راههای جذب مشتری در ارایشگاه

راههای جذب مشتری در آرایشگاه

در این مقاله به راههای جذب مشتری در آرایشگاه می پردازیم، زیرا تاسیس و مدیریت سالن زیبایی فقط یک بخش از درآمد زایی بوده و نگهداری مشتری های قدیمی و پیدا کردن راههای جذب مشتری در آرایشگاه خیلی مهم تر از فرآیند تاسیس سالن زیبایی بوده و منبع درآمد شما به آن وابسته است.

این مقاله دو هدف دارد که اولی راههای جذب مشتری جدید آرایشگاه و دیگر نگهداری مشتری های قدیمی سالن زیبایی است.

مشاوره راه اندازی سالن زیبایی

توصیه می کنم قبل از هر کاری به سراغ مشاوره راه اندازی سالن زیبایی بروید و از اساتید برتر این حوزه مشاوره دریافت کنید،

زیرا این اساتید در راههای جذب مشتری در آرایشگاه ، سالها تجربه داشته و به صورت مکرر با افرادی مثل شما که می خواهند سالن زیبایی راه اندازی کنید، در ارتباط بوده و می توانند اشتباهاتی که باعث نابودی یک سالن زیبایی در همان ابتدا می شود را با شما در میان گذاشته و به سبب آن، شما تبدیل به یک مدیر با تجربه تبدیل شوید و برای موفقیت کسب و کار خود تصمیمات درستی بگیرید.

به علاوه اگر قرار است سالن زیبایی خود را گسترش دهید و کلینک زیبایی نیز به این سالن اضافه کنید حتما از خدمات مشاوره راه اندازی کلینیک زیبایی نیز استفاده کنید تا زمانی وسعت دادن سالن زیبایی به مشکل نخورید.

یکی از دلایل شکست هر کسب و کاری، گسترش بدون دانش کافی آن کسب و کار و ورود به حوزه های مختلف کاری است.

راههای جذب مشتری در آرایشگاه

راههای جذب مشتری در آرایشگاه بسیار زیاد است که شما باید با توجه به شرایط و نیاز های موجود در سالن زیبایی خود اقدام به استفاده از هر کدام کنید.

ولی دقت داشته باشید با توجه به فضای رقابت کنونی بین سالن های زیبایی، شما نه تنها باید از تمام مواردی قرار است گفته شود، به شکلی در کسب و کار خود استفاده کنید بلکه باید به دنبال ایده هایی برای جذب مشتری در ارایشگاه باشید تا وجه تمایز و نقطه قوتی در مقابل سایر رقبا داشته باشید.

در ادامه مقاله راههای جذب مشتری در آرایشگاه ، به چندین راه ثابت شده و کارا برای جذب مشتری در سالن زیبایی اشاره می کنیم که می توانید به اشکال مختلف در سالن زیبایی خود از هر کدام استفاده کنید.

جدب مشتری در سالن زیبایی

 1. استخدام پرزنتیشن سالن زیبایی

مشتریانی که به شما مراجعه می کنند و قصد استفاده از خدمات متنوعی شما را دارند با متخصصین زیبایی اشتباه نگیرید و به آن ها درباره خدماتی که می خواهد از آن استفاده کند، مشاوره ارایشگری دهید تا مشتری با ذهنی باز و آماده از خدمات شما استفاده کند و میزان رضایت مشتری افزایش پیدا کند و تبدیل به مشتری ثابت شما شود.

یکی از راههای جذب مشتری در آرایشگاه این است که اگر وقت مشاوره دادن به مشتری را ندارید سراغ استخدام پرزنتیشن سالن زیبایی بروید تا به جای شما به مشتری ها مشاوره دهد و این جزئی از راههای جذب مشتری در آرایشگاه است.

 1. ارائه خدمات متنوع و تکمیلی

سالن های زیبایی خدماتی مختلفی می توانند ارائه کنند و اگر سالن زیبایی شما فقط برپایه چند خدمت خاص استوار باشد، خیلی سریع این پایه ها شل شده و به مشکل می خورید. در حال حاضر تمام مشتری های ترجیح می دهند تا تمام خدمات زیبایی خود را از یک سالن دریافت کنند که کاملا طبیعی است.

پس سالن زیبایی که شروع به فعالیت حرفه ای و گسترده می کنند، باید حداقل خدمات میکاپ و گریم عروس را ارائه کند تا بتواند موفق عمل کند.

 1. نوبت دهی آنلاین

یکی از مشکلات سالن های زیبایی برای راههای جذب مشتری در آرایشگاه ، عدم درک و استفاده درست از حداقل تکنولوژی هاست به شکلی که خیلی از سالن های زیبایی بدون در نظر گرفتن بروزرسانی زندگی مشتریان خود به روش های قدیمی ادامه می دهند و یک نوبت دهی اینترنتی و حتی تلفنی هم ندارند که واقعا باعث تعجب من می شود!؟

دقت کنید که یکی از راههای جذب مشتری در آرایشگاه این است که مشتریان به دنبال خدمات با کیفیت در کنار راحتی هستند، پس هر چقدر مشتری های خود را با شرایط ساده تری مواجه کنید، مشتریان بیشتری بدست می آورید.

 1. افزایش کیفیت مداوم تمام خدمات

تمام راهکارهای جذب مشتری سالن زیبایی که ما در این مقاله ارائه می دهیم، تنها در یک صورت موفق می شوند که شما با کیفیت بالا خدمات خود را عرضه کنید و قیمت دهی مناسبی هم داشته باشید. هیچ عاملی مثل کیفیت کار نهایی شما نمی تواند مشتری جذب یا باعث فرار مشتری شود.

پیشنهاد می کنیم این مطلب را هم مطالعه نمایید  وظایف منشی سالن زیبایی

پس اولین قدمی که در مقاله راههای جذب مشتری در آرایشگاه برای جذب مشتری در سالن زیبایی باید برداشت افزایش و بهبود کیفیت روزمره خدمات شماست که در ادامه راههای جذب مشتری سالن زیبایی مواردی را بررسی می کنم که می تواند در نحوه کیفیت سنجی خدمات به شما کمک کند.

 1. ارائه خدمات جانبی رایگان

فرض کنید مشتری شما برای رنگ یا مش کردن موهایش به شما مراجعه کرده باشد و شما به صورت رایگان صورت فرد را اصلاح کنید. مطمئنا مشتری از خدمات پولی که شما به صورت رایگان به او ارائه دادید بسیار خوشحال و به مشتری دائمی شما تبدیل می شود.

دقت داشته باشید که در راههای جذب مشتری در آرایشگاه ، همیشه جذب مشتری جدید نباید به عنوان هدف اصلی قرار بگیرید زیرا نگهداری و وفاداری مشتری هایی که قبلا جذب کردید بسیار مهم تر است و این موضوع زمانی خودش را نشان می دهد که فعالیت سالن شما برای سال ها ادامه داشته باشد.

راههای جذب مشتری در آرایشگاه

مثال

«+ واقعا برام سوال که چرا مهشید 6 سال سالن زیبایی خودش تغییر نداده! زیبا بنظرت چرا مگه این سالن زیبایی چی داره؟

– نمی دونم باید خودمان هم خدمات سالن زیبایی که مهشید میره را امتحان کنیم تا متوجه بشیم.

+ اره بهترین کار همینه»

خوب از این ساده تر نمیشه گفت که مشتری های ثابت و قدیمی چقدر می تونن در موفقیت سالن زیبایی شما تاثیر گذار باشند و از روش های مستقیم و غیرمستقیم برای شما درآمد زایی داشته باشند، پس مهم تر از جذب مشتری، هنر نگهداری مشتری است.

 1. هزینه های منطقی ارائه کنید

در بحث هزینه ها به شکلی عمل نکنید که نه هزینه به شکلی زیاد باشد که کسی نتواند از خدمات شما استفاده کند و نه قدری کم باشد که کسی اعتماد و تمایل برای استفاده از خدمات شما را از دست بدهد. بهترین راه برای قیمت گذاری روی هزینه های خود، بررسی رقبای هم سطح شما هستند.

توصیه می کنیم به منظور ایجاد راههای جذب مشتری در آرایشگاه ، از قیمت گذاری های فضایی چشم پوشی کنید و به سراغ خدمات منطقی تر بروید.

نکته مهم: در مواجه به رقبای حرفه ای همیشه خدمات خود را 5 الی 15 درصد ارزان تر ارائه کنید تا بتواند خیلی بیشتری مشتری جذب کنید. البته سعی نکنید که خدمات خود را به قدری پایین ارائه کنید که فقط مشتری جذب کنید و هیچ سودی نبرید.

 1. ایده هایی برای جذب مشتری در آرایشگاه

همیشه به دنبال ایده هایی برای جذب مشتری در ارایشگاه هایی برای جذب مشتری در آرایشگاه باشید. داشتن ایده برای جذب مشتری ارایشگاه زنانه می تواند به یک نقطه قوت و اهرم قوی برای سالن زیبایی شما، تبدیل شود که با استفاده از آن بتوانید خود را به سرعت از رقبا جلو زده و موفق شوید.

البته به این موضوع هم دقت داشته باشید که ایده هایی برای راههای جذب مشتری در آرایشگاه می توانند موفق باشند که با سلیقه جمعی مشتریان شما هم سنخیت داشته باشند، پس صرفا هر ایده ای را برای سالن خود اعمال نکنید.

 1. درست کپی برداری کنید!

در تعریف قبل منظور از ایده، فقط مواردی نیست که خود شما به آن برسید و کپی برداری هم می تواند جزوه این ایده ها باشد ولی نه کپی هایی که همه جا استفاده می شود را استفاده کنید یا یک ایده خوب را به شکلی ناقص کپی برداری کنید. زیرا در این هر دو صورت موفق نخواهید شد.

البته در شکل دوم رقبا با بررسی ایده شما و رفع نواقص آن تمام تلاش اشتباه شما را برای خود به ثبت می رسانند. پس راههای جذب مشتری در آرایشگاه باید جدی گرفته شود.

 1. تبلیغات را فراموش نکنید

یکی از اصولی ترین روش های جذب مشتری در هر کسب و کاری متقاعد سازی مشتری به وسیله روش های مختلف بازاریابی که اگر به شکل اصولی انجام بشه، تعداد مشتری های سالن زیبایی به یکبار چندین برابر میشه.

در حال حاضر در خصوص راههای جذب مشتری در آرایشگاه ، مهم ترین ابزار تبلیغات اینترنتی بسیار ارزان و حتی رایگان (اینستاگرام) هستند و شما با استفاده از این ابزار می توانید به رشد و توسعه کسب و کار خود کمک کنید.

البته در تبلیغات اینترنتی یا هر مدل تبلیغ دیگری یک سمت دیگر هم وجود دارد که حاصل اشتباهات شما بوده و به سبب آن نه تنها مشتری جذب نمی کنید بلکه مشتری های قدیمی خود را نیز از دست می دهید و با سرعت زیادی توسط رقبا از میدان حذف می شوید، پس دقت داشته باشید که تبلیغات قبل از اجرا باید هدفمند شده باشند و به بهترین شکل اجرا شوند.

پیشنهاد می کنیم این مطلب را هم مطالعه نمایید  آموزش مدیریت سالن زیبایی
تبلیغات سالن زیبایی
راههای جذب مشتری در آرایشگاه
 1. ارائه گیفت کارت به مشتری

این مورد بیشتر در زمینه نگهداری مشتری های قدیمی به طور مکرر و جذب مشتری های جدید در ایام و مناسبت های مختلف کاربرد دارد.

به این شکل که شما خدمات سالن زیبایی خود را با استفاده از این گیفت کارت یا همان کارت های هدیه ها، شما می توانید در مشتری ایجاد ارزش کنید و از طرف دیگر زمانی که مشتری بتواند یک خدمت 50 هزار تومانی را 35 هزار تومان دریافت کنید مسلما علاقه بیشتری به استفاده از خدمات شما پیدا می کند و به این شکل می توانید با سرعت بالایی تعداد مشتریان زیادی جذب کنید.

 1. به بهترین شکل ممکن با مشتری رفتار کنید

به این توجه داشته باشید که اگر مشتری نباشد، کسب و کار شما هم وجود ندارد و از طرفی دیگر هر شخصی محترم بوده و باید برای او ارزش قائل بود. زمانی که مشتریان شما میزان احترامی که برای آن ها قائل هستند را مشاهده کنند، تبدیل به مشتری ثابت می شوند و این یعنی کسب درآمد بیشتر از این مشتریان و جذب مشتری از طریق مشتریان ثابت که شباهتی زیادی به بازاریابی ویروسی دارد.

نکته مهم: توصیه می کنم مقاله مکمل ما در زمینه جذب مشتری را مطالعه کنید تا با ترفند جذب مشتری آرایشگاه زنانه ی بیشتری آشنا شوید.

چرا مشتری ندارم؟

شاید شما هم جزو افرادی باشید که همیشه با سوال «ارایشگاهم مشتری نداره» طرف هستند و به دنبال راههای جذب مشتری در ارایشگاه زنانه هستند.

اگر شما این مقاله و مقاله مکمل ما در زمینه راههای جذب مشتری در آرایشگاه را به دقت مطالعه کرده باشید، متوجه می شوید چرا مشتری ندارید و اگر هنوز هم نمی توانید دلیل نداشتن مشتری سالن خود را درک کنید، بهتر است به سراغ مشاوره تاسیس سالن زیبایی بروید تا به بهترین شکل به پاسخ سوال «چرا مشتری ندارم» برسید.

راه های جذب مشتری برای کاشت ناخن

کاشت ناخن جزو خدماتی است که اگر بتوانید راه های جذب مشتری برای کاشت ناخن را به درستی یاد بگیرید می توانید با سرعت مشتری جذب کنید. دقت داشته باشید که اولین قدم در این پروسه گذراندن آموزش تخصصی کاشت ناخن و حرفه ای شدن در این کار است. بعد از ارائه خدمات تخصصی نوبت به تبلیغات می رسد، زمانی که باید تمام هنر خود را برای جذب مشتری خرج کنید.

جذب مشتری برای کاشت ناخن
راههای جذب مشتری در آرایشگاه

بهترین روش تبلیغ برای جذب مشتری کاشت ناخن

در راههای جذب مشتری در آرایشگاه ، روش های مختلفی برای تبلیغات وجود دارد، ولی تمام این روش های نمی توانند مناسب باشند و توصیه می کنیم به سراغ تبلیغات بصری بروید تا مشتری از نزدیک بتواند خدمات کاشت ناخن شما را احساس کند و نه فقط روی یک برگه با آن آشنا شود.

می توانید در تبلیغات بصری خود به شکلی عمل کنید که اصل زیبایی یک فرد در ناخن های او خلاصه شود «ناخن های مدل خود را به بهترین شکل آماده کنید و بقیه قسمت های بدن را به شکلی آرایش کنید که در عین زیبایی نتوانند با ناخن مدل رقابت کنند».

افرادی که این تبلیغ را ببینند احساس پیدا می کنند که حتما باید از خدمات کاشت ناخن شما استفاده کنند تا زیبایی کامل پیدا کند «در مشتری احساس نیاز ایجاد کنید». البته دقت داشته باشید که برای تبلیغ حرفه ای خدمات ناخن، بقیه خدمات خود را به شکلی جلوه نکنید که مشتری ها به فکر کنار گذاشتن خدمات دیگرتان باشند.

جمع بندی

تاسیس و مدیریت یک سالن زیبایی همیشه سخت است، ولی جذب و نگهداری مشتری ها خیلی سخت تر است، پس همیشه باید به دنبال بهترین راههای جذب مشتری در آرایشگاه باشید.

دقت داشته باشید که مشتری هایی که امروز تبدیل به مشتری وفادار شما شوند، به همین سادگی از خدمات شما دست نمی کشند و به صورت رایگان برای شما بازاریابی هم انجام می دهند و از طرف دیگر، باعث برندینگ شما هم می شوند.

در پایان توصیه می کنیم

با توجه به مهم بودن راههای جذب مشتری در آرایشگاه

حتماً با استخدام مشاور سالن زیبایی ، موفقیت خود را تضمین کنید. 

جمعه  30 دی ماه

آخرین دوره ها در دنیای تحول آرایشگران
پیشنهاد می کنیم حتما مطالعه کنید

چرا باید از مشاوره راه اندازی سالن زیبایی استفاده کنیم؟ مشاوره راه...

کم هزینه ترین رشته آرایشگری چیست؟ راهنمای انتخاب کم هزینه ترین لاین...

لوازم و تجهیزات متعددی وجود دارد که برای راه اندازی یک آرایشگاه...

قبل از آموزش آرایشگری نکات مهمی وجود دارد که باید آنها را...

دیده شدن کار و خدمات در موفقیت سالن های زیبایی اهمیت زیادی...

نکته‌های مشاوره سالن‌های زیبایی و اهمیت دانستن این نکات نکته‌های مشاوره سالن‌های...

اولین نکته مهم در موفقیت سالن‌های زیبایی : فقط به جایگاه اول بودن...

برندسازی سالن‌های زیبایی، عامل موفقیت شماست اگر می خواهید نسبت به سالن‌های...

مدیریت مؤثر یک آرایشگاه عروس موضوع مهمی است که تمام سالن داران...

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Call Now Button