آموزش‌ آرایشگری

اسرار پشت صحنه آموزش آرایشگری

من متخصص‌ترینم اما درآمد زیادی ندارم!

اکثر آرایشگران که فقط به کار خدماتی مشغول هستند یا علاقه‌ای به تدریس ندارند و یا نمی‌دانند از کجا و چطور شروع کنند. اما آموزش آرایشگری، یکی از پولسازترین شغل ها در آرایشگری است.

وقتی یک مدرس فقط به آموزش حضوری بپردازد، رشد محدودی می‌کند. وقتی می‌خواهد نتیجه چشمگیری داشته باشد، باید سیستمی راه اندازی کند تا آموزش‌های مختلف را به روش های مختلف به هنرجویان ارائه دهد.

به بیان دیگر، صنعت آموزش را به خوبی بشناسد تا بجای اینکه صرفاً بر اساس ساعت حضور و تدریس در کلاس کسب درآمد کند، سیستمی راه اندازی کند و از راه‌های مختلف کسب درآمد کند.

وظیفه اصلی یک مدرس آرایشگری

وظیفه اصلی یک مدرس زیبایی در آموزش آرایشگری، تولید محتوای آموزشی  است. یعنی آموزش‌های خود را در قالب‌ها و فرمت‌های مختلفی ارائه کند تا بتواند مخاطبان بیشتری را جذب کند و از مشتریان خود درآمد بیشتری کسب نماید.

عموماً مدرسان آرایشگری برای آموزش آرایشگری فقط کلاس‌های حضوری برگزار می‌کنند و به همان هم اکتفا می‌کنند اما آنها باید فارغ از جذب هنرجو در همین کلاس‌های حضوری، محصولات آموزشی هم تولید کنند.

 

۱۲ نوع محصول آموزشی

محتواهای آموزشی شامل ۱۲ نوع محصول آموزشی می‌باشند که یک مدرس زیبایی در آموزش آرایشگری می‌تواند استفاده نماید. این محصولات عبارتند از:

 • کتاب الکترونیکی
 • کتاب چاپی
 • مقاله
 • ویدئوی آموزشی
 • فایل صوتی
 • بسته آموزشی
 • وبینار
 • دوره آنلاین
 • عضویت در سایت (اشتراک پولی)
 • همایش
 • ورکشاپ
 • کلاس خصوصی

 

اگر یک مدرس زیبایی بتواند مجموعه کاملی از این محصولات را داشته باشد، در آموزش آرایشگری به یک مدرس حرفه‌ای پولساز تبدیل می‌شود. گوی سبقت را به سرعت از رقبایش می‌رباید و درآمد فعال و غیر فعال پایدار ایجاد می‌کند.

البته پیش زمینه تولید محتوای آموزشی، آموزش و یادگیری مداوم است. باید مدام کتاب‌های خوب در حوزه تخصصی خودتان را پیدا کنید و بخوانید. از ویدئوهای آموزشی خوب استفاده کنید و کلاس‌های تخصصی را از دست ندهید.

افزایش درامد آرایشگرانتجهیزات مورد نیاز تولید محصولات آموزش آرایشگری

در آموزش آرایشگری برای تهیه محصولات متنی مثل مقاله، کتاب الکترونیکی و کتاب چاپی فقط به یک لپ تاپ نیاز دارید و همان موبایل هوشمند شما برای تهیه محصولات صوتی و تصویری کفایت می‌کند و وقتی حرفه ای تر شدید مسلماً از دوربین های فیلمبرداری و تجهیزات بهتری  استفاده خواهید کرد.

پیشنهاد می کنیم این مطلب را هم مطالعه نمایید  جلب مشتری با لوگو سالن زیبایی

این کاری است که همه‌ی افراد موفق انجام می‌دهند. آنها با کمترین امکانات، بیشترین بهره را می‌برند.
(۷سال قبل، یک فیلم پرفروش در یک اتاق از خوابگاه پسرانه و با یک گوشی آیفون۴ ساخته شد. هزینه این فیلم زیر ۱۰۰۰ دلار و فروشش بالای ۵۰ میلیون دلار شد!!!)

مسئولیت بعدی یک مدرس زیبایی در آموزش آرایشگری، بعد از تهیه محصولات آموزشی، تبلیغات و بازاریابی است. موفقیت شما در حوزه آموزش، ارتباط مستقیمی با میزان اطلاعات و تلاش های بازاریابی شما دارد.

دو نوع بازاریابی وجود دارد:

 1. آفلاین
 2. آنلاین

بازاریابی آفلاین شامل تبلیغات چاپی و تبلیغات دهان به دهان  است و در بازاریابی آنلاین دو موضوع اصلی وجود دارد: سایت و شبکه های اجتماعی.

 

سایت

سایت، فروشگاه اصلی شما برای فروش محصولات آموزشی است. شما باید وبسایت داشته باشید تا بتوانید مشتریان و مخاطبان خود را برای خرید محصولات‌ آموزشی‌تان به آنجا بکشانید.

شبکه‌های اجتماعی

رسانه‌های اجتماعی شما باید پر شود از آموزش‌ آرایشگری رایگان.

با آموزش‌های رایگان، به تدریج افراد با شما آشنا می شوند و به خرید محصولات شما راغب. شبکه های اجتماعی، آهنربای جذب شماست که باعث می شود هر روز افرادی را جذب کنید و با آموزش های رایگان، آنها را به خود علاقه مند کنید.

شاید آموزش‌های رایگان شما از کیفیت مطلوبی برخوردار نباشند (که عموماً اینطور است) و ۹۵ درصد آموزش های رایگان، بسیار بی کیفیت و پس زننده هستند. اگر اینطور باشد ذهنیت مخاطبان شما به خوبی شکل نخواهد گرفت و مسلماً از آموزش‌های پولی شما دیگر استقبال نخواهند کرد.

فرض ما این است که آموزش های شما با کیفیت و پرمحتواست، در این صورت وقتی افراد جدید از طریق همین آموزش‌ها با شما آشنا می‌شوند و از مطالب رایگان شما متعجب می‌شوند! خیلی زود با خود فکر می‌کنند: اگر آموزش‌ آرایشگری رایگان این مدرس زیبایی این‌قدر خوب و مفید است، پس حتماً در  محصولات پولی او مطالب بسیار ارزنده‌تری وجود دارد!

پیشنهاد می کنیم این مطلب را هم مطالعه نمایید  موفقیت سالن‌های زیبایی

 

این تقریباً تکنیک بسیار ابتدایی ولی بسیار مؤثر مدرسان برتر هر حوزه ای است. پس تأکید می‌کنم:

کیفیت آموزش‌ آرایشگری رایگان شما باید عالی باشد!

آموزش‌ آرایشگری

۳ وظیفه اصلی یک مدرس حرفه‌ای در آموزش‌ آرایشگری

 • آموزش و یادگیری مداوم
 • تولید محصولات آموزشی با فرمت‌های مختلف
 • بازاریابی محصولات آموزشی

 

آموزش آرایشگری و یادگیری اولین وظیفه یک مدرس حرفه‌ای است. مدرس اگر به روز نباشد و آموزش‌ها و تکنیک‌های جدید را یاد نگیرد نمی‌تواند به صورت حرفه‌ای، مشتریان و هنرجویان عالی را جذب نماید.

مسلماً هرچقدر شما پرمحتواتر باشید، هنرجویان زیادی جذب شما خواهند شد و حاضرند برای دریافت آموزش‌های آرایشگری بروز شما پول‌های بیشتری پرداخت کنند.

البته لازم به توضیح است که شما با همین مقدار اطلاعات فعلی هم می‌توانید در آموزش آرایشگری درآمد خوبی داشته باشید چرا که بسیاری از افراد هستند که همین الان هم می‌خواهند در جایگاه شما باشند.

پس اگر شما به مطالب این مقاله در زمینه تولید محصولات آموزشی و بازاریابی صحیح در آموزش عمل نمائید، حتماً درآمد عالی خواهید داشت. شک نکنید!

همه ثروتمندان جهان، با فروش ثروتمند شده‌اند. اگر شما دومین وظیفه اصلی یک مدرس حرفه‌ای در آموزش‌ آرایشگری یعنی تولید تمامی محصولات آموزشی با فرمت‌های مختلف را به خوبی یاد گرفته و با جدیت تمام به اتمام رسانید، بزرگترین گام در جهت کسب درآمدهای عالی را برداشته‌اید. مطمئن باشید!

اگر در اطلاعات و دانش تخصصی خود نفر اول جهان باشید و حتی انبار فیزیکی و مجازی شما پر از محصولات آموزشی باشد ولی بازاریابی درست در صنعت آموزش را بلد نباشید یا اجرا نکنید مثل کسی می‌مانید که هیچ نمی‌داند و هیچ ندارد!

اما اگر ۲ رکن اصلی را داشتید و در رکن سوم تمرکز و جدیت داشته باشید، جزء میلیاردرهای آموزشی جهان خواهید شد. فرمول موفقیت در آموزش همین است و بس!

 

مرتضی محمدی

بخشی از کتاب “نخبگان تدریس زیبایی” در خصوص آموزش‌ آرایشگری 

 

دانلود رایگان

ویس همایش نخبگان تدریس زیبایی

جمعه  30 دی ماه

آخرین دوره ها در دنیای تحول آرایشگران
پیشنهاد می کنیم حتما مطالعه کنید

چرا باید از مشاوره راه اندازی سالن زیبایی استفاده کنیم؟ مشاوره راه...

کم هزینه ترین رشته آرایشگری چیست؟ راهنمای انتخاب کم هزینه ترین لاین...

لوازم و تجهیزات متعددی وجود دارد که برای راه اندازی یک آرایشگاه...

قبل از آموزش آرایشگری نکات مهمی وجود دارد که باید آنها را...

دیده شدن کار و خدمات در موفقیت سالن های زیبایی اهمیت زیادی...

نکته‌های مشاوره سالن‌های زیبایی و اهمیت دانستن این نکات نکته‌های مشاوره سالن‌های...

اولین نکته مهم در موفقیت سالن‌های زیبایی : فقط به جایگاه اول بودن...

برندسازی سالن‌های زیبایی، عامل موفقیت شماست اگر می خواهید نسبت به سالن‌های...

مدیریت مؤثر یک آرایشگاه عروس موضوع مهمی است که تمام سالن داران...

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Call Now Button