چگونه برای آرایشگاه تبلیغ کنیم

چگونه برای آرایشگاه تبلیغ کنیم

در این مقاله به روش های مختلف تبلیغات در یک سالن زیبایی می پردازیم تا به وسیله ی تبلیغات درست بتوان هر چه بیشتر مشتری جذب نمود و کسب درآمد بهتر و بیشتری داشت. چگونه برای آرایشگاه تبلیغ کنیم؟ سوال مهمی است که باید روش های درست و کاربردی آن را یاد گرفت تا بتوان با کم ترین هزینه بیشترین بازدهی را دریافت نمود.

چرا باید به فکر تبلیغات سالن زیبایی باشیم؟

مهم ترین دلیل این که باید به فکر تبلیغات باشید، مسئله برندینگ سالن زیبایی شماست زیرا اگر خدمات شما بالاترین کیفیت ممکن را داشته باشد و بهتر از تمام رقبا باشد، ولی شما شناخته شده نباشید یا برند نباشید، نمی توانید کسب درآمد خوبی داشته باشید، پس برای اینکه بتوانید با سرعت بالاتری برند شوید و مشتری بیشتری جذب کنید، نیاز به تبلیغات سالن زیبایی دارید.

تبلیغات اینترنتی یا تبلیغات سنتی؟

مسئله مهم در امر تبلیغات، انتخاب روش تبلیغات است. متاسفانه با تجربه ای که دارم خیلی متوجه این موضوع می شویم که مدیران سالن زیبایی به دنبال انتخاب بین روش های تبلیغات اینترنتی و تبلیغات سنتی هستند و می خواهند یکی از روش ها را برای تبلیغات انتخاب کنند در حالی که امروزه تبلیغات اینترنتی و تبلیغات سنتی فقط باعث کلماتی هستند که باعث محدود شدن یک کسب و کار می شوند و تبلیغ یعنی فرآیندی که از هر دو روش در کنار هم استفاده کند.

«نتیجه: هر نوع و مدل روشی که بتواند برای کسب و کار شما مشتری بیاورد باید بدون معطلی در راستای اهداف سالن زیبایی استفاده شود و فرقی ندارد این روش طراحی یک سایت باشد یا پخش تراکت.»

تبلیغات سنتی یا تبلیغات اینترنتی

چگونه برای آرایشگاه تبلیغ کنیم؟

روش های مختلفی برای تبلیغات وجود دارد و از این نظر شما هیچ گونه محدودیتی برای تبلیغات ندارید ولی مطمئنا هر گونه تبلیغاتی برای آرایشگاه مناسب نبوده و اگر بازار و مشتری هدف را در نظر نگرفته باشد، نه تنها فایده ای ندارد بلکه هزینه های شما را نیز به هدر داده، پس چگونه برای آرایشگاه تبلیغ کنیم مهم نیست بلکه چگونه برای آرایشگاه تبلیغات موثر داشته باشیم مهم.

بیوتی مارکتینگ چیست؟

بیوتی مارکتینگ اشاره به بکارگیری روش های مختلف تبلیغاتی مختص به سالن های زیبایی داره. با توجه به حجم گسترده تبلیغات شما باید استراتژی و چارچوب هایی را برای به کارگیری تبلیغات موثر برای سالن زیبایی در نظر داشته باشید که حاصل آن جذب مشتری برای سالن زیبایی و افزایش درآمد باشد. این چارچوب موثر یا همان بیوتی مارکتینگ اگر به شکل درست انجام شود، می تواند کسب و کار شما را در کوتاه مدت به موفقیت های زیادی برساند.

روش های مختلف برای تبلیغات سالن زیبایی

همانطور که قبل تر گفته شد، تبلیغات بسیار گسترده هستند و سالن های زیبایی هم از این قاعده مستثنا نیستند، ولی تبلیغاتی که می تواند برای یک سالن زیبایی مفید و موثر واقع شوند در طول زمان شناخته شدند که در این مقاله به آن ها می پردازیم. به علاوه در این مقاله به ایده های نو برای تبلیغ مشتری آرایشگاه زنانه می پردازیم تا اگر ایده ای برای سالن زیبایی خود دارید بتوانید قبل از رقبا از آن استفاده کنید و بدین شکل کسب درآمد بیشتری داشته باشید.

تبلیغات برای سالن زیبایی

 1. طراحی سایت آرایشگاهی

یکی از مهم ترین روش های تبلیغات برای یک سالن زیبایی داشتن سایت ارایشگری است. در حال حاضر تعداد کاربرانی که از سایت های مختلف برای دسترسی به محصولات و خدماتی که باعث رفع نیاز های آن ها می شود بی شمار بوده و با توجه به این موضوع شما باید برای برندینگ کسب و کارتان به سراغ طراحی سایت های مدرن و کاربر پسند بروید تا از این طریق جذب مشتری بالایی داشته باشید.

 1. تبلیغات در شبکه های اجتماعی

شاید بشه گفت که ضرورت تبلیغات در شبکه های اجتماعی بیشتر از تبلیغات و طراحی سایت آرایشگری است. در این اهمیت استفاده و استقبال غیر قابل باور کاربران از این شبکه های به ویژه اینستاگرام است که خوشبختانه ابزارهای تبلیغاتی که این شبکه کاملا رایگان در اختیار کاربران قرار می گیرد و بدین ترتیب شما می توانید از این شبکه اجتماعی در راستای جذب مشتری سالن زیبایی استفاده کنید.

البته دقت داشته باشید که تبلیغات در شبکه های اجتماعی، قواعد و استراتژی های خاص به خود را داشته و شما باید با این استراتژی ها آشنا باشید تا بتوانید بهترین استراتژی موجود برای تبلیغات در شبکه های اجتماعی را برای کسب و کار خود پیاده سازی کنید و بدین صورت بتوانید از قانون حداکثری جذب مشتری استفاده کنید.

شبکه های اجتماعی

 1. متن تراکت تبلیغاتی ارایشگاه زنانه

تراکت یکی از روش های موثر برای تبلیغات سالن های زیبایی می باشد که با هزینه کم میزان بازدهی بسیار بالایی دارد. در طراحی و پخش تراکت باید به متن تراکت تبلیغاتی ارایشگاه زنانه دقت داشت که به شکلی باشد که کاربر را به سمت سالن زیبایی شما و استفاده از خدماتتان سوق دهد. هر چقدر برای طراحی تراکت وقت بگذارید و خلاقیت بیشتری در متن تراکت داشته باشید، می توانید خیلی راحت تر ذهن کاربر را به دست گرفته و به سمت خود بکشید.

 1. بنر تبلیغاتی آرایشگاه زنانه

بنر تبلیغاتی آرایشگاه زنانه با توجه به نوع اینترنتی یا فیزیکی آن برای تحت تاثیر قراردادن مشتری در مراحل آخر کار انجام می شود، زیرا مشتری به وسیله سایت وارد حوزه فعالیتی شما شده است و در این قسمت می خواهد برای استفاده از خدمات شما مطمئن شود و بنر تبلیغاتی شما باید این وظیفه را انجام دهد. توصیه می کنیم به طور مرتب از بنر تبلیغاتی آرایشگاه زنانه جدید استفاده کنید تا مشتری شما با یکنواختی روبه رو نشود و دلیلی برای مراجعه به سایت شما داشته باشد.

پیشنهاد می کنیم این مطلب را هم مطالعه نمایید  نقش تغذیه در زیبایی پوست

به علاوه استفاده از یک بنر تبلیغاتی آرایشگاه زنانه جدید برای تبلیغات جدید شما الزامی بود و نباید برای تمام تبلیغات خود از یک بنر استفاده کنید.

 1. تبلیغات تلفنی و پیامکی برای تبلیغ آرایشگاه زنانه

تبلیغات تلفنی و پیامکی با توجه به این که در ارتباط چشمی با کاربر شما برقرار نمی کنند، شاید زیاد مورد استقبال قرار نگیرند ولی می تواند یک راه خوب برای تبلیغات شما برای دسته ای افراد باشند که دسترسی به تلفن های هوشمند یا سیستم های خانگی نداشته یا به هر دلیلی از آن استفاده نمی کنند. این مدل تبلیغات در ظاهر ناکارآمد اگر به درستی انتخاب شوند و در زمان درست برای کاربر ارسال شوند، می تواند بازدهی فوق العاده ای داشته باشند.

تبلیغات پیامکی

«به این موضوع دقت داشته باشید که اکثر رقبا از این روش استفاده نمی کنند و به همین علت در صورت تبلیغات، می توانید اطمینان حاصل کنید که مشتری شما به سادگی و بدون گم کردن تبلیغ شما می تواند در هر زمان از آن استفاده کند در حالی که در شبکه های اجتماعی مشتری های شما در سیلی از پست و استوری غرق می شوند.»

 1. لوگوی سالن زیبایی

یکی از مسائل مهم در تبلیغات برای سالن های زیبایی، ساخت لوگو آرایشگاه زنانه است که می توان برای آن از هر نوع لوگویی مثل لوگو تایپ استفاده نمود. لوگوی سالن زیبایی جزو اولین چیز هایی است که یک مشتری با آن ارتباط برقرار می کند و به همین علت طراحی لوگو آرایشگاه زنانه حرفه ای امری ضروری و کاربردی است که می تواند به صورت هدفمند و غیرمستقیم برای شما تبلیغ کند.

رنگ بندی در طراحی لوگو

یکی از مسائل مهم در طراحی لوگوی سالن زیبایی، رنگ بندی طراحی لوگو است که باید به شکلی باشد که با نوع کسب و کار سخنیت داشته باشد. فرضا برای طراحی لوگوی سالن زیبایی نباید به سراغ رنگ های تیره و کدر رفت زیرا سالن های زیبایی نماد شکوه، زیبایی و شفافیت هستند که با توجه به این موضوع خیلی از سالن های زیبایی، لوگو آرایشگاه زنانه طلایی طراحی می کنند توصیه ما هم به شما استفاده از رنگ هایی به همین شکل است.

 1. طراحی کارت ویزیت ارایشگاه

طراحی کارت ویزیت ارایشگاه یکی از روش های موثر برای تبلیغات با هزینه کم است. کارت ویزیت آرایشگاه زنانه باید به شکلی طراحی شود که مشتری را به خود جذب کند تا مشتری با خود فکر کند وقتی یک کارت ویزیت این سالن انقدر زیبایی طراحی شده، پس خدمات این سالن چقدر می تونه بهتر و زیباتر برای من اجرا بشه.

طراحی کارت ویزیت

عموما کارت ویزیت آرایشگاه زنانه مربعی و کارت ویزیت آرایشگاه زنانه مشکی طلایی جزو بهترین و پرکاربرد ترین کارت ویزیت های موجود برای سالن های زیبایی هستند که می تواند سیلی عظیمی از مشتری را به سمت شما جذب کنند. البته به این موضوع هم دقت داشته باشید که متن کارت ویزیت آرایشگاه زنانه مانند متن لوگوی آرایشگاه مهم بوده و نباید فقط در طراحی کارت غرق شد و از متن کارت ویزیت ارایشگاه زنانه غافل شد.

 1. پوستر تبلیغاتی آرایشگاه زنانه

شما می توانید در کنار کارت ویزیت و به عنوان مکمل آن از پوستر تبلیغاتی آرایشگاه زنانه نیز بهره ببرید تا مشتریان بیشتری جذب کنید. در حال حاضر پوستر سه بعدی برای آرایشگاه زنانه جزو بهترین نوع پوستر هستند که می توان برای سایت و شبکه های اجتماعی تان از آن ها استفاده کنید. پوستر تبلیغاتی آرایشگاه زنانه نقش بنر و کارت ویزیت را برای سالن زیبایی شما ایفا می کند، پس در طراحی آن حداکثر ظرافت و دقت را به خرج دهید.

 1. خلاقیت در تبلیغات

یکی از مهم ترین بخش های تبلیغات داشتن خلاقیت است. خلاقیت موتور محرک برای رسیدن به موفقیت است. مطمئنا تبلیغاتی را از کسب و کارهای مختلف دیده اید که مرز و چارچوب استاندارد تبلیغات معمول خود را شکسته و بسیار موفق هم عمل کرده اند. قبل تر هم گفته شد زمانی که مشتری شما به تکرار بربخورد و در یک حلقه بی پایین تکراری گیر نکند دیگری علاقه ای به استفاده از خدمات شما یا هر سالن زیبایی دیگری ندارد مگر این که از شما خلاقیتی جدید ببیند.

پیشنهاد می کنیم این مطلب را هم مطالعه نمایید  برنامه روزانه یک آرایشگر

«از ریسک کردن نترسید و تبلیغات خلاقانه انجام دهید، فقط به یاد داشته باشید که مردم از هر خلاقیتی هم خوششان نمی آید و بهتر است در ابتدا خلاقیت خود را برای طیف کوچکی از مشتریان انجام دهید و در صورت استقبال به دنبال طیف متوسط و در آخر هم برای همه ی کاربران از این تبلیغات استفاده کنید.»

 1. شعارهای تبلیغاتی

یکی از فاکتور های موفق برای تبلیغات یک سالن زیبایی، استفاده از شعار های تبلیغاتی در تمام کسب و کارهاست. فرقی نمی کنه که شما چه کسب و کاری داشته باشید، همین که بتوانید با یک جمله کوتاه ذهن مشتری را در دست بگیرید، می توانید از فروش محصولات و خدمات خود اطمینان حاصل کنید. البته دقت داشته باشید که شعار تبلیغاتی آرایشگاه زنانه نباید فقط یک جمله توخالی برای تبلیغات باشه و باید پست این جمله، ریشه وجود داشته باشد تا بتوان از میزان کارآمدی این روش اطمینان حاصل کرد.

«ساده تر بگم اگر خدمات زیبایی شما خیلی با کیفیت نباشه ولی شعار شما ذهن کاربر را با بهترین کیفیت در تمام محصولات هدف بگیره شاید بار اول یا دوم بتونه محصولات و خدمات شما را به مشتری تحمیل کنه ولی دفعات بعدی این شعار مطمئنا به جای منفعت فقط باعث ضرر میشه.»

ویژگی شعار تبلیغاتی آرایشگاه زنانه

شعار تبلیغاتی ارایشگاه زنانه باید ویژگی هایی داشته باشند که هم قابل یادگیری سریع باشند و هم در ذهن خواننده هک شوند تا به طور ناخودآگاه در ذهن مشتری های شما زمزمه شوند. هدف از این استراتژی ها برای شعارهای تبلیغاتی مسئله برندینگ است. از مهم ترین ویژگی شعار تبلیغاتی آرایشگاه زنانه می توان به موارد زیر اشاره کرد.

شعار تبلیغاتی

 • کوتاه و مختصر باشد
 • قابل فهم و ساده بیان شود
 • هدف اصلی از وجود شما را بیان کند
 • قابل حفظ کردن باشد
 • فراموش نشود
 • مزایای خدمات شما را بیان کند
 • برندینگ شما را هدف بگیرد
 • انرژی و حس مثبت به مشتری بدهد
 • و …

نمونه متن تبلیغات آرایشگاه زنانه

همانطور که گفته شد متن تبلیغ آرایشگاه زنانه باید ویژگی هایی داشته باشد که مشتری های زیادی را به سمت کسب و کار شما جذب کند از این رو در ادامه نمونه متن تبلیغات آرایشگاه زنانه که موفق عمل کرده اند و به عنوان متن تبلیغاتی آرایشگاه زنانه، مشتری زیادی را جذب کرده اند بررسی می کنیم.

 • تعبیر یک رویا
 • زیبایی درون توست که توسط ما کشف می شود
 • پیشرفت ما در زیبایی و رضایت شماست
 • تو زیبا هستی ولی هنوز ما را انتخاب نکردی
 • با ما بهترین خودت باشه
 • همیشه زیبا باشید و بدرخشید
 • زیبایی یک رویا نیست بلکه واقعیتی است که توسط ما کشف شده
 • هیچوقت برای زیبایی دیر نیست
 • تو به خودت زیبایی مدیون هستی، پس یک وقت براش رزرو کن
 • و …

ایده های نو برای تبلیغ مشتری آرایشگاه زنانه

در بخش آخر این مقاله به ایده های نو برای تبلیغ مشتری آرایشگاه زنانه می پردازیم که لازمه اصلی آن خلاقیت و درست کپی برداری است! درست شنیدید کپی برداری از ایده های دیگران به شکلی که هنوز عموم با آن آشنا نشده باشند و بتواند برای کسب و کار ما مفید واقع شود، ایده نو حساب می شود.

دقت داشته باشید که در این مقاله ما ایده به شما نمی دهیم و تنها هدف ما ایجاد انگیزه برای پیاده سازی ایده های نو در آرایشگاه تان است، شاید خیلی از شما ایده هایی که سال ها قبل درست شد و الان در تمام یا حداکثر سالن های زیبایی انجام می شود را قبول نداشتید و فکر می کردید موفق نشوند ولی تجربه خلاف آن را ثابت کرد، پس اگر ایده ای نو و تازه برای سالن زیبایی دارید که 20 درصد هم احتمال موفق شدن آن را می دهید، روی قسمت کوچکی از کسب و کارتان پیاده سازی کنید تا میزان بازدهی واقعی آن را متوجه شوید و در صورت موفقیت، از این ایده به طور کامل استفاده کنید.

جمع بندی

همیشه خیلی از من سوال می شد که چگونه برای آرایشگاه تبلیغ کنیم؟ زیرا خیلی از صاحبان سالن های زیبایی از روش های موثر تبلیغات ناآگاه بودند و به همین دلیل با توجه به هزینه ای که می کردند، هیچ درآمدی به دست نمی آورند، پس ما در این مقاله تصمیم گرفتیم که به سراغ چارچوب بیوتی مارکتینگ برویم و روش های مختلف تبلیغ برای آرایشگاه را با هم بررسی کنیم. مطمئنا استفاده از روش های موثر و درست بیوتی مارکتینگ می تواند یک سالن زیبایی را در کوتاه مدت به موفقیت برساند.

جمعه  30 دی ماه

آخرین دوره ها در دنیای تحول آرایشگران
پیشنهاد می کنیم حتما مطالعه کنید

چرا باید از مشاوره راه اندازی سالن زیبایی استفاده کنیم؟ مشاوره راه...

کم هزینه ترین رشته آرایشگری چیست؟ راهنمای انتخاب کم هزینه ترین لاین...

لوازم و تجهیزات متعددی وجود دارد که برای راه اندازی یک آرایشگاه...

قبل از آموزش آرایشگری نکات مهمی وجود دارد که باید آنها را...

دیده شدن کار و خدمات در موفقیت سالن های زیبایی اهمیت زیادی...

نکته‌های مشاوره سالن‌های زیبایی و اهمیت دانستن این نکات نکته‌های مشاوره سالن‌های...

اولین نکته مهم در موفقیت سالن‌های زیبایی : فقط به جایگاه اول بودن...

برندسازی سالن‌های زیبایی، عامل موفقیت شماست اگر می خواهید نسبت به سالن‌های...

مدیریت مؤثر یک آرایشگاه عروس موضوع مهمی است که تمام سالن داران...

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Call Now Button