست؟

خیلی از کسب و کارها عمدا روی رضایت مشتری تمرکز می‌کنند. چون می‌دانند تبلیغ دهان به دهان چه تاثیری روی فروش آتی دارد.

اعتیاد قرن و تأثیر آن بر موفقیت سالن‌های زیبایی

وقتی وضع اقتصاد بد است، باید فرصت خرید محصول یا خدمتتان را با کم‌ترین هزینه فراهم کنید. سالن های بزرگ می‌توانند هزینه‌های هنگفت تبلیغاتی را پرداخت کنند، ولی همه سالن‌های زیبایی معمولا از پس این کار بر نمی‌آیند.

در ضمن، درست است که برای موفقیت سالن‌های زیبایی تبلیغات می‌تواند با تعداد بیشتری از مردم ارتباط برقرار کند، ولی این ارتباط چندان نزدیک و صمیمانه نیست. به همین خاطر، پایگاه قدرت تنها روش سودمندی ست که می‌تواند به سرعت برایتان مشتری جمع کند.

تبلیغات سنتی به “اعتیاد” قرن بیست و یکم تبدیل شده است. حالا توانایی کسب درآمد سالن‌تان فقط به تبلیغات انبوه، آن هم برای کسانی که نمی‌شناسید، متکی است. بخش اعظم بودجه‌های تبلیغاتی در تبلیغ برای آدم‌هایی که ممکن است نیازمند یا حتی علاقه‌مند به محصول شما باشند یا نباشند از بین می‌رود.

در دوران رکود، وقتی واقعا باید حساب هر ریال از پولتان را داشته باشید. احتمالا هیچ کسی ( حتی سالن های زیبایی بزرگ) از عهده ی هزینه‌های این روش بر نخواهد آمد.

بازفعال‌سازی پایگاه قدرت سالن زیبایی

بازفعال‌سازی پایگاه قدرت، هم کم هزینه است و هم احتیاج به تلاش کمی دارد. در شروع نگران این نباشید که آیا این افراد نیازمند یا حتی علاقه‌مند به محصول شما هستند یا نه. فقط فهرستی تهیه کنید و بعد با تک‌تک‌شان تماس بگیرید.

یادتان باشد برای موفقیت سالن‌های زیبایی، کسانی که می‌شناسید خودشان اشخاص دیگری را می‌شناسند که شاید مشتری‌های بالقوه‌ی بهتری باشند. شما می‌خواهید تمام آشناهای بالقوه‌تان را باز فعال‌سازی کنید تا پایگاه قدرتتان برای شما به کار بیفتد.

اینکار مشابه استخراج از معدن است. آدم‌هایی را که می‌شناسید، مثل یک رگه و رد‌پای طلا در نظر بگیرید. با آن‌ها همانطور رفتار کنید که با رگه‌ی طلا برخورد میکنید. روی آن ادعای مالکیت داشته باشید و دائم رویش کار کنید، چون اگر نادیده‌اش بگیرید، شخص دیگری مالکش می‌شود. بدتر از آن این است که اگر از پایگاه قدرتتان استفاده نکنید، از ارزشش کم نمی‌شود بلکه فقط خودتان را از پتانسیل عظیم آن محروم کرده اید و این ضربه مهمی برای موفقیت سالن‌های زیبایی است.

تأکید همیشگی در مشاوره سالن‌های زیبایی

برای رشد سریع در موفقیت سالن‌های زیبایی با دوستان، خانواده، اقوام و کارفرمایان سابقتان تماس بگیرید، توجهی واقعی به آنها نشان دهید. از آن‌ها بپرسید چه می‌کنند، در مورد زندگی، کار و خانواده‌شان سوال کنید. مردم عاشق این هستند که در مورد خودشان حرف بزنند. واقعا دوست دارند دیگران به آنها توجه کنند.

پیشنهاد می کنیم این مطلب را هم مطالعه نمایید  تفاوت بین کوچینگ، منتورینگ و مشاوره

به وقتش در مورد کارتان هم با آن‌ها حرف بزنید. ولی متوجه باشید که این تماس برای فروش محصول نیست. شما صرفاً دارید رابطه‌تان را با کسی که مدتی از او بی‌خبر بوده‌اید، احیا می‌کنید.

” این که چه می دانی مهم نیست، مهم این است که چه کسانی را می‌شناسی؟”

برای موفقیت سالن‌های زیبایی شما آدم کم دارید، نه پول! و آدم‌هایی که می‌شناسید یا پول مورد نیازتان را دارند یا خودشان آدم‌هایی را می شناسند که آن پول را دارند. همین‌ها هستند که خدماتتان را می‌خواهند و نیاز دارند.

بنابراین هر قدر که با افراد بیشتری تماس بگیرید، شانس شما برای کشف و فروش محصول یا خدمتتان به کسانی که بخشی از بازار هدف شما هستند، بیشتر می‌شود.

جذب مشتری سالن زیبایی از طریق آشنایان

یادتان باشد: افراد دوست دارند با کسانی که می‌شناسند و از آن‌ها خوششان می آید، معامله کنند. وقتی وضعیت مالی خراب باشد، مردم، بیشتر محصول و خدمت را از کسانی می‌خرند که می‌شناسند و به آن‌ها اعتماد دارند (اگر قرار باشد که خرج کنند).

شاید برایتان پیش آمده باشد که یک دوست قدیمی را ببینید و با تعجب و ناراحتی بسیار متوجه شوید که به تازگی‌ همان خدمتی که شما عرضه می‌کنید را در سالن دیگر و یا آرایشگاه دیگری انجام داده است.

تماس دائمی با افرادی که می شناسید

برای موفقیت سالن‌های زیبایی همیشه در مشاوره سالن‌های زیبایی می‌گویم که اگر تماستان را با آنهایی که می‌شناسید، بیشتر کرده بودید، این طور نمی شد. وقتی اوضاع خوب است، از دست دادن چنین فرصتی زیاد مهم نیست، ولی در شرایط بد، حتی نباید یک فرصت را هم از دست داد!

واقعیت این است که برای موفقیت سالن‌های زیبایی، وضع اقتصاد هر طور که باشد، هیچوقت نباید خودتان را در این وضعیت قرار دهید، ولی در شرایط بد، دیگر واقعا چاره‌ای ندارید و باید روی تک‌تک فرصت ها حساب کنید.

فرآیند باز فعال‌سازی پایگاه قدرت شبیه این است که بعد از شش ماه ورزش نکردن بخواهید دوباره به باشگاه بروید. همه‌چیز به نظر تازه است و دارید از ماهیچه‌هایی استفاده می‌کنید که برای مدتی از آن‌ها کار نکشیده‌اید. ولی بعد از این که خودتان را به زور به باشگاه کشاندید و درد را نادیده گرفتید و ورزش کردید، خوشحال خواهید شد که به باشگاه رفته اید!

برای بازفعال‌سازی پایگاه قدرت هم به همین شکل عمل کنید. فشار بیاورید و مطمئن باشید تا وقتی تسلیم نشوید و هر روز برای بازسازی ماهیچه‌هایتان به باشگاه بروید، پشتکارتان جواب خواهد داد. (و در این جا پایگاه قدرت شما فعال خواهد شد).

 

“جهت شرکت در دوره آرایشگر ثروتمند کلیک کنید”

جمعه  30 دی ماه

آخرین دوره ها در دنیای تحول آرایشگران
پیشنهاد می کنیم حتما مطالعه کنید

چرا باید از مشاوره راه اندازی سالن زیبایی استفاده کنیم؟ مشاوره راه...

کم هزینه ترین رشته آرایشگری چیست؟ راهنمای انتخاب کم هزینه ترین لاین...

لوازم و تجهیزات متعددی وجود دارد که برای راه اندازی یک آرایشگاه...

قبل از آموزش آرایشگری نکات مهمی وجود دارد که باید آنها را...

دیده شدن کار و خدمات در موفقیت سالن های زیبایی اهمیت زیادی...

نکته‌های مشاوره سالن‌های زیبایی و اهمیت دانستن این نکات نکته‌های مشاوره سالن‌های...

اولین نکته مهم در موفقیت سالن‌های زیبایی : فقط به جایگاه اول بودن...

برندسازی سالن‌های زیبایی، عامل موفقیت شماست اگر می خواهید نسبت به سالن‌های...

مدیریت مؤثر یک آرایشگاه عروس موضوع مهمی است که تمام سالن داران...

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
2 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Call Now Button