چگونه یک خارپشت شدم تا به هدف خود دست پیدا کنم؟

هرروز وقتی از خواب بلند میشدم فکر میکردم چطور میتوانم این همه کار را تمام کنم. چون با خود عهد بسته بودم انقدر کار کنم تا نتیجه مورد دلخواه خود را بگیرم اما با اینکه تلاش خیلی زیادی می کردم هرروز از هر لحاظ ضعیفتر می شدم. هم از نظر قوای جسمانی هم از لحاظ روحی هم وضعیت معیشتی و …

 

رفتارتون شبیه به روباه است.

ترم آخر مقطع کارشناسی ارشد بودم که استاد درس برنامه ریزی استراتژیک وارد کلاس شد و گفت اگر در کارتون نتیجه نمی گیرید و به هدف هاتون نمی رسید معلومه رفتارتون شبیه به روباه هست.
من که در ذهن خودم روباه رو یک آمدم زیرک میدونستم که برای رسیدن به اهداف و مقاصد خودش دست به هر مکر و حیله ای میزنه پیش خودم گفتم اتفاقا باید توی این بازار مثل روباه زیرک باشیم که بتونیم گلیم خودمون از آب بیرون بکشیم و به اهداف مون دست پیدا کنیم.
بعد شروع به توضیح دادن کرد که روباه هرروز با مکر و حیله دنبال فرصتی برای شکار یک خارپشت بود. اما هروقت فرصت مناسب پیدا میکرد یهویی از پشت موانعی که سر راه خارپشت بود بیرون می جست و به سمت خارپشت می پرید.
اما خارپشت که یک زندگی بی شیله و پیله داشت وقت با یک حرکت ساده خودش رو جمع میکرد تا تمام بدنش به سدی برای روباه تبدیل شود.

روباه بیچاره روی هوا مسیرش رو تغییر میداد و میرفت تا دوباره یه حیله جدید پیدا کنه برای شکار خارپشت.

 

هدف

 

تفاوت روباه با خارپشت

روباه تشبیه افرادی است که هرروز کارها و روشهای جدید رو امتحان میکنه تا بتونه نتیجه بگیره ولی خارپشت فقط یک کار انجام میده و همیشه بر رقیب پیروز میشه. به عبارتی دیگر

 

روباه همه چیز را می داند ولی خارپشت فقط یک چیز خیلی مهم را می داند!!

 

ما هم اگه یاد بگیریم بجای پیچیده کردن موضوعات و امتحان کردن کارهای مختلف فقط روی یک کار تمرکز کنیم همیشه برنده خواهیم شد.

 

تمرکز بر روی هدف

تمرکز روی یک کار باعث میشه ما زمان، منابع و انرژی مون رو فقط روی همون یک کار بزاریم و قطعا نتایج خیلی بهتر و بیشتری بگیریم.
منم یاد گرفتم بجای اینکه هرروز زمان و انرژی خودم رو برای کارهای مختلف بزارم فقط یک هدف مشخص رو تعیین کنم و تلاش کنم اون هدف رو به نتیجه برسونم.

امیدوارم شما هم با شناخت بهتر هدف اصلی و قطعی زندگی تان، پیشرفت دوچندان در زندگی داشته باشید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button