برنامه روزانه یک آرایشگر

برنامه روزانه یک آرایشگر

برنامه روزانه یک آرایشگر

برای این که یک آرایشگر در دوران کسادی، متمرکز و برقرار بماند، باید برنامه‌ی زمانی خیلی دقیق و منطقی داشته باشد. ما به شما خواندن این مقاله (برنامه روزانه یک آرایشگر) را جهت کسب اطلاعات بیشتر پیشنهاد می‌کنیم.

در دوران کسادی باید منضبط‌‌‌ تر باشید و ساختار یافته‌ تر و سازنده‌ تر از زمان‌تان استفاده کنید. یعنی هم تلاش و هم توجه به زمان.

دنبال جواب سریع نباشید.

میزان پیشرفت‌تان به عنوان یک آرایشگر به اندازه‌ی زمان و اقدامی است که صرف می‌کنید. هرچند بخش زیادی (اگر نگوییم اغلب) آدم های دنیا حاضر نیستند وقت شان را صرف فعالیت‌هایی کنند که بلافاصله جواب نمی‌دهند.

در برنامه روزانه یک آرایشگر هر اقدامی (حتی اگر بد انجام شود) به حرکتتان در جهت پیشروی و فتح کمک می‌کند. به خصوص اگر در انجامش منظم باشید و اقدامات بعدی یادتان نرود.

در دوران رکود، خیلی مهم است که در استفاده از زمان و انرژیتان منضبط باشید. اغلب آدم‌ها در برنامه‌ی روزانه‌شان به اندازه‌ی کافی موضوع “پیشرفت” را نمی‌گنجانند. اگر میخواهید پیش بروید، باید زیاد کار کنید و مداومت داشته باشید.

در برنامه روزانه یک آرایشگر این را در ذهنتان فرو کنید که هر عملی از بی عملی بهتر است.  هرچه بیشتر کار کنید، اقتصاد شخصی شما تواناتر خواهد شد. بعد هم، تقویمتان را پر کنید از اقداماتی برای انجام دادن.

در این جا وقت واقعا طلاست. هر چه قدر امروز وقت صرف کنید، فردا به همان اندازه پول خواهید داشت. همیشه باید همه چیز را بلند مدت در نظر بگیرید. هیچ راه حل سریعی وجود ندارد.

برنامه آرایشگر
برنامه روزانه یک آرایشگر

کسادی اقتصادی و تأثیر آن در برنامه روزانه یک آرایشگر

خیلی‌ها حاضر نیستند انرژی صرف کنند مگر این که مطمئن باشند کارشان نتیجه می‌دهد (و معمولاً بلافاصله یا در کوتاه مدت). تنها نتیجه‌ای که این طرز فکر تضمین می‌کند، کسادی اقتصادتان است.

شنیده‌ام یک عده آرایشگر می‌گویند: “چه قدر سخت کار کنم؟” یا ” امکان ندارد برای این مقدار پول کار کنم”. همین حالا این طرز فکرها را دور بریزید. شما باید هر کاری از دست تان بر می‌آید، انجام دهید و به این توجه نکنید که چه قدر باید زحمت بکشید یا این که نتیجه‌ی زحماتتان چه قدر کوچک به نظر می آید.

پیشنهاد می کنیم این مطلب را هم مطالعه نمایید  مهمترین مهارت‌های لازم در موفقیت کسب و کار چیست؟

یکی از سخت‌ترین کارها در رکود این است که ذهنیت و دیدگاه‌تان را مثبت نگه دارید و وقت‌تان را عاقلانه صرف کنید. طرز فکر بدبینانه، رفتار منفی و چسبیدن به عقاید قدیمی، سرطانی ست که شانستان را برای بهبودهای آینده از بین می‌برد.

هر چه وضع بدتر شود، استفاده‌ی بهینه از زمان و حفظ ذهنیت مثبت حیاتی‌تر می‌شود. جمله‌ای را که گفتم یادتان بیاید، “وقت طلاست”. در دوران رکود، کسب و کار کساد می شود، بنابراین شما وقت آزاد بیشتری خواهید داشت. اگر فروشتان بیست درصد کم شده باشد، بیست درصد زمان اضافه دارید.

تمرکز بر روی راه حل ها

برای آن که به جای تمرکز بر مشکلات همیشه روی راه حل متمرکز باشید، لازم است هر روزتان را با یک برنامه‌ی زمانی منضبط شروع کنید که مشغول نگه‌تان می‌دارد. این عمل پر است از اقدامات ارزشمند.

برنامه روزانه یک آرایشگر، شامل توسعه‌ی ذهنی و فیزیکی، بهبود روابط با دوستان و همکاران، مطالعه کتاب های انگیزشی و یادگیری آموزش های تخصصی، بازاریابی، فروش و کارهایی از این قبیل می باشد. شروع کردن روز با ورزش و صرف زمانی برای یادگیری، راه‌ هایی اساسی برای اثر بخش‌تر کردن زمان در دوران “کسادی” هستند.

همه‌ی ما برای بیدار شدن، ساعت زنگ دار داریم ولی معمولا هیچ کس به ساعت خواب مشخصی، متعهد نیست. تعیین زمان خواب مشخص کمک تان خواهد کرد تا بدون خستگی، متمرکز و آماده از خواب بیدار شوید.

باید برای ارتباط با مشتریان فعلی و بالقوه، ارسال مطالب تبلیغاتی، بازاریابی، برنامه ریزی، ورزش، یادگیری، خوردن غذاهای سالم، بازسازی وب سایت و هر چیز دیگری به یک برنامه ی زمانی متعهد باشید.

بیشتر کار کنید.

حالا که دیگران دارند کم‌تر کار می کنند، وقت آن است که شما بیشتر کار کنید. در زمانی که دیگران در حال رکود هستند، شما خودتان را رشد دهید. وقتی همه دارند عقب نشینی می‌کنند و تسلیم می‌شوند، شما فتح کنید.

پیشنهاد می کنیم این مطلب را هم مطالعه نمایید  وظایف منشی سالن زیبایی

حالا وقت آن است که سراغ صدها چیزی بروید که سال‌ها از آن‌ها غفلت کرده بودید. دلیل این که کارهایی می‌کنید مثل خوابیدن، تماشای تلویزیون، غر زدن، کش دادن زمان صرف غذا، غیبت کردن، روزنامه خواندن، نگران شدن و وقت تلف کردن تنبل بودن تان نیست. این رفتارها نتیجه‌ی نداشتن تعهد به یک برنامه هستند.

علاوه بر ایجاد برنامه‌های جدید، فهرستی از تمام اقدامات بیهوده‌ای تهیه کنید که همین حالا مشغولشان هستید. اغلب آدم‌ها کمتر از آن چیزی که می خواهند کار انجام می دهند، آن هم نه به این خاطر که تنبلند، بلکه چون برنامه ریزی ندارند.‌

برنامه برای هر لحظه

ادامه‌ی برنامه‌تان را جوری بنویسید که برای هر لحظه از روزتان کار یا رویدادی را برنامه ریزی کرده باشید. اگر از من بپرسند، “شما همیشه دقیقا طبق برنامه عمل می‌کنید؟”، جواب میدهم، “معلوم است که نه”.

ولی با داشتن برنامه‌ی هر روز می‌توانم ببینم که قرار است چه کارهایی انجام دهم. ترجیح می دهم یک برنامه‌ی شلوغ داشته باشم و از خودم بپرسم چطور قرار است همه‌ی این کارها را انجام دهم، تا این که بی‌برنامه باشم و به خاطر این که کاری برای انجام دادن ندارم، به یک آدم بی روح تبدیل شوم.

کاری ندارم وضع اقتصاد چطور است، من هر روز خودم را به انجام یک کار متعهد می‌کنم که مرا به سمت بازار هدایت کند. هرچه تعداد فعالیت‌های برنامه‌ام بیشتر باشد، شانس بیشتری برای انجام یک کار مفید دارم.

هرچه بیشتر کار کنم، احساس بهتری دارم و هرچه احساس بهتری داشته باشم، بیشتر کار میکنم. اگر احساس بهتری داشته باشید واقعا هر روز کارهای بیشتری انجام می‌دهید.

اگر از خواندن این مقاله لذت بردید لطفاً به مقاله‌های مرتبط مانند نکته‌های مهم در مشاوره سالن‌های زیبایی، موفقیت سالن‌های زیبایی نیز مراجعه کنید.

جهت شرکت در دوره نخبگان تدریس زیبایی کلیک کنید

جمعه  30 دی ماه

آخرین دوره ها در دنیای تحول آرایشگران
پیشنهاد می کنیم حتما مطالعه کنید

چرا باید از مشاوره راه اندازی سالن زیبایی استفاده کنیم؟ مشاوره راه...

کم هزینه ترین رشته آرایشگری چیست؟ راهنمای انتخاب کم هزینه ترین لاین...

لوازم و تجهیزات متعددی وجود دارد که برای راه اندازی یک آرایشگاه...

قبل از آموزش آرایشگری نکات مهمی وجود دارد که باید آنها را...

دیده شدن کار و خدمات در موفقیت سالن های زیبایی اهمیت زیادی...

نکته‌های مشاوره سالن‌های زیبایی و اهمیت دانستن این نکات نکته‌های مشاوره سالن‌های...

اولین نکته مهم در موفقیت سالن‌های زیبایی : فقط به جایگاه اول بودن...

برندسازی سالن‌های زیبایی، عامل موفقیت شماست اگر می خواهید نسبت به سالن‌های...

مدیریت مؤثر یک آرایشگاه عروس موضوع مهمی است که تمام سالن داران...

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Call Now Button