صفر تا صد شنیون

صفر تا صد شنیون

شنیون متناسب با ۷ مدل صورت 

شنیون متناسب با ۷ جام چهره

شنیون متناسب با ۷ فرم صورت

چند سال پیش عروس خانمی مشتریم بودند که صورت کشیده و قد بلندی داشتند و بسیار اصرار می­کردند که برای عروسی فقط موهایم را یک براشینگ مجلسی کنید و نمی­خواهم شنیون کنید که موها بالای سرم جمع شود و صورتم کشیده­تر شود و بلندتر از داماد به نظر بیایم.»

در اون دوره زمانی شنیون های کله قندی و مدل­هایی که پروتزها در بالای سر و تاج سر قرار می­ گرفت متداول بود من با این که اون موقع شینیون­هاس سبک اروپایی و عربی که پروتز پشت سر و در مرکز نزدیک گردن قرار می­گیرد مد نبود، این مدل را به عروس خانم پیشنهاد دادم که گفته از بابت کشیده­تر شدن صورتت و قد خیالتان راحت باشد، پس از انجام این شینیون مشاهده کردم که بسیار مورد توجه و علاقه عروس عزیزمان قرار گرفت در این مقاله با مبحث انواع شینیون متناسب با فرک صورت در خدمت شما عزیزان هستم.

همان­طور که همه شما می­ دانید میکاپ، شینیون، کوتاهی موها و … همه باید متناسب با فرم چهره مشتری یا شخص مورد نظر باشد تا زیبایی او را بیشتر کند و صرفاً با توجه به مد و متداول بودن نباید برای شخص کاری را انجام دهیم.

بدین منظور باید با مباحث اشکال هندسی، آشنا شوید و رابطه آن با تناسب بین مدل مو و صورت و گردن، انواع شنیون را بدانید.

* شناخت اشکال هندسی صورت*

* ۱- صورت بیضی (تخم­ مرغی)*

مشخصات  این فرم صورت در تقسیم افقی از سه قسمت مساوی تشکیل شده و همین طور هر قسمت یک سوّم کل چهره می­باشد.

پیشانی از چانه کمی پهن­تر است. خط گونه با انحناء که به فک وصل می ­شود با شیب کمی فک نیز به چانه وصل می­شود به این فرم صورت اصطلاحاً تخم ­مرغی نیز گفته می­شود.

شنیون
آموزش شنیون

* ۲- صورت مربعی (زاویه ­دار)*

شینیون مربع یک شکل هندسی زاویه­ دار است، صورت مربع دارای فک و پیشانی پهن و زاویه­ دار می­باشد و معمولاً توپر و چاق است و دارای گونه ­های صاف و وسیع است.

* ۳- صورت مستطیل (کشیده)*

این صورت نیز از نوع زاویه ­دار می­باشد، سه بخش صورت بلندتر ازحد معمول بوده (نسبت به حالت بیضی) و یا ممکن است قسمت چانه یا پیشانی بلندتر از حد باشد.

در این نوع صورت گونه­ ها معمولاً صاف و فرو رفته است.

* ۴- صورت مثلث واژگون (الماسی یا قلبی)*

در این مدل پیشانی پهن و قسمت چانه باریک است و گونه­ ها معمولاً برجسته می­باشد. سه قسمت افقی چهره متفاوت است، قسمت پیشانی و بینی مساوی و قسمت چانه بلندتر از دو قسمت قلبی می­باشد.

*  ۵- صورت دایره­ای (گرد)

در این نوع صورت چهره بدون زاویه بوده و معمولاً چاق و مسطح است پیشانی، گونه­هاو چانه با هم یک دایره را تشکیل می­دهند. یعنی طول و عرض صورت با هم مساوی است.

*  ۶- صورت مثلث (گلابی)*

در این فرم پیشانی باریک و فک پهن و زاویه­ دار است.

*  ۷- صورت لوزی*

این فرم صورت پیشانی و چانه باریک بوده و استخوان­های گونه پهن است و صورت در قسمت گونه پهن و عریض است و (صورت در قسمت گونه پهن­ترین بخش را شامل می­شود.)

*شنیون مناسب هر مدل صورت*

۱- صورت­های بیضی همه مدل شنیون برایشان مناسب است.

۲- برای صورت­های کشیده یا مستطیلی موها یا پروتز را پایین سر نزدیک گردن قرار می­دهیم.

و از شنیون ­های با پروتز بالای سر و تاج سر و به صورت کله قندی خودداری می­کنیم. هم­چنین اطراف سر را باید پرپشت­ تر نگاه داشت و از مدل­های چتری روی پیشانی استفاده کنیم.

۳ برای مدل مربع نیز مثل مدل گرد عمل می­کنیم، اگر شینیون باز و موها بلند و روی شقیقه ­ها و اطراف صورت و آرواره­ ها قرار بگیرد بهتر است و یا از پروتز و برجسته سازی در بالای سر و تاج سر نیز استفاده کنیم مناسب است.

۴- در صورت قلبی یا الماسی با باز کردن فرق موها را می­توان به صورت دالبرروی شقیقه­ ها ریخته و اطراف چانه را نیز با فرم دادن موها پرتر نمود (بهتر است فرق از وسط نباشد)، برای این مدل چتری خیلی صاف و حجیم مناسب است.

(چتری­ های که اندکی روی ابروها را بگیرد) این کار باعث زیباتر نشان دادن پیشانی و متعادل شدن فک می­ گردد.

به موها می­ توانیم کمی موج بدهیم تا فرم صورت زیباتر دیده شود. فرق کج و بردن مقداری از موها به کنار گوش نیز استایل زیبایی را به وجود می ­آورد هم­چنین می­توانیم پروتز را به صورت موجی و حجیم پایین سر ببندیم تا در ناحیۀ مرکز گردن حجم ایجاد کرده و از باریکی چانه بکاهیم.

۵- برای صورت گرد باید موها را طوری آرایش کنیم که صورت تا حد ممکن کشیده­ تر دیده شود و بنابراین از پروتزها و بوش­هایی در تاج سر استفاده می­ کنیم. مقداری از موها را در اطراف گوش­ها و گونه­ ها طوری قرار می­دهیم که گوش­ها نمایان باشند و چتری را نیز به یک طرف سر شکل می ­دهیم و از آنجایی که صورت­های گرد برجستگی دارند بهتر است مراقب باشیم با شینیون از اطراف برجسته­ تر نشوند. معمولاً استایل شینیون نیمه بالا و نیمه پایین در کمک به متعادل سازی این گردی می­ کند.

۶- در صورت­های مثل، شینیون­ های باز که اطراف صورت پر و حجیم دیده می ­شود و تا اندازه­ای پیشانی را با حالت دالبر بپوشاند مناسب این فرم است.

۷- بیشترین مناسب صورت لوزی در جهت کم کردن پهنای صورت در اطراف گونه ­ها و افزایش مو در اطراف فک­ها و جمع کردن موها در اطراف سر و خط استخوان گونه­ ها می­باشد.

* نتیجه­ گیری*

در اولین گام باید نوع صورت خود یا مشتری را برای انجام شینیون، میکاپ و … شناسایی کنیم و بعد اقدام نماییم.

برای شناسایی فرم صورت به طریق زیر عمل کنید: جلوی آینه به ایستید یک چشم خود را ببندید با یک وسیله مثل رژ لب یا ماژیک با نگاه کردن در آینه نقاط و مختصات قسمت­های پیشانی و فک و گونه­های خود را علامت­گذاری کنید بعد چشم خود را باز کنید و این نقاط را به هم وصل کنید. سپس بررسی کنید شکل حاصله شبیه به کدام یک از ۷ فرم صورت که در بالا گفته شد می­ باشد.

نویسنده: معصومه قربانی نژاد زنجانی

برای آموزش شنیون به قسمت دوره های آموزشی سایت مراجعه نمائید. 

4.6/5 - (5 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Button