شرایط استخدام منشی آرایشگاه و پرسنل

شرایط استخدام منشی آرایشگاه و پرسنل

استخدام منشی آرایشگاه یکی از چالش هایی که هر مدیر سالن زیبایی ممکن با آن برخورد داشته باشه، به همین علت در این مقاله به موضوع شرایط استخدام منشی آرایشگاه و پرسنل می پردازیم. استخدام منشی آرایشگاه زمانی اهمیت پیدا می کند که شما بخواهید به صورت حرفه ای یک موسسه زیبایی را مدیریت کنید و با هدف جذب مشتری آرایشگاه فعالیت داشته باشید که با توجه به این تعریف، استخدام منشی ارایشگاه امری کاملا مهم و ضروری است که در ادامه بیشتر با دلایل این موضوع آشنا می شویم.

شرایط استخدام منشی آرایشگاه و پرسنل

برای استخدام منشی سالن زیبایی در تهران باید به فاکتورهای زیادی توجه داشته باشید که یکی از مهم ترین این ویژگی های تیپ شخصیتی مناسب منشی است. زیرا فردی که روحیه منشی گری نداشته باشد، نمی تواند به درستی برای شما کار کند و این امر با توجه به این که منشی ارتباط مستقیم با مشتری ها دارد باعث نارضایتی مشتری ها می شود. به هر حال هر چقدر که در استخدام منشی سالن زیبایی دقت به خرج دهید، منفعت بیشتری برای کسب و کار شما ایجاد می شود و بهتر می توانید کسب درآمد کنید.

وظایف منشی سالن زیبایی

وظایف منشی سالن زیبایی به پاسخ دهی به تلفن، محدود نمی شود و امور مهم تری مثل بازاریابی تلفنی را شامل میشه زیرا مشتری های شما برای دریافت مشاوره باید با منشی در ارتباط باشند و اگر منشی شما فردی متخصص در زمینه زیبایی به ویژه خدماتی که شما ارائه می دهید نباشد، به درستی نمی تواند مشتری را جذب سالن زیبایی شما کند. با توجه به این که در مقاله وظایف منشی سالن زیبایی به طور کامل به وظایف منشی پرداخته ایم، در این قسمت فقط به صورت گذرا به وظایف منشی آرایشگاه اشاره می کنیم.

وظایف منشی

 • بررسی و تنظیم نوبت دهی مشتریان
 • ثبت سوابق خدمات مشتری در سامانه
 • پاسخگویی به تلفن ها
 • برخورد خوشایند با مشتری
 • رعایت بهداشت و داشتن ظاهری آراسته
 • مشاوره دادن به مشتری در صورت لزوم
 • و …

ویژگی های منشی سالن زیبایی

برای استخدام منشی موسسه زیبایی دقت داشته باشید که فردی که انتخاب می کنید باید دارای حداقل ویژگی های زیر باشد تا به عنوان گزینه مناسب برای منشی گری سالن زیبایی استخدام شود. بدیهی است که اگر در استخدام منشی به این ویژگی های دقت نداشته باشید، تمام ضرر آن برای خودتان می باشد. حداقل ویژگی های منشی سالن زیبایی به شرح زیر است.

 • خوش رفتاری و خوش برخوردی با مشتری
 • داشتن نظم و انضباط شخصی و اداری
 • داشتن اخلاق حرفه ای
 • آشنایی با نرم افزار های کامپیوتری مورد نیاز سالن زیبایی
 • آشنایی نسبی به بازاریابی و متقاعد کردن مشتری
 • اجتماعی و برون گرا بودن
 • علاقه به یادگیری
 • دارای ذهن خلاق و حفظ کننده

انتخاب منشی از روی تیپ شخصیتی

با استفاده از تست های شخصیتی مثل MBTI می توانید خود را از وجه های مختلف بررسی کنید تا تیپ شخصیتی مناسب به خود را دریابید. به علاوه از این تست می توانید در استخدام منشی سالن زیبایی هم استفاده کنید و به نوع دیگه انتخاب منشی از روی تیپ شخصیتی را در اولویت کارهای خود قرار دهید. در ادامه بهترین تیپ های شخصیتی برای منشی شدن را بررسی می کنیم که شما باید در هنگام مصاحبه با فرد مذکور به این ویژگی ها پی برده و بهترین انتخاب را داشته باشید.

تست شخصیت شناسی

بهترین تیپ شخصیتی مناسب منشی شدن

برای شغل منشی گری به دو تیپ شخصیتی مناسب بر می خوریم که عبارتند از ESFP و ISFJ این دو تیپ شخصیتی ویژگی هایی دارند که می توانند بهترین گزینه برای منشی گری باشند. اگر دوست دارید بدانید که جزو این دو تیپ شخصیتی هستید، می توانید به سراغ تست رایگان MBTI بروید که در این مقاله به آن نمی پردازیم و تمرکز خود را روی این دو تیپ شخصیتی قرار می دهیم.

تیپ شخصیتی ESFP

این تیپ شخصیتی با توجه به این که اشخاصی اجتماعی هستند و رفتار دوستانه و صمیمانه ای دارند یکی از بهترین تیپ های شخصیتی برای شغل منشی گری هستند. این تیپ شخصیتی از بودن با افراد و معاشرت لذت می برند و توانایی قانع کردن افراد را نیز دارند. این گروه شامل افرادی پر نشاط و فعال می شود که دوست دارند همیشه به صورت گروهی فعالیت داشته باشند و از این رو این تیپ شخصیتی جزو دو گزینه مناسب برای منشی شدن هستند.

پیشنهاد می کنیم این مطلب را هم مطالعه نمایید  آموزش مدیریت سالن زیبایی

تیپ شخصیتی ISFJ

این تیپ شخصیتی را افرادی تشکیل می دهند که بسیار صبور و گوش دهنده هستند و دوست دارند که بدون هیچ سر و صدای و با ترفند های روانشناسی بقیه را به سمت خود جذب کنند. این افراد برعکس دسته اول بوده و دوست دارند به بهترین شکل کار کنند ولی همچنان در سایه باشند. این تیپ شخصیتی به نظم و قانون علاقه بسیاری دارند و از این رو جزوه بهترین تیپ های شخصیتی برای منشی شدن هستند.

استخدام منشی سالن زیبایی در تهران

اگر به دنبال استخدام منشی سالن زیبایی در تهران هستید، دقت داشته باشید به علاوه ویژگی هایی که قبل تر گفته شد باید به موضوعاتی نیز دقت داشته باشید که از مهم ترین آن ها به نزدیکی محل کار منشی و محل سکونت آن می توان اشاره نمود. دقت داشته باشید که مثلا برای استخدام منشی سالن زیبایی در تهرانپارس یا استخدام منشی آرایشگاه در شهرری، بهترین گزینه افرادی هستند که در این منطقه زندگی می کنند، زیرا در این صورت دیگر مسئله دیر آمدن یا دیر رفتن برای منشی پیش نمی آید و کارها به موقع انجام می شود.

استخدام منشی

استخدام منشی آرایشگاه اصفهان

فرقی نمی کنه که شما در کدام شهر بخواهید منشی استخدام کنید، خواه استخدام منشی آرایشگاه اصفهان باشد خواه منشی سالن زیبایی تهران، به هر حال شما باید به علاوه ویژگی های ثابتی که برای منشی گفته شد، ویژگی های متغیری را نیز در نظر داشته باشید که مثلا برای استخدام منشی سالن زیبایی تجریش زعفرانیه محمودیه باید به این موضوع دقت داشته باشید که نحوه لباس پوشیدن منشی با این مناطق سنخیت داشته باشد و حتی المکان از لباس های فرم مناسب برای منشی و سایر پرسنل استفاده کنید.

حالا همین موضوع در استخدام منشی آرایشگاه در اصفهان نیز وجود دارد که باعث سنخیت کلی سالن زیبایی شما با منطقه مذکور می شود، پس در استخدام منشی نه تنها به رزومه فرد دقت کنید، بلکه نحوه لباس پوشیدن و صحبت کردن منشی را نیز در نظر داشته باشید.

استخدام منشی آرایشگاه

اگر به دنبال استخدام منشی در مناطقی مثل تهرانپارس هستید و نیاز به مشاوره دارید می توانید با کارشناسان دنیای تحول در ارتباط باشید. ما به شما در زمینه استخدام منشی در مناطق مختلف تهران که در ادامه آن ها را بررسی می کنیم بهترین مشاوره ممکن را می دهیم.

 • استخدام منشی سالن زیبایی در تهرانپارس
 • استخدام منشی سالن زیبایی تجریش زعفرانیه محمودیه

البته شما می توانید در صورت نیاز به منشی حرفه ای به سایت های استخدام هم سر بزنید و مثلا استخدام منشی آرایشگاه اصفهان را جستجو کنید تا بهترین گزینه های ممکن برای شما نمایش داده شوند.

قوانین آرایشگاه

قوانین مجموعه ای از دستورالعمل ها هستند که در یک چارچوب نوشته می شوند تا به صورت علنی اعلام شوند و به وسیله ی آن باید و نباید های یک سازمان یا اجتماعی مشخص شود. قوانین آرایشگاه هم از این قاعده مستثنا نبوده و برای مشخص شدن باید و نباید های موسسه زیبایی نوشته می شوند. در این قوانین عموما حق مشتری، پرسنل، مدیران اجرایی و مدیریت سالن زیبایی ذکر می شود که طبق آن قابل وصول است. در ادامه بعضی از قوانینی که باید در هر آرایشگاهی وضع شود را بررسی می کنیم. البته بد نیست بگم که قوانین آرایشگاه به طور مستقیم و غیر مستقیم در اخذ قرارداده های مختلف کاربرد دارند.

 1. نحوه ارتباط با مشتری ها

یکی از قوانین موثر در آرایشگاه که هدف آن مشتری مداری است، نحوه ارتباط درست با مشتری است که طی آن به تمام پرسنل باید ذکر شود، مهم ترین دلیل کسب درآمد پرسنل و سالن زیبایی، مشتریان هستند و به هیچ وجه نباید با مشتری ها با تندی صحبت کرد چه برسد به برخورد بد.

 1. طرز لباس پوشیدن

لباس پوشیدن در سالن زیبایی هم جزو قوانینی است که باید به آن دقت داشت. مثلا ممکن است طبق قانون سالن زیبایی شما، پرسنل ملزم به استفاده از لباس فرم کلینیک زیبایی باشند و در مواقع کاری حق استفاده از لباس شخصی نداشته باشند که این موضوع باید به صورت قانون آرایشگاه بوده و به پرسنل اعلام شود.

 1. زمان کاری و رفت و آمد پرسنل

قانون بعدی مهم در سال زیبایی شما باید مربوط به زمان کاری و نحوه رفت و آمد پرسنل باشد. فرضا اگر طبق قانون سالن زیبایی شما زمان شروع کار آرایشگر ساعت 8 صبح و زمان پایان آن 6 عصر است، آرایشگر دقیقا باید طبق همین الگو رفتار کند و نه ساعت 9 الی 10 در محل کار حاضر شود و 6 عصر برود که این قانون به طور مستقیم ارزش انضباط فردی در سالن زیبایی را به پرسنل گوشزد می کند و از طرف دیگر نشانه احترام به وقت مشتری هست.

پیشنهاد می کنیم این مطلب را هم مطالعه نمایید  طراحی سایت آرایشگاهی

در این بخش 3 قانون ساده ولی موثر در سالن زیبایی را با هم بررسی کردیم. اگر قوانین دیگری که از نظر شما می توانند باعث بهبود روند کار کرد آرایشگاه در نظر دارید در بخش کامنت با ما به اشتراک بگذارید.

لباس پرسنل ارایشگاه زنانه

تیپ ارایشگری یکی از عوامل مهم در جذب مشتری است که به این ترتیب نحوه پوشیدن لباس پرسنل ارایشگاه زنانه در میزان موفقیت کسب و کار شما تاثیر گذار است. وقتی مشتری تیم یکدست و حرفه ای مواجه شود بدون هیچ سوال اضافه ای از خدمات شما استفاده می کند و این یعنی موفقیت، پس بهتر به سراغ لباس فرم پرسنل ارایشگاه زنانه بروید و تمام پرسنل خود را با یک لباس مخصوص آماده خدمت رسانی به مشتری کنید.

تیپ شخصیتی آرایشگر

استخدام وردست ارایشگر

استخدام وردست ارایشگر یکی از راه های به صرفه برای سالن های زیبایی است که از شلوغی نسبی برخوردار هستند و دنبال کم هزینه ترین راه برای استخدام کمک آرایشگر هستند. به علاوه شما می توانید به صورت کار آموزی هم وردست آرایشگر استخدام کنید ولی دقت داشته باشید که تا زمانی که به طور این افراد آموزش ندیده اند نباید هیچ گونه خدمات زیبایی به مشتری ارائه کنند.

حقوق شاگرد ارایشگاه زنانه

حقوق شاگرد ارایشگاه زنانه، بسته به نوع توافق شما می تواند متفاوت باشد. مثلا اگر شما یک فرد آموزش دیده که تجربه کافی ندارد را به عنوان شاگرد آرایشگر انتخاب کنید طبق توافق میزان مشخصی هزینه به او می پردازید ولی در مواقعی که فرد به صورت کارآموز وارد سالن زیبایی شما می شود و هیچ تجربه و آموزشی هم ندیده ممکن به صورت رایگان برای شما کار کند یا حتی هزینه کمی هم بپردازد که این موضوع هم به نوع توافق شما بستگی دارد.

حسابداری سالن زیبایی

یکی از بخش های مهم در آرایشگاه، حسابداری سالن زیبایی است که بخش مالی را به عهده دارد. در خیلی از موارد صندوقدار سالن زیبایی را با حسابدار سالن زیبایی اشتباه می گیرند که البته در سالن های بسیار کوچک هم به این شکل نمی باشد و کلا شکل درستی ندارد، زیرا صندوقدار سالن زیبایی همانطور که از اسمش هم پیداست، فقط به بخش مالی مرتبط با مشتری دسترسی داشته و تحت نظر حسابدار فعالیت می کند.

اما حسابدار وظیفه کنترل امور مالی در تمام قسمت سالن زیبایی اعم از تهیه تجهیزات مورد نیاز سالن زیبایی، پرداخت حقوق پرسنل و بررسی های مالی دیگر را به عهده دارد که با توجه به این موضوع توصیه می کنیم در انتخاب حسابدار سالن زیبایی دقت به خرج دهید و فردی با اعتماد و حرفه ای را استخدام کنید.

جمع بندی

استخدام منشی سالن زیبایی، امر مهمی است که هر سالن زیبایی باید به آن دقت داشته باشد، زیرا منشی اولین ارتباط مستقیم با مشتری سالن زیبایی را دارد و در صورت وجود هر گونه اشتباه در این ارتباط، سالن زیبایی مشتری خود را از دست می دهد و تمام زحماتی که در بخش تبلیغات کشیده شده به هدر می رود. البته این موضوع فقط در استخدام منشی نباید مدنظر گرفته شود و در استخدام تمام پرسنل، مدیران داخلی و هر فردی که به صورت مستقیم و یا غیر مستقیم با سالن زیبایی در ارتباط است باید رعایت شود.

جمعه  30 دی ماه

آخرین دوره ها در دنیای تحول آرایشگران
پیشنهاد می کنیم حتما مطالعه کنید

چرا باید از مشاوره راه اندازی سالن زیبایی استفاده کنیم؟ مشاوره راه...

کم هزینه ترین رشته آرایشگری چیست؟ راهنمای انتخاب کم هزینه ترین لاین...

لوازم و تجهیزات متعددی وجود دارد که برای راه اندازی یک آرایشگاه...

قبل از آموزش آرایشگری نکات مهمی وجود دارد که باید آنها را...

دیده شدن کار و خدمات در موفقیت سالن های زیبایی اهمیت زیادی...

نکته‌های مشاوره سالن‌های زیبایی و اهمیت دانستن این نکات نکته‌های مشاوره سالن‌های...

اولین نکته مهم در موفقیت سالن‌های زیبایی : فقط به جایگاه اول بودن...

برندسازی سالن‌های زیبایی، عامل موفقیت شماست اگر می خواهید نسبت به سالن‌های...

مدیریت مؤثر یک آرایشگاه عروس موضوع مهمی است که تمام سالن داران...

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Call Now Button