چگونه آرایشگر موفقی باشیم

چگونه آرایشگر موفقی باشیم

در این مقاله به یکی از مهم ترین سوالات حوزه کسب و کار زیبایی، یعنی چگونه آرایشگر موفقی باشیم می پردازیم. راه اندازی یک کسب و کار به عنوان یک آرایشگر حرفه ای و میکاپ آرتیست، یک هدف بزرگ است که برای رسیدن به آن باید خیلی تلاش کرد. در هر کسب و کاری که وارد شویم باید به یکی از بهترین های آن کسب و کار تبدیل شویم تا بتوانیم امنیت کسب و کار خود را تامین کنیم و برای مدت طولانی فعالیت نماید و کسب درآمد کنیم.

در ادامه مهم ترین و الزامی ترین مواردی که یک آرایشگر حرفه ای باید بداند را بررسی می کنیم تا اگر قرار است وارد این حوزه شوید، با دست پر به سراغ سختی های این کار بروید.

برای آرایشگر شدن از کجا شروع کنیم؟

یکی از مهم ترین سوالاتی که به کرات از ما پرسیده می شود این است که برای آرایشگر شدن از کجا شروع کنم؟ در پاسخ به این سوال باید گفت برای شروع آرایشگری حداقلی کاری که شما باید انجام دهید، کسب مهارت در حوزه هایی است که قرار در آن فعالیت کنید. پیشنهاد ما برای افرادی که می خواهند آرایشگری شروع کنند این است که از همان ابتدای راه به دنبال بهترین دوره های آموزشی باشید تا بتوانید در ادامه به صورت تخصصی و در غالب یک آرایشگر حرفه ای فعالیت کنید.

چگونه آرایشگر موفقی باشیم؟

همان‌طور که در قبل تر نیز گفته شد برای این که بتوانید شغل آرایشگری را شروع کنید و در آن موفق باشید، باید به دنبال بهترین شدن باشید و این کار، تنها با تاسیس یک سالن زیبایی یا یک آرایشگاه مردانه تمام نمی شود. در ادامه مهم ترین عوامل در موفقیت آرایشگران حرفه ای را مورد تحلیل قرار می دهیم.

 1. رفتار و شخصیت فردی

یکی از مهم ترین دلایل موفقیت هر فردی، اخلاق و طرز برخورد با دیگران است. اگر می خواهید به یک آرایشگر حرفه ای تبدیل شوید، باید مانند حرفه ای ها نیز رفتار کنید. دقت داشته باشید تنها طرز رفتار درست با مشتری نمی تواند شما را به یک آرایشگر حرفه ای تبدیل کند، بلکه رفتار شما با همکاران، پرسنل و رقبایتان نیز در رفتار حرفه ای شما بسیار تاثیر گذار است.

 1. همواره به دنبال جمع آوری تخصص باشید

دنیا هر روز در حال پیشرفت و بروز شدن است و شغل آرایشگری نیز از این قاعده مستثنا نیست و می توان آن را یکی از مهم ترین کسب و کارهایی دانست که با تغییر روزانه ی زندگی، تغییر می کند. مطمئنا اگر فضای کسب و کار آرایشگری را دنبال کنید، می بینید که هرروز مدل ها و تجهیزات جدید بیرون می آید که هواداران زیادی دارد.

شما باید همواره به دنبال چیزهای نو باشید و در آن ها کسب مهارت کنید تا به موفقیت برسید. به یاد داشته باشید که یک آرایشگر موفق خود را محدود نمی سازد و سعی می کنید در حوزه هایی هم که در آن به هر دلیلی فعالیت حرفه ای ندارد، حرفه ای شود تا در زمان توسعه ی کار خود، بدون هیچ مشکلی به کسب درآمد بپردازد.

 1. تمرین فراوان

یکی از مهم ترین راه هایی که برای حرفه ای شدن پیش روی شماست، تمرین بسیار است. اگر تازه کار هستید و هیچ سابقه ی فعالیتی ندارید، می توانید با تمرین روی مدل های رایگان، خود را به یک فرد حرفه ای تبدیل کنید.

 1. همکاری با حرفه ای ها

یکی از مهم ترین کار هایی که می تواند شما را به یک آرایشگر حرفه ای تبدیل کند، همکاری با افراد حرفه ای است. همکاری با افراد حرفه ای باعث حرفه ای شدن رفتار و کار شما به صورت ناخودآگاه می شود و این امر بسیار طبیعی است، وقتی کار خود را با استاندارد بالا شروع کنید، دیگر نمی توانید با استاندارد پایین به فعالیت خود ادامه دهید.

پیشنهاد می کنیم این مطلب را هم مطالعه نمایید  آشنایی با آرایشگران برتر جهان – سم ویلا

16 راه موفقیت در آرایشگری

 1. تبلیغات را دست کم نگیرید

حرفه ای شدن یک آرایشگر با تمرین و گذراندن دوره های مختلف امکان پذیر است، اما موفق شدن آرایشگر یک کار فراتر است که عوامل متعددی در آن دخیل هستند و یکی از مهم ترین آنها تبلیغات است. شما باید از طروق مختلفی کسب و کار خود را تبلیغ کنید تا بتوانید خود را به دیگران بشناسانید و اعتبار جمع آوری کنید. از مهم ترین راه های تبلیغ یک آرایشگاه می توان به حضور فعال او در شبکه های مجازی دانست.

 1. خلاقیت و ذوق هنری

در شغل آرایشگری، هیچ محدودیتی وجود ندارد و اگر شما یک ذهن هنرمند داشته باشید، می توانید به یک آرایشگر بسیار مجرب تبدیل شوید که بقیه از روی مدل های شما کپی برداری می کنند. توجه داشته باشید که کپی برداری از روی مدل های شما، یعنی این که کار شما دارای ارزش است و به هر میزان که این کپی بیشتر باشد، ارزش کار شما نیاز بالاتر می رود و اعتبار کسب می کنید.

 1. طرز برخورد با مشتری

یکی از مهم ترین عوامل موفقیت یک آرایشگر طرز برخورد او با مشتری است. اگر حقیقت را بخواهید، مشتریان بیشتر از کار شما به اخلاق شما اهمیت می دهند و اگر شما طرز برخورد درست با مشتری ها را بدانید، مشتری را متعهد به کسب و کار خود کرده‌اید و اگر این تعهد در کنار یک کار حرفه ای قرار بگیرید، می تواند مشتریان جدید زیادی برای شما جذب کند.

 1. رعایت و پایبندی به اصول بهداشتی

کار آرایشگری به اصول بهداشتی بسیار وابسته است و یکی از مهم ترین نکاتی که باید در هر کسب و کاری رعایت شود، بهداشت است، از آن جایی که مواد اصلی مورد استفاده در کار های آرایشگری شیمیایی هستند، پس باید دقت زیادی در استفاده بهداشتی از آن شود تا مشتری را از بروز بیماری های عفونی و پوستی ایمن سازد. به یاد داشته باشید، آرایشگری موفق است که به بهداشت فردی و سالن زیبایش اهمیت دهد و ذهن مشتری را از هر مشکلی که ممکن است برایش پیش آید، خالی سازد.

 1. پرسنلی حرفه ای استخدام کنید

یکی از دلایل بسیار مهم در موفقیت یک آرایشگر این است که اگر از پرسنل استفاده می کند، باید افرادی را به عنوان پرسنل وارد کار نماید و مشتری را به او بسپارد که حرفه ای باشد. اگر پرسنل شما افرادی مبتدی باشند و کار مشتری را خراب سازند، در واقع انگار شما کار مشتری را خراب کرده‌اید، زیرا مشتری به شما که یک آرایشگر حرفه ای هستید اعتماد کرده است نه پرسنلتان، پس در انتخاب پرسنل بسیار دقت داشته باشید.

 1. ارزش قائل شدن برای پرسنل

همان‌طور که در قبل تر نیز گفته شد، پرسنل جلوه دهنده ی سالن یا آرایشگاه شما هستند و اگر این پرسنل به هر دلیل ضعیف عمل کنند، شما زیر سوال می روید. یکی از عوامل تاثیر گذار در برخورد بد پرسنل، رفتار شما با پرسنل است که مطمئنا منصفانه نبوده است. به این نکته مهم دقت داشته باشید که وقتی با پرسنل به خوبی برخورد کنید، آن ها را به کارشان متعهد می سازید و پرسنل به شکلی کار می کنند که اگر در حال به موفقیت رساندن کسب و کار خود هستند.

 1. مانند یک رهبر رفتار کنید نه یک رئیس

تفاوت یک آرایشگر موفق با آرایشگرانی که شکست خورده اند، طرز برخوردشان با کسب و کار و پرسنلشان بوده است. اگر می خواهید به موفقیت برسید باید مانند یک رهبر عمل کنید و مشکلات پرسنل خود را مشکلات خود بدانید و برای حل آن بکوشید تا پرسنل شما با تمام توان بتواند کار کند. به عنوان مثال در زمان شلوغی سالن زیبایی به جای اینکه پرسنل خسته را موظف به تمیز کردن سالن کنید، خود دست به کار شوید یا در زمان مشکل یکی از پرسنل، خود وظایف او را به عهده بگیرید.

پیشنهاد می کنیم این مطلب را هم مطالعه نمایید  جذب پرسنل

آرایشگر موفق شدن

 1. برای وقت خود و مشتری ارزش قائل باشید

مطمئنا تا الان با افرادی زیادی برخورده اید که زمان برایشان ارزش زیادی ندارد و خیلی دیر تر از چیزی که قرار است به یک کار می رسند، اگر این اخلاق را در خود می بینید، دو راه بیشتر ندارید، یا اینکه فکر کسب و کار را از خود بیرون کنید یا اینکه اخلاق خود را اصلاح کنید.

به یاد داشته باشید، دیر و معطل کردن مشتری به منزله‌ی توهین به اوست و کار حرفه ای نیز نمی تواند این توهین را برای مشتری قابل درک کرد. به بیان ساده تر، اگر ماهر ترین آرایشگر دنیا هم باشید ولی برای وقت مشتری ارزش قائل نباشید، هیچ زمان نمی توانید به عنوان انتخاب مشتری قرار بگیرد.

 1. ظاهری مناسب داشته باشید

داشتن یک ظاهر آراسته برای موفق شدن یک آرایشگر ضروری است و مطمئنا افرادی که ظاهر مناسبی ندارند هیچ زمان نمی تواند به یک آرایشگر حرفه ای تبدیل شوند، زیرا مشتری از خود می پرسد، فردی که نمی توان خود ظاهری مناسب داشته باشد، چگونه قرار است این کار را برای من انجام دهد.

 1. تجهیزات مورد نیاز

تمام آرایشگران موفق یک کیت کامل از تجهیزاتی که لازم دارند را تهیه می کنند تا از هیچ لحاظ دچار نقص نباشند و شما نیز اگر می خواهید به یک آرایشگر حرفه ای تبدیل شوید باید حداقل تجهیزات لازم در حوزه خود را تهیه نماید و از آنها به بهترین شکل استفاده نماید.

 1. ارائه خدمات عالی در کنار قیمتی مناسب

یکی از مواردی که همواره مشتریان به دنبال آن هستند، کیفیت عالی در کنار قیمتی منصفانه است که امری کاملا طبیعی است. به طور خلاصه باید گفت که اگر می خواهید به یک آرایشگر حرفه ای تبدیل شوید باید بهترین خدمات در توان خود را با بهترین و منصفانه ترین قیمت به مشتریان خود ارائه دهید. ارائه خدمات عالی در کنار قیمت مناسب تنها یک معنی دارد و آن هم جذب مشتری و درآمد بیشتر در کنار افزایش اعتبار شما.

 1. قاطعانه برخورد کنید

در قبل تر در مورد ارزش وقت مشتری گفته شد ولی آیا وقت خود آرایشگر نیز دارای ارزش است؟ بهترین پاسخ به این سوال این است که وقت آرایشگر نیز بسیار مهم است زیرا نه تنها خود آرایشگر را تحت شعاع قرار می دهد، بلکه باعث می شود زمان بندی مشتریان دیگر نیز به هم بخورد و به ارزش و وقت آن ها نیز توهین شوند که این مسئله برای یک آرایشگر که می خواهد به موفقیت برسد، قابل قبول نیست.

برای حل این مسئله از مشتری بخواهید که حتما سر موقع در سالن زیبایی یا آرایشگاه حاضر شود و هم چنین اگر نمی تواند در زمان مشخص مراجعه نماید کمی قبل تر با شما هماهنگ کند تا فکر برای این زمان بهم ریخته کنید تا هم خود مشتری زیاد معطل نشود و هم برنامه ریزی شما دچار مشکل نشود.

جمع بندی

در این مقاله به یک سوال مهم با مضمون چگونه آرایشگر موفقی باشیم، پاسخ داده شد. با مطالعه‌ی دقیق این مقاله و عمل به گفته های داخل آن می توانید به یک آرایشگر حرفه ای و موفق تبدیل شوید و بهترین درآمد در این زمینه برسید.

در این مقاله تمام سعی‌ای‌مان را کردیم تا نکاتی که می تواند در موفقیت شما سهیم باشد را مورد بررسی قرار دهیم، اگر مطلبی در این مقاله به هر دلیل جا افتاده است، لطفا ما را مطلع نماید و با کامنت های خود کاستی های این مقاله را اطلاع دهید.

سپاس فراوان

جمعه  30 دی ماه

آخرین دوره ها در دنیای تحول آرایشگران
پیشنهاد می کنیم حتما مطالعه کنید

چرا باید از مشاوره راه اندازی سالن زیبایی استفاده کنیم؟ مشاوره راه...

کم هزینه ترین رشته آرایشگری چیست؟ راهنمای انتخاب کم هزینه ترین لاین...

لوازم و تجهیزات متعددی وجود دارد که برای راه اندازی یک آرایشگاه...

قبل از آموزش آرایشگری نکات مهمی وجود دارد که باید آنها را...

دیده شدن کار و خدمات در موفقیت سالن های زیبایی اهمیت زیادی...

نکته‌های مشاوره سالن‌های زیبایی و اهمیت دانستن این نکات نکته‌های مشاوره سالن‌های...

اولین نکته مهم در موفقیت سالن‌های زیبایی : فقط به جایگاه اول بودن...

برندسازی سالن‌های زیبایی، عامل موفقیت شماست اگر می خواهید نسبت به سالن‌های...

مدیریت مؤثر یک آرایشگاه عروس موضوع مهمی است که تمام سالن داران...

1 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Call Now Button