آگاوه تراپی

آگاوه تراپی

آگاوه درمانی یا همان اصطلاح آگاوه تراپی به یکی از روش های نوین ترمیم موی‌ های آسیب دیده است که در این مقاله به طور کامل به این روش می پردازیم. شیوه کار آگاوه تراپی مانند روش کراتینه یا صافی مو نبوده از رو عوارض احتمالی این دو روش را ندارد.

البته خود این روش هم معایبی دارد که در ادامه به طور کامل به این موضوع نیز اشاره می کنیم.

آگاوه تراپی چیست؟

آگاوه تراپی یکی از روش های جدید برای احیای موهای آسیب دیده است که برخلاف روش صافی مو، هیچ به هیچ وجه به حالت و فر مو دست نمی زند و فقط باعث از بین رفتن مشکلات مختلف مو می شود.

با توجه به عوارض احتمالی مواد کراتینه، روش‌های نوینی برای صافی و ترمیم مو ایجاد شده‌اند که یکی از این روش‌ها آگاوه تراپی یا آگاوه درمانی است و روش دیگر ریباندینگ و نانو ریباندینگ است.

در آگاوه تراپی برای ترمیم مو از روغن آگاوه استفاده می‌شود که روغن موجود در این گیاه، با حرارت از طریق آیرن ها به مو تزریق می‌شود و باعث احیا و صافی مو می‌شود.

آگاوه چیست؟

آگاو گیاهی گلدار است اما هر بوته آن یک ‌بار گل می‌ دهد و می‌ میرد. آگاوه را به نام «گیاه صد ساله» نیز می ‌شناسند.

معمولاً بسیاری آگاو را به اشتباه کاکتوس می‌ دانند، درحالی که آگاو کاکتوس نیست و با گیاه صبر زرد نیز که برگ ‌های مشابهی دارد، رابطه‌ای ندارد. این گیاه در بخشهایی از آمریکا، مکزیک، آمریکای مرکزی و امریکای جنوبی، مدیترانه و بعضی از نواحی هند یافت می‌شود و ریشه‌ ها، شیره و آب آگاوه برای ساخت دارو استفاده می‌شود.

موارد استفاده دیگر از آگاوه

آگاوه به صورت خوراکی برای یبوست، سوء هاضمه، نفخ، یرقان، سرطان، اسهال و برای تحریک درد زایمان و افزایش ادرار استفاده می‌ شد. هم چنین نوشیدنی به دست آمده از این گیاه به زنان شیرده برای افزایش شیرشان داده می‌شود هم چنین برای درمان کبودی ‌های پوست و افزایش رشد مو به کار می‌ رود.

انواع آگاوه

در بین گیاه آگاوه انواع گوناگونی وجود دارد. آگاوه آمریکایی یکی از محبوب ترین آن هاست. در زیستگاه طبیعی این گیاه قادر به رسیدن به 3 متر در ارتفاع است. این نوع دارای برگ ‌های مایل به آبی زیبایی است که تیغ ‌های برجسته و دندان‌ اره‌ای دارد.

آگاوه تراپی

 1. آگاوه ویکتوریا

از دیگر انوع این گیاه محسوب می‌شود. این گونه کوچک آگاوه دارای برگ ‌های ایستاده‌ای است که نوکشان تیغ‌ های سیاهی قرار دارد که فقط حدود ۲۵ سانتی‌ متر ارتفاع دارد.

 1. آگاوه فیلیفرا

نوع دیگر آن است که بسیار نادر بوده و دارای رشته‌ هایی است که از نوک برگ آن بیرون زده‌اند.

 1. آگاوه پریی

از دیگر انواع آن آگاوه پریی بوده که این گونه آبی‌ رنگ آگاوه یک گیاه روزت (بیساگ، طوقه برگی) با برگ‌ های ضخیم و خاردار است. نور خورشید را بسیار دوست دارد و نمی‌ تواند دمای سرد را تحمل کند.

پیشنهاد می کنیم این مطلب را هم مطالعه نمایید  میکروبلیدینگ ابرو چیست؟

صافی و ترمیم مو با روغن آگاوه

روغن آگاوه توسط آیرن‌ های مخصوص که روغن آگاوه درون آنها قرار گرفته و با حرارت از طریق آیرن به مو تزریق می‌شود.

بسیاری گیاه آگاوه را با کاکتوس یا گیاه صبر زرد به واسطه شباهتی که به آنها دارد اشتباه می‌ گیرند ولی در واقع یک گیاه شبیه آلوئه‌ورا می‌باشد، در آلوئه‌ورا شما با مواد بسیار مقوی ژله ای روبرو می‌ شوید اما در آگاوه با روغنی بسیار پرفایده و احیا کننده مواجه هستید.

خواص احیا کنندی اگاوه درمانی یا همان اگاوه تراپی برای موها با توجه به بدون ضرر بودن و ارگانیک بودن بطوریکه فاقد فرمالید می‌باشد. ناگفته نماند که در حال حاضر در بسیاری از کشورهای جهان مورد استقبال و استعمال قرار گرفته است.

هزینه آگاوه تراپی

برای انجام آگاوه تراپی قیمت مشخصی نمی توان تعیین نمود زیرا هزینه آگاوه تراپی به عوامل مختلفی مثل اندازه موها، مقدار مصرفی روغن آگاوه، هزینه خرید روغن و جنس مو دارای بستگی دارد.

به عنوان مثال ممکن است یک آرایشگاه روغن را با قیمت جدیدی خریده باشد و سپس با توجه به آن، از مشتری هزینه دریافت کند؛ درحالی که یک آرایشگر دیگر با قیمت قبلی روغن را داشته باشد.

هزینه آگاوه تراپی

همچنین خشکی یا چرب بودن مو بسیار در تعیین قیمت مهم است. هرچه مو چرب‌ تر باشد مقدار روغنی که مصرف می‌شود بیشتر است؛ پس در نتیجه میزان هزینه پرداختی توسط مشتری بیشتر می‌شود. ناگفته نماند که هر چقدر اندازه و قد مو افراد بیشتر باشد باید هزینه بالاتری برای آن پرداخت نمود.

مزایای روش آگاوه تراپی

آگاوه تراپی یکی از بهترین روش های صافی مو در بین سایر روش های احیای مو است که نه تنها عوارضی ندارد، بلکه دارای مزایای بی شماری است به شکلی که از این گیاه فقط مختصرا برای درمان موها استفاده نمی شود و در سایر بیماری ها نیز از قسمت های مختلف این میوه استفاده می شود.

پیشنهاد می کنیم این مطلب را هم مطالعه نمایید  روش دقیق شناخت مو

با توجه به مطالب گفته شده، از مهم ترین مزایای روش آگاوه تراپی، می توان به موارد زیر اشاره نمود.

 • کاملا بدون خطر و بدون عوارض
 • عدم نیاز به مراقبت و بستری
 • عدم ایجاد تغییرات در ساختار مو
 • هزینه متعادل برای انجام این روش
 • استفاده برای درمان بیماری های مختلف
 • نداشتن مواد سرطان زا
 • امکان استفاده برای موهای آسیب دیده
 • عدم ایجاد تغییرات در حالت مو

عوارض احتمالی آگاوه تراپی

روش آگاوه تراپی کاملا بدون خطر است زیرا مواد این روش هیچ نوع مواد خطرناک ندارد و با توجه به این موضوع این روش هیچ گونه عوارض خاص و خطرناکی ندارد به شرطی که در مراکز معتبر آگاوه تراپی انجام داده باشید و در غیر این صورت عوارض این روش و هر روش دیگری بسیار خطرناک است.

البته بدون در نظر گرفتن موضوعات گفته شده، شما بعد از آگاوه تراپی برای حداکثر 2 روز دچار مشکلات زیر می شوید.

 • التهاب پوستی و عروق خونی
 • قرمزی و کبودی خفیف پوست
 • تورم پوستی

کجا آگاوه تراپی انجام دهیم!

با توجه به این که در بعضی از سالن های زیبایی غیر معتبر نیز این روش های برای احیای مو استفاده می شود، توصیه می کنیم که فقط از این روش در مراکز معتبر و تحت نظر متخصص استفاده کنید تا هیچ گونه عوارضی به سراغ شما نیاید.

دقت داشته باشید که استفاده از این روش مستلزم متخصص بودن فرد است زیرا در غیر این صورت به بافت موهای شما آسیب جدی وارد می شود.

خدمات آگاوه تراپی در کرمان

اگر به دنبال خدمات تخصصی آگاوه تراپی در کرمان هستید و کیفیت کار را اولویت خود قرار داده‌اید، بهترین گزینه برای استفاده از خدمات آگاوه تراپی، آکادمی صدر است که با تجربه بسیار در انجام روش های صافی مو به ویژه آگاوه تراپی، بدون هیچ گونه مشکلی موهای شما را به روز اول خود باز می گرداند.

دقت داشته باشید، زمانی که از خدمات آگاوه تراپی آکادمی صدر استفاده می کنید، نه تنها کیفیت عالی دریافت می کنید بلکه هزینه خیلی مناسبی هم پرداخت می کنید.

جمع بندی

آگاوه تراپی یکی از روش های بی خطر برای احیای مو است که در کمترین زمان ممکن و بدون ایجاد تغییرات در حالت مو به شما کمک می کند تا مشکلات مختلف مو را درمان کنید.

این روش در صورتی که توسط متخصص انجام شود هیچ گونه عوارضی ندارد و به شما در داشتن یک موی صاف و طبیعی کمک شایانی می کند.

جمعه  30 دی ماه

آخرین دوره ها در دنیای تحول آرایشگران
پیشنهاد می کنیم حتما مطالعه کنید

مدرک آرایشگری حرفه ای پیشرفته یک مدرک تخصصی است که به آرایشگران...

آگاوه درمانی یا همان اصطلاح آگاوه تراپی به یکی از روش های...

آموزش کوتاهی مو در تهران جزو تخصصی‌ترین دوره‌های تیم دنیای تحول است...

شادابی و لطافت موها دیگر برای افراد آرزو نیست و همواره می...

کراتین مو چیست و برای چه استفاده می شود؟  هزینه کراتین مو...

قیمت آموزش آرایشگری زنانه و عوامل تاثیرگذار بر آن آرایشگری زنانه یکی...

آماده سازی موها قبل از شنیون عروس و ۷ روش گرفتن وز...

موی سالم ، براق و پرپشت چیزی است که بیشتر زنان آرزویش...

به تعویق انداختن پیری پوست یکی از خواسته‌های هر فردی است که...

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Call Now Button