راهکارهای جذب مشتری در آرایشگاه

راه های جذب مشتری در ارایشگاه

یکی از مهمترین حرفه‌هایی که باید یک مدیر سالن زیبایی به آن مسلط باشد جذب مشتری و دانستن تکنیک و راهکارهای جذب مشتری در آرایشگاه است.

تا زمانی که شما نتوانید مشتریان جدید جذب کنید و مشتریان قدیمی خود را وفادار به خود نگه دارید هر میزان که در کار آرایشگری حرفه‌ای باشید و هر چقدر برای این کار هزینه کنید به درآمد و شهرت نخواهید رسید.

مسلما سالن‌هایی موفق شده‌اند که توانایی جذب مشتری به سمت خود را داشته‌اند و این مسئله در تمام کسب و کارها خودنمایی می‌کند و مختص به آرایشگری نیست.

در این مقاله قصد داریم راهکارهای جذب مشتری در آرایشگاه را به سمع و نظر شما برسانیم تا با استفاده از این راهکارها بتوانید به کسب و کار خود رونق ببخشید.

راهکارهای جذب مشتری در آرایشگاه

درحال حاضر یکی از بزرگترین علوم دنیا علم بازاریابی است که طرفداران بسیاری دارد و کسب و کاری نیست که از روش‌های بازاریابی استفاده نکند. آرایشگری نیز از این قاعده مستثنا نیست و درصورت بکارگیری روش‌های درست بازاریابی میتوان آینده شغلی بسیار خوبی را برای آن سالن زیبایی دانست.

۱٫ مشاوره رایگان

از دادن مشاوره به مشتریان غافل نشوید حتی زمانی که مشتری قصد دارد به جای دیگر برود شما با دادن مشاوره باید به او کمک کنید تا با آگاهی به آنجا مراجعه کند.

شاید فکر کنید چرا باید این کار را بکنیم زمانی که مشتری نمی‌خواهد از خدمات ما استفاده کنید، اما شما باید به موضوع به طور دیگری نگاه کنید، زمانی که شما به مشتری بالقوه مشاوره می‌دهید او حس میکند که شما چقدر برای او اهمیت قائل اید.

(البته هدف شما واقعا باید این امر باشد نه سو استفاده از اعتماد مشتری) در ذهن خود می‌نگرد که چرا جایی دیگر را انتخاب کنم تا زمانی که شما بدون هیچ چشم داشتی به او خدمت می‌کنید.

۲٫ پرهیز از ایجاد فضای بی روح و خشک

یکی از مهمترین کارهایی که شما باید به عنوان راهکارهای جذب مشتری در آرایشگاه به آن دقت کنید این است که مشتریان که به شما مراجعه می‌کنند تنها هدفشان زیبایی نیست آنها به جایی مراجعه می‌کنند که به علاوه زیبایی بتوانند به آرامش برسند برای این امر شما می‌توانید از موسیقی استفاده کنید.

موثرترین عامل بر ذهن انسان موسیقی است و شما می‌توانید از این عامل به نفع خود استفاده کنید و همینطور فضای آرایشگاه را از بی روح بودن و خشکی دربیاورید.

البته باید در انتخاب موسیقی نیز دقت به خرج بدهید و تمام آهنگ‌هایی که قرار است پخش شود در هدف آرامش و شادی مشتری استفاده شود.

۳٫ ایجاد اعتماد به نفس در مشتری

تا زمانی که مشتریان شما به چهره خود اطمینان نداشته باشند و خود را زیبا نداند، هرقدر نیز که شما تلاش کنید و چهره‌ای زیبا خلق کنید باز بی فایده خواهد بود، زمانی مشتری از کار شما راضی خواهد بود که احساس کند زیبا است در غیر این صورت کار شما را هم بد می‌داند و به جایی دیگر مراجعه می‌کند.

پس به عنوان راهکارهای جذب مشتری در آرایشگاه ، اگر قرار است مشتری از کار شما راضی باشد و به سمت شما بازگردد اول باید از چهره خود راضی باشد و ایجاد این حس وظیفه شما است.

پیشنهاد می شود مقاله :اسرار پشت صحنه آموزش آرایشگری

۴٫ خدمات رایگان

یکی از مهمترین راهکارهای جذب مشتری در آرایشگاه شما ارائه خدمات رایگان به مشتری می‌تواند باشد. شما می‌توانید در بین خدمات اصلی و زمان برخود، خدماتی نظیر اصلاح صورت را به طور رایگان برای مشتری انجام دهید این امر در ذهن مشتری بسیار مهم عمل می‌کند و شما را به انتخاب اولش تبدیل می‌کند.

چگونه مشتری برای ارایشگاه جذب کنیم ؟

 

۵٫ خلاقیت

یکی دیگر از راهکارهای جذب مشتری در آرایشگاه ، خلاقیت است. خلاقیت چرخ محرک تمامی کسب و کارها است و شما می‌توانید از این محرک به نفع کسب و کار خود استفاده کنید.

منظور از خلاقیت کپی برداری از دیگران نیست، خلاقیت باید طوری باشد که مشتری شما حداقل در سالن زیبایی شما برای اولین بار این خلاقیت را دیده باشد مانند. پس به جای کپی برداری از دیگران به فکر خلاقیت باشید یا حداقل اگر قرار است راه کسی را پیش بگیرید، راهی را پیش بگیرید که مشتریان شما برای اولین بار در سالن زیبایی شما آن را تجربه کنند.

۶٫ به صحبت‌ها و خواسته‌ی مشتری احترام بگذارید

یکی از مهمترین راهکارهای جذب مشتری در آرایشگاه که خیلی از سالن‌های زیبایی آن را رعایت نمی‌کنند احترام به خواسته‌ی مشتری است. درحالی که مشتری نیاز خود را به طور دقیق بیان می‌کند، اما آرایشگر چیزی که در ذهن خود است را پیاده سازی می‌کند.

به عنوان مثال مشتری از آرایشگر موهای روشن را درخواست میکند ولی آرایشگر با توجه به ذهن خود و چیزی که فکر می‌کند مشتری را زیباتر می‌کند به شکلی دیگر عمل می‌کند.

این امر باعث نارضایتی مشتری میشود که البته حق نیز با مشتری است و اگر قرار است هیچ چیز به خواست مشتری نباشد پس نیازی به زیبایی که مشتری نخواسته هم نیست.

۷٫ ذهنیت اشتباه درباره‌ی هزینه‌ها

این فکر در ذهن بسیاری از آرایشگران است که اگر هزینه‌های انجام کارهای آرایشی را زیاد بگیرند مردم فکر می‌کنند که این آرایشگاه بنا به پولی که دریافت می‌کنند حتما خدماتی فوق‌العاده‌ای نیز ارائه میکنند

این درحالی است که شاید بعضی افراد برای این مسئله هزینه‌های زیادی را پرداخت کنند اما تمام مشتریان این کار نخواهند کرد.

بیشتر مشتری‌ها به دنبال قیمت‌های مناسب با خدماتی خوب و عالی هستند و از پرداخت هزینه‌های نجومی برای زیبایی برنمی‌آیند و نتیجه پشیمانی از انتخاب شما و سالن زیباییتان است.

به عنوان یکی از راهکارهای جذب مشتری در آرایشگاه ، شما باید در گرفتن هزینه‌ها برای اطرافیان و خویشاوندان این افراد نیز تخفیف هایی را تعریف کنید تا آنها را نیز به سمت خود جذب کنید.

۸٫ ارائه نمونه کار

برای افرادی که قرار به سالن زیبایی مراجعه کنند این که مهارت آرایشگر چقدر است همواره دل مشغولی دارند و فکر می‌کنند مبادا آرایشگر نتواند آنها را آنطور می‌خواهند آرایش کند. این امر در عروس‌ها بسیار بیشتر است.

بهتر است برای حل این موضوع به مشتریان خود نمونه کار ارائه بدهید، منظور از نمونه کار ارائه عکس نیست البته این مورد نیز تاثیر گذار است ولی این امر زمانی به اوج میرسد که شما به افراد نمونه کار زنده ارائه بدهید.

به عنوان راهکارهای جذب مشتری در آرایشگاه از این افراد دعوت نمایید تا چند روز قبل از مراسم به شما مراجعه کنند و فردی را که قرار است برای مراسمش آماده کنید را مشاهده کند و یا حتی چند روز قبل قسمتی از کار را برای این فرد پیاده سازی کنید تا خیالش بابت مهارت و نحوه کار شما آسوده باشد.

۹٫ ارائه خدمات جانبی

یکی از راهکارهای جذب مشتری در آرایشگاه و افزایش فروش در سالن های زیبایی خدمات جانبی است که گاها از خدمات اصلی نیز پیشی میگیرند و گرانتر در می آیند.

شما میتوانید به مشتریان خود خدمات جانبی را پیشنهاد دهید و درصورت موافقت مشتری این خدمات را برای مشتری انجام دهید البته توجه کنید شما نمی‌توانید خدمات جانبی را بدون اطلاع مشتری انجام دهید و بعد طلب هزینه اضافه‌ی کنید.

این عامل مهم در کم شدن مشتری شما است که کاملا منطقی است و عامل آن ذهنیت اشتباه بعضی از افراد است که آن را به عنوان زرنگی ‌می‌دانند.

۱۰٫ استفاده از روش‌های بازاریابی اینترنتی

هیچ روشی مثل بازاریابی اینترنتی نمی‌تواند به رونق یک کسب و کار کمک کند. این امر به طور گسترده قابل مشاهده است.

داشتن راههای راتباطی از طریق فضای مجازی نظیر تلگرام، واتس آپ، اینستاگرام برای یک کسب و کار ضروری است پس اگر می‌خواهید تعداد مشتریان بیشتر داشته باشید این عامل را فراموش نکنید.

دومین چیزی که سالن شما باید آن را داشته باشد یک وب سایت است که هم اخبار سالن شما را در آن بگذارید و هم نمونه کارهایتان و صد البته خدماتی که قرار است ارائه دهید. یک وب سایت شیک و تمیز میتواند یک تضمین برای موفقیت کسب و کار شما باشد.

  1. افزایش درامد برای ارایشگاه

 

۱۱٫ ارتباط با همکاران خود

یکی از مهمترین راهکارهای جذب مشتری در آرایشگاه برقراری ارتباط با دیگران همکاران خود در زمینه‌های مرتبط باشد. زمانی که شما به افرادی که به شما مراجعه می‌کنند این همکاران را معرفی کنید و در ذهن مشتری از کار این افراد اطمینان حاصل کنید، برای همکاران خود فرصت شغلی ایجاد کرده‌اید و این چرخه‌ای است که بازگشت خواهد داشت.

۱۲٫ به جای تخریب رقیب، خود را بالا بکشید

یکی از کارهای اشتباه در راهکارهای جذب مشتری در آرایشگاه و هر کسب و کاری بدگویی درباره‌ی رقیبان خود است. افراد فکر می‌کنند که با این کار در ذهن مشتریان خود رقیبان خود را بد جلوه داده‌اند و خود را بالا کشیده‌اند ولی این امر اشتباه است و احتمال این که نتیجه عکس را از این موضوع بگیرید بسیار بالا خواهد رفت.

قطعا زمانی که درباره رقیب خود بگویی کنید دارید این رقیب را در ذهن مشتری خود درشت می‌کنید و این فکر را در ذهن مشتری خود پرورش میدهد که شاید کار این رقیب از شما بهتر است که انقدر ذهن شما را به خود مشغول کرده است و به جای کار کردن به بدگویی از این رقیب پرداخته‌اید و در اصل شما دارید رقیب خود را بالا می‌برید نه پایین.

بعنوان یکی از راهکارهای جذب مشتری در آرایشگاه ، به جای این که سعی در تخریب رقبای خود با بدگویی داشته باشید سعی کنید خو و خدماتتان را ارتقا دهید و با این کار از رقبا پیشی بگیرید با این روش میتوانید به موفقیت دست پیدا کنید.

۱۳٫ استخدام کادر با مهارت بالا

آخرین نکته که جزء مهمترین راهکارهای جذب مشتری در آرایشگاه هم است که باید انجام شود این است که پرسنلی که برای کار انتخاب می‌کنید افرادی ماهر در هر زمینه باشند چه در طرز برخورد با مشتری و یا انجام خدمات برای مشتری.

یکی از مهمترین شعار‌های سازمان‌های بسیار بزرگ و معتبر این است که اگر می‌خواهی به موفقیت برسی باید به کارمندانت مهارت بیاموزی، پس مطمئنا در راهکارهای جذب مشتری در آرایشگاه این یک اصل است که شما نیز باید از آن پیروی کنید اگر قرار است به موفقیت برسید.

پیشنهاد ویژه برای شما خواننده مقاله راهکارهای جذب مشتری در آرایشگاه

بنابر درخواست شما عزیزان که دنبال راهکارهای جذب مشتری در آرایشگاه هستید، یک محصولی اخیرا در سایت قرار داده ایم

به نام ” دوره آرایشگر ثروتمند

تخفیف 70 درصدی برای شما که به دنبال پیشرفت هستید…

کسب اطلاعات بیشتر یا مشاوره رایگان دوره

تماس با شماره 09910594548

5 thoughts on “راهکارهای جذب مشتری در آرایشگاه

  1. راستین says:

    بنظر من طراحی سایت برای سالن های زیبایی خیلی تاثیر گذار هست.
    مشتری ها همش تو اینترنت دنبال می گردن.

  2. محمد جواد نامداری says:

    سلام دید گاه من در همه این کارهایی که شما گفتین وصحبت کردین واقعا عالی یعنی بی نقص هست کارتون ممنون کاملا استفاده کردم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonهمین الان با ما تماس بگیرید
×