راهکارهای جذب مشتری در آرایشگاه

راهکارهای جذب مشتری در آرایشگاه

یکی از مهم ترین حرفه‌هایی که باید یک مدیر سالن زیبایی به آن مسلط باشد جذب مشتری و دانستن تکنیک و راهکارهای جذب مشتری در آرایشگاه است.

تا زمانی که شما نتوانید مشتریان جدید جذب کنید و مشتریان قدیمی خود را وفادار به خود نگه دارید، هر میزان که در کار آرایشگری حرفه‌ای باشید و هر چقدر برای این کار هزینه کنید به درآمد و شهرت نخواهید رسید.

مسلما سالن‌هایی موفق شده‌اند که توانایی جذب مشتری به سمت خود را داشته‌اند و این مسئله در تمام کسب و کارها خودنمایی می‌کند و مختص به آرایشگری نیست.

در این مقاله قصد داریم راهکارهای جذب مشتری در آرایشگاه را به سمع و نظر شما برسانیم تا با استفاده از این راهکارها بتوانید به کسب و کار خود رونق ببخشید.

راهکارهای جذب مشتری در آرایشگاه

درحال حاضر یکی از بزرگترین علوم دنیا علم بازاریابی است که طرفداران بسیاری دارد و کسب و کاری نیست که از روش‌های بازاریابی استفاده نکند. آرایشگری نیز از این قاعده مستثنا نیست و درصورت به کارگیری روش‌های درست بازاریابی میتوان آینده شغلی بسیار خوبی را برای آن سالن زیبایی دانست.

مشاوره رایگان

از دادن مشاوره به مشتریان غافل نشوید. حتی زمانی که مشتری قصد دارد به جای دیگری برود شما با دادن مشاوره باید به او کمک کنید تا با آگاهی به آنجا مراجعه کند. شاید فکر کنید چرا باید این کار را بکنیم زمانی که مشتری نمی‌خواهد از خدمات ما استفاده کند؟ شما باید به موضوع طور دیگری نگاه کنید، زمانی که شما به مشتری بالقوه مشاوره می‌دهید او حس می کند که شما برای او ارزش زیادی قائل هستید.(البته هدف شما واقعا باید این امر باشد نه سو استفاده از اعتماد مشتری). در این صورت مشتری با خود فکر می کند که چرا جایی دیگر را انتخاب کنم زمانی که شما بدون هیچ چشم داشتی به او خدمت می‌کنید.

پرهیز از ایجاد فضایی بی روح و خشک

یکی از مهمترین کارهایی که شما باید به عنوان راهکارهای جذب مشتری در آرایشگاه به آن دقت کنید این است که مشتریانی که به شما مراجعه می‌کنند تنها هدفشان زیبایی نیست آنها به جایی مراجعه می‌کنند که علاوه بر زیبایی بتوانند به آرامش برسند، برای این امر شما می‌توانید از موسیقی استفاده نمایید.

موثرترین عامل بر ذهن انسان موسیقی است و شما می‌توانید از این عامل به نفع خود استفاده کنید و همینطور فضای آرایشگاه را از بی روح بودن و خشکی دربیاورید. البته باید در انتخاب موسیقی نیز دقت به خرج دهید و تمام آهنگ‌هایی که قرار است پخش شود در هدف آرامش و شادی مشتری استفاده شود.

ایجاد اعتماد به نفس در مشتری

تا زمانی که مشتریان شما به چهره خود اطمینان نداشته باشند و خود را زیبا ندانند، هر قدر نیز که شما تلاش کنید و چهره‌ای زیبا خلق کنید باز بی فایده خواهد بود. زمانی مشتری از کار شما راضی خواهد بود که احساس کند زیبا است در غیر این صورت کار شما را هم بد می‌داند و به جایی دیگر مراجعه می‌کند.

پس به عنوان راهکارهای جذب مشتری در آرایشگاه، اگر قرار است مشتری از کار شما راضی باشد و به سمت شما بازگردد اول باید از چهره خود راضی باشد و ایجاد این حس وظیفه شماست.

پیشنهاد می شود این مقاله را نیز مطالعه کنید :اسرار پشت صحنه آموزش آرایشگری

خدمات رایگان

یکی از مهم ترین راهکارهای جذب مشتری در آرایشگاه می تواند ارائه خدمات رایگان به مشتری باشد. شما می‌توانید در بین خدمات اصلی، خدماتی نظیر اصلاح صورت را به طور رایگان برای مشتری انجام دهید. این امر در ذهن مشتری بسیار مهم عمل می‌کند و شما را به انتخاب اولش تبدیل می‌کند.

پیشنهاد می کنیم این مطلب را هم مطالعه نمایید  شرایط استخدام آرایشگر در سالن زیبایی زنانه

چگونه مشتری برای آرایشگاه جذب کنیم؟

 

خلاقیت

یکی دیگر از راهکارهای جذب مشتری در آرایشگاه، خلاقیت است. خلاقیت چرخ محرک تمامی کسب و کارهاست و شما می‌توانید از این محرک به نفع کسب و کار خود استفاده کنید.

منظور از خلاقیت کپی برداری از دیگران نیست، خلاقیت باید طوری باشد که مشتری شما حداقل در سالن زیبایی شما برای اولین بار این خلاقیت را دیده باشد پس به جای کپی برداری از دیگران به فکر خلاقیت باشید یا حداقل اگر قرار است راه کسی را در پیش بگیرید، راهی را پیش بگیرید که مشتریان شما برای اولین بار در سالن زیبایی شما آن را تجربه کنند.

به صحبت‌ها و خواسته‌ی مشتری احترام بگذارید

یکی از مهمترین راهکارهای جذب مشتری در آرایشگاه که خیلی از سالن‌های زیبایی آن را رعایت نمی‌کنند احترام به خواسته‌ی مشتری است. درحالی که مشتری نیاز خود را به طور دقیق بیان می‌کند، اما آرایشگر چیزی که در ذهن خود است را پیاده سازی می‌کند.

به عنوان مثال مشتری از آرایشگر موهای روشن را درخواست میکند ولی آرایشگر با توجه به ذهن خود و چیزی که فکر می‌کند مشتری را زیباتر می‌کند به شکلی دیگر عمل می‌کند و این امر باعث نارضایتی مشتری می شود.

ذهنیت اشتباه درباره‌ی هزینه‌ها

این فکر در ذهن بسیاری از آرایشگران است که اگر هزینه‌های انجام کارهای آرایشی را زیاد کنند مردم فکر می‌کنند که این آرایشگاه بنا به پولی که دریافت می‌کند حتما خدمات فوق‌العاده‌ای نیز ارائه میکند. این در حالی است که شاید بعضی افراد از پس این هزینه‌های زیاد برآیند اما تمام مشتریان این کار را نخواهند کرد.

بیشتر مشتری‌ها به دنبال قیمت‌های مناسب با خدماتی خوب و عالی هستند و از پرداخت هزینه‌های نجومی برای زیبایی برنمی‌آیند و نتیجه پشیمانی از انتخاب شما و سالن زیباییتان است.

به عنوان یکی از راهکارهای جذب مشتری در آرایشگاه، شما باید در گرفتن هزینه‌ها برای اطرافیان و خویشاوندان این افراد نیز تخفیف هایی را تعریف کنید تا آنها را نیز به سمت خود جذب کنید.

ارائه نمونه کار

افرادی که قرار است به سالن زیبایی مراجعه کنند همواره دل مشغولی دارند و فکر می‌کنند مبادا آرایشگر نتواند آنها را آنطور که می‌خواهند آرایش کند و این امر در عروس‌ها بسیار بیشتر است.

بهتر است برای حل این موضوع به مشتریان خود نمونه کار ارائه دهید. منظور از نمونه کار ارائه عکس نیست، البته این مورد نیز تاثیر گذار است ولی این امر زمانی به اوج می رسد که شما به افراد نمونه کار زنده ارائه دهید.

به عنوان راهکارهای جذب مشتری در آرایشگاه از این افراد دعوت نمایید تا چند روز قبل از مراسم به شما مراجعه کنند و فردی را که قرار است برای مراسمش آماده کنید را مشاهده کنند و یا حتی چند روز قبل قسمتی از کار را برای این فرد پیاده سازی کنید تا خیالش بابت مهارت و نحوه کار شما آسوده باشد.

ارائه خدمات جانبی

یکی از راهکارهای جذب مشتری در آرایشگاه و افزایش فروش در سالن های زیبایی خدمات جانبی است که گاها از خدمات اصلی نیز پیشی می گیرد و گرانتر در می آید.

شما می توانید به مشتریان خود خدمات جانبی را پیشنهاد دهید و درصورت موافقت مشتری این خدمات را برای آنها انجام دهید، البته توجه داشته باشید که شما نمی‌توانید خدمات جانبی را بدون اطلاع مشتری انجام دهید و بعد طلب هزینه اضافه کنید. این موضوع عامل مهمی در کم شدن مشتری شماست و کاملا منطقی است و عامل آن ذهنیت اشتباه بعضی از افراد است که آن را به عنوان زرنگی ‌می‌دانند.

پیشنهاد می کنیم این مطلب را هم مطالعه نمایید  روش های متقاعد سازی مشتریان

استفاده از روش‌های بازاریابی اینترنتی

هیچ روشی مثل بازاریابی اینترنتی نمی‌تواند به رونق یک کسب و کار کمک کند. این امر به طور گسترده قابل مشاهده است.

داشتن راه های راتباطی از طریق فضای مجازی نظیر تلگرام، واتس آپ، اینستاگرام برای یک کسب و کار ضروری است. پس اگر می‌خواهید تعداد مشتریان بیشتری داشته باشید این موضوع را فراموش نکنید.

دومین چیزی که سالن شما باید آن را داشته باشد یک وب سایت است که هم اخبار سالن را در آن بگذارید و هم نمونه کارهایتان و صد البته خدماتی که قرار است ارائه دهید. یک وب سایت شیک و تمیز می تواند تضمینی برای موفقیت کسب و کار شما باشد.

افزایش درآمد برای آرایشگاه

 

ارتباط با همکاران خود

یکی از مهم ترین راهکارهای جذب مشتری در آرایشگاه برقراری ارتباط با دیگر همکاران خود در زمینه‌های مرتبط می باشد. زمانی که شما به افرادی که به شما مراجعه می‌کنند این همکاران را معرفی کنید و در ذهن مشتری از کار این افراد اطمینان حاصل کنید، برای همکاران خود فرصت شغلی ایجاد کرده‌اید و این چرخه‌ای است که بازگشت خواهد داشت.

به جای تخریب رقیب، خود را بالا بکشید

یکی از کارهای اشتباه در راهکارهای جذب مشتری در آرایشگاه و هر کسب و کاری بدگویی درباره‌ی رقیبان است. افراد فکر می‌کنند که با این کار در ذهن مشتریان خود رقیبان خود را بد جلوه داده‌اند و خود را بالا کشیده‌اند ولی این امر اشتباه است و احتمال اینکه نتیجه عکس را از این موضوع بگیرند بسیار بالا خواهد رفت.

قطعا زمانی که درباره رقیب خود بدگویی کنید، دارید این رقیب را در ذهن مشتری خود بزرگ می‌کنید و این فکر را در ذهن مشتری خود پرورش می دهید که شاید کار این رقیب از شما بهتر است که انقدر ذهن شما را به خود مشغول کرده است و به جای کار کردن به بدگویی از این رقیب پرداخته‌اید و در اصل شما دارید رقیب خود را بالا می‌برید نه پایین.

به عنوان یکی از راهکارهای جذب مشتری در آرایشگاه، به جای این که سعی در تخریب رقبای خود با بدگویی داشته باشید سعی کنید خود و خدماتتان را ارتقا دهید و با این کار از رقبا پیشی بگیرید. با این روش می توانید به موفقیت دست پیدا کنید.

استخدام کادر با مهارت بالا

آخرین نکته که جزء مهم ترین راهکارهای جذب مشتری در آرایشگاه می باشد و باید انجام شود این است که پرسنلی که برای کار انتخاب می‌کنید افرادی ماهر در هر زمینه باشند، چه در طرز برخورد با مشتری و چه در انجام خدمات برای مشتری.

یکی از مهم ترین شعار‌های سازمان‌های بسیار بزرگ و معتبر این است که اگر می‌خواهی به موفقیت برسی باید به کارمندانت مهارت بیاموزی، پس مطمئنا اگر می خواهید به موفقیت برسید، این یک اصل است که شما نیز باید از آن پیروی کنید.

پیشنهاد ویژه برای شما خواننده مقاله راهکارهای جذب مشتری در آرایشگاه

بنا بر درخواست شما عزیزان که دنبال راهکارهای جذب مشتری در آرایشگاه هستید، محصول ” دوره آرایشگر ثروتمند ” را در سایت قرار داده ایم.

کسب اطلاعات بیشتر یا مشاوره رایگان دوره 

تماس با شماره 09910594548

جمعه  30 دی ماه

آخرین دوره ها در دنیای تحول آرایشگران
پیشنهاد می کنیم حتما مطالعه کنید

چرا باید از مشاوره راه اندازی سالن زیبایی استفاده کنیم؟ مشاوره راه...

کم هزینه ترین رشته آرایشگری چیست؟ راهنمای انتخاب کم هزینه ترین لاین...

لوازم و تجهیزات متعددی وجود دارد که برای راه اندازی یک آرایشگاه...

قبل از آموزش آرایشگری نکات مهمی وجود دارد که باید آنها را...

دیده شدن کار و خدمات در موفقیت سالن های زیبایی اهمیت زیادی...

نکته‌های مشاوره سالن‌های زیبایی و اهمیت دانستن این نکات نکته‌های مشاوره سالن‌های...

اولین نکته مهم در موفقیت سالن‌های زیبایی : فقط به جایگاه اول بودن...

برندسازی سالن‌های زیبایی، عامل موفقیت شماست اگر می خواهید نسبت به سالن‌های...

مدیریت مؤثر یک آرایشگاه عروس موضوع مهمی است که تمام سالن داران...

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
7 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
راستین

بنظر من طراحی سایت برای سالن های زیبایی خیلی تاثیر گذار هست.
مشتری ها همش تو اینترنت دنبال می گردن.

محمد جواد نامداری

سلام دید گاه من در همه این کارهایی که شما گفتین وصحبت کردین واقعا عالی یعنی بی نقص هست کارتون ممنون کاملا استفاده کردم

Masome

سلام دوستان خوشحال میشم از پیجم دیدن کنید keratin__masi کمترین هزینه بهترین خدمات😊

Call Now Button