نکته‌های مشاوره سالن‌های زیبایی

تصویر شاخص نکته‌های مشاوره سالن‌های زیبایی

نکته‌های مشاوره سالن‌های زیبایی و اهمیت دانستن این نکات

نکته‌های مشاوره سالن‌های زیبایی ، مهم‌ترین فعالیت ما در چند سال اخیر است. این تجربه ما را بر آن داشته تا مهم‌ترین نکته‌های مشاوره سالن های زیبایی در میان گذاشته می شود را در اختیار کاربران عزیز بگذاریم.

کار در سطح “فوق العاده”

از خودتان بپرسید آیا در نود روز گذشته کسی یک تجربه‌­ی واقعا “فوق العاده” برای­تان به وجود آورده است یا نه. احتمالا جواب اغلب شما منفی ست. این روزها مردم آن قدر به خدمات بد یا متوسط ( هم قبل و هم بعد از فروش) عادت کرده‌­اند که حتی اگر خدمتی کمی بالاتر از متوسط دریافت کنند، متوجه تفاوت خواهند شد. به ندرت پیش می­‌آید خدمت در سطحی ارائه شود که تجربه‌­ای واقعا استثنایی با یک تاثیر مثبت خلق شود.

از خودتان بپرسید در چند درصد موارد حتی فردی که خدمت را به شما ارائه کرد، یادتان می­‌آید؟ اگر یادتان می­‌آید، در چند درصد موارد علت این یادآوری، خدمات “افتضاح” بوده است؟ بعید می­‌دانم موارد خیلی زیادی یادتان باشد. اگر هم این طور باشد بیش­تر به خاطر تجربه­‌ی بد بوده است، نه خوب.

حفط مشتریان فعلی، یکی دیگر از مهم‌ترین نکته‌های مشاوره سالن‌های زیبایی

همیشه باید هر کاری که می­توانید برای حفظ مشتریان فعلی ­تان انجام دهید. چنان‌چه آن­ها مبنای گسترش کسب و کارتان هستند. شما بدون تبلیغ دهان به دهان مثبت، شانسی برای بقا (چه برسد به گرفتن سهم بازار) نخواهید داشت. و بهترین راه برای حفظ مشتریان این است که رضایتی فراتر از انتظارشان برایشان فراهم کنید.به صورتی که قبل، در طول و بعد از فروش به این کار ادامه دهید.

اگر واقعا می­‌‌خواهید رضایتشان را جلب کنید، قبل از فروش مطمئن شوید آن­ها را تحت تاثیر قرار داده‌­اید. در غیر این صورت، دیگر فرصتی برای این کار نخواهید داشت.

روش های موثر برای بیشتر شدن مشتریان

بهترین روش برای بیشتر شدن تعداد مشتریان این است که چیزی بیشتر از ارزش پولشان به آن­ها بدهید. کم کردن قیمت یا هزینه، نه ارزشی به محصول اضافه می­‌کند و نه مشکلات را از بین می­برد. این کار صرفا هزینه‌­ی محصول را کم می­کند، در واقع ارزشش را پیش چشم مشتری پایین می­‌آورد. اغلب فروشندگان تصور می‌­کنند که کم کردن قیمت راهی است برای بستن قرارداد بهتر یا فروش خدمات بیشتر.

اما من می­‌توانم فهرست تقریبا بی انتهایی از سالن‌­ها نشان­تان بدهم که با وجودی که محصولی را با کم‌­ترین قیمت ارائه می­‌دادند، از بازار کنار رفتند. این سالن­‌ها چون حاشیه‌­ی سودشان خیلی کم بوده و مجبور بوده‌­اند با قیمت خیلی کم کار کنند، دیگر به ارائه­‌ی تجربه­‌ی هوش ربا فکر نکرده‌­اند و از نظر مالی هم نمی­توانسته‌­اند چنین تجربه­‌ای را ارائه دهند.

از هر فرصتی استفاده کنید تا کمی فراتر از انتظار باشید و کمی بیشتر خدمت ارائه کنید. این می‌­تواند به جای راضی کردن مشتری، مجذوبش کند صرفا با نوع احوال پرسی، شیوه­‌ی جواب دادن به تماس تلفنی یا تعارف یک نوشیدنی خنک می‌­توانید تجربه‌­ی مشتری را به یک تجربه­ی هوش ربا تبدیل کنید.

راه­‌های خلاقانه­‌ی زیادی وجود دارد که بتوانید بدون تخفیف دادن یا حتی فروختن محصول، یک تجربه‌­ی هوش ربا خلق کنید.

اهمیت قیمت، نکته‌ای مهم در نکته‌های مشاوره سالن‌های زیبایی

قیمت همیشه موضوع حساسی است، به خصوص در رکوردها دائم از شما انتقاد می‌­شود. این انتقاد‌ها که شامل مردم پول ندارند، فدرت خرید پایین آمده و…. می‌شود. راه حل رقبای “ضعیف” شما در این شرایط سخت، کم کردن قیمت­‌هاست. واقعیت این است که در این دوران، پول، کمیاب است و مردم با ترس و وسواس بیشتری خرید می­کنند. اولین واکنش به این شرایط (که واکنش غلطی­ست)، کم کردن قیمت است.

قیمت پایین‌­تر لزوماً باعث فروش محصول یا جبران کم شدن حجم فروش­تان نم‌ی­شود. از روی تجربه‌­ام به شما اطمینان می­‌دهم اگر مشتری کاملا از ارزش محصول مطمئن نباشد یا برای خریدش هیجان زده نشده باشد و اطمینان نداشته باشد که آن محصول مشکلش را حل یا خوشحالش می­کند، قیمت پایین‌­تر باعث خرید محصول نخواهد شد.

پول صرف چیزی می‌­شود که مردم برایش ارزش قائل­اند، نه صرفا چیزی که ارزان­‌تر است. اگر یک مشتری بالقوه کاملا در مورد مفید بودن خدمت­تان متقاعد نشود، تصمیم می­گیرد پولش را جای دیگری صرف کند.

نشان دهید ارزش خدمات­تان بیش از قیمتی­ است که برایش طلب می­‌کنید. با صبر و حوصله و به یک روش خلاقانه ارزشی بسازید که از قیمت خدمات بیشتر باشد و مشتری را متقاعد کند تصمیم درستی می­‌گیرد.

مردم به دو دلیل خرید می‌­کنند:

  1. حل یک مشکل
  2. احساس خوب

اگر به یکی از این دو باور نداشته باشند، دیگر به قیمت اهمیتی نمی­‌دهند.

مطمئن شوید قیمت پیشنهادی­تان در حد وسع مالی مشتری­ست.

فعال سازی فروش ثانویه برای بیشتر کردن سود، اصرار ما در نکته‌های مشاوره سالن‌های زیبایی

یک راه برای به دست آورند درآمد بیشتر این است که سود فروش اولیه­‌تان را با خدمات ثانویه حداکثر کنید. هر چند انجام فروش ثانویه ساده‌­تر از فروش اولیه است. ۹۹/۹۹ درصد از مدیران و آرایشگران فرصت را از دست می­‌دهند. شاید برای فروش اولیه ساعت­‌ها و ساعت­‌ها وقت صرف کنید. اما فروش ثانویه (یا فروش وسایل جانبی) را فقط در چند دقیقه انجام دهید. فروشی که

  • ساده‌­تر است
  • سود بیشتری تولید می­‌کند
  • باعث می­شود خریدارتان از خریدش رضایت بیشتری داشته باشد

مشکل این جاست که اغلب کسب و کارها و فروشندگان آن قدر به خاطر فروش اولیه، که خیلی به آن احتیاج دارند، هیجان زده می­‌شوند که از استفاده از این فرصت دوباره غفلت می­‌کنند.

حواس­تان باشد که خدمات بیشتر را بعد از انجام دادن خدمات اول پیشنهاد بدهید، نه قبل از آن. مثلا تقریبا در اواخر انجام کاشت ناخن پیشنهاد رنگ مو یا قرینه سازی ابروهایش را بدهید.

یادتان باشد، پول دوم را راحت­‌تر از اولی می­‌توانید به دست بیاورید و این فروش ثانویه باعث می­شود. حداکثر استفاده را از زمان، انرژی و تلاشی که صرف کرده‌­اید، ببرید. شما میزان فروش­تان را بدون اضافه کردن تعداد مشتر‌‌ی‌­ها بیشتر کرد‌ه‌­اید، چیزی که در دوران کم شدن تعداد مشتری­‌ها اهمیت زیادی دارد.

این تکنیک به شما امکان می‌دهد متوسط ارزش پولی هر مشتری را، بدون هیچ تلاش اضافه‌­ای، بیست و پنج تا چهل درصد بیشتر کنید. من اغلب، تلاش می­‌کنم راهی پیدا کنم که به خرید اصلی، چیزهای جانبی اضافه کنم. هم برای من خوب است، هم برای مشتری­‌ها. من در آمد بیشتری به دست می‌­آورم، آن­ها هم خدمات کامل­‌تر.

پیشنهاد‌های خلاقانه امری مهم در نکته‌های مشاوره سالن‌های زیبایی

پیشنهادهای خلاقانه‌­ی ارزش افزوده‌­ای ارائه دهید که تصویر خوب محصول­تان را بهبود دهد.

شما علاوه بر خدمات اضافه‌­تری را عرضه می­‌کنید که به آن، گزینه­‌ی ارزش افزوده یا گزینه­‌ی فروش منحصر به فرد می­گویند. یک گزینه­‌ی منحصر به فرد، سود واقعی حاصل از خدمات است که آن را از برندهای مشابه متمایز می­کند. این امر یک دلیل منطقی در اختیار مشتری می­‌گذارد که آن را به خدمات سالن­‌های دیگر ترجیح دهد.

من هم برای اجرایی کردن نکته‌های مشاوره سالن‌های زیبایی با ارائه­‌ی گزینه‌­های ارزش افزوده‌­ی منحصر به فرد، خودم را از رقبایم متمایز می‌­کنم.

با مشتریان تماس می‌­گیرید و در مورد خدمات جدیدتان به آن­ها می­‌گویید؛ “سلام، می­‌خواستم اطلاع دهم که به مدت دو هفته، هر کس که برای اصلاح صورت و ابرو به سالن ما بیاید، ماساژ سر و گردن مجانی هم داریم. یعنی می‌­توانید برای استراحت و آرامش تشریف بیاورید!

باید ارزش سازی کنید. با ارائه­‌ی خدمات بیشتر و تأکید روی منحصر به فرد بودن پیشنهادتان به دیگران نشان دهید با بقیه فرق دارند. آدم­‌ها دوست دارند خوش بگذرانند و خدمات ویژه بگیرند. باید به آن­‌ها بگویید چه می­کنید. حتی در شرایط رکودی هم روش‌­های زیادی برای بیشتر کردن ارزش، بدون کم کردن قیمت و کسب درآمد بیشتر وجود دارد. فروش چیزی نیست جز ارزش سازی، بنابراین، برای آن که اقتصاد شخصی خودتان را بسازید باید در کار، خلاقیت به خرج دهید.

یادتان باشد، گزین‌ه­ی ارزش افزوده باید بدون ایجاد هزینه­‌ی اضافی درآمد را بیشتر کند. مراقبت باشید این تکنیک را با فروش ثانویه اشتباه نگیرید. فرصت‌­های فروش ثانویه‌تان را برای خلق پیشنهاد ارزش افزوده­‌ی منحصر به فرد خرج نکنید.

بازاریابی کار کیست؟

در بین کارکنان این تصور غلط وجود دارد که تبلیغ و بازاریابی کار سالن است. این افراد فقط باید درصد و حقوق­شان را بگیرند. این طرز فکر باعث می­‌شود فرد به سالن وابسته شود و در نتیجه تا حد زیادی از آن چه بر کسب و کار می­‌گذارد، تاثیر بپذیرد. در نهایت، این فرد تبدیل می­‌شود به برده­ایی که هیچ کنترلی روی اقتصاد خود ندارد. افراد باید خودشان را کسب و کارهایی در درون کسب و کار در نظر بگیرند و بر همین اساس رفتار کنند. هدف آن­‌ها باید به وجود آوردن اقتصادهایی شخصی باشد که بر مبنای تولید خودشان عمل می­‌کنند.

برندسازی و اهمیت آن در نکته‌های مشاوره سالن‌های زیبایی

مستقل از این که در چه جایگاهی قرار دارید. باید برای خودتان، به عنوان یک فرد، جوری بازاریابی کنید که برای سالن، مشتریانش و بازار ارزشمند شوید. نباید نسبت به کسادی، آسیب پذیر باشید. وقتی بازار به رکود می­خورد، شغل­‌ها هم کم می‌­شوند. کسانی که از نظر کسب و کار، ارزش کم­تری دارند، اولین اخراجی­‌ها هستند.

در چنین دورانی، حتی کارکنان خوب و وفادار هم اخراج می­شوند. نه به خاطر این که کارشان را خوب انجام نداده­‌اند یا به سازمان وفادار نبوده‌­اند. بلکه اغلب به خاطر این واقعیت که موفق نشد‌ه‌­اند خودشان را برای سازمان آن قدر ارزشمند کنند که قابل اخراج نباشند. بنابراین مطمئن شوید برای سالن غیر قابل جایگزین هستنید، اگر ارزش‌تان را برای کسب و کارتان، مشتریانش و بازار بیشتر کنید. در اینصورت هر قدر هم که اقتصاد، بد شود، هیچ وقت شغل­تان را از دست نخواهید داد.

در نکته‌های مشاوره سالن‌های زیبایی بدون شک قصد ندارم در مورد این مساله­‌ی خیلی حساس به کسی توهین کنم. ولی وقتی می­‌شنوم کسی کارش را بعد از بیست سال در یک سالن که تعطیل نشده، از دست داده است، فکر می­‌کنم آن آدم باید متوجه باشد که شخصی در سالن تصمیم گرفته است، او را به جای شخص دیگری اخراج کند.

تنها راه برای تضمین موفقیت این است که بازده‌­تان از هرکس دیگری بیشتر باشد. آینده­‌ی شغلی­تان نباید هیچ وقت به یک مدیر، یک سالن یا اقتصاد متکی باشد. بلکه باید به توانایی­تان در ورود به بازار، تبلیغ موثر خودتان، برقراری و پرورش روابط، شناساندن خودتان و کارتان (برندسازی) به مردن ربط داشته باشد.

اگر این کار را انجام دهید، هیچ وقت بی پول یا بیکار نخواهید شد. و به همین ترتیب، پیش خواهید رفت و فتح خواهید کرد. یادتان باشد، بازاریابی موثر یعنی سرمایه گذاری انرژی برای شناساندن و ارزشمند کردن خودتان در بازار.

حالا که تا پایان مقاله نکته‌های مشاوره سالن‌های زیبایی با ما همراه بودید، پیشنهاد ما رو از دست ندید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonهمین الان با ما تماس بگیرید
×