ترفندهایی برای کاهش درد اپیلاسیون

ترفندهایی برای کاهش درد اپیلاسیون

در این مقاله شما را با ترفندهایی برای کاهش درد اپیلاسیون آشنا می کنیم تا بتوانید این روش بسیار دردناک (مخصوصا در دفعات اول) را کمی قابل تحمل تر کنید. اپیلاسیون با وکس یکی از روش های عالی برای از بین بردن موها در قسمت های مختلف بدن که با درد زیادی همراه است.

البته ناگفته نماند، درد این روش با انجام چندین بار اپیلاسیون قابل تحمل می شود، اما این باعث نمی شود که بخواهیم درد دفعات این روش را قابل تحمل تر نکنیم. در ادامه با ترفندهایی سعی می کنیم تا مواردی بیان شود که به کاهش درد اپیلاسیون منتهی شود. پس با ما همراه باشید.

ترفندهایی برای کاهش درد اپیلاسیون

اپیلاسیون یک روش رایج برای از بین بردن موهای زاید بدن که به وسیله وکس انجام می شود و دارای درد بسیار زیادی است. برای کاهش درد این روش شما می توانید از ترفندهایی که در ادامه گفته می شود، استفاده کنید تا با کاهش درد اپیلاسیون نتیجه ی حاصله برای شما لذت تر بخش باشد.

خیلی از افراد به خاطر همین درد این روش از آن منصرف می شوند که این ترفندهای می تواند کمک شایانی به این افراد بکند.

 1. با قسمت های کوچک شروع کنید

یکی از روش هایی خوبی که می تواند در کاهش درد اپیلاسیون به شما کمک کند، شروع کردن از قسمت های کوچک است که به مرور باعث مقاومت پوست می شود و درد را کاهش می دهد. زمانی که دیگر دردی در قسمت های کوچک احساس نکردید و یا درد بسیار کمتر بود، به سراغ قسمت های بزرگتر بروید.

 1. دستگاه هایی که قابلیت تنظیم در حالت خشک و خیس دارند

یکی از راه های مفید برای کاهش درد اپیلاسیون استفاده از دستگاه هایی که قابلیت خشک و خیس را با هم دارند و شما می توانید از قسمت خیس آن برای کاهش درد اپیلاسیون استفاده کنید.

البته استفاده از دستگاه در حالت خیس به این علت که موها به بدن می چسبند، بازدهی کمی دارد اما می توان با استفاده از خمیر ریش این بازدهی را افزایش داد و در نهایت موهای مانده را با قسمت خشک دستگاه از بین می بریم.

 1. لایه برداری کنید

چند روز (۲ الی ۳) قبل از اپیلاسیون، لایه برداری کنید تا پوست مردگی، چربی و منافذ در پوست را از بین ببرید. این روش در کاهش درد اپیلاسیون تاثیر بسزایی دارد.

 1. از کرم و ژل استفاده کنید

می توانید از کرم و ژل های مخصوصی که برای نرم کردن پوست هستند، استفاده کنید تا در زمان اپیلاسیون پوست نرم تری داشته تا موهای زائد راحت تر از بدن جدا شوند و باعث کاهش درد اپیلاسیون شود.

از کرم استفاده کنید

 1. روی انعطاف پذیری کار کنید!

یکی از مواردی که می تواند در کاهش درد اپیلاسیون بسیار تاثیر گذار باشد، انعطاف بدن است به این شکل که هر چقدر انعطاف بدن بیشتر باشد فرآیند اپیلاسیون سریع تر انجام می شود و شما درد کمتری حس می کنید. برای افزایش انعطاف بدن می توانید ورزش هایی مثل یوگا انجام دهید.

 1. قبل از اپیلاسیون از کافئین بپرهیزید

افزایش کافئین بدن قبل از اپیلاسیون می تواند بدن را تحریک کرده و احساس درد بسیار بیشتری به شما دهد. توصیه می کنیم حداقل ۶ الی ۸ ساعت قبل از اپیلاسیون از مصرف خوراکی و نوشیدنی هایی مانند قهوه و نوشابه که باعث افزایش کافئین می شوند، جدا خودداری کنید.

 1. استرس نداشته باشید

یکی از عوامل تاثیر گذار در کاهش درد اپیلاسیون ، تنفس مناسب که با افزایش استرس این امر تحقق نمی یابد. درست که اپیلاسیون روشی دردناک، اما نه به میزانی که استرس پیدا کنید. البته استرس در دفعات اولی امری طبیعی است زیرا انسان زمانی که با یک چالش جدید روبه رو می شود، به طور ناخودآگاه دچار استرس می شود.

 1. ذهنتان را منحرف کنید

شاید فکر کنید این روش چه تاثیری در کاهش درد اپیلاسیون دارد. باید گفت که توجه بیش از اندازه به یک مسئله می تواند در ذهن شما تاثیر منفی یا مثبت بگذارد و اگر در زمان اپیلاسیون به این مسئله زیاد فکر کنید، درد آن نیز بیشتر می شود، از این رو پیشنهاد می کنم ذهن خودتان را با مسئله ی دیگری سرگرم کنید تا درد کمتری حس کنید.

 1. به سراغ یخ نروید

خیلی از افراد فکر می کنند که استفاده از یخ می تواند در بی حس کردن پا و کاهش درد اپیلاسیون تاثیر گذار باشد که اتفاقا باعث درد بیشتر می شود. شاید یخ برای مدت کوتاهی پاها را بی حس کند ولی باعث تنگ شدن منافذ پوست و سخت کنده شدن موهای پا و در نتیجه باعث درد بیشتر می شود.

پیشنهاد می کنیم این مطلب را هم مطالعه نمایید  چرا موها چرب می شوند؟

البته کمپرس یخ برای پوست های حساس می تواند یک مورد بسیار مناسب برای جلوگیری از آسیب به پوست باشد ولی در کاهش درد اپیلاسیون اثری ندارد.

 1. موی کوتاه مساوی درد کم‌تر

بهترین کار برای اینکه در اپیلاسیون درد کمتری داشته باشید، این که اندازه موهایتان کم و در حد ۱ سانتی متر باشد. موهای بلند مقاوت بیشتری دارند و سخت تر کنده می شوند،

اما در عین حال زمانی که موها بیشتر باشد مثلا ۲ سانتی متر باعث کنده شدن قسمت بیشتری از موها می شود که دلیل آن هم این که هر چقدر موها بزرگتر باشند راحت تر دردسترس وکس قرار می گیرند اما درد بسیار بیشتری را به شما می دهند.

موی کمتر و درد کم تر

 1. سراغ لباس های تنگ نروید

این مورد به استثنا به بعد از اپیلاسیون که پوست دارای حساسیت ربط دارد. زمانی که شما تازه اپلاسیون کرده اید، پوست بسیار حساس بوده و اگر لباس های تنگ بپوشید باعث زخم شدن سطح پوست و اذیت شدن خودتان می شوید. توصیه می کنم تا از لباس های خنک، گشاد و پنبه ای استفاده کنید تا از آسیب دور بمانید.

 1. در زمان قاعدگی به سراغ اپیلاسیون نروید

یکی از مواردی که می تواند درد شدید تری به شما وارد کند، اپیلاسیون در زمان قاعدگی و عادت ماهانه است. در این زمان ها بدن خانم ها حساسیت شدیدی به درد پیدا می کند و اپیلاسیون را به یک کار دردناک تبدیل می کند.

 1. پوست خود را با دست بکشید

کشیدن پوست به شما کمک می کند تا درد اپیلاسیون را کاهش دهید. توصیه می کنیم در زمانی که وکس را به پوست زدید و منتظر هستید تا سرد شود، پوست خود را بکشید تا در زمان برداشتن وکس به راحتی بتوانید درد آن را تحمل کنید.

 1. بدن خود را سفت (منقبض) نکنید

یکی از اشتباهات رایج افرادی که از روش اپیلاسیون استفاده می کنند، این که فکر می کنند اگر بدن خود را سفت کنند درد کمتری حس می کنند که دقیقا برعکس این موضوع صدق می کند، زمانی که بدن خود را سفت می کنید، دردی اپیلاسیون خیلی بیشتر می شود.

 1. مواظب دمای وکس باشید

دمای وکس چه ربطی به درد آن دارد؟ شاید ربطی به درد برداشت وکس از پوست نداشته باشد، اما وقتی که وکس خیلی داغ باشد باعث سوختن پوستتان می شود که این موضوع بسیار دردناک خواهد بود، پس توصیه می کنم به دمای وکس دقت کنید تا درد زیادی را تحمل نکنید.

پیشنهاد می کنیم این مطلب را هم مطالعه نمایید  زوایا در کوتاهی مو

توصیه ی مهم برای بعد از اپلاسیون

بعد از اپیلاسیون ، پوست شما بسیار حساس می شود و تا ۲۴ الی ۳۶ ساعت بودن در زیر نور مستقیم افتاب باعث آسیب به پوست شما می شود. در ضمن استفاده از لوسیون و کرم هایی که حاوی الکل هستنید نیز می تواند در این بازه ی زمانی که پوست شما آسیب برساند، پس از استفاده از کرم و لوسیون جدا خود داری کنید.

جمع بندی

اپیلاسیون یکی از بهترین روش های حذف موهای زائد که به چند روش انجام می شود و شباهت تمام این روش ها در میزان درد آن هاست.

اگر می خواهید خاطری خوبی از اپیلاسیون داشته باشید و در دفعات بعد نیز به سراغ این روش بروید، بهتر است از راه هایی که باعث کاهش درد اپیلاسیون می شود، استفاده کنید تا درد کمتری را حداقل در دفعات اول که درد بیشتری دارد، حس کنید.

البته اگر دنبال روشهای جایگزین اپیلاسیون یعنی لیزر هستید، توصیه می کنم این مقاله را مطالعه کنید.

جمعه  30 دی ماه

آخرین دوره ها در دنیای تحول آرایشگران
پیشنهاد می کنیم حتما مطالعه کنید

مدرک آرایشگری حرفه ای پیشرفته یک مدرک تخصصی است که به آرایشگران...

آگاوه درمانی یا همان اصطلاح آگاوه تراپی به یکی از روش های...

آموزش کوتاهی مو در تهران جزو تخصصی‌ترین دوره‌های تیم دنیای تحول است...

شادابی و لطافت موها دیگر برای افراد آرزو نیست و همواره می...

کراتین مو چیست و برای چه استفاده می شود؟  هزینه کراتین مو...

قیمت آموزش آرایشگری زنانه و عوامل تاثیرگذار بر آن آرایشگری زنانه یکی...

آماده سازی موها قبل از شنیون عروس و ۷ روش گرفتن وز...

موی سالم ، براق و پرپشت چیزی است که بیشتر زنان آرزویش...

به تعویق انداختن پیری پوست یکی از خواسته‌های هر فردی است که...

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Call Now Button