صفر تا صد کاشت ناخن

همه چیز درباره کاشت ناخن

ناخن به‌عنوان یکی از عضوهای بدن که در موارد زیادی به آن اهمیت داده نمی‌شود، پوششی کراتینی است که می‌تواند در زیبایی شما بسیار مؤثر باشد. به علاوه اگر با کاشت ناخن به زیبایی ناخن‌های خود اهمیت بدهید متوجه تأثیر زیبایی این عضو کوچک هم در خود می‌شوید.

در حال حاضر کاشت ناخن به یکی از پرطرفدارترین خدمات بهداشتی و آرایشی تبدیل شده است و محبوبیت آن روزبه‌روز در حال افزایش است. ما در این مقاله قصد داریم آموزش صفر تا صد کاشت ناخن را خدمات شما کاربران عزیز تقدیم کنیم و امید است که این مقاله در تصمیم‌گیری و راهنمایی درست شما تأثیرگذار باشد.

دلایل کاشت ناخن

کاشت ناخن با توجه به میزان محبوبیت آن به امری طبیعی تبدیل شده است که شاید شما فکر کنید بی‌دلیل است و صرفاً کاری است که چون دیگران انجام می‌دهند باید شما هم انجام دهید؛ اما دلیل اصلی این نیست،

زمانی که شما می‌خواهید زیبا به نظر برسید باید به این نکته دقت کنید که شاید ناخن‌های شما در نگاه اول برای کسی اهمیت نداشته باشد ولی مطمئن باشید که نگاه‌های زیادی روی آن‌ها خواهد بود.

پس می‌توان نتیجه گرفت که شما باید ناخن‌های زیبایی داشته باشید ولی به بعضی دلایل مانند کمبود کراتین بدن، ناخن شما به‌خوبی رشد نمی‌کند و یا اگر رشد می‌کند خیلی ضعیف است و به‌سرعت می‌شکند.

از این‌رو شما باید به این مشکل رسیدگی کنید و آن را حل نماید، پس یک گزینه عالی پیش روی شما است و آن‌هم کاشت ناخن مصنوعی است که این مشکل را برای شما حل می‌کند.

به علاوه کاشت ناخن برای افرادی که ناخن‌های خود را می‌خورند نیز بسیار عالی است و جلوی این عادت را می‌گیرد. البته همه به دلیل مشکل داشتن ناخن این کار را نمی‌کنند و بعضی از افراد صرفاً به دلیل زیبایی بیشتر به کاشت ناخن روی می‌آورند ولی جالب است بدانید بیشترین آمار کاشت ناخن به افرادی که ناخن آن‌ها به‌طور طبیعی رشد نمی‌کند یا مشکل دارد تعلق دارد.

کاشت ناخن

کاشت ناخن به زیباسازی و آرایش ناخن با استفاده از تجهیزاتی مخصوص مانند پودر ناخن است که دارای دوام بالایی هم هست و فرد استفاده کنند را تا مدت‌ها از کارهای اضافه روی ناخن مانند لاک زدن راحت می‌کند.

برای کاشت ناخن، سوهان یکی از وسایلی است که کاربرد بسیاری دارد و برای صاف کردن سطح ناخن وارد عمل می‌شود تا هنگام چسباندن ناخن مصنوعی، ناخن‌ها با مشکل مواجه نشوند و فرد بعد از کاشت ناخن، با ناخن‌های که از شکل طبیعی خارج هستند یا در اصطلاح برجسته نمایش داده می‌شوند روبه‌رو نشود. سوهان یا سوهان برقی (فرقی ندارد) در فرایند کاشت ناخن دارای اهمیت بالایی است.

مزایای کاشت ناخن مصنوعی

ناخن مصنوعی همان‌طور که در قبل هم به آن اشاره کردیم تنها جنبه زیبایی برای افراد ندارد و می‌تواند در موارد دیگر نظیر ترک عادت خوردن ناخن‌ها هم به شما کمک کند. ولی در کل مزایای ناخن را می‌توان به این صورت بیان کرد.

تمامی افرادی که به جنبه ظاهری خود اهمیت می‌دهند باید از ناخن‌های مصنوعی برای تکمیل کردن این زیبایی استفاده نمایند به علاوه این ناخن برای افرادی که دچار مشکلاتی نظیر شکستگی ناخن هستند یا به‌طورکلی ناخن درنمی‌آورند بسیار کاربرد دارد زیرابه علاوه زیبایی می‌تواند این مشکل را تا حل شدن آن پوشش دهد.

کاشت ناخن

 

معایب کاشت ناخن مصنوعی

تمام‌کارهایی که در روز انجام می‌دهید اگر به‌صورت اصولی انجام نشوند معایب و ضررهایی دارند. فرض کنید اگر شما بیش از اندازه در روز غذا بخورید و یا کمتر از مقدار مناسب غذا بخورید دچار مشکلاتی می‌شود که کار شمارا به بیمارستان می‌کشاند، پس می‌توان نتیجه گرفت کاشت ناخن هم اگر به‌صورت بهداشتی و در نزدیک فرد حرفه‌ای انجام نشود شمارا دچار مشکلاتی جدی می‌کند پس در انتخاب آرایشگر و آرایشگاه دقت کنید تا به مشکلات زیر دچار نشوید.

 1. تغییر شکل

اگر فرآیند کاشت ناخن مصنوعی درست انجام نشود باعث جلوگیری از رسیدن اکسیژن به ناخن اصلی و تضعیف ریشه و یا از بین رفتن کلی ناخن می‌شود ازاین‌رو ممکن است ناخن دچار تغییر شکل، تغییر رنگ و کدر شدن رنگ ناخن و حتی جلوگیری از رشد خان شود.

 1. بیماری‌های عفونی

ازجمله بیماری‌هایی که اگر شما ناخن‌های خود را در محیط‌های غیربهداشتی گریبان شمارا می‌گیرد بیماری‌های عفونی نظیر قارچ است و یا اگر این بیماری‌ها را داشته باشید باعث پیشرفت بیش‌ازحد آن‌ها می‌شود، پس در انتخاب خود دقت کنید.

 1. حساسیت

اگر شما به موادی که در کاشت ناخن‌ها استفاده می‌شود حساسیت داشته باشید این مواد باعث تشدید حساسیت شما و خطرات جانی می‌شود.

پیشنهاد می کنیم این مطلب را هم مطالعه نمایید  میکرونیدلینگ چیست؟

البته معایب کاشت ناخن مصنوعی غیر استاندار به همین موارد ختم نمی‌شود و در مواردی افراد به بیماری‌های خطرناک‌تری نظیر سرطان و حتی در مواردی به مرگ ختم شده است، پس در انتخاب آرایشگاه و آرایشگر دقت زیادی به خرج دهید زیرا پای جان شما در میان است.

تجهیزات لازم برای کاشت ناخن

قطعاً هر کاری نیاز به تجهیزات مخصوص آن کار را دارد تا اصولی انجام شود و کاشت ناخن نیز از این مسئله جدا نیست پس اگر قرار است کاشت ناخن (تجهیزات فقط مختص آرایشگران است نه افرادی که قرار است کاشت ناخن انجام دهند) انجام دهید باید این لوازم را داشته باشید.

 • پودر کاشت ناخن
 • گوده (جا پودری)
 • مواد ژله‌ای
 • لیکوئید
 • پمپ لیکوئید
 • چسب بین ناخن و مواد (پرایمر)
 • ضد قارچ (جلوگیری از بیماری‌های پوستی و عفونی)
 • قلم پودر
 • روغن (سهولت عمل پولیش)
 • چسب (چسباندن ناخن مصنوعی)
 • ناخن مصنوعی (پایه‌بلند، فرنچ، پایه کوتاه و طرح دار)
 • عقب زن (پوشر)
 • گوشت گیر (نیر)
 • کاتر صاف و سرگرد (کوتاه کردن ناخن مصنوعی)
 • لاک ناخن یا برق ناخن (تزئین کردن)
 • بافر
 • دستگاه UV

انواع مدل کاشت ناخن

خوشبختانه کاشت ناخن دارای چند مدل بیشتر نیست که انتخاب شمارا ساده‌تر می‌کند. البته این بدان معنا نیست که در انتخاب دست شما باز نباشد چون این چند مدل دارای طرح‌هایی متنوعی هستند که هر انتظاری را برآورده می‌کنند و جواب گوی نیاز هر فردی هستند؛ اما به‌طورکلی کاشت ناخن به چهار مدل ختم می‌شود.

 1. ناخن پودری

محبوب‌ترین و بادوام‌ترین روش کاشت ناخن است (که در حدود ۸۰ درصد از خانم‌های ایرانی از این مدل استفاده می‌کنند.) که ازلحاظ محبوبیت رتبه یک را به خود اختصاص داده است و پیشنهاد اول آرایشگران استفاده از این نوع ناخن‌ها است.

ما هم این روش به دوستان پیشنهاد می‌کنیم به دلیل کیفیت بالای کار، البته کاشت ناخن پودری به دلیلی که در ادامه اشاره می‌شود بسیار زمان‌بر است ولی ارزش این زمان را دارد.

در این مدل ناخن مصنوعی روی ناخن شما کاشته می‌شود و سپس از مواد ضد قارچ برای مراقبت از ناخن‌های شما استفاده می‌شود و بعد از چسباندن ناخن نوبت به مرحله پولیش‌کاری (سوهان زدن ناخن) که باید با دقت بالایی انجام شود می‌رسد. به همین علت است که این مدل زمان زیادی می‌برد.

کاشت ناخن پودری به چه کسانی توصیه نمی‌شود

همان‌طور که گفته به علت زمان‌بری این روش به دلیل حساس بودن عملیات پولیش، اگر شما زمان برای این کار ندارید یا حوصله وقت گذاشتن برای این کار را ندارید بهتر است از روش‌های دیگر استفاده کنید.

 1. ناخن قالبی

در این مدل کار ساده است ولی آن‌چنان از کیفیت مطلوبی برخوردار نیست و بعد از مدتی ناخن‌ها برجسته می‌شوند و زیبایی خود را از دست می‌دهند و دلیل آن‌هم سوهان نخوردن سطح ناخن‌هاست. در این روش که طرفداران زیادی ندارد (حدود ۵ درصد از مصرف‌کنندگان ناخن مصنوعی از این ‌روش استفاده می‌کنند.) از ناخن از پیش تزئین شده و آماده روی ناخن شما چسبانده می‌شود و بعد از مدتی فشار این ناخن‌ها در جای خود محکم می‌شوند.

کاشت ناخن قالبی به چه کسانی توصیه نمی‌شود

ناخن‌ها دارای قالبی هستند که در تمام ناخن‌ها به یک‌شکل نمایش داده می‌شود و دارای یک اندازه خاص است. پس اگر ناخن‌های شما دارای یک قالب واحد است و سطح ناخن‌های شما با شبیه به هم (یکی پهن نباشد یکی نازک) است، می‌توانید ناخن بکارید. ولی اگر ناخن شما باهم تفاوت دارد و از یک‌شکل واحد پیروی نمی‌کند بهتر است از کاشت ناخن صرف‌نظر کنید.

کاشت ناخن

 1. ناخن ژله‌ای

یکی دیگر از روش‌های خوب کاشت ناخن است که حدود ۱۵ درصد میانگین استفاده در ایران را به خود اختصاص داده است. در این روش با استفاده از مواد ژله‌ای که برای افرادی که عادت دارند تا ناخن خود را بخورند به‌شدت توصیه می‌شود (زیرا این مواد بدمزه هستند و کنده نمی‌شوند و باعث ترک عادت این افراد نمی‌شوند) ناخن را تزئین می‌کنند.

برای کاشت ناخن ژله‌ای به روش ناخن پودری عمل می‌شود و تنها تفاوت آن استفاده از UV برای تسریع در عملیات خشک شدن است. البته این روش ممکن است برای افرادی که دارای حساسیت به این مواد هستند دارای عوارض جانبی مانند التهاب‌های پوستی شود که در صورت مشاهده این اتفاق باید ناخن‌ها را به‌سرعت از روی ناخن خود برداشت.

 1. ناخن ترکیبی (میکس)

در این مدل از دو روش ژله‌ای و پودری برای کاشت ناخن استفاده می‌شود به این شکل انجام می‌شود که ابتدا مراحل ناخن پودری که شامل کاشت ناخن و عملیات پولیش بود به‌طور کامل انجام می‌شود و سپس با لایه‌ای از مواد ژله‌ای ناخن پوشیده می‌شود و سپس برای سریع‌تر خشک شدن داخل دستگاه UV قرار می‌گیرد.

پیشنهاد می کنیم این مطلب را هم مطالعه نمایید  نقش تغذیه در زیبایی پوست

باید بدانید که این روش نیاز به زمان زیادی دارد و هزینه بیشتری را نیز طلب می‌کند که البته طبیعی است. در این مدل که از ترکیب دو روش پودری و ژله‌ای است می‌توان ترکیب‌های جالبی درآورد که به چند مورداشاره می‌کنیم.

 • ناخن فیبر و گیاهی
 • ناخن اکلیلی
 • ناخن آکواریوم
 • لمیتنت ناخن
 • ناخن دیپلینگ
 • ناخن سیلک
 • ناخن فرنچ و فرنچ دائمی
 • ناخن بیبی بومر یا هایلایت
 • ناخن مرمریت
 • ناخن موقت

اگر می‌خواهید یک سالن ارایشی تاسیس کنید برای اگاهی از نحوه تاسیس سالن زیبایی مقاله آن را در سایت بخوانید

در چه صورتی ناخن‌ها خراب می‌شوند؟

مطمئناً تا الآن افرادی را دیده‌اید که از ناخن‌های خود ناراضی بوده‌اند و میگویند که ناخن‌های آن‌ها به‌سرعت شکسته است و از بین رفته است. ولی دلیل این امر چیست و آیا در تمام روش‌ها ممکن است اتفاق بیافتد؟

پاسخ بله است این امکان وجود دارد که در صورت بعضی از اشتباهات ناخن شما شکسته یا برجسته شود.

 1. ناخن قالبی

در این مورد همان‌طور که گفته شد به علت پولیش نشدن سطح ناخن‌ها بعد از مدتی برجسته می‌شود.

 1. ناخن پودری

اگر عملیات سوهان زنی بیش از اندازه انجام شود باعث نازک شدن ناخن‌ها و شکستن آن‌ها می‌شود. به علاوه در این روش اگر مواد استفاده‌شده کم‌تر از مقدار معمولی باشد یا از نوع مرغوبی نباشد و آرایشگر در کار خود اشتباه کرده باشد ناخن شکسته یا ترک می‌خورد.

 1. ناخن ژله‌ای

این مدل ناخن‌ها در محیط‌های خیلی خشک ترک می‌خورند.

نکته مهم این است که افرادی که دارای بیماری‌های پوستی نظیر قارچ هستند به‌هیچ‌وجه نباید از ناخن مصنوعی استفاده نمایند زیرا ممکن است در رشد بیماری آن‌ها تأثیرگذار باشد یا پیشرفت بیماری را به‌خوبی نشان ندهد.

 

قیمت کاشت ناخن

قیمت کاشت ناخن با توجه خواسته‌های شما و آرایشگر تعیین می‌شود ولی این قیمت چیزی در حدود ۱۵۰ الی ۲۵۰ هزار تومان است. این ۱۰۰ هزار تومان متغیری قیمت کاشت ناخن با توجه به مواردی مانند مکان و سطح آرایشگر، مواد استفاده‌شده، نوع ناخن مصنوعی، نوع کاشت ناخن مصنوعی و مواردی این قبیل تعیین می‌شود.

ولی می‌توان گفت کاشت ناخن به شکل قالبی ارزان‌ترین مدل و کاشت ناخن به روش ترکیبی گران‌ترین مدل ناخن گذاری است.

ترمیم ناخن

ترمیم اتفاقی است که بعد از مدتی برای شما می‌افتد و امری طبیعی است زیرا ناخن‌های طبیعی شما بعد از مدتی رشد می‌کنند و اون قسمت بدون پوشش درمی‌آید و ناخن مصنوعی شما نیاز به ترمیم پیدا می‌کند و این در تمام مدل‌های کاشت ناخن به یک‌شکل است.

با توجه به میزان رشد ناخن‌های شما هر دو هفته الی یک ماه یک‌بار شما به ترمیم نیاز پیدا می‌کنید. بهتر است کارترمیم ناخن را به یک متخصص بسپارید و خود این کار انجام ندهید زیرا ممکن است تمام زحماتی و هزینه‌ای که کردید به هدر بدهید.

احتیاط‌‌ هایی که بعد از کاشت ناخن باید انجام شود

در کاشت ناخن ازآنجایی‌که از مواد بهداشتی استفاده می‌شود و دارای حساسیت بالایی است و به دلیل این‌که مواد به‌طور مستقیم باپوست شما ارتباط دارند پس باید به نکاتی که شمارا از خطرات احتمالی در امان نگه می‌دارد باخبر باشید و به آن عمل کنید.

 • با اجسام آلوده دست نزنید.
 • مواظب باشید تا ناخن‌های شما ضربه نخورد.
 • اگر از ناخن ژله‌ای استفاده می‌کنید مواظب خشکی هوا باشید.
 • به استخرهایی که از بهداشتی بودن آن خبر ندارید نروید (چه ناخن مصنوعی داشته باشید چه نداشته باشید) زیرا باعث افزایش بیماری‌های پوستی می‌شود.
 • برای استفاده از مواد شوینده یا هر ماده شیمیایی دیگر از دستکش استفاده کنید.

جمعه  30 دی ماه

آخرین دوره ها در دنیای تحول آرایشگران
پیشنهاد می کنیم حتما مطالعه کنید

مدرک آرایشگری حرفه ای پیشرفته یک مدرک تخصصی است که به آرایشگران...

آگاوه درمانی یا همان اصطلاح آگاوه تراپی به یکی از روش های...

آموزش کوتاهی مو در تهران جزو تخصصی‌ترین دوره‌های تیم دنیای تحول است...

شادابی و لطافت موها دیگر برای افراد آرزو نیست و همواره می...

کراتین مو چیست و برای چه استفاده می شود؟  هزینه کراتین مو...

قیمت آموزش آرایشگری زنانه و عوامل تاثیرگذار بر آن آرایشگری زنانه یکی...

آماده سازی موها قبل از شنیون عروس و ۷ روش گرفتن وز...

موی سالم ، براق و پرپشت چیزی است که بیشتر زنان آرزویش...

به تعویق انداختن پیری پوست یکی از خواسته‌های هر فردی است که...

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Call Now Button