صفر تا صد شنیون

صفر تا صد شنیون

شنیون متناسب با ۷ مدل صورت 

شنیون متناسب با ۷ جام چهره

شنیون متناسب با ۷ فرم صورت

چند سال پیش عروس خانمی مشتریم بودند که صورت کشیده و قد بلندی داشتند و بسیار اصرار می­کردند که برای عروسی فقط موهایم را یک براشینگ مجلسی کنید و نمی­خواهم شنیون کنید که موها بالای سرم جمع شود و صورتم کشیده­تر شود و بلندتر از داماد به نظر بیایم.»

در اون دوره زمانی شنیون های کله قندی و مدل­هایی که پروتزها در بالای سر و تاج سر قرار می­ گرفت متداول بود من با این که اون موقع شینیون­هاس سبک اروپایی و عربی که پروتز پشت سر و در مرکز نزدیک گردن قرار می­گیرد مد نبود، این مدل را به عروس خانم پیشنهاد دادم که گفته از بابت کشیده­تر شدن صورتت و قد خیالتان راحت باشد، پس از انجام این شینیون مشاهده کردم که بسیار مورد توجه و علاقه عروس عزیزمان قرار گرفت در این مقاله با مبحث انواع شینیون متناسب با فرک صورت در خدمت شما عزیزان هستم.

همان­طور که همه شما می­ دانید میکاپ، شینیون، کوتاهی موها و … همه باید متناسب با فرم چهره مشتری یا شخص مورد نظر باشد تا زیبایی او را بیشتر کند و صرفاً با توجه به مد و متداول بودن نباید برای شخص کاری را انجام دهیم.

بدین منظور باید با مباحث اشکال هندسی، آشنا شوید و رابطه آن با تناسب بین مدل مو و صورت و گردن، انواع شنیون را بدانید.

* شناخت اشکال هندسی صورت*

* ۱- صورت بیضی (تخم­ مرغی)*

مشخصات  این فرم صورت در تقسیم افقی از سه قسمت مساوی تشکیل شده و همین طور هر قسمت یک سوّم کل چهره می­باشد.

پیشانی از چانه کمی پهن­تر است. خط گونه با انحناء که به فک وصل می ­شود با شیب کمی فک نیز به چانه وصل می­شود به این فرم صورت اصطلاحاً تخم ­مرغی نیز گفته می­شود.

شنیون
آموزش شنیون

* ۲- صورت مربعی (زاویه ­دار)*

شینیون مربع یک شکل هندسی زاویه­ دار است، صورت مربع دارای فک و پیشانی پهن و زاویه­ دار می­باشد و معمولاً توپر و چاق است و دارای گونه ­های صاف و وسیع است.

پیشنهاد می کنیم این مطلب را هم مطالعه نمایید  آماده سازی موها قبل از شنیون و ۷ روش گرفتن وز موها

* ۳- صورت مستطیل (کشیده)*

این صورت نیز از نوع زاویه ­دار می­باشد، سه بخش صورت بلندتر ازحد معمول بوده (نسبت به حالت بیضی) و یا ممکن است قسمت چانه یا پیشانی بلندتر از حد باشد.

در این نوع صورت گونه­ ها معمولاً صاف و فرو رفته است.

* ۴- صورت مثلث واژگون (الماسی یا قلبی)*

در این مدل پیشانی پهن و قسمت چانه باریک است و گونه­ ها معمولاً برجسته می­باشد. سه قسمت افقی چهره متفاوت است، قسمت پیشانی و بینی مساوی و قسمت چانه بلندتر از دو قسمت قلبی می­باشد.

*  ۵- صورت دایره­ای (گرد)

در این نوع صورت چهره بدون زاویه بوده و معمولاً چاق و مسطح است پیشانی، گونه­هاو چانه با هم یک دایره را تشکیل می­دهند. یعنی طول و عرض صورت با هم مساوی است.

*  ۶- صورت مثلث (گلابی)*

در این فرم پیشانی باریک و فک پهن و زاویه­ دار است.

*  ۷- صورت لوزی*

این فرم صورت پیشانی و چانه باریک بوده و استخوان­های گونه پهن است و صورت در قسمت گونه پهن و عریض است و (صورت در قسمت گونه پهن­ترین بخش را شامل می­شود.)

*شنیون مناسب هر مدل صورت*

۱- صورت­های بیضی همه مدل شنیون برایشان مناسب است.

۲- برای صورت­های کشیده یا مستطیلی موها یا پروتز را پایین سر نزدیک گردن قرار می­دهیم.

و از شنیون ­های با پروتز بالای سر و تاج سر و به صورت کله قندی خودداری می­کنیم. هم­چنین اطراف سر را باید پرپشت­ تر نگاه داشت و از مدل­های چتری روی پیشانی استفاده کنیم.

شنیون

۳ برای مدل مربع نیز مثل مدل گرد عمل می­کنیم، اگر شینیون باز و موها بلند و روی شقیقه ­ها و اطراف صورت و آرواره­ ها قرار بگیرد بهتر است و یا از پروتز و برجسته سازی در بالای سر و تاج سر نیز استفاده کنیم مناسب است.

۴- در صورت قلبی یا الماسی با باز کردن فرق موها را می­توان به صورت دالبرروی شقیقه­ ها ریخته و اطراف چانه را نیز با فرم دادن موها پرتر نمود (بهتر است فرق از وسط نباشد)، برای این مدل چتری خیلی صاف و حجیم مناسب است.

(چتری­ های که اندکی روی ابروها را بگیرد) این کار باعث زیباتر نشان دادن پیشانی و متعادل شدن فک می­ گردد.

پیشنهاد می کنیم این مطلب را هم مطالعه نمایید  مژه مگنتی چیست؟

به موها می­ توانیم کمی موج بدهیم تا فرم صورت زیباتر دیده شود. فرق کج و بردن مقداری از موها به کنار گوش نیز استایل زیبایی را به وجود می ­آورد هم­چنین می­توانیم پروتز را به صورت موجی و حجیم پایین سر ببندیم تا در ناحیۀ مرکز گردن حجم ایجاد کرده و از باریکی چانه بکاهیم.

۵- برای صورت گرد باید موها را طوری آرایش کنیم که صورت تا حد ممکن کشیده­ تر دیده شود و بنابراین از پروتزها و بوش­هایی در تاج سر استفاده می­ کنیم. مقداری از موها را در اطراف گوش­ها و گونه­ ها طوری قرار می­دهیم که گوش­ها نمایان باشند و چتری را نیز به یک طرف سر شکل می ­دهیم و از آنجایی که صورت­های گرد برجستگی دارند بهتر است مراقب باشیم با شینیون از اطراف برجسته­ تر نشوند. معمولاً استایل شینیون نیمه بالا و نیمه پایین در کمک به متعادل سازی این گردی می­ کند.

۶- در صورت­های مثل، شینیون­ های باز که اطراف صورت پر و حجیم دیده می ­شود و تا اندازه­ای پیشانی را با حالت دالبر بپوشاند مناسب این فرم است.

۷- بیشترین مناسب صورت لوزی در جهت کم کردن پهنای صورت در اطراف گونه ­ها و افزایش مو در اطراف فک­ها و جمع کردن موها در اطراف سر و خط استخوان گونه­ ها می­باشد.

* نتیجه­ گیری*

در اولین گام باید نوع صورت خود یا مشتری را برای انجام شینیون، میکاپ و … شناسایی کنیم و بعد اقدام نماییم.

برای شناسایی فرم صورت به طریق زیر عمل کنید: جلوی آینه به ایستید یک چشم خود را ببندید با یک وسیله مثل رژ لب یا ماژیک با نگاه کردن در آینه نقاط و مختصات قسمت­های پیشانی و فک و گونه­های خود را علامت­گذاری کنید بعد چشم خود را باز کنید و این نقاط را به هم وصل کنید. سپس بررسی کنید شکل حاصله شبیه به کدام یک از ۷ فرم صورت که در بالا گفته شد می­ باشد.

نویسنده: معصومه قربانی نژاد زنجانی

برای آموزش شنیون به قسمت دوره های آموزشی سایت مراجعه نمائید. 

جمعه  30 دی ماه

آخرین دوره ها در دنیای تحول آرایشگران
پیشنهاد می کنیم حتما مطالعه کنید

مدرک آرایشگری حرفه ای پیشرفته یک مدرک تخصصی است که به آرایشگران...

آگاوه درمانی یا همان اصطلاح آگاوه تراپی به یکی از روش های...

آموزش کوتاهی مو در تهران جزو تخصصی‌ترین دوره‌های تیم دنیای تحول است...

شادابی و لطافت موها دیگر برای افراد آرزو نیست و همواره می...

کراتین مو چیست و برای چه استفاده می شود؟  هزینه کراتین مو...

قیمت آموزش آرایشگری زنانه و عوامل تاثیرگذار بر آن آرایشگری زنانه یکی...

آماده سازی موها قبل از شنیون عروس و ۷ روش گرفتن وز...

موی سالم ، براق و پرپشت چیزی است که بیشتر زنان آرزویش...

به تعویق انداختن پیری پوست یکی از خواسته‌های هر فردی است که...

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Call Now Button