۵ عامل اصلی موفقیت در زندگی چیست؟

موفقیت در زندگی

دانلود فایل صوتی موفقیت در زندگی

 

همه انسانها در زندگی خود دچار مسائل و مشکلاتی بوده و هستند و مشکلات همیشه هستند.

من هم مثل همه مسائل و مشکلاتی داشته ام و مسائل همیشه وجود دارد ولی با توجه به بررسی دقیق مسائل و روشهای حل آنها و نیز آموزه های خودم از بزرگان و اساتید و نیز آموزه های قرآن کریم به ۵ نتیجه رسیدم که توجه جدی به آنها می تواند در حل مسائل خیلی کمک کند.

 

۱- شیوه دعا کردن برای موفقیت

ما معمولاً هر موقع به مشکلی بر می خوریم شروع به دعا کردن می کنیم که خداوند مشکلات را آنطور که ما میخواهیم حل کنم. خداوند بزرگ قطعاً بیشتر صلاح ما را می داند که چه موضوعات و کارهایی به نفع ماست و چه کارهایی به ضرر ما. شاید خدا میخواهد به آن خواسته برسیم ولی نه به شیوه و روشی که ما در ذهن داریم.

پس نباید برای خدا راه حل مشخص کنیم فقط باید خواسته خود را بیان کنیم. باید هم به صلاح ما باشد و هم به صلاح خانواده و جامعه. خدا راه و روش آن را بهتر از ما می داند.

 

۲- تمرکز بر داشته ها برای کسب موفقیت های بیشتر

دومین راه تمرکز بر داشته ها است. ما گاهاً آنقدر درگیر اهداف و خواسته های خود می شویم که یادمان میرود به داشته های خود فکر کنیم و از خداوند شکرگزاری کنیم. نمونه آن دختر و پسری که پس از چند سال خواستن همدیگه و عدم رضایت والدین بالاخره با موافقت آنها ازدواج می کنند ولی چند سال بعد بخاطر نداشتن فرزند و بچه دار نشدن مدام گله و شکایت می کنند که چرا خداوند به آنها بچه نمی دهد. در صورتیکه ازدواج موفق و ارتباط خوب بین خودشان را فراموش می کنند. خیلی اوقات شغل و درآمد داریم و دنبال شغل و درآمد بهتری هستیم ولی بخاطر شغل و درآمد فعلی شکرگزاری نمی کنیم.

 

۳- موانع، فرصتی برای یادگیری و موفقیت

ممکن است در زندگی و انجام خیلی کارها، موانع وجود داشته باشد که باید آنرا یک فرصت به حساب آورید. فرصتی برای یادگیری، فرصتی برای ایجاد ارتباطات جدید و فرصتی برای قوی تر شدن.

نباید با برخورد کردن به موانع دلسرد شد و امید خود را از دست دهید.باید بدانید که موانع به ما کمک میکنند تا نتایج بهتر و بزرگتری بگیریم.

 

۴- نشانه های موفقیت در مسیر از طرف خداوند

هر کاری که شما تصمیم به انجام دارید دنبال نشانه باشید. از خداوند بخواهید که نشانه های آن را به شما نشان دهد و شما مطمئن شوید که در مسیر اصلی موفقیت خود هستید. وقتی شما تصمیمی می گیرید ممکن است فیلمی با موضوع مورد نظر ببینید یا دوستی شروع به صحبت با شما کند با همان موضوعی که شما در ذهن دارید و یا تابلویی با موضوعی که در ذهن دارید و یا هر نشانه دیگر.

 

۵- صبر برای موفقیت در زندگی

خیلی از انسانها دوست دارند نتیجه کار خود را سریع ببینند ولی این کاملاً طبیعی است که برای گرفتن و دیدن نتیجه کار باید صبر و حوصله داشت و در عین حال پشتکاری خود را از دست ندهید.

مثل تولد یک فرزند که بایستی ۹ ماه صبر داشت و یا رشد یک گیاه پس از کاشتن بذر.

3.2/5 - (8 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button