تمرکز دیوانه وار

شاید شما هم برای رسیدن به خواسته های خود به اندازه کافی تلاش کرده اید. اما علت نرسیدن افراد به خواسته های خود و پایین بودن سطح بهره وری آنها سخت تلاش نکردن و یا به مدت زیاد فعالیت نکردن نیست. اتفاقاً اصلاً به این ربطی ندارد که چقدر سخت یا طولانی مدت کار کنید. انسانها به اندازه ای که سخت کار می کنند به موفقیت هایی دست پیدا می کنند. بی شک اگر سخت کارکردن تنها عامل موفقیت های بزرگ بود، بسیاری از انسانها الآن باید به عنوان موفق ترین های جهان معرفی می شدند. افراد فوق موفق در جهان چه کارهایی انجام می دهند که دیگران انجام نمی دهند؟ تفاوت افراد فوق موفق با سایر افراد در چیست؟

تقسیم بندی مردم جهان

تمام مردم را می توان به ۴ دسته تقسیم کرد. گروه اول افرادی هستند که تلاش زیادی نمی کنند و مسلماً نتایج خیلی کمی هم در زندگی خود دارند. این افراد، افراد کاملاً بی تفاوتی هستند که فقط به دنبال انجام کارهای معمولی و عمدتاً خوشگذرانی هستند.
گروه دوم افراد باانگیزه هستند که دوست دارند نتایج خوبی در زندگی خود کسب کنند. افرادی که کتابهای انگیزه بخش می خوانند. در کلاسها و سمینارهای مختلف شرکت می کنند. مدیتیشن می کنند. اما اقدام عملی انجام نمی دهند. سردر گم هستند. نمی دانند از کجا شروع کنند. خواسته های خود را به هدف های دست یافتنی تبدیل نمی کنند و این گروه نیز با اینکه زمان و انرژی زیادی صرف می کنند، نتایج زیادی از زندگی خود نمی برند.
گروه سوم افراد بسیار با انگیزه و با نتایج نسبتاً خوب هستند اما چون لذتی از کار خود نمی برند همیشه خسته اند. هرچند زمان و انرژی زیادی صرف می کنند و نتایج آنها از متوسط جامعه بسیار بالاتر است ولی نتایج بسیار بالایی کسب نمی کنند.
گروه چهارم گروهی هستند که زمان و انرژی کمتری صرف می کنند و نتایج فوق العاده ای را به دست می آورند. افرادی هدفمند که تنها تمرکز آنها بر روی یک هدف کاملاً مشخص است بجای اینکه به کارها و خواسته های بسیاری فکر کنند.

پیشنهاد می کنیم این مطلب را هم مطالعه نمایید  چه کسانی عزت نفس پایینی دارند؟

 

موانع موفقیت های بزرگ چیست؟

اینکه الان شما جزء کدام دسته از افراد هستید اصلاً مهم نیست. مهم این است که تلاش کنید جزء گروه چهارم قرار گیرید. نتایج بسیاری از افراد حتی به میزان توانایی ها و مهارت هایی که دارند نزدیک هم نیست در صورتی که خداوند ، استعدادهایی در ما قرار داده که با بهره گیری از این استعداد ها می توانیم نتایج فوق العاده ای را در زندگی خود خلق کنیم. اما چه چیزی مانع این کار می شود؟
اولین تهدید برای آینده ثمربخش شما و توانایی تان برای تشخیص رؤیاها، عملی کردن آنها و رسیدن به اهداف تان چیست؟
تصور کنید شخصی پولهای شما را از کیف تان بردارد و شروع به آتش زدن آنها کند. عکس العمل شما چیست؟ همیشه مردم در حال انجام چنین کاری با شما هستند. باورتان می شود؟

اما چه کسی و چگونه؟
خودتان و با عدم تمرکزتان…

عدم تمرکز در کارها باعث می شود سالیانه مقدار بسیار زیادی از پولی که می توانستیم بدست بیاوریم را از دست بدهیم. مهارت تمرکز کردن اولین و مهمترین مهارت در قرن حاضر است. اینکه یاد بگیریم در دنیایی که پر از حواس پرتی است چطور تمرکز خود را برای کاری که انجام می دهیم کنترل کنیم. ما در یک دنیای دیجیتال حبس شده ایم و تنها با صدای زنگ موبایل تمام حواس خود را از دست می دهیم. گوشی تلفن مثل یک پنجره باز است که تمام اطراف ما را گرفته است که هر دقیقه دنبال منحرف شدن هستیم. پس توانایی متمرکز بودن و در مسیر ماندن بزرگترین مسئله و معمای قرن حاضر است که میزان بهره وری را مشخص می کند.
سرعت رشد تکنولوژی در عصر حاضر بسیار بیشتر از سرعت تغییرات و بهبود توانایی و مهارت های انسان است. پس اگر انسانهای موفق سرعت رشد و پیشرفت مهارت های خود را بالا نبرند دیگر موفقیت را تجربه نخواهند کرد.

پیشنهاد می کنیم این مطلب را هم مطالعه نمایید  دوره جامع هدف گذاری (روز پنجم)

 

گام های تمرکز دیوانه وار

انسانها هرروز صبح با موضوعات و مسائل بسیار زیادی مواجه می شوند. تنوع درخواست ها، پیشنهادات و… که اگر بخواهند به همه آنها توجه کنند چیزی جز سردرگمی دستگیرشان نخواهد شد و نتیجه آن هم ایجاد استرس، احساس خستگی و در نهایت ناکارآمدی است. پس به تنها چیزی که نیاز دارید تمرکز دیوانه وار است. یعنی مهارت فوق العاده زیاد در توجه نکردن به موضوعات مختلف و متمرکز شدن در کار اصلی.
اولین گام در ایجاد تمرکز دیوانه وار این است که به تمام درخواست ها و پیشنهادات جواب رد دهید و توجه تان را از کارهای مختلف بردارید.
دومین گام این است که تنها بر روی تنها کاری که بصورت آگاهانه اهمیت و اولویت آنرا احساس کرده اید و واقعاً مهم هستند توجه کنید.
و سومین گام این است که در آن کار استاد شوید.
فرمول مهارت تمرکز کردن ، فرمول امثال ریچارد برانسون، وارن بافت، استیو جابز، آنتونی رابینز و دارن هاردی است که چگونه درخواست ها و پیشنهادات را با توجه به زمان، انرژی و پتانسیل خود حذف کنند. باید بیشترین مهارت تان را روی تعداد بسیار کمی از کارها بگذارید تا به سرعت شما را از سایر رقبا و همکارانتان متمایز کند. مهارت هایتان را با همان نرخ تغییرات و پیشرفت جهان تغییر دهید و این کاری است که بسیاری از مردم انجام نمی دهند و این شما را به سرعت به جلو می راند.
تبدیل شدن به فرد فوق موفق در عصر حاضر بسیار ساده تر از گذشته است بخاطر اینکه برای اکثر مردم کار سختی است. کسانی که نمی توانند تمرکز کنند و مهارت هایشان را با نرخ تغییرات جامعه، تغییر دهند.

جمعه  30 دی ماه

آخرین دوره ها در دنیای تحول آرایشگران
پیشنهاد می کنیم حتما مطالعه کنید

آیا می دانید هدف به چه معنا است؟ هنگامی که شما در...

هدف گذاری چیست؟ هدف گذاری یک مهارت بسیار قوی و نیرومندی است...

چگونگی دستیابی به هدف امروز از چالشی برای شما می گویم که...

مهارت هدف گذاری سلام می خواهم درباره مهارت هدف گذاری با یکدیگر...

چگونه هدف زندگی خود را پیدا کنید؟   امروز یک ماجرای جالبی...

هدف چیست؟ سلام امروز می خواهم درباره این با هم گفتگو کنیم...

نقش و نیروی هدف داشتن   سلام می خواهم برای شما از...

روش صحیح هدف گذاری   روش صحیح هدف گذاری چیست ؟ با...

هدف گذاری در زندگی شخصی   هدف گذاری در زندگی شخصی چیست...

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Call Now Button