راهکارهای افزایش اعتماد به نفس – قسمت ۳

راهکارهای افزایش اعتماد به نفس

اعتماد به نفس یعنی حرکت پر شتاب به سوی اهداف زندگی. یعنی موفقیت در ایجاد ارتباط با دیگران – یعنی موفقیت در کسب و کار –

در پادکست های قبلی تعدادی از راهکارهای افزایش اعتماد به نفس مطرح شد مه پیشنهاد می کنم حتماً مورد توجه قرار گیرد و در این بخش تعداد دیگری از راهکارهای افزایش اعتماد به نفس بیان می گردد.

 

داشتن ظاهر خوب و مناسب

ظاهر خوب نقش بسیار مهمی در روحیه و احساس خوب بودن در شما بوجود می آورد. حضور در اجتماعات با لباس های آراسته حس خوب به شما میدهد و باعث می شود اعتماد به نفس در شما تقویت شود. لباس های برند در صورت امکان این احساس را در شما بیشتر تقویت می کند.

 

داشتن جسم و بدن سالم 

بدن سالم و قوی در افزایش اعتماد به نفس شما تأثیر بسزایی دارد. اگر شما جسم ضعیف و نحیفی داشته باشید و مدام احساس خستگی و بی حالی داشته باشید هیچ گاه نمی توانید احساس اعتماد به نفس خوبی در خود ایجاد کنید.

 

کارهایی انجام دهید که انرژی و هیجان را در شما افزایش دهد.

فکر کنید و بیندیشید که انجام دادم چه کارهایی به شما انرژی خوب می دهد. در چه مکانها و بودن با چه کسانی به شما انرژی می دهد. انجام دادن چه خدمات و کمک هایی باعث داشتن روحیه شاداب و هیجان در شما می گردد؟ انجام دادن این کارها از راهکارهای افزایش اعتماد به نفس می باشد.

 

تجربه کردن چیزهای جدید

پیشنهاد می کنیم این مطلب را هم مطالعه نمایید  پیامدهای کمبود عزت نفس در زندگی

یکی از چیزهایی که عموم مردم  از انجام دادن آن هراس دارند، ارتباطات جدید یا انجام کارهای جدید است. اگر شما زیاد به مکانهای جدید بروید، ارتباطات جدید زیادی ایجاد کنید، غذاهای جدید تهیه کنید و… این تجربیات جدید در بالا بردن اعتماد به نفس در شما بسیار مهم می باشد.

 

کمک خواستن از دیگران

یکی از ترس های ما در ارتباطات، کمک خواستن از دیگران است. اینکه هر نیاز و خواسته ای داریم با دیگران مطرح کنیم و درخواست کمک داشته باشیم کم کم این ترس تبدیل به لذت می شود که به هر دلیلی با دیگران ارتباط برقرار کنیم. اگر خریدی می کنید که برای جابجایی نیاز به کمک دارید، اگر نیاز به مبلغی به عنوان قرض دارید، اگر نیاز به هل دادن خودروی شما وجود دارد و یا هر کمک دیگری حتما آنرا با دیگران مطرح و درخواست کمک کنید.

 

ژست آدمهای با اعتماد به نفس بالا را داشته باشید.

به نظر شما افراد با اعتماد به نفس بالا چه کارهایی انجام میدهند؟ چگونه لباس می پوشند؟ چگونه راه می روند؟ هر طوری که فکر می کنید آنها عمل می کنند شما هم همان کارها را انجام دهید و همان طوری عمل کنید. ژست افراد با اعتماد به نفس را داشته باشید تا کم کم خودتان اعتماد به نفس بالایی پیدا کنید.

 

خودتان را تشویق و تحسین کنید.

هر کاری که انجام می دهید و به نظر خودتان خوب است حتما خود را تحسین کنید و برای خودتان جایزه بگیرید. تحسین و تشویق خود باعث توجه بیشتر شما بر کارهای خوب خود خواهد شد.

پیشنهاد می کنیم این مطلب را هم مطالعه نمایید  سومین همایش نخبگان تدریس زیبایی

 

تعریف از خود

مدام از توانایی ها ی خود بگوئید و از خود تعریف کنید.  توجه به استعدادها، علاقه مندی ها و توانایی های خود و تعریف و تمجید از خود از راهکارهای افزایش اعتماد به نفس می باشد که نقش بسیار زیادی دارد.

 

محکم دست دادن

با دیگران محکم دست دادن نشاندهنده جدی و راسخ بودن شماست. محکم دست دادن شما هم به خود شما و هم به طرف مقابل شما احساس ارزشمندی می دهد و در ایجاد احساس مفید بودن شما نقش بسیار ارزنده ای دارد.

 

لبخند زدن

همیشه و در همه حال لبخند بزنید. لبخند زدن حس آرامش و خوبی به شما و به اطرافیان شما می دهد. لبخند زدن احساس خمودگی و کم انرژی بودن را از شما دور می کند.

 

تقویت مهارتهای ارتباطی در خود 

مدام روی تقویت مهارتهای ارتباطی خود کار کنید. آموزش مهارتهای ارتباطی منجر به ارتباط بهتر و حرفه ای تر شما می گردد. ارتباطات خوب با دیگران یکی از بهترین راهکارهای افزایش اعتماد به نفس است. از مهارتهای ارتباطی با دیگران می توان به فن بیان ، زبان بدن ، فنون سخنوری و .. می باشد.

 

دانلود فایل صوتی راهکارهای افزایش اعتماد به نفس – قسمت ۳

راهکارهای افزایش اعتماد به نفس

جمعه  30 دی ماه

آخرین دوره ها در دنیای تحول آرایشگران
پیشنهاد می کنیم حتما مطالعه کنید

سومین همایش نخبگان تدریس زیبایی در تهران برگزار شد. در این همایش...

دریافت فایل صوتی تأثیر شفافیت اهداف بر دستیابی به آنها  

طبق آماری که به صورت میانگین از افرادی که هدف گذاری می...

تمرکز در عصر حاضر یک مهارت اصلی و اساسی است. بهترین حالت...

فایل صوتی دستیابی به اهداف از طریق افکار افکار، راه رسیدن به...

جهت دانلود فایل صوتی” هدفگذاری نکنید ” کلیک کنید.   هشت سال...

دانلود فایل صوتی ” چرا مردم هدفگذاری نمی کنند؟” فایل اول فایل...

دانلود فایل صوتی موفقیت در زندگی   همه انسانها در زندگی خود...

راهکارهای افزایش اعتماد به نفس اعتماد به نفس یعنی حرکت پر شتاب...

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Call Now Button