چگونه به اهداف خود دست یابیم؟

دوره جامع هدف گذاری
چگونه به اهداف خود دست یابیم؟

برای اینکه به صورت قطعی به اهداف خود برسید، اقدامات زیر را انجام دهید:

  • تصمیم قاطع

اگر می خواهید واقعاً به اهداف خود برسید بایستی تصمیم جدی و عزمی راسخ داشته باشید. قدرت مواجهه با موانع را داشته باشید. به موانع خود به چشم یک فرصت نگاه کنید. نگویید کاش مشکلات کمتری داشتم بلکه مرتب بگویید کاش من قوی تر بودم. احساسی نباشید و محکم تصمیم گیری کنید.

  • اشتیاق سوزان

ناپلئون هیل در کتاب “بیندیشید و ثروتمند شوید” از این عبارت به کرار استفاده کرده است. اگر می خواهید به اهداف خود برسید باید برای رسیدن به آن علاقه بسیار زیاد داشته باشید. الان دیگر خواسته های شما فقط یک آرزوی دست نیافتنی نیست. بلکه هدفی کاملاً دست یافتنی است. فقط بایستی آن را در مسیر درست هدایت کنید. به قول یکی از اساتید رؤیاها چیزی نیستند که فقط با آن می خوابیم. رؤیا چیزی است که رسیدن به آن خواب را از چشمان ما می برد.

تنها یک ویژگی هست که باید داشته باشید تا بتوانید برنده شوید و آن قطعیت در هدف، دانشی که می خواهید و میل فراوانی برای دستیابی به آن است. (ناپلئون هیل)

  • قانون کانون توجه

شما به هرچیزی توجه کنید، به آن خواهید رسید. بر طبق فیزیک کوانتوم، انرژی در جایی که به آن توجه می کنید وجود دارد و چون همه چیز از انرژی تشکیل شده و بسامدهای مشابه یکدیگر را جذب می کنند، پس بایستی خواسته و اهداف خود را کانون توجه خود قرار دهید و هر لحظه و هر جا به آن توجه کنید تا به سمت شما جذب شود.

 

چگونه به اهداف خود دست یابیم؟

از شیوه های مورد توجه قرار دادن، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

الف – تصویر سازی ذهنی که در بخش مربوط به تجسم خلاق مورد بحث قرار گرفت.

ب –  به همراه داشتن عکس و تصویر آن

ج- دیدن فیلم و حتی ساخت فیلم در ارتباط با همان موضوع و مشاهده آن بصورت مستمر

د – دیدار حضوری یعنی از نزدیک به چیزهایی که می خواهید در زندگی خود داشته باشید، ملاقات کنید و آن را لمس کنید. مثل رفتن به نمایشگاه ماشین و نشستن بر صندلی ماشین مورد علاقه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonهمین الان با ما تماس بگیرید