چرا بسیاری از مردم هدفگذاری نمی کنند؟

چرا هدفگذاری

دانلود فایل صوتی ” چرا مردم هدفگذاری نمی کنند؟”

فایل اول

فایل دوم

 

۹۵ درصد موفقیت انسانها به هدف گذاری بستگی دارد و می تواند تأثیرات بسیار مثبتی بر زندگی آنها داشته باشد. اما با این وجود چرا بسیاری از مردم هدفگذاری نمی کنند؟

چهار عامل عدم هدف گذاری مردم

۴ عامل اصلی وجود دارد بااینکه بسیاری از مردم در خصوص هدف داشتن در زندگی و هدف گذاری کردن مطالبی را شنیده اند و ویژگی های آن را شنیده اند اما برای هدفگذاری وقت نمی گذارند و اهمیت زیادی برای آن قائل نمی شوند.

اولین عامل این است اهمیت و تأثیرات آن را به طور کامل نمی دانند و آنرا لمس نکرده اند. اگر اهمیت و تأثیر آنرا در زندگی خود بدانند قطعاً برای هدفگذاری زمان و انرژی بیشتری می گذاشتند.

دومین عامل این است که اهمیت و تأثیر آنرا به خوبی می دانند اما چون روش صحیح و درست آنرا نمیدانند و بخاطر هدفگذاری اشتباه نتایج خوبی نگرفته اند دلسرد شده اند و برای هدف گذاری وقت نمی گذارند و آنرا انجام نمی دهند. اما اگر روش صحیح آنرا یاد بگیرند و بدانند که هدفگذاری یک فرایند عبوس و جدی و پر زحمت نیست بلکه یک شیوه جالب و جذاب است بخاطر اینکه مدام شما را به خواسته هایتان نزدیک می کند. پس این دسته از افراد بجای یادگیری روش صحیح آن، صورت مسأله را پاک می کنند.

سومین دلیل این است که برخی افراد فکر می کنند اگر هدفگذاری کنند ولی به آن نرسند مورد تمسخر دیگران قرار می گیرند. یعنی می ترسند به اهداف خود نرسند. مثلاً اگر من هدف خود را رتبه بالایی در کنکور در نظر بگیرم یا درآمد بالاتری در شغل انتخاب کنم ولی به آنها دست پیدا نکنم مورد استهزاء دیگران قرار بگیرم. پس بخاطر ترس از نرسیدن به اهداف خود، هدفگذاری نمی کنند.

دلیل چهارم بخاطر ترس از شکست می باشد. چون احساس می کنند آدم موفقی نمی شوند. افرادی که برای موفقیت خودشان برنامه ریزی نمی کنند در حقیقت برای شکست برنامه ریزی می کنند. به عنوان یک فرد عادی و در حد متوسط باقی می مانند و نمیتوانند رشد و پیشرفت زیادی داشته باشند. نمیتوانند شخصیت و جایگاه واقعی خودشان را کسب کنند.چون می ترسند شکست بخورند.

اگر میخواهید جزء افراد موفق باشید باید عامل ۹۵ درصدی موفقیت یعنی هدف گذاری را جدی بگیرید و در جهت دستیابی به اهداف خود ثابت قدم باشید.

با آرزوی شادی و موفقیت برای شما دوستداران پیشرفت.

5/5 - (1 امتیاز)

2 thoughts on “چرا بسیاری از مردم هدفگذاری نمی کنند؟

    • مدیر سایت says:

      متشکرم – پیروز باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Button