دوره آموزشی کوتاهی مو

دوره آموزشی کوتاهی مو

موسسه‌ی دنیای تحول برگزار کننده دوره آموزشی کوتاهی مو در تهران می باشد که به عنوان یکی از کامل ترین دوره های آموزش کوتاهی مو شناخته می شود. در این دوره هنرجو به طور کامل و عملی کوتاه کردن مو ها را به روش های مختلف یاد گرفته و آماده ورود به بازار کار می شود.

در ادامه به طور کامل دوره آموزشی کوتاهی مو را معرفی و بررسی می کنیم، پس با ما همراه باشید.

دوره آموزشی کوتاهی مو

دوره آموزشی کوتاهی مویی که در دنیای تحول برگزار می شود، شامل تمام سرفصل های فنی و حرفه ای بوده و موسسه ی دنیای تحول کیفیت این دوره ها را تضمین می کند. البته دقت داشته باشید که برای انتخاب هر دوره آموزشی باید نکات خاصی را در نظر بگیرید که از مهم ترین آن ها می توان به موارد زیر اشاره نمود.

 1. سرفصل آموزشی

به دنبال انتخاب دوره آموزشی کوتاهی مو باشید که کامل‌ترین سرفصل آموزشی را در بین سایر دوره ‌های آموزشی کوتاهی مو داشته باشد. سرفصل‌های آموزشی دوره باید حتما نسبت مناسبی از سرفصل‌های تئوری و عملی را دارا باشد و ترجیحا به دنبال دوره آموزشی باشید که به نسبت بیشتری کلاس‌های عملی دارند.

که کوتاهی مو یک مهارت است و زمانی شما مهارت را به‌خوبی فرا می‌گیرید که عملا آن را خودتان انجام دهید ضمن اینکه با تمرین عملی نقاط ضعف شما مشخص می‌شود و می‌توانید به راحتی آن نقاط ضعف را برطرف کنید و با آمادگی کامل به محیط کار وارد شوید. این نکته مد نظر دنیای تحول بوده و برای کاربران دوره‌ای کاملا عملی و کاربردی تدارک دیده شده است.

 1. اعتبار مدرس دوره کوتاهی مو

یکی از نکات مهمی که موجب می‌شود کارایی یک دوره آموزشی بالا برود، وجود یک مدرس خوب و مجرب است. بی شک یک مدرس خوب می‌تواند تجربیات بسیار ارزشمندی را به هنرجویان منتقل کند.

بنابراین به دنبال دوره آموزشی کوتاهی مو باشید که مدرک و مجوز معتبر داشته باشند و در دوره های مختلف بین‌المللی شرکت کرده باشند تا بتوانند شما را با جدیدترین متدود های کوتاهی مو آشنا کنند. بهترین مدرسین که دنبال آن ها هستید در دنیای تحول تدریس می کنند، پس راه خود را دور نکنید.

 1. شرایط برگزاری دوره کوتاهی مو

متناسب با نیاز مختلف بازار، موسسات آموزش مهارت‌های فنی دوره‌های مختلفی را با قیمت‌ های متفاوت و در زمان بندی مختلفی برگزار می‌کنند که هریک مزایایی خود را دارد.

در هنگام انتخاب دوره آموزشی به تعداد جلسات تئوری و عملی دوره، زمان برگزاری کلاس‌ها، تعداد اعضای شرکت کننده (که باید متناسب با استانداردهای فنی و حرفه‌ای باشد) و همچنین هزینه دوره دقت کنید.

البته در زمان انتخاب دوره های آموزشی دنیای تحول نیاز به دقت به این موضوع نیست، زیرا دوره های دنیای تحول کامل ترین دوره آموزشی کوتاهی مو در تهران می باشد.

کوتاهی مو

 1. سطح دوره کوتاهی مو

دوره‌ آموزشی کوتاهی مو به دو شکل دوره‌های مبتدی و پیشرفته برای هنرجویان برگزار می‌شود. دوره‌های مبتدی برای هنرجویانی مناسب است که تا کنون هیچ‌گونه آموزشی در مورد کوتاهی مو ندیده‌اند و قصد انجام مدل های رایج کوتاهی مو را دارند و یا اینکه قصد فعالیت محدود در زمینه کوتاهی مو را دارند.

ولی دوره‌های پیشرفته مناسب افرادی است که تمایل به فراگیری حرفه‌ای انواع مختلف مدل‌های کوتاهی مو و ارائه خدمات در بالاترین سطح کیفیت را دارند.

جهت مشاوره رایگان دوره آموزشی کوتاهی مو

همین الان با شماره 09122934319 تماس بگیرید.

بازار کار کوتاهی مو چطور است؟

کوتاه کردن مو یکی از متداول ترین کارهایی است که هر فردی به دفعات از آن استفاده می کند و با توجه به نرخ استفاده از این خدمت زیبایی در ایران می توان گفت که کوتاهی مو یکی از بهترین بازارهای کاری در حوزه زیبایی را دارد و شما می توانید به راحتی کسب درآمد کنید.

البته اگر مهارت لازم را داشته باشید که این مهارت در دوره آموزشی کوتاهی مو بصورت کامل آموزش داده می شود.

هزینه دوره آموزشی کوتاهی مو چقدر است؟

با توجه به این که سطح دوره پیشرفته باشد یا مبتدی، هزینه تغییر پیدا می کند و اگر قصد شرکت در هر ۲ دوره را داشته باشید باید هزینه بیشتری پرداخت کنید که امری کاملا طبیعی است.

به علاوه دوره آموزشی کوتاهی مو در ۳ تایپ مختلف عمومی، نیمه خصوصی و خصوصی برگزار می شود که با توجه به تعداد هنرجویان هزینه دوره خصوصی بیشتر از همه و دوره عمومی کمتر از همه هزینه دارد. برای بررسی قیمت دقیق هر دوره و ثبت نام در دوره می توانید با تیم پشتیبانی ارتباط برقرار کنید.

مدرس دوره آموزش کوتاهی مو چه کسی است؟

مدرس دوره سرکار خانم هنگامه قاسمی و جزء مدرسان حرفه ای کوتاهی مو هستند که حاصل سال ها تجربه خود را با شما به اشتراک می گذارند.

زمان برگزاری دوره آموزشی کوتاهی مو کی است؟

دوره های آموزشی دنیای تحول به طور مرتب در طول سال برگزار می شوند و تنها مانع فرد برای شرکت در زمان دلخواه اش، ظرفیت هنرجویان دوره می باشد،

پس اگر می خواهید در زمان دلخواه به دوره مورد علاقه و پول‌ساز خود وارد شوید، همین الان در دوره آموزشی کوتاهی مو یا دوره کوپ مو شرکت کنید.

سر فصل‌های دوره‌ آموزشی کوتاهی مو

بدون شک در یک دوره آموزشی کوپ مو در سطح مبتدی، تمامی موارد مربوط به کوتاهی مو به صورت عمومی تدریس می‌شود ولی فارغ از اینکه دوره مذکور مبتدی است یا پیشرفته، سرفصل هایی که در ادامه گفته می شود، در تمام دوره های کوتاهی مو تدریس می شود.

 1. چهره شناسی

یکی از مهم ترین مفاد تدریسی در دوره کوتاهی مو، چهره شناسی می باشد. در این قسمت هنرجوها به‌طور کامل با انواع سبک‌های مختلف چهره آشنا می‌شوند.

فراگیری چهره شناسی از آن جهت اهمیت دارد که هنرجو باید بتواند برای مشتریان خود متناسب با چهره هایشان، مدل‌های مناسب کوتاهی مو را پیشنهاد کند و یا اینکه اگر در نوعی از مدل کوتاهی مو بخواهد تنوع ایجاد کند، باید این تنوع را بر اساس ویژگی‌های چهره انجام دهد.

چهره شناسی

 1. شناخت ابزار مختلف

قبل از اینکه هنرجو بخواهد در دوره آموزشی کوتاهی مو وارد مباحث مربوط به هر سبک از کوتاهی مو شود باید در ابتدا با انواع مختلفی از ابزار که در کوتاهی مو استفاده می ‌شوند و به علاوه نحوه صحیح کارکرد هر کدام آشنا شود.

این امر موجب می‌شود تا روند آموزش آسان تر انجام شود و هنرجویان نیز در همان ابتدای کار در می‌یابند که به‌طور کلی به چه ابزاری نیاز دارند.

از مهم ترین ابزار این دوره آموزشی کوتاهی مو می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • انواع مختلف قیچی با لبه کوچک و بزرگ
 • انواع مختلف شانه‌ها با دندانه‌های بلند و کوتاه
 • انواع مختلف گیره مو
 • انواع مختلف موزرها
 • انواع مختلف دستگاه بنداندازی
 • لوازم مختلفی که به‌منظور حالت‌دهی مو استفاده می‌شوند
 • انواع مختلف براق کننده‌های مو
 1. پیتاژ

پیتاژ یا همان کم حجم کردن مو یکی از خدمات تخصصی در زمینه کوتاهی مو است که هر آرایشگری باید بتواند آن را به‌خوبی انجام دهد.

پیتاژ به وسیله قیچی‌ها و تیغ‌های مخصوصی انجام می‌شود و انجام صحیح آن نیاز به مهارت خاص دارد و زمانی فرد می‌تواند مهارت خوبی در ارائه این خدمت پیدا کند که توسط مربی مجرب در یک دوره استاندارد و حرفه‌ای کوتاهی مو شرکت کرده باشد.

مورد استفاده پیتاژ

پیتاژ برای آن دسته از بانوانی که موهای بلندی دارند و از خرد شدن موی سرشان به ویژه در ناحیه نوک‌های انتهایی مو شکایت دارند مناسب بوده و موجب می‌شود تا مو از موخوره محافظت شود. همچنین پیتاژ موجب می‌شود تا مو ظاهری زیبا داشته باشد.

 1. آموزش انواع مختلف مدلهای کوتاهی مو برای موهای کوتاه

بسیاری از بانوان موهای خود را کوتاه نگه داشته و تمایلی ندارند تا آن را بلند کنند لذا نیاز به کوتاه کردن آن بر پایه موهای کوتاه دارند ولی نه مانند آن مدل‌های که برای آقایان اجرا می‌شود.

مدل‌های مختلف کوتاهی مو برای بانوان وجود دارد که هریک ویژگی‌های خاص خود را داشته و متناسب برای چهره‌های مختلفی هستند و هنرجویان در این دوره‌ تمام این مدل‌ها را فرا می‌گیرند.

از مهم ترین مدل های کوتاهی مو که در دوره آموزشی کوتاهی مو فرا خواهید گرفت، می توان به موارد زیر اشاره نمود.

 1. مدل‌های کوتاهی مو برای صورت‌های کشیده

این مدل‌های کوتاهی مو برای آن دسته از بانوانی مناسب است که صورتی کشیده و پیشانی بلند دارند و می‌خواهند موی سر خود را کوتاه نگه دارند. این سبک از مدل‌های کوتاهی مو طرح‌های مختلفی دارند که متناسب با نیاز و سن مشتری به ایشان پیشنهاد می‌شوند.

الف) مدل‌های جوان پسند

در برخی از این مدل‌های مو که بیشتر برای جوانان مناسب هست، دور سر با استفاده از تکنیک سایه زنی بسیار بیشتر از قسمت میانی سر کوتاه می‌شود البته کاملا متفاوت با مدل موهای مردانه.

دوره آموزشی کوتاهی مو

ب) مدل‌های مناسب برای رده سنی میان سال و بالاتر

در زنان میان‌سال مدل هایی از کوتاهی مو بر پایه موهای کوتاه مناسب‌تر است که تمامی قسمت ها از اندازه نسبتا ‌نزدیکی برخوردار باشند. در این مدل ها استفاده از تکنیک‌های سایه زنی کاربردی خاصی ندارد.

 1. مدل‌های مناسب برای صورت‌های گرد

مشخصا با توجه به ویژگی‌های صورت‌های گرد نمی‌توان از مدل‌های که مناسب صورت‌های کشیده است استفاده کرد، در این فرم از چهره بیشتر سعی می‌شود تا قسمتی از موی سر بلندتر از نیمه دیگر باشد تا ظاهری زیباتر و جذاب‌تر به فرد ببخشد.

جهت مشاوره رایگان دوره آموزشی کوتاهی مو

همین الان با شماره 09122934319 تماس بگیرید.

ادامه سرفصل های دوره آموزشی کوتاهی مو

 1. هماهنگی با مدل رنگ موی فرد

یکی از نکاتی که در انتخاب و پیشنهاد مدل کوتاهی مو مهم است نوع رنگ و سبک رنگ موی فعلی فرد است. باید دقت داشته باشید که هر مدل و رنگ مو برای هر فردی قابل اجرا نبوده و شما باید با در نظر گرفتن این نکته مدل و رنگ مناسب انتخاب کنید.

 1. انواع مختلف کوتاهی مو برای موهای بلند

برای کوتاهی موهای پایه بلند نیز مانند آنچه در مورد موهای پایه کوتاه توضیح دادیم، انواع مختلفی از مدل کوتاهی مو وجود دارد که هریک مناسب برای نوع خاصی از چهره بوده و در شرایط خاصی کاربرد دارند.

انواع رایج مدل کوتاهی مو بر پایه موهای بلند به شرح زیر است.

 1. مدل موج دار با پله‌های بلند خرد شده

این مدل کوتاهی مو یکی از مدل‌های پرطرفدار به ویژه برای رنگ موهای بالیاژ و آمبره است. در این مدل از کوتاهی مو منظور از پله، موج‌های پله مانندی است که در مو ایجاد می‌شود. رشته های از مو با یکدیگر به شکل یک پلکان که از بالا و پایین در دو جهت متفاوت چرخیده‌اند پیچ می‌خورند.

در دوره آموزشی کوتاهی مو بصورت عملی این موارد را ملاحظه خواهید کرد.

 1. مدل موی بلند ساده با پله‌های نامنظم

در این مدل از کوتاهی مو هیچ‌گونه حالت دهی و یا موج دهی برای مو اجرا نمی‌شود بلکه ارتفاع نوک مو با اندازه‌ای متفاوت کوتاه می‌شود.

نیمی از مو را در جلو و نیمی دیگر را در پشت سر قرار داده و سپس مو را با استفاده از قیچی به این شکل که ابتدا از جلوی صورت با یک نیمه مو شروع کرده و هرچه به پشت سر می‌رسند طول مو کوتاه تر می‌شود تا اینکه در پشت سر به کمترین حد می‌رسد و سپس نیمه دیگر را نیز مانند نیمه اول کوتاه می‌کنند. طول مو در هر دو نیمه باید برابر باشد.

مدل موهای کوتاه

 1. مدل تکه تکه فانتزی

این مدل مو از نظری ظرهری کمی شبیه به مدل موی بلند ساده با پل‌های نامنظم است. در این مدل از کوتاهی مو، نیمی از مو در سمت راست و نیمی دیگر در سمت چپ قرار داده می‌شود.

در این روش در هر نیمه، نیمی از مو در پشت سر و نیمی دیگر در جلوی صورت قرار دارد و سپس از سمت نوک به سمت پشت مو با اندازه متفاوت کوتاه می شود به شکلی که طول مو در جلو زیاد و در پشت سر کم کوتاه می‌شود و سپس دسته‌های مو به شکل موج‌دار حالت دهی می‌شوند.

تفاوت مهم بین مدل تکه تکه فانتزی و مدل پله‌های نامنظم

دو تفاوت مهم بین دو مدل تکه تکه فانتزی و پله‌های نامنظم وجود دارد. اولین تفاوت موج دار بودن مدل تکه تکه فانتزی و دومین تفاوت تغییر طول موی سریع‌تر و پلکانی در مدل تکه تکه فانتزی نسبت به مدل پله‌های نامنظم است. البته در دوره آموزشی کوتاهی مو بصورت کامل آموزش داده می شود.

 1. مدل فارای بلند

مدل فارای بلند از جمله مدل ‌های کوتاهی مو است که به غیر از کوتاهی در آن حالت دهی نیز نقش مهمی دارد. در این مدل از کوتاهی مو موج‌های بلندی از ابتدای نوک مو تا قسمت‌های میانی ساقه مو ایجاد می‌شود.

جهت موج ها در هر نیمه و به‌طور کلی با همدیگر متفاوت است. آرایشگر برای ایجاد موج در این مدل آزادی عمل دارد و می‌تواند از خلاقیت خود نیز بهره ببرد.

 1. مدل فرای بلند

در این روش نیز مانند مدل فارای بلند از حالت دهی مو و ایجاد موج در مو استفاده می‌شود. بین اندازه و نحوه ایجاد موج در مدل‌های فارای و فرای تفاوت جود دارد به شکلی که در مدل فرای، موج‌ها اندازه بزرگ‌تری دارند و از نظم بیشتری نسبت به مدل فارای برخوردار هستند که در دوره آموزشی کوتاهی مو بصورت کامل توضیح داده می شود.

 1. انواع مدل لیر

لیر از جمله مدل‌های کوتاه کردن مو برای موهای پایه بلند است که به‌صورت صاف و موج‌دار اجرا می‌شود. در مدل لیر یک چتری کوچک در جلوی پیشانی ایجاد می‌شود و دو نیمه مو به‌طور مساوی در دو طرف سر قرار می‌گیرند.

در مدل موج‌دار لیر تعداد موج‌ها زیاد و طول موج‌ها کوتاه است. پیشنهاد می کنیم حتما در دوره آموزشی کوتاهی مو شرکت کنید.

ضرورت مشاوره به فرد در مورد رنگ مو و سبک کوتاهی مو

شما یک آرایشگر حرفه ای می باشید که قصد فعالیت حرفه ای دارید و می دانید که نباید از هر مدل و رنگ مویی برای هر شخصی استفاده نمود.

از این رو برای اینکه هم کار شما حرفه ای تر باشد و رزومه بهتری داشته باشید و هم این که فرد مذکور مدل موی بهتری داشته باشد، باید قبل از کوتاهی مو به او مشاوره دهید؛ زیرا شاید فرد مدل مویی را بخواهید که با توجه به ساختار، مدل و رنگ موی او نتوان آن روش را به درستی برایش ایجاد نمود،

از این رو توصیه می کنیم حتما قبل از هر کاری به مشتری خود مشاوره دهید تا کار خودتان نیز تمیز و راحت تر باشد که البته در دوره آموزشی کوتاهی مو این موارد توضیح داده می شود.

جهت مشاوره رایگان دوره آموزشی کوتاهی مو

همین الان با شماره 09122934319 تماس بگیرید.

جهت دریافت مشاوره رایگان دوره آموزشی کوتاهی مو، نام و شماره تماس خود را وارد کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonهمین الان با ما تماس بگیرید
×