آموزش تبلیغات و جذب مشتری

آموزش تبلیغات و جذب مشتری

در این مقاله به آموزش تبلیغات و جذب مشتری در سالن‌های زیبایی می‌پردازیم زیرا مهم‌ترین عامل موفقیت برای هر کسب و کاری، استفاده از روشهای تبلیغات اثربخش و متقاعد کننده است. در حال حاضر با توجه به میزان رقابت و تنوع بسیار زیاد محصولات و خدمات در هر حوزه‌ای دیگر نمی‌توان به سادگی گذشته در چند دقیقه مشتری بالقوه را به مشتری بالفعل تبدیل کرد و باید برای جذب مشتری دست به خلاقیت و تبلیغات حرفه‌ای بزنید.

البته بد نیست بدانید که حوزه زیبایی مانند هر کسب و کار دیگری دارای ویژگی‌های خاص به خود بوده و نمی‌توان از هر روشی برای تبلیغات آن استفاده نمود. «در یک کلام اگر شیوه‌های متقاعد سازی و جذب مشتری در سالن زیبایی را بدانید، بازی را برده‌اید و نیاز به ترس از هیچ رقیبی ندارید.»

آموزش تبلیغات و جذب مشتری

در آموزش تبلیغات و جذب مشتری قرار نیست یک روش خاص را معرفی کنیم زیرا تبلیغات متقاعد کننده و مؤثر حاصل ترکیب چندین روش تبلیغ است که برای هر کسب و کاری با توجه به سیاست‌هایی که پیش گرفته‌اند متفاوت است.

بگذارید با این تعریف شروع کنیم که تبلیغات کلمه‌ای گسترده و بدون مرز است که نمی‌توان چارچوب خاصی برای آن قرار داد زیرا پایه و محرک اصلی تبلیغات خلاقیت است و خلاقیت نیز هیچ حد و مرزی ندارد ولی این موضوع دلیل نمی‌شود که شما برای جذب مشتری در سالن زیبایی نتوانید، چارچوبی کلی پیاده سازی کنید.

اگر بخواهیم خیلی ساده‌تر به موضوع نگاه کنیم باید گفت که در حال حاضر روش‌های مختلف و متفاوتی برای تبلیغات وجود دارد که خیلی از آن‌ها در عمل میزان اثر بخشی خود را اثبات کرده‌اند و شما می‌توانید با توجه به این اثر بخشی یک چارچوب کلی برای تبلیغات سالن زیبایی تعریف کنید ولی یک جایگاه ویژه هم برای خلاقیت و روش‌های تبلیغات جدید قرار دهید.

روش‌های تبلیغات اثربخش برای سالن زیبایی

روش‌های تبلیغات اثربخش برای سالن زیبایی، یعنی استفاده از شیوه‌های متقاعد سازی و جذب مشتری که باعث افزایش فروش می‌شود در یک بازه زمانی مشخص می‌شود. با توجه به گستردگی روش‌های تبلیغات شما باید یک استاندارد کلی برای تبلیغات خود داشته باشید که می‌توانید با ملاک قرار دادن میزان فروش از طریق تبلیغات، به یک استاندارد واحد و مؤثر برسید. برای درک بهتر به مثال زیر دقت کنید.

روش‌های تبلیغات اثربخش برای سالن زیبایی

مثال

فرض می‌کنیم که شما از چند روش بازاریابی مختلف برای جلب مشتری استفاده می‌کنید و می‌خواهید با 5 میلیون تومان هزینه برای تبلیغات به فروش ماهانه 12 میلیون تومان برسید و این استراتژی تبلیغات را به مدت 6 ماه انجام می‌دهید تا بازدهی آن را مشاهده کنید.

اگر در مدت مذکور به میزان درآمد مشخص شده با میزان هزینه تبلیغات رسید باشید، یعنی این روش تبلیغات مؤثر بوده و می‌توانید همان استراتژی را ادامه دهید ولی اگر با استفاده از این روش شما به درآمد مثلاً 9 میلیون رسیدید، باید چرخه تبلیغات خود را حذف و به روش‌های بهتر فکر کنید.

در ادامه چندین روش بازاریابی مؤثر برای سالن‌های زیبایی را بررسی می‌کنیم.

 1. بازاریابی تلفنی

یکی از روش‌های کم هزینه برای تبلیغات سالن‌های زیبایی، استفاده از روش بازاریابی تلفنی است که در این روش شما به یک پرزنتر حرفه‌ای برای جلب و متقاعد سازی مشتری برای استفاده از خدمات خود دارید. بازاریابی تلفنی با کمترین هزینه ممکن می‌تواند بازدهی قابل قبولی داشته باشد به شرطی که از یک پرزنتر حرفه‌ای استفاده کرده باشید.

 1. تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی

یکی از مهم‌ترین گزینه‌ها برای تبلیغات سالن‌های زیبایی که اگر اصولی انجام شود با کمترین هزینه ممکن می‌تواند بازدهی بسیار بالایی برای شما داشته باشد. در حال حاضر از روش تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی به طور گسترده توسط تمامی کسب و کارها استفاده می‌شود که شما نیز می‌توانید از این تبلیغات استفاده کنید.

بد نیست بدانید که بهترین شبکه اجتماعی برای تبلیغات مؤثر سالن‌های زیبایی، اینستاگرام است که شما می‌توانید با رعایت نکاتی که در ادامه گفته می‌شود، به بهترین شکل از این شبکه مشتری جذب کنید و کسب درآمد داشته باشید.

 • طراحی پست و استوری اختصاصی
 • انتشار پست و استوری در زمان بندی مناسب
 • انتشار محتوای مفید و کاربر پسند
 • جذب بازار و کاربر هدف (روش‌های مختلفی دارد)
 • هشتگ گذاری مناسب
 • پاسخ دهی به موقع به کاربران
 • و …
 1. تبلیغات در سایت‌های اینترنتی

تبلیغات در سایت‌های اینترنتی را می‌توان به چند روش انجام داد که بعضی از روش‌های با توجه به محتوای تبلیغاتی شما محدود سازی می‌شوند و در بعضی روش‌ها شما هیچ محدودیتی از نظر محتوای تبلیغاتی نخواهید داشت. پیشنهاد دنیای تحول به شما این است که به جای حذف گزینه‌ها، محتواهای مختلفی برای سایت‌های اینترنتی تولید کنید تا از تمام بسترهای تبلیغاتی بتوانید استفاده کنید.

به هر حال با توجه به محتوای تبلیغاتی سالن زیبایی، ما به 3 روش برای تبلیغات در سایت‌های اینترنتی اشاره می‌کنیم.

پیشنهاد می کنیم این مطلب را هم مطالعه نمایید  برندسازی سالن‌های زیبایی

تبلیغات در سایت‌های اینترنتی

روش اول: طراحی سایت شخصی سالن زیبایی

روش اول شما یک سایت برای سالن زیبایی خودتان طراحی می‌کنید و در این سایت با ارائه خدمات مختلف مانند ارائه نمونه کار به تبلیغ خود می‌پردازید. در حال حاضر یکی از بهترین روش‌های تبلیغات اینترنتی برای سالن‌های زیبایی راه اندازی سایت اینترنتی می‌باشد.

جهت طراحی سایت خودتان با ما در ارتباط باشید.

09910594548

روش دوم: سایت‌های پخش ویدیو

خیلی از مشتری‌ها به دنبال ویدیوهای آموزشی خدمات مختلف سالن‌های زیبایی هستند تا هم با خدمات زیبایی آشنایی بیشتری پیدا کنند و هم کیفیت کار یک سالن زیبایی را بررسی کنند که شما می‌توانید از این طریق مشتری‌های زیادی بدست آورید. از مهم‌ترین شبکه‌های پخش ویدیو می‌توان به آپارات اشاره کرد.

روش سوم: سایت‌های آگهی متنی

یکی دیگر از روش‌های جذب مشتری از طریق تبلیغات اینترنتی، ارسال آگهی‌های متنی با قابلیت ارائه شماره همراه، آدرس دقیق سالن زیبایی و عکس‌هایی به عنوان نمونه کار است. تعداد سایت‌های آگهی رایگان بالای 75 عدد است که شما می‌توانید به بهترین روش از این امکان نیز نهایت استفاده را ببرید.

و در روش دوم از سایت‌های دیگر برای تبلیغات خود استفاده می‌کنید. با توجه به نوع محتوای خود می‌توانید از سایت پخش کننده ویدیو مثل آپارات برای محتوای ویدیویی و از سایت‌های آگهی مثل ایران تجارت برای ارسال آگهی رایگان متنی استفاده کنید.

نکته مهم: دقت داشته باشید که اجرای هر 3 روش الزامی بوده و صرفاً نباید به یکی از روش‌های به عنوان بهترین گزینه نگاه کرد، زیرا مشتری‌های در سایت‌های اینترنتی به دنبال هر نوع خدمت و محصولی می‌گردند و شما باید تمام راه‌های ممکن برای بدست آوردن مشتری را استفاده کنید.

 1. ارائه خدمات جانبی

همیشه لازم نیست تبلیغات به شکلی خیلی خاص مانند پخش تراکت، تبلیغات اینترنتی یا بازاریابی تلفنی انجام شود و همین که شما بتوانید خدمات دیگر خود را نیز در کنار خدمات اصلی خود ارائه دهید به نحوی در حال تبلیغات هستید.

فرض کنید که شما تا دیروز خدمات رنگ و مش ارائه می‌دادید و از امروز قرار است خدمات شینیون هم ارائه دهید؛ برای این مشتری از این خدمات نیز استفاده کنند، می‌توانید خدمات مذکور را به شکل خدمات جانبی ارائه کنید (البته تنها در صورت موافقت مشتری) تا هم افزایش فروش داشته باشید و هم مشتری با خدمات جدید شما آشنا شود.

 1. استفاده از شعارهای تبلیغاتی

یکی از ساده‌ترین راه‌های تبلیغاتی که هیچ هزینه‌ای هم برای شما ندارد استفاده از شعارهای تبلیغاتی است که تأثیر زیادی در ذهن مشتری می‌گذارد. شعارهای تبلیغاتی به مشتری هدف وجود شما را نمایان می‌کنند و از مزایای خدمات شما می گویند که به همین شکل باعث تبلیغ شما می‌شوند. برای مشاهده اطلاعات بیشتر درباره شعارهای تبلیغاتی و استفاده از نمونه شعارهای تبلیغاتی، توصیه می‌کنیم مقاله «چگونه برای آرایشگاه تبلیغ کنیم» را مطالعه کنید.

استفاده از شعارهای تبلیغاتی

 1. استفاده از نظرات سایر مشتری‌ها

یکی از راه کارهای تبلیغاتی دیجی کالا برای جذب مشتری، قراردادن نظرات مشتری‌ها برای مطالعه سایرین است که باعث می‌شود یک حس اعتماد و احترام برای مشتری ایجاد شود و زمانی که نظرات سایر کاربران را بخواند اقدام به استفاده از خدمات شما کند. البته دقت داشته باشید که بازدهی این روش با توجه به میزان کیفیت خدمات شما متغیر است ولی یک راه کار تبلیغات با بازدهی بالا و بدون هزینه است.

 1. همکاری با مشاغل مرتبط

عروس‌ها جزو مشتری‌های اصلی سالن‌های زیبایی هستند که نیاز به خدمات مختلفی دارند و اگر شما بتوانید این خدمات را برای عروس فراهم کنید نه تنها به طور غیرمستقیم برای خود تبلیغات کرده‌اید بلکه می‌توانید از طریق مشاغلی که برای آن‌ها مشتری فرستاده‌اید نیز مشتری داشته باشید و بدین شکل با کمترین هزینه ممکن به مشتری دست پیدا کنید.

 1. ارائه مشاوره رایگان

به عنوان آخرین راه کار جذب مشتری سالن زیبایی در این مقاله باید به ارائه مشاوره رایگان اشاره کنیم. دقت داشته باشید که منظور از ارائه مشاوره رایگان این است که به سؤالات مشتری به طور کامل پاسخ دهید و حق انتخاب مشتری را سلب نکنید و فقط به دنبال راهی نباشید که مشتری را به سالن بکشید. زمانی که شما به بهترین شکل ممکن به مشتری پاسخ دهید نه تنها باعث ایجاد احترام در مشتری می‌شوید بلکه باعث ایجاد یک دید کلی از کیفیت بالای خدمات خود در ذهن مشتری می‌شوید.

از طرف دیگر وقتی شما به دقت به مشتری مشاوره دهید این ذهنیت در مشتری به وجود می‌آید که وقتی به این شکل به من مشاوره می‌دهند، پس بهترین گزینه برای استفاده از خدمات با کیفیت خود این سالن است و چرا با وجود این سالن اصلاً با گزینه دیگری انتخاب کرد!

شیوه‌های حفظ مشتری در سالن زیبایی

به روش‌های جذب مشتری سالن زیبایی پرداختیم، اما جذب مشتری انتهای کار یک سالن زیبایی نبوده و مهم‌تر از آن شیوه‌های حفظ مشتری در سالن زیبایی است که به مراتب مهم‌تر از تبلیغات است. زمانی که شما مشتری‌هایی دائمی داشته باشید که فقط شما را انتخاب کنند باعث می‌شوید که به روش‌های مستقیم و غیر مستقیم برای شما بازاریابی کنند و از این طریق نیز مشتری جذب کنید، پس می‌توان به این شکل نتیجه گرفت که «حفظ مشتری قدیمی یک روش تبلیغاتی مؤثر برای جذب مشتری جدید است.»

پیشنهاد می کنیم این مطلب را هم مطالعه نمایید  سیر تا پیاز کوچینگ سالن زیبایی

شیوه‌های حفظ مشتری در سالن زیبایی

 1. افزایش کیفیت خدمات و محصولات

تمام روش‌های بازاریابی و تبلیغات وابسته به کیفیت خدمات شما هستند و می‌توان گفت بهترین راه تبلیغ و حفظ مشتری، ارائه خدمات با کیفیت بالاست. همانطور که گفته شد شما با جذب مشتری فقط قدم اول را طی کرده‌اید و مهم‌تر از جذب مشتری، حفظ مشتری است که با ارائه خدمات با کیفیت و تعرفه معقول بدست می‌آید.

 1. ارائه تعرفه‌های مناسب

همانطور که گفتم ارائه تعرفه‌های مناسب در کنار خدمات با کیفیت، تمام چیزی است که شما برای حفظ مشتری سالن زیبایی به آن نیاز دارید. البته با توجه به رقبا با فاکتورها و مزایای رقابتی خود را افزایش دهید، پس در کنار این فاکتور اصلی به عوامل دیگر که در ادامه بیان می‌شود نیز دقت داشته باشید.

نکته مهم: دقت داشته باشید که منظور از ارائه تعرفه‌های مناسب، صرفاً کمترین تعرفه نیست زیرا مشتری‌ها هیچ زمان کمترین یا بیشترین هزینه را انتخاب نمی‌کنند و همیشه به دنبال حد وسط هستند.

 1. ارائه تخفیفات مناسبتی

مطمئناً می دانید که هیچ چیز بهتر از تخفیف به هر دلیلی نیست و باعث جذب و حفظ مشتری نمی‌شود. دقت داشته باشید که تخفیفات به دو شکل باید ارائه شوند که اولی تخفیفات همگانی یا همان تخفیفات مناسبتی سالن‌های زیبایی است و دومی تخفیفات باشگاه مشتریان ویژه است که در ادامه آن را نیز بررسی می‌کنیم.

ارائه تخفیفات مناسبتی می‌تواند با توجه به مناسبات‌های مختلف مانند یلدا ارائه شود به شکلی که از طریق پنل پیامکی به تمام مشتری‌های خود، یک پیام مبنی بر ارائه تخفیفات ارائه می‌کنید و مشتری‌ها را تشویق به استفاده از این تخفیفات در مدت محدود می‌کنید. یکی از بهترین روش‌های حفظ مشتری ارائه تخفیفات است.

 1. ایجاد باشگاه مشتریان

همانطور که گفته شد، تخفیفات باید به دو شکل عمومی و vip ارائه شود که در قسمت vip با توجه به باشگاه مشتریان دائمی خود، به مشتری‌ها تخفیفات ویژه با مناسبت‌های مختلف مانند روز تولد یا سالگرد ازدواجشان ارائه می‌کنید. این تخفیفات به عنوان هدیه‌ای از سمت شما ارائه می‌شود که از ذهن مخاطب پاک نمی‌شود و باعث ایجاد وفاداری دائمی در مشتری می‌شود.

ایجاد باشگاه مشتریان

 1. احترام گذاشتن به مشتری

یکی از نکات کلیدی برای حفظ مشتری، احترام گذاشتن به مشتری در هر حالتی است. دقت داشته باشید که سالن زیبایی ارائه دهنده خدماتی است که مشتری‌های شما از آن استفاده می‌کنند و بابت آن هزینه پرداخت می‌کنند و کمترین چیزی که از شما انتظار دارند احترام متقابل است. به علاوه زمانی که به دلیل به مشتری بی احترامی کنید از هر نظر به شخصیت فرد توهین کرده‌اید و با توجه به این موضوع حتی اگر بهترین خدمات زیبایی در سطح کشور را هم ارائه کنید باز نمی‌توانید مشتری را حفظ کنید.

 1. ارائه خدمات در زمان مقرر شده

یکی از مشکلاتی که اکثر سالن‌های زیبایی به آن اهمیت زیادی نمی‌دهند، ارائه خدمات در زمان مقرر شده است. وقتی شما برای زمان مشتری ارزش قائل نباشید یعنی به شکل غیر مستقیم به مشتری توهین کرده‌اید و نمی‌توانید انتظار جذب و حفظ مشتری در سالن زیبایی را داشته باشید. خدماتی که در زمان مقرر ارائه نشوند از هیچ ارزشی برخوردار نیستند مانند پیتزایی که سرد شده و ارزش خوردن ندارد.

 1. استفاده از پرسنل حرفه‌ای

یکی دیگر از شرایط حفظ مشتری استفاده از پرسنل حرفه‌ای است. خدمات شما زمانی به صورت حرفه‌ای ارائه می‌شود که شما پرسنل حرفه‌ای داشته باشید، پس برای افزایش اعتبار و حفظ مشتری نیز که شده از بهترین پرسنل ممکن استفاده کنید. دقت داشته باشید که منظور از پرسنل تمام افرادی است که در سالن زیبایی شما فعالیت می‌کنند، الخصوص منشی سالن زیبایی. توصیه می‌کنیم برای استخدام منشی سالن زیبایی حتماً مقاله جامع دنیای تحول درباره «استخدام منشی سالن زیبایی» را مطالعه کنید.

جمع بندی

تبلیغات متقاعد کننده در سالن زیبایی به منزله موفقیت سالن زیبایی است، زیرا در حال حاضر هیچ کسب و کاری نمی‌تواند بدون تبلیغات مؤثر به موفقیت برسد و سالن زیبایی نیز از این قاعده مستثنا نیست.

دقت داشته باشید فاکتورهایی که برای جذب مشتری در این مقاله بیان شد باید به طور کامل و صحیح انجام شوند تا نتیجه بخش باشند. در ضمن دقت داشته باشید که این روش‌های بدون در نظر گرفتن خلاقیت بیان شده است و اگر می دانید با یک روش جدید تبلیغات می‌توانید مشتری جذب کنید، بهترین کار استفاده از روش مذکور بدون معطلی است.

جمعه  30 دی ماه

آخرین دوره ها در دنیای تحول آرایشگران
پیشنهاد می کنیم حتما مطالعه کنید

چرا باید از مشاوره راه اندازی سالن زیبایی استفاده کنیم؟ مشاوره راه...

کم هزینه ترین رشته آرایشگری چیست؟ راهنمای انتخاب کم هزینه ترین لاین...

لوازم و تجهیزات متعددی وجود دارد که برای راه اندازی یک آرایشگاه...

قبل از آموزش آرایشگری نکات مهمی وجود دارد که باید آنها را...

دیده شدن کار و خدمات در موفقیت سالن های زیبایی اهمیت زیادی...

نکته‌های مشاوره سالن‌های زیبایی و اهمیت دانستن این نکات نکته‌های مشاوره سالن‌های...

اولین نکته مهم در موفقیت سالن‌های زیبایی : فقط به جایگاه اول بودن...

برندسازی سالن‌های زیبایی، عامل موفقیت شماست اگر می خواهید نسبت به سالن‌های...

مدیریت مؤثر یک آرایشگاه عروس موضوع مهمی است که تمام سالن داران...

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Call Now Button