راهکارهای تقویت اعتماد به نفس – قسمت ۱

اعتماد به نفس

راهکارهای تقویت اعتماد به نفس

قصد داریم اینجا بخشی از راهکارهای تقویت اعتماد به نفس را بیان کنیم که بسیار در بالا بردن و حفظ اعتماد به نفس به ما کمک خواهد کرد.

 

فکر کردن به خوبی ها و خوشی های گذشته 

هر انسانی در گذشته خود نقاط تیره و تاریکی از شکست ها و مشکلات داشته است. اینکه مدام به آنها فکر کنیم و روحیه خود را خراب کنیم نتیجه ای جز افسردگی برای ما نخواهد داشت. آینده حاصل اندیشه های ماست. پس بایستی به خوبی ها و خوشی های گذشته فکر کرد تا برای زندگی حال و آینده روحیه نشاط و امیدواری زیاد و در نتیجه حس اعتماد به نفس در ما تقویت شود.

 

داشتن اهداف مشخص

یکی از مهمترین راهکارهای تقویت اعتماد به نفس داشتن اهداف کاملاً مشخص است. اگر شما اهداف انگیزه بخش داشته باشید و برای رسیدن به اهداف خود تلاش کنید نقش بسیار مهمی در تقویت اعتماد به نفس در شما خواهد داشت.

 

تصمیمات درست گرفتن

از دیگر راهکارهای تقویت اعتماد به نفس  گرفتن تصمیمات درست است. تصمیم درست حاصل تجربه و تجربه حاصل تصمیمات اشتباه گذشته است. پس از اینکه تصمیمی بگیرید و ترس از اشتباه بودن آن داشته باشید نگران نباشید و هر تصمیمی که فکر می کنید برای رشد و پیشرفت شما مؤثر خواهد بود بگیرید و به آن عمل کنید.

 

داشتن حداقل یک تخصص 

اگر شما حداقل در یک کار و حرفه تخصص داشته باشید و روی آن تمرکز داشته باشید نقش بسیار مهمی در تقویت اعتماد به نفس شما خواهد داشت.

 

شناخت محدودیت ها و نداشتن کمالگرایی

بعضی افراد فکر می کنند باید در چندین کار و حرفه نفر اول باشند. در ورزش، در شغل، در تحصیلات، در هنر و … مسلماً انسانها محدودیت هایی دارند که نمیتوانند همزمان در چند حوزه موفقیت های بزرگ داشته باشند. پس باید کمالگرایی مطلق را کنار گذاشت و با شناخت محدودیت ها، در حوزه مورد علاقه تلاش و کوشش کرد.

 

همنشینی با افراد با اعتماد به نفس بالا و مثبت اندیش

همنشین بودن با انسانهایی که از اعتماد به نفس بالایی برخوردار هستند، حس خوب خودباوری را در ما زنده نگه خواهد داشت. نشست و برخاست با انسانهایی که هدفمند هستند و با تأکید بر نقاط مثبت زندگی از عزت نفس و خودباوری بالایی برخوردار هستند از راهکارهای تقویت اعتماد به نفس می باشد.

 

دانلود فایل صوتی راهکارهای افزایش اعتماد به نفس

 

راهکارهای افزایش اعتماد به نفس

4.4/5 - (5 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Button