تبلیغات سالن زیبایی در اینستاگرام

تبلیغات سالن زیبایی در اینستاگرام

در این مقاله به یکی از مباحث مهم برای سالن های زیبایی که مباحث تبلیغات حرفه‌ای و پولساز یک سالن زیبایی را در بر می‌گیرد را بررسی می کنیم. تبلیغات سالن زیبایی در اینستاگرام یکی از مهم ترین روش هایی است که می توان به واسطه آن مشتری بالقوه را به مشتری بالفعل تبدیل نمود. اگر می خواهید از تبلیغات سالن زیبایی در اینستاگرام کسب درآمد داشته باشید، قبل از هر کاری این مقاله را به طور کامل مطالعه کنید تا شما هم به جمع افرادی که درآمد میلیونی از طریق اینستاگرام برای سالن زیبایی خود جذب کرده‌اند، اضافه شوید.

اهمیت اینستاگرام برای کسب و کار

قبل از هر چیزی باید به اهمیت اینستاگرام برای کسب و کارهای مختلف اشاره نمود. اینستاگرام یکی از مهم ترین ابزارهای تبلیغات رایگان است که می توانید از پتانسیل این شبکه به خوبی در کسب و کار خود استفاده کنید به شرطی که به درستی با این شبکه و الگوریتم های آن آشنا باشید. به بیان ساده تر، اگر می خواهید از طریق تبلیغات سالن زیبایی در اینستاگرام، مشتری جذب کنید قبل از هر چیزی باید با روش های درست تبلیغات برای سالن زیبایی آشنا باشید که در ادامه به این اصول اشاره خواهیم کرد.

ساخت یک صفحه حرفه‌ای اینستاگرام برای تبلیغات

قبل از هر کاری برای بازاریابی در شبکه اینستاگرام باید یک حساب ایجاد کنید که خود ایجاد حساب نیز باید طبق الگو هایی خاص پیش برود تا هدف وجود شما به درستی به کاربر منتقل شود. وقتی یک پیج بی نام و نشان درست کنید، نمی توانید انتظار داشته باشید که مشتریان هدفمند به سمت آن بیایند، پس با توجه به این موضوع باید مراحل زیر را برای ساخت یک صفحه هدفمند اینستاگرام دنبال کنید.

 1. معرفی کسب و کارتان به صورت مختصر

از طریق بخش توضیحات اینستاگرام باید سالن زیبایی خود را به صورت خیلی مختصر معرفی کنید تا کاربری که وارد صفحه شما میشه، به درستی با کار شما آشنا باشه؛ به علاوه از این طریق شما می توانید مشتری هدفمند بیشتری جذب کنید.

 1. قرار دادن محل فعالیت سالن زیبایی

یکی از مهم ترین قسمت ها در برنامه اینستاگرام، Location یا محل زندگی یا کار شماست که از اهمیت بالایی برخوردار است، زیرا زمانی که مشتری وارد پیج شما شود، باید بداند که دقیقا کجا هستید تا از خدمات شما استفاده کند.

 1. عکس با کیفیت برای پروفایل انتخاب کنید!

یکی از مواردی که باعث جذب مشتری به سمت پیج شما می شود، عکس پروفایلی است که به صورت حرفه‌ای انتخاب شده. برای انتخاب عکس پروفایل می توانید از محیط سالن زیبایی خودتان عکس تهیه کنید و در پروفایل قرار دهید یا به سراغ لوگوی سالن زیبایی‌اتان بروید.

تبلیغات سالن زیبایی در اینستاگرام

 1. بخش ارتباط با ما بسیار مهم است!

یکی از اشتباهات رایج در شبکه های اجتماعی، قرار ندادن اطلاعات دقیق تماس و آدرس سالن زیبایی است که باعث می شود در مرحله آخر و زمانی که تمام تلاش های شما برای جذب او نتیجه داده است به هدر برود و با توجه به نبود راه ارتباطی، مشتری به سراغ شما نیاید و به دنبال خدماتی باشد که راه ارتباطی داشته باشند.

 1. معرفی سایت خود

اگر شما سایتی دارید بهترین کار این است که در قسمت وب سایت اینستاگرام این سایت را در دسترس کاربران قرار دهید تا هم باعث تقویت سایت شما شود و هم مشتریان بتوانند از خدمات دقیق شما با خبر شوند.

پیشنهاد می کنیم این مطلب را هم مطالعه نمایید  73 شعار سالن زیبایی خاص و خلاقانه

تبلیغات سالن زیبایی در اینستاگرام

بعد از ساخت یک صفحه اینستاگرام با مشخصات درست و هدفمند، نوبت به اتخاذ استراتژی های تبلیغات سالن زیبایی در اینستاگرام است که اگر به درستی اجرا شوند، میزان بازدهی بسیار بالایی برای شما ایجاد می کنند. دقت داشته باشید استراتژی تبلیغات سالن زیبایی در اینستاگرام به این دلیل اهمیت دارد که رقبای شما نیز از این بستر برای تبلیغات رایگان استفاده می کنند که با توجه به این موضوع شما باید خیلی قوی تر از رقبا کار کنید تا برای مشتری ها به گزینه اول بدل شوید. با توجه به این موضوعات، اصول یک استراتژی تبلیغات پولساز سالن زیبایی در اینستاگرام را بررسی می کنیم.

تبلیغات سالن زیبایی در اینستاگرام

 1. زمان بندی انتشار پست و استوری

انتشار پست و استوری با یک زمان بندی دقیق یکی از مهم ترین راه هایی است که سالن های زیبایی می توانند مشتریان زیادی را به سمت خود جذب کنند. البته فرقی ندارد که کسب و کار شما چه باشد، به هر حال زمان بندی برای انتشار پست و استوری باید مهم ترین کاری باشد که در برنامه خود قرار داده‌اید، زیرا در غیر این صورت مشتری ها به سرعت از صفحه شما فرار می کنند و تمام زحمات شما حروم می شود.

اصلا چرا خودمان را جای مشتری یا فالوورها قرار ندهیم؟! فرض کنید که پیجی را دنبال می کنید که هیچ برنامه مشخصی برای منتشر کردن پست و استوری نداره و در سمت دیگه پیج رقیب این صفحه وجود دارد که هر هفته 3 پست در یک ساعت مشخص منتشر می کند؛ خود شما به سمت کدام می روید؟ مطمئنا جواب پیج دوم است که با توجه به این جواب به اهمیت زمان بندی انتشار پست و استوری هم میشه پی برد.

 1. کیفیت مطالبی که منتشر می کنید را افزایش دهید!

اگر به دنبال فرمول جادویی تبلیغات سالن زیبایی در اینستاگرام هستید، لازم نیست تا مدرسه هاگوارتز بروید و فقط کافی که کیفیت مطالبی که منتشر می کنید را از هر لحاظ افزایش دهید. بهتر بگم وقتی یک ویدیو برای منتشر کردن آماده می کنید، این ویدیو از لحاظ صدا گذاری، کیفیت تصاویر و خود محتوا باید دارای بالاترین کیفیت باشد تا فالوور ها را به سمت پست جذب کنه.

اصلا یک سوال، چطوری با گوشی هایی که حداقل دوربین 20 دارند ویدیویی ضبط می کنید که انگار با گوشی نوکیا بدون دوربین ضبط شده 😑 😑؟ «به صراحت می گویم که اگر می خواهید از طریق اینستاگرام، تبلیغات پولساز سالن زیبایی داشته باشید، باید هر روز کیفیت پیج‌تان را افزایش بدید تا مشتری از پیج شما فرار نکنه.»

 1. محتوایی هدفمند در اینستاگرام منتشر کنید

محتوایی که به عنوان پست یا استوری منتشر می کنید هم خیلی در افزایش فالوور موثر است زیرا مشتری های شما به دنبال سالن زیبایی هستند که بدون دغدغه از خدمات زیبایی آن استفاده کنند، پس هدف گذاری در انتشار محتوای شما باید با توجه به این فاکتور انجام بشه. «با توجه به تجربه به شما توصیه می کنیم از این 3 نوع محتوا به عنوان بخش اصلی اینستاگرام سالن زیبایی استفاده کنید تا تبلیغات موثر تری داشته باشید.»

محتوای آموزشی

برای یک سالن زیبایی، مهم ترین محتوایی که می توانه مشتری را تحت تاثیر قرار بده، محتوای آموزشی که انواع خدمات زیبایی را به ساده ترین روش برای مشتری بیان می کنه. این نوع محتوا باعث افزایش اعتبار سالن زیبایی میشه و به علاوه اگر شما در آینده قرار باشه دوره آموزشی هم برگزار کنید، خیلی راحت می توانید هنرجو جذب کنید.

پیشنهاد می کنیم این مطلب را هم مطالعه نمایید  آموزش مدیریت سالن زیبایی

نمونه کارهای خود را قرار دهید

این نوع محتوا نیز برای کسب رضایت مشتری بسیار عالی عمل می کنه زیرا مشتری با کیفیت کار شما از نزدیک آشنا میشه و با خیال راحت و یک پیش فرض به سراغ خدمات شما می آید. سعی کنید که فقط به سراغ نمونه کارهای عالی نروید و نمونه کارهای خود را در تمام سطوح برای کاربر به نمایش دارید که مشتری با توقع بسیار بالایی به سراغ شما نیاید.

محیط سالن زیبایی

یک بخش کوچیکی از پست های خود را می توانید به محیط سالن زیبایی و تجهیزاتی که دارید اختصاص دهید تا مشتری با دیدن سالن زیبایی فوق حرفه‌ای شما برای استفاده از خدمات حرفه‌ای شما در یک محیط حرفه‌ای تر ترغیب شوند.

 1. از هشتگ های مربوطه به حوزه زیبایی استفاده کنید

برای این که خیلی سریع تر شناخته شوید و بتوانید از طریق اینستاگرام به سراغ تبلیغات سالن زیبایی بروید، باید از هشتگ گذاری مناسب و متناسب با حوزه زیبایی استفاده کنید تا زمانی که کاربر به دنبال محتوای مورد نظرش می گردد به پست های شما هم برسد و آن را بازدید کند. بد نیست بدانید تعداد معمول هشتگ گذاری هم بین 5 تا 8 هشتگ است.

از هشتگ های مربوطه به حوزه زیبایی استفاده کنید

 1. از یک ساختار گرافیکی به خصوص استفاده کنید

در انتشار پست و استوری و به طور کلی تبلیغات حرفه‌ای سالن زیبایی در اینستاگرام، یکی از نکات بسیار مهم استفاده از یک ساختار گرافیکی به خصوص است که پست های شما را از حالت ساده متمایز می کند و باعث بهبود کیفیت ظاهر پست ها می شود که همین موضوع باعث جذب مشتری بیشتر برای شما می شود.

 1. چالش های مختلف قرار دهید

هیچ چیز مثل یک چالش مشتری های شما را وارد به تحرک در پیج شما نمی کند. به بیان دیگه برگزاری چالش های مختلف در پیج مثل یک محرک عمل می کنه و فالوورهای شما را برای حل این چالش بسیج می کنه به ویژه اگر در آخر کار یک هدیه هم از شما دریافت کنند، پس پیج را به صورت خشک و خالی مدیریت نکنید و فالوورها را نیز به بازی خود وارد کنید تا مشتری بیشتری جذب کنید.

 1. با فالوور ها ارتباط داشته باشید

ارتباط همیشه موثر ترین روش برای متقاعد سازی مشتری بوده و هست که شما می توانید در شبکه های اجتماعی هم از این اهرم به نفع خود استفاده کنید. برای ارتباط با فالوور ها راه های مختلفی وجود داره که شما می توانید از طریق سوالات مختلف در استوری های خود این ارتباط را به وجود آورید.

جمع بندی

تبلیغات سالن زیبایی در اینستاگرام یکی از بهترین روش های تبلیغات اینترنتی است که به شما در توسعه سالن زیبایی و جذب مشتری کمک شایانی می کند. با توجه به این که خدمات اینستاگرام به صورت رایگان ارائه می شود، پس شما باید تبلیغات هوشمندانه انجام دهید تا بتوانید از رقبا جلوتر باشید که این موضوع مستلزم رعایت استراتژی های فعالیت در اینستاگرام است. «خیلی ساده بگم، موفقیت شما در اینستاگرام به هوشمندانه تبلیغ و فعالیت کردن‌تان بستگی دارد»

جمعه  30 دی ماه

آخرین دوره ها در دنیای تحول آرایشگران
پیشنهاد می کنیم حتما مطالعه کنید

چرا باید از مشاوره راه اندازی سالن زیبایی استفاده کنیم؟ مشاوره راه...

کم هزینه ترین رشته آرایشگری چیست؟ راهنمای انتخاب کم هزینه ترین لاین...

لوازم و تجهیزات متعددی وجود دارد که برای راه اندازی یک آرایشگاه...

قبل از آموزش آرایشگری نکات مهمی وجود دارد که باید آنها را...

دیده شدن کار و خدمات در موفقیت سالن های زیبایی اهمیت زیادی...

نکته‌های مشاوره سالن‌های زیبایی و اهمیت دانستن این نکات نکته‌های مشاوره سالن‌های...

اولین نکته مهم در موفقیت سالن‌های زیبایی : فقط به جایگاه اول بودن...

برندسازی سالن‌های زیبایی، عامل موفقیت شماست اگر می خواهید نسبت به سالن‌های...

مدیریت مؤثر یک آرایشگاه عروس موضوع مهمی است که تمام سالن داران...

5 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Call Now Button