برنامه هدف گذاری چیست؟

برنامه هدف گذاری چیست؟

سلام می خواستم امروز داستان خودم  را برای شما تعریف کنم که شاید داستان خیلی از شما دوستان عزیز باشد. حتی شاید داستان خیلی از افراد  موفق حالا در هر زمینه ایی (شغلی، مالی، تحصیلی، اجتماعی، خانوادگی). داستانی که برای شما تعریف می کنم در حیطه تحصیلی است. من دانش آموز سال سوم دبیرستان بودم. از آنجا که من عزم خودم را جزم کرده بودم حتماً در دانشگاه قبول شوم آن هم دانشگاه دولتی و معتبر از یک سال جلو تر به فکر کنکور و ماجراهای مربوط به آن شده بودم چون می خواستم با وقت زیاد با جستجو زیاد به یک نتیجه و عمل درست برسم. مانند همه دانش آموزان نزدیک به کنکور و پشت کنکوری که هم  خودش هم خانواده اش درگیر چالش کنکور است و بحث درباره  اینکه کدام دانشگاه برای کدام رشته بهتر است یا الان برای کدام رشته بازار کار خوبی وجود دارد. من و خانواده ام نیز درگیر این مباحث بودیم.  سرتان را درد نیاورم هر کسی چیزی گفت در پایان همه این گفتگوها به این نتیجه رسیدیم که، آن رشته ایی که  خودم دوست دارم و از اینکه در آن  رشته  تحصیل کنم لذت می برم  و از همه مهم تر استعداد و توانایی خوبی در آن رشته دارم. آن رشته  را انتخاب کنم. من پس از اینکه به دقت به توانایی خودم، استعدادهایم و اشتیاقم همچنین موقعیت باراز کار توجه کردم. به این نتیجه رسیدم که رشته پزشکی در دانشگاه تهران را برای خودم انتخاب کنم. خوب از مرحله اول گذشتم. که به آن تعیین هدف می گویند.

 

پس از گفتگو با خانواده به این نتیجه رسیدیم که قبول شدن در رشته پزشکی در دانشگاه تهران یک هدف است. مانند دیگر اهداف و از آن جا که برای رسیدن به هر هدفی به برنامه هدف گذاری نیاز است. تصمیم گرفتم یک برنامه هدف گذاری عالی برای خودم طراحی کنم. اما چگونه می توان یک برنامه هدف گذاری درست بنویسم تا بتوانم پس از اجرای آن به نتیجه مطلوب برسم؟ پس به سراغ مراکز آموزشی کنکور رفتم تا با کارشناسی گفتگو کنم و ایشان به من برنامه هدف گذاری عالی بدهد. بدین ترتیب بتوانم رتبه تک رقمی در کنکور را بدست بیاورم.

پیشنهاد می کنیم این مطلب را هم مطالعه نمایید  تکنیک 12 مرحله ای هدف گذاری

کارشناس به من گفت تو باید یک برنامه هدف گذاری بی نقص  داشته باشی تا به هدف خودت که قبولی با رتبه تک رقمی هست برسی. من پرسیدم برنامه هدف گذاری باید چه ویژگی هایی داشته باشد.

 

ویژگی های برنامه هدف گذاری چیست؟

کارشناس با حوصله و مهربانی مرا راهنمایی کرد و اینگونه لب سخن گشود. یک برنامه هدف گذاری عالی باید در گام اول تعیین یک هدف باشد که تو آنرا قبول شدن با رتبه تک رقمی در کنکور تعیین کردی. گام دوم پیش نگری است یعنی ما باید بیاییم ریز نمرات تو را ببینیم و توانایی قدرت و ضعف تو را مورد سنجش قرار دهیم ببینیم کدام درس ها تو نمرات بالایی داری و در کدام درس ها نمرات کمتری داری .گام سوم بودجه بندی است. در اینجا با توجه به گام پیشین که به ارزیابی توانایی تو پرداخته بودیم و نقاط ضعف و قدرت را مشخص کردیم به یک نتیجه کلی رسیدیم  و یک طرح کامل مبنی بر اینکه تو باید در کدام درس ها وقت و انرژی بیشتری بگذاری و در کجاها وقت و انرژی کمتری بگذاری بریزیم . دانستیم  که باید از چه کتاب هایی استفاده کنی و چه نوع تست هایی بزنی تا بالاترین درصد را در آزمون داشته باشی.

 

گام پایانی برنامه هدف گذاری ، سیاست گذاری است. پس از انجام  ارزیابی ها و سنجش ها به نتیجه ایی روشن رسیدیم. حال به تعیین و نوشتن روش ها برای رسیدن به هدف نهایی ( رتبه تک رقمی در کنکور و قبولی در رشته پزشکی دانشگاه تهران ) همچنین تعیین ملاک هایی برای بررسی پیشرفت کار مانند (برگزاری آزمون های دو هفته در میان) پرداختیم.

کارشناس مهربان اینگونه ادامه داد. اگر تو هر روز براساس برنامه ایی که برای تو تعیین شده پیش بروی. برنامه ایی مبنی بر اینکه چه کتاب هایی را به چه حجمی و در چند ساعت بخوانی. چه مقدار استراحت بکنی. تا نیروی تازه بدست آوری. همچنین در طول روز چه مقدار تست بزنی و در پایان هر دو هفته بتوانی آن مقدار تعیین شده از کتاب ها را خوانده و تسلط کامل داشته باشید و از پس آزمون های آزمایشی به راحتی بر بیایی ویک هفته مانده به کنکور همه کتاب های این چند سال دوره متوسط را به خوبی دوره کرده و نقاط ضعف خود را شناخته و قوی کرده ودر کنکور همه درس ها را با درصد بالا بزنی و درنهایت رتبه ات تک رقمی شود.

پیشنهاد می کنیم این مطلب را هم مطالعه نمایید  فرمول طلایی برای دستیابی به اهداف

 

در اینجا بود که مشاور مهربان گفت خوب کار من اینجا به پایان رسید . یک برنامه هدف گذاری عالی برای تو نوشتم. از اینجا کار تو آغاز می شود گمان نکن من دیگر با تو همراه نیستم. من گام به گام در طی کردن این مسیر در گنار تو هستم و کم و کاستی تو را حساب می کنم و به تو نکاتی را گوشزد می کنم تو علاوه بر انجام این برنامه باید به نکاتی که به تو گوش زد می کنم نیز عمل بکنی تا در پایان به نتیجه برسی. من خوشحال برنامه را از ایشان گرفتم و از او خداحفظی کردم

به خانه آمدم و با خوشحالی گفتم که یک برنامه هدف گذاری عالی برای قبولی در کنکور در دست دارم باید از فردا طبق این  برنامه پیش بروم. از همه شما می خواهم با من همکاری کنید و در کنار من باشید تا به نتیجه ایی که می خواهم برسم.

 

خلاصه یک سال براساس برنامه هدف گذاری که مشاور به من داده بود طی شد. روز آزمون فرا رسید و من هیچ احساس استرسی نداشتم در کمال آسودگی همه تست ها را پاسخ دادم. یک ماه بعد پاسخ کنکور آمده من که از پیش می دانستم چه نتیجه ایی را بدست می آورم با آرامش هر چه تمام تر در سایت به دنبال دیدن رتبه خود پرداختم .بله همانگونه که فکر می کردم رتبه تک رقمی بدست آوردم مهر همان سال دانشجوی ترم اول پزشکی دانشگاه تهران بودم و همه اینها را مدیون برنامه هدف گذاری کاربردی که مشاور به من داد کوشش خستگی ناپذیر خودم و همراهی خانواده ام است.

تور آموزشی و تفریحی

  1. هدف گذاری برای سال ۱۴۰۱
  2. دفترچه برنامه ریزی سال
  3. همفکری، تعامل و انتقال تحربه
  4. پذیرایی ناهار و میان وعده
  5. تفریح در کنار رودخانه
  6. وسیله ایاب و ذهاب
ویژگی های برنامه هدف گذاری چیست؟

دوشنبه ۸ فروردین
از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۷

مبلغ شرکت در تور: ۴۹۰ تومان

09938194627

ویژگی های برنامه هدف گذاری چیست؟

جهت کسب اطلاعات بیشتر اطلاعات خود را وارد کنید:

جمعه  30 دی ماه

آخرین دوره ها در دنیای تحول آرایشگران
پیشنهاد می کنیم حتما مطالعه کنید

آیا می دانید هدف به چه معنا است؟ هنگامی که شما در...

هدف گذاری چیست؟ هدف گذاری یک مهارت بسیار قوی و نیرومندی است...

چگونگی دستیابی به هدف امروز از چالشی برای شما می گویم که...

مهارت هدف گذاری سلام می خواهم درباره مهارت هدف گذاری با یکدیگر...

چگونه هدف زندگی خود را پیدا کنید؟   امروز یک ماجرای جالبی...

هدف چیست؟ سلام امروز می خواهم درباره این با هم گفتگو کنیم...

نقش و نیروی هدف داشتن   سلام می خواهم برای شما از...

روش صحیح هدف گذاری   روش صحیح هدف گذاری چیست ؟ با...

هدف گذاری در زندگی شخصی   هدف گذاری در زندگی شخصی چیست...

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Call Now Button