ماسک سفیده تخم مرغ

ماسک سفیده تخم مرغ و فوایدی که برای پوست دارد

سفیده تخم مرغ یکی از منابع بسیار مفید برای جوان سازی پوست که می توان در کنار مواد مغذی دیگر به عنوان یکی از بهترین روش های درمان مشکلات پوستی استفاده نمود. ماسک سفیده تخم مرغ و فوایدی که برای پوست دارد به شکلی با اهمیت و زیاد هستند که جزو ماسک های اصلی برای درمان و جوان سازی پوست می باشد. در این مقاله به طور کامل به ماسک سفیده تخم مرغ و ترکیب هایی که باعث غنی تر شدن ماسک تخم می شوند، می پردازیم، ولی برای این که به طور کامل با این ماده شگفت انگیز (تخم مرغ) آشنا شوید، به خواص تخم مرغ برای پوست و مو می پردازیم.

سفیده تخم مرغ برای پوست و مو

تخم مرغ به واسطه پروتئین و آلبومین جزو یکی از مفید ترین مواد مغذی برای تامین نیاز های پوست و از بین بردن مشکلات پوستی می باشد. تخم مرغ قدمت بالایی داشته و در بزرگترین تمدن ها مثل مصر هم از خاصیت های درمانی این ماده مغذی برای درمان مشکلاتی پوستی و جوان ماندن استفاده می کردند. از سفیده تخم مرغ برای بستن منافذ پوست، کشسانی پوست و موارد مشابه استفاده می شود که در ادامه به طور کامل اثرات مهم تخم مرغ را بررسی می کنیم.

ماسک سفیده تخم مرغ و فوایدی که برای پوست دارد

همانطور که قبل تر هم گفتم سفیده تخم مرغ به واسطه پروتئین و آلبومین باعث رفع مشکلات پوستی به ویژه پیری زودرس میشه و زمانی که از این ماده مغذی به عنوان یک ماسک ترکیبی استفاده بشه، تاثیرات بیشتر هم داره. به طور کلی سفیده تخم مرغ خواص زیر را داشته و پوست شما را متحول می کنه، پس به هیچ وجه از این ماده مغذی غفلت نکنید.

 1. از بین بردن مو های زائد صورت

می توانید از ماسک سفیده تخمه مرغ برای روشن شدن پوست استفاده کنید به شکلی که مقداری از سفیده تخم مرغ را روی صورت خود بمالید و روی آن دستمال کاغذی قرار دهید و سپس یک لایه دیگر سفیده تخم مرغ روی دستمال کاغذی بمالید و بگذارید تا خشک شود و سپس دستمال کاغذی را از روی صورت خود بردارید تا موهای زائد صورتتان حذف شده و درخشندگی بیشتری هم در پوست شما مشاهده شود.

 1. بستن منافذ پوست

از سفیده تخم مرغ به همراه مواد دیگر می توانید برای بستن منافذ پوست استفاده کنید. همانطور که می دانید منافذ باز پوست، گرد و غبار و چربی های مانده روی پوست را در خود ذخیره و به شکل جوش در می آیند که به این صورت باعث ایجاد مشکلات پوستی شده و نیاز به پاکسازی پیدا می کنید. خوب چه چیزی بهتر از یک پاک سازی سریع و بدون درد سر.

ماسک سفیده تخم مرغ

 1. تقویت خاصیت کشسانی پوست

خاصیت کشسانی پوست یکی از مهم ترین سپر های دفاعی پوست برای جلوگیری از پیری زودرس هست. خاصیت کشسانی پوست به دلایل مختلف مثل از بین رفتن الاستین و کلاژن، کاهش پیدا می کند و پوسته شما افتاده یا آویزان می شود که شکل بسیار بدی به خود می گیرد. از ماسک سفیده تخم مرغ می توانید در جهت بهبود و افزایش کلاژن و الاستین پوست استفاده کنید تا پوست خاصیت کشسانی خود را حفظ کرده و شما را جوان تر نشان دهد.

 1. کاهش چربی پوست

پوست برای داشتن حالت زیبا و شاداب نیاز به چربی های طبیعی دارد که از مواد مغذی بدست می آیند ولی در این تعریف منظور ما از چربی اضافه، آن دسته از چربی هایی است که باعث بد فرم شدن صورت و در مواردی سبب ایجاد جوش می شوند. در این موارد ماسک های ترکیبی سفیده تخم مرغ که در ادامه می گم، تاثیر بسزایی در از بین بردن این چربی ها دارد و باعث شفاف شدن پوست هم می شود.

 1. تقویت موی سر

سفیده تخم مرغ سرشار از پروتئین بوده و باعث افزایش پایداری مو ها میشه. در این روش شما از سفیده تخم مرغ برای حذف چربی مو که عامل از بین رفتن مو هاست استفاده می کنید و باعث می شود که موی سر تقویت شده و گردش خون در آن بهتر انجام شود. به علاوه سفیده تخم مرغ باعث افزایش قدرت در فولیکول های مو می شود و همین موضوع موی شما را در برابر آسیب های دیگر هم مقاوم می کند.

 1. افزایش درخشندگی مو

شفافیت و درخشندگی مو یکی از مهم ترین خصوصیات مو هستند که به چشم می آیند که این عمر ممکن به دلایل مختلف مانند استفاده زیاد از رنگ و دکلره از بین برود. یکی از بهترین روش های افزایش درخشندگی مو استفاده از سفیده تخم مرغ برای مدتی روی مو و پوست هست که هم باعث افزایش درخشندگی و شفافیت پوست می شود و هم باعث افزایش قدرت و استحکام فولیکول مو.

 1. نرم کنندگی مو

خشک شدن مو به دلایل مختلف بسیار شایع است و تحمل موهایی زبر که حتی نمی توان آن را شانه کرد بسیار سخت است، از این رو شما می توانید برای نرم کنندگی مو از سفیده تخم مرغ استفاده کنید به این شکل که برای مدتی سفیده تخم مرغ را روی موهای خود قرار داده و سپس آن را به وسیله آب گرم شستشو کنید.

ماسک سفیده تخم مرغ برای نرم کنندگی

 1. پاکسازی نقاط سیاه پوست

شاید برای‌تان جالب باشد که سفیده تخم مرغ به قدری مفید و قوی است که می تواند در از بین بردن نقاط سیاه صورت هم به شما کمک کند، البته این روش خیلی زمان بر بوده و کارایی آن نسبت به سایر روش های پایین است، از این رو طرفداری زیادی ندارد ولی به هر حال جزو خواص ماسک سفیده تخم مرغ حساب میشه.

 1. درمان پف چشم

پف کردن چشم یکی از مشکلاتی است که ممکن به علت بی خوابی یا بد خوابی به وجود بیاد، به هر حال فرقی نداشته و اگر شما صبح از خواب بیدار شوید و با صورت پف کرده رو به رو بشید در حالی که ساعتی بعد باید در یک جای به خصوص مانند جلسه باشید، حتما باید به دنبال یک راه حل کارا و سریع باشید که در این زمینه سفیده تخم مرغ به کمک شما می آید و بعد از مدتی با ترکیب های دیگه مثل رنگ نارگیل یا جوجوبا، پف صورت را از بین می برد.

 1. ترمیم خطوط خنده

قبل تر در مورد خواص ماسک سفیده تخم مرغ و فواید که برای پوست دارد صحبت شده که یکی از این موارد افزایش خاصیت کشسانی صورت است. با توجه به این موضوع می توان برای از بین بردن خط خنده از ماسک سفیده تخم مرغ به همراه ترکیب های دیگه برای تقویت پوست صورت استفاده نمود.

 1. چاقی صورت

از ماسک سفیده تخمه مرغ برای چاقی صورت هم میشه استفاده کرد به شکلی که سفیده تخم مرغ چربی و پروتئین های لازم و طبیعی بدن را فراهم می کند و باعث می شود، قسمت هایی از صورت که چربی های طبیعی خود را از دست دادند دوباره احیا شوند؛ مثلا گودی چشم یکی از شایع ترین مشکلاتی که به دلیل از بین رفتن چربی دور چشم به وجود می آید و شما می توانید از ماسک سفیده تخم مرغ برای رفع آن استفاده کنید.

مهم ترین ترکیب های ماسک های سفیده تخم مرغ برای پوست و مو

به بخش اصلی مقاله رسیدیم، جایی که من به شما بهترین ماسک های سفیده تخم مرغ برای پوست و مو را معرفی می کنم. سفیده تخم مرغ به تنهایی بخش عظیمی از پروتئین را شامل میشه ولی زمانی که با مواد مغذی دیگه مثل روغن بادام ترکیب بشه مسلما اثر و دوام بیشتری داشته و پوست و موی شما خیلی شفاف، جوان و دیرتر آسیب می بینه. از مهم ترین ماسک های سفیده تخم که می توانید از فواید آن برای درمان مشکلات پوستی استفاده کنید، می توان به موارد زیر اشاره نمود.

ماسک سفیده تخم مرغ

 1. ماسک سفیده تخم مرغ و دستمال کاغذی (جوان سازی و شفافیت پوست)

ساده ترین ترکیب موجود در این مقاله، ماسک سفیده تخم مرغ بدون هیچ گونه ترکیب اضافه ست که در جوان و شفاف سازی پوست به شما کمک می کند. سفیده تخم مرغ یکی از مهم ترین منابع تامین پروتئین طبیعی بدن است که 69 ترکیب پروتئینی مختلف دارد، از این رو نه تنها به یک ماده مغذی برای تقویت بدن شده بلکه می توان از آن به صورت یک مواد تقویت کننده روی پوست هم استفاده نمود.

تهیه و استفاده از ماسک سفیده تخم مرغ

برای تهیه این ترکیب کار سختی پیش رو ندارید و فقط کافی که سفیده تخم مرغ تا زمانی که پف کنه هم بزنید و سپس برای مدت 15 الی 20 دقیقه روی پوست صورت قرار داده و بعد از گذشت این زمان و احساس خشکی پوست، می توانید به وسیله آب گرم یا ولرم پوست خود را شسته و با دستمال یا حوله تمیز و نرم پاک کنید.

 1. ماسک سفیده تخم مرغ، آبلیمو و عسل (از بین بردن جوش و آکنه)

بهترین ماسک سفیده تخمه مرغ برای جای جوش و آکنه، شامل ترکیب هایی از عسل و آب لیمو است که به شما کمک می کند تا هم جوش و آکنه را از بین ببرید و هم جای آن ها را محو کنید. این ترکیب همانطور که در بخش فواید کلی ماسک سفیده تخم مرغ هم گفتم، با بستن منافذ پوست باعث میشه که چربی و میکروب روی پوست جمع نشوند و به همین علت روی پوست شما جوش و آکنه به وجود نمی آید و به نوعی پیشگیری و پاکسازی پوست انجام دادید، بلکه به وسیله خاصیت آنتی باکتریال آبلیمو و خواص عسل، پوست شما از هر گونه جوش سر سیاه و آکنه راحت می شود.

پیشنهاد می کنیم این مطلب را هم مطالعه نمایید  آناتومی مو

تهیه و استفاده ماسک ترکیبی سفیده تخم مرغ، آبلیمو و عسل

برای تهیه این ماسک نیاز به 1 عدد تخم مرغ، 1 قاشق چایی خور آبلیمو و نصف یک قاشق چایخوری عسل دارید. در ابتدا باید سفیده تخم مرغ با آبلیمو را تا زمانی که کف کنه بهم بزنید و بعد عسل را به ترکیب اضافه کنید و با هم ترکیب کنید. شکل استفاده هم بدین صورت که ماسک تهیه شده را روی کل صورت پخش می کنید و به مدت 15 الی 20 دقیقه روی پوست خود قرار می دهید و سپس آن را به وسیله آب پاک می کنید و صورت خود را با یک حوله تمیز و نرم خشک می کنید.

ماسک سفیده تخم مرغ و گلاب

 1. ماسک سفیده تخم مرغ و زردچوبه (شفافیت و پاکسازی پوست)

هیچ چیز بهتر از ماسک سفیده تخم مرغ و زردچوبه نمی تونه به شفافیت پوست شما کمک کنه. در این ترکیب می توانید از مواد مغذی که ویتامین C دارند هم برای غنی تر کردن ترکیب استفاده کنید؛ مثلا ماسک سفیده تخم مرغ، زرد چوبه و لیمو را با هم امتحان کنید تا خاصیت آنتی باکتریال هم به این ترکیب اضافه بشه.

تهیه و استفاده ماسک ترکیبی سفیده تخم مرغ، زردچوبه و لیمو

قبل از هر کاری 1 عدد سفیده تخم مرغ، 1 قاشق چایی خوری آبلیمو و 1 قاشق چایی خوری زردچوبه تهیه کنید و تا زمانی که ترکیب سفیده تخم مرغ و آبلیمو با هم ترکیب نشده و کف نکرده اند به مخلوط کردن این دو ماده ادامه می دهید، زمانی که شرایط گفته شده فراهم شده، زردچوبه را به ترکیب اضافه می کنید و مخلوط می کنید تا ماسک آماده بشه.

بعد از آماده شدن ماسک مذکور مانند موارد قبل ماسک را روی صورت مالیده و برای 15 الی 20 به ماسک اجازه فعالیت روی پوست خود را بدهید و سپس به وسیله ی آب گرم و دستمال تمیز، صورت خود را از ماسک پاک کنید.

 1. ماسک سفیده تخم مرغ و گلاب (روشن شدن پوست)

خواص سفیده تخم مرغ که بارها بهش اشاره شد، ولی چرا این ترکیب به عنوان یکی از بهترین ماسک های روشن کننده پوست شناخته می شود؟ گلاب جزو مواد مغذی است که به تنظیم PH پوست کمک کرده و در آبرسانی پوست نیز دخیل می باشد. به علاوه گلاب با داشتن خاصیت آنتی اکسیدان و خواص ضد التهاب و ضد باکتریال به جوان سازی و شفافیت پوست بسیار کمک می کند. حالا این ترکیب را در کنار یکدیگر در نظر بگیرید.

تهیه و استفاده ماسک ترکیبی سفیده تخم مرغ و گلاب

با توجه به میزان وسعت پوست صورت شما که قرار است از ماسک سفیده تخم مرغ و گلاب در آن استفاده کنید، باید 1 سفیده تخم مرغ و 1 الی 2 قاشق چایخوری گلاب را با هم مخلوط و روی قسمت مذکور قرار دهید تا حدود 15 الی 20 دقیقه که کاملا خشک شود. حالا می توانید به واسطه آب گرم صورت خود را شسته و با حوله تمیز کنید.

سفیده تخم مرغ و گلاب

 1. ماسک سفیده تخمه مرغ و شکر (از بین بردن موهای زائد)

یکی از متفاوت ترین ماسک های این لیست، ماسک سفیده تخم برای موهای زائد که در آن ترکیب شکر و سفیده تخم مرغ نه تنها برای از بین بردن موهای زائد صورت استفاده میشه، بلکه باعث درخشندگی بیشتر پوست هم میشه. البته در این ترکیب برای افزایش کارایی از نشاسته ذرت هم که خاصیت پاکسازی پوست دارد استفاده میشه.

تهیه و استفاده ماسک ترکیبی سفیده تخم مرغ و شکر

برای تهیه این ماسک کافی که 1 سفیده تخم مرغ را به همراه 1 قاشق غذاخوری شکر و 2 قاشق غذاخوری نشاسته ترکیب کنید و برای 20 الی 25 دقیقه روی پوست خود قرار دهید تا ترکیب روی پوست شما فعالیت داشته باشه و سپس این ماسک را از روی صورت خود بردارید تا موهای زائد حذف شوند و صورت خود را با آب ولرم و به آرامی بشوید. دقت کنید که بعد از برداشتن ماسک از روی پوست، صورت شما بسیار حساس بوده و نباید از آب داغ و سرد استفاده شود و در زمان خشک کردن صورت هم باید با ملایمت از یک حوله بسیار نرم و تمیز استفاده نمود.

 1. ماسک سفیده تخم مرغ و ماست (آبرسانی و افزایش شفافیت پوست)

ماست با داشتن ویتامین های خانواده B به عنوان یکی از بهترین مواد مغذی برای آبرسانی و نرم کردن پوست استفاده می شود. تخم مرغ هم که بهترین منبع تامین پروتئین در بدن است و به راحتی می توان در حل مشکلات مختلف پوست به شما کمک کند. ترکیب و بدست آوردن ماسک سفیده تخم مرغ و ماست نه تنها در شفافیت بلکه در آبرسانی پوست هم به شما کمک می کند و به شکل غیر مستقیم با آبرسانی پوست صورت و سر باعث افزایش استحکام فولیکول های مو نیز می شود. از فواید دیگه این ماسک میشه به درمان پیری زودرس، مقابله با آکنه، کاهش لک های پوستی و درمان آفتاب سوختگی اشاره نمود.

ماسک سفیده تخم مرغ و ماست

تهیه و استفاده ماسک ترکیبی سفیده تخم مرغ و ماست

برای تهیه این ماسک باید 2 الی 3 قاشق غذاخوری ماست را به همراه یک 1 سفیده تخم مرغ مخلوط کرده و برای 15 الی 20 دقیقه روی پوست خود قرار دهید. پس از این زمان می توانید به وسیله ی آب گرم صورت خود را شسته و با حوله نرم و تمیز آن را خشک کنید. این ترکیب خاصیت پاکسازی و تقویت پوست هم دارد.

 1. ماسک سفیده تخم مرغ و روغن نارگیل (مخصوص پوست خشک)

این ماسک سفیده تخم مرغ برای پوست خشک بوده و در نرم کنندگی و افزایش خاصیت کشسانی به پوست کمک می کند. بدین ترتیب که روغن نارگیل با توجه به خواصی که دارد به پوست های خشک آبرسانی کرده و باعث نرم شدن و شفافیت پوست های خشک می شود. از این ماسک سفیده تخم مرغ برای پوست چرب استفاده نکنید.

تهیه و استفاده ماسک ترکیبی سفیده تخم مرغ و روغن نارگیل

برای تهیه این ماسک کافی 1 سفیده تخم مرغ را با 1 قاشق غذا خوری روغن نارگیل را با هم مخلوط و روی پوست خود قرار دهید. البته برای افزایش کارایی این ماسک می توانید از لیمو یا پرتغال هم استفاده کنید. به هر حال این ماسک باید به مدت 15 الی 20 دقیقه روی صورت شما باشد و بعد از آن با آب ولرم یا گرم شسته و سپس با حوله بسیار نرم و تمیز خشک شود.

 1. ماسک سفیده تخم مرغ و نشاسته ذرت (پاکسازی پوست)

یکی دیگه از ماسک های سفیده تخم مرغ برای پاکسازی پوست، ترکیب نشاسته ذرت و سفیده تخم مرغ است. نشاسته ذرت قابلیت جذب آلودگی هایی مثل میکروب و چربی های آزاد در پوست که سبب جوش می شوند را جذب کرده و سفیده تخم مرغ ها پروتئین های پوست را تامین می کند. به این ترتیب شما یک پوست تمیز و تقویت شده خواهید داشت.

تهیه و استفاده ماسک ترکیبی سفیده تخم مرغ و نشاسته ذرت

برای تهیه این ماسک از یک سفیده تخم مرغ و 2 قاشق چایخوری نشاسته ذرت استفاده می شود. بعد از مخلوط کردن این ترکیب و بدست آمدن ماسک مذکور باید آن را روی صورت خود برای 20 الی 25 دقیقه قرار دهید و سپس به وسیله آب گرم صورت خود را شسته و با حوله یا دستمال کاغذی خشک کنید.

 1. ماسک تخم مرغ و روغن کرچک (از بین بردن چین و چروک)

این ماسک سفیده تخم مرغ برای چین و چروک به واسطه خواصی که روغن کرچک و خود تخم مرغ برای از بین بردن چین و چروک دارد، جزو بهترین ماسک های جوان ساز و از بین برنده مشکلات پوستی حساب می شود. به علاوه در این ترکیب از ژل آلوئه ورا، ماست و روغن جوجوبا هم می توان برای آبرسانی پوست استفاده نمود تا ترکیب با قدرت بالاتری روی پوست تاثیر گذاری کند. البته از این ماسک برای تقویت مو نیز می توان استفاده نمود به شکلی که فقط از روغن کرچک و سفیده تخم مرغ استفاده شود.

پیشنهاد می کنیم این مطلب را هم مطالعه نمایید  انواع روش‌های اکستنشن مژه

ماسک سفیده تخم مرغ

تهیه و استفاده ماسک ترکیبی سفیده تخم مرغ و روغن کرچک

برای تهیه این ترکیب باید از 1 سفیده تخم مرغ به همراه 1 قاشق غذا خوری روغن کرچک و 1 قاشق غذاخوری ژل آلوئه ورا استفاده نمود. بعد از تهیه ترکیب گفته شده باید ماسک را روی پوست خود برای 20 الی 30 دقیقه قرار دهید تا ماسک جذب پوست شما شده و سپس به وسیله آب ولرم ماسک را از روی صورت خود پاک کرده و با حوله صورت خود را تمیز کنید.

 1. ماسک سفیده تخم مرغ و جو دو سر (لایه بردار)

این ماسک سفیده تخم مرغ برای لایه برداری و سفت کردن پوست بسیار قدرتمند بوده و بهترین بازدهی ممکن را دارد. در این ترکیب از جوی دو سر استفاده می شود که برای تمامی پوست ها اعم از خشک، معمولی و چرب مناسب بوده و باعث از بین رفتن چین و چروک می شود. از بین بردن چین و چروک صورت کار سخت و هزینه بری که به وسیله این ماسک خیلی راحت تر میشه.

تهیه و استفاده ماسک ترکیبی سفیده تخم مرغ و جو دو سر

برای تهیه ماسک سفیده تخم مرغ و جو دو سر کافی 1 سفیده تخم مرغ و 1 قاشق غذا خوری جوی دو سر آماده کنید. البته برای افزایش کارایی این ماسک می توانید از مواد مغذی دیگه مثل روغن نارگیل یا عسل استفاده کنید. بدین ترتیب باید تا زمانی که سفیده تخم مرغ پف کند آن را هم بزنید و در آخر جوی دو سر و عسل (1 قاشق غذا خوری) را به آن اضافه کنید و روی پوست خود قرار دهید.

برای این که این ماسک به بهترین شکل عمل کند باید برای 20 الی 25 دقیقه روی پوست بماند و سپس به وسیله ی پنبه یا دستمالی که با آب گرم پوشیده شده از روی صورت پاک شود و در آخر هم به وسیله ی یک حوله نرم و تمیز به آرامی پوست خشک را خشک کنید.

 1. ماسک سفیده تخم مرغ و خاک رس (بهبود رنگ پوست)

از این ماسک سفیده تخم مرغ برای بهبود رنگ پوست استفاده می شود. در این ترکیب از خاک رس و سفیده تخم مرغ به عنوان ترکیبی استفاده می شود که هم منافذ را بسته و باعث پاکسازی پوست می شود و هم با توجه به خواص خاک رس برای پوست، باعث بهبود وضعیت و رنگ پوست می شود. این ترکیب جزو بهترین ترکیب های موجود برای ترمیم و افزایش شفافیت پوست است.

تهیه و استفاده ماسک ترکیبی سفیده تخم مرغ

برای تهیه این ماسک باید 1 سفیده تخم مرغ به همراه 2 الی 3 قاشق غذا خوری خاک رس را مخلوط کرده و روی صورت خود بمالید و بگذارید که برای 20 الی 25 دقیقه بماند تا کاملا خشک شود. سپس می توانید به وسیله آب گرم این ترکیب را از روی صورت شسته و صورت خود را با حوله نرم و تمیز خشک کنید.

 1. ماسک سفیده تخم مرغ و عصار خیار (جوان سازی پوست)

این ترکیب هم با توجه به مواد مغذی خیار و سفیده تخم مرغ باعث جوان سازی و شادابی پوست میشه. همان طور که می دانید، خیار جزو ماسک هایی هست که به سبب عصاره ای که داره برای آبرسانی پوست استفاده میشه و حالا فرض کنید این ترکیب با پروتئین سفیده تخم مرغ ترکیب بشه ???? ????.

ماسک سفیده تخم مرغ و خیار

تهیه و استفاده ماسک ترکیبی سفیده تخم مرغ

برای تهیه این معجزه طبیعی (ماسک خیار و سفیده تخم مرغ) کافی که خیار را تحت فشار (روی صافی) قرار دهید تا عصاره آن جدا شده و سپس آن را با سفیده تخم مرغ ترکیب کرده و روی پوست خود قرار دهید. این ترکیب باید 15 الی 20 دقیقه روی پوست شما مانده و سپس با آب گرم شسته و به وسیله حوله خشک شود.

 1. ماسک سفیده تخم مرغ و آب سرد (سفت کردن پوست)

شاید عجیب باشد، ولی شما می توانید به وسیله ی آب سرد و سفیده تخم مرغ به سفت شدن پوست خود کمک کنید. با توجه به خواص سفیده تخم مرغ و ترکیب آن با آب سرد می توانید از افتادگی پوست جلوگیری کنید. در این ترکیب آب سرد به کمک سفیده تخم باعث سفت شدن پوست می شود که در ادامه به طرز تهیه این ماسک هم می رسیم.

تهیه و استفاده ماسک ترکیبی سفیده تخم مرغ

این ترکیب کمی متفاوت تر از سایر روش ها می باشد به این علت که در روش های دیگه شما به صورت هم زمان چند ترکیب را با هم مخلوط و یک ماسک می ساختید که در آخر با آب داغ شسته می شد. ولی در این رو با توجه به قسمتی که قرار است ماسک روی آن قرار گیرد باید از سفیده تخم مرغ استفاده کنید و به مدت 15 الی 20 دقیقه اجازه خشک شدن به ماسک داده و سپس با آب سرد پوست خود را بشوید.

 1. ماسک سفیده تخم مرغ و ژل آلوئه ورا (رفع چروک صورت)

آخرین ماسک سفیده تخم مرغی که به آن اشاره می کنیم با جمع کردن مقادیر زیادی از ویتامین E و پروتئین در پوست شما از پیری زودرس و افزایش چین و چروک جلوگیری می کنه و پوستی شفاف و جوان را به شما هدیه می کنه.

ماسک سفیده تخم مرغ و ژل آلوئه ورا

تهیه و استفاده ماسک ترکیبی سفیده تخم مرغ و ژل آلوئه ورا

برای تهیه این ماسک در ابتدا 1 سفیده تخم مرغ را به همراه 1 قاشق غذا خوری ژل آلوئه ورا تا زمانی که حالت خمیری پیدا کنید ترکیب کنید و روی پوست خود قرار دهید و اجازه دهید که این ماسک برای 20 الی 30 دقیقه روی پوست شما فعالیت داشته باشه و سپس به وسیله آب گرم صورت را شسته و با حوله نرم و خشک، صورت را تمیز کنید.

 1. ماسک سفیده تخم مرغ، هویج و ژل آلوئه ورا (چروک زیر چشم)

اگر شما هم مشکلات گودی و چروک زیر چشم دارید، یکی از بهترین ماسک های موجود برای از بین بردن این مشکل، ماسک سفیده تخم مرغ برای چروک زیر چشم به همراه ترکیب هویج و ژل آلوئه وراست. این ترکیب می تواند در مدت زمان نسبتا کوتاهی مشکلات چروک زیر چشم شما را حل کند.

تهیه و استفاده ماسک ترکیبی سفیده تخم مرغ و هویج

برای تهیه این ترکیب کافی که 1 سفیده تخم مرغ به همراه 1 قاشق غذا خوری هویج رنده شده و 1 قاشق چایخوری ژل آلوئه ورا ترکیب و ماسک حاصله را برای مدت 25 تا 30 دقیقه روی پوست خود گذاشته و مانند سایر روش ها با آب گرم آن را شسته و با حوله نرم و تمیز خشک کنید.

خود را درگیر عوارض سفیده تخم مرغ نکنید!

بعد نیست در آخر مقاله به این موضوع هم اشاره کنم که اگر به یکی از مواد گفته شده حساسیت دارید و یا نمی دانید که حساسیت دارید «مخصوصا سفیده تخم مرغ»، حتما قبل استفاده از ماسک های گفته شده روی پوست صورت از بی خطر بودن آن ها با امتحان ماسک های گفته شده در قسمت کوچکی از پوست دست یا پا اطمینان حاصل کنید.

جمع بندی

هدف از نگارش این مقاله این بود که شما از منبع طبیعی و پر از پروتئینی مثل سفیده تخم مرغ فقط در صبحانه و برای خوردن استفاده نکنید. ساده تر بگم این مقاله برای این نگارش شده که شما بتوانید از ساده ترین مواد خوراکی با کمترین هزینه برای پوست خود یک سپر محافظ در مقابل آسیب های احتمالی درست کنید. فرقی نمی کنه سن و یا مشکل پوست شما چه باشد، فقط این را بدانید که به وسیله یک ماده مغذی مانند سفیده تخم مرغ می توانید آن مشکل را حل یا تا حد زیادی از بین ببرید.

جمعه  30 دی ماه

آخرین دوره ها در دنیای تحول آرایشگران
پیشنهاد می کنیم حتما مطالعه کنید

مدرک آرایشگری حرفه ای پیشرفته یک مدرک تخصصی است که به آرایشگران...

آگاوه درمانی یا همان اصطلاح آگاوه تراپی به یکی از روش های...

آموزش کوتاهی مو در تهران جزو تخصصی‌ترین دوره‌های تیم دنیای تحول است...

شادابی و لطافت موها دیگر برای افراد آرزو نیست و همواره می...

کراتین مو چیست و برای چه استفاده می شود؟  هزینه کراتین مو...

قیمت آموزش آرایشگری زنانه و عوامل تاثیرگذار بر آن آرایشگری زنانه یکی...

آماده سازی موها قبل از شنیون عروس و ۷ روش گرفتن وز...

موی سالم ، براق و پرپشت چیزی است که بیشتر زنان آرزویش...

به تعویق انداختن پیری پوست یکی از خواسته‌های هر فردی است که...

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Call Now Button