راهکارهای تقویت اعتماد به نفس – قسمت ۲

راهکارهای افزایش اعتماد به نفس

اعتماد به نفس یک حس درونی است. اعتماد به نفس از بیرون شما نشأت نمیگیرد بلکه از درون شما نشأت می گیرد.  اگر میخواهید اعتماد به نفس در شما تقویت شود باید به درون خود مراجعه کنید. بخشی از راهکارهای افزایش اعتماد به نفس در اینجا آورده شده است.

 

احساس داشتن اعتماد به نفس

با توجه به جمله پیشین اگر شما احساس کنید که اعتماد به نفس بالایی دارید، ناخودآگاه اعتماد به نفس در شما تقویت خواهد شد و اگر احساس کنید اعتماد به نفس شما پایین است، هرروز اعتماد به نفس در شما کمتر می شود. چون احساس درونی شما تعیین کننده بالا یا پایین رفتن اعتماد به نفس خواهد بود.

 

فکر  قبل از انجام هر کار

اگر قبل از انجام دادن کاری فکر کنید آن کار را به خوبی انجام میدهید و از عهده انجام دادن آن کار به خوبی بر می آئید احساس اعتماد به نفس بالایی پیدا خواهید کرد و در آن کار به خوبی عمل خواهید کرد ولی اگر قبل از انجام کار فکر کنید توانایی انجام دادن درست آن کار را ندارید پس نخواهید توانست آن کار را به خوبی انجام دهید و این باعث میشود چون نمیتوانید کاری را به خوبی انجام دهید ، اعتماد به نفس شما پایین تر بیاید.

 

تخطی نکردن از ارزش های زندگی

هر فردی در زندگی ارزش های خاص خودش را دارد. اگر می خواهید اعتماد به نفس شما تقویت شود بایستی به ارزش های خود پایبند باشید و از آنها تخطی نکنید. ارزشهای فردی، خانوادگی، معنوی و یا … مهم نیست چه بخشی از زندگی برای شما اهمیت و اعتبار بیشتری دارد، بلکه مهم این است که برای آن ارزش، اهمیت قائل شوید.

پیشنهاد می کنیم این مطلب را هم مطالعه نمایید  فایل صوتی هدف گذاری و تجربه سفر

 

تمرکز بر نقاط قوت

اگر از شما سؤال کنیم نقاط منفی خود را ذکر کنید، ده، بیست و شاید سی نقطه ضعف خود را بگوئید اما اگر سؤال شود نقاط قوت خود را بگوئید، شاید نتوانید حتی دو سه تا از نقاط قوت خود را بگوئید. فکر کردن و نوشتن نقاط قوت، باعث می شود تمرکز بیشتری بر روی نقاط قوت خود داشته باشید و هر چقدر تمرکز بیشتری روی نقاط قوت خود  داشته باشید، اعتماد به نفس در شما تقویت خواهد شد.

 

احترام به دیگران

یکی دیگر از راهکارهای افزایش اعتماد به نفس، احترام گذاشتن به دیگران است. وقتی شما به دیگران احترام می گذارید دیگران نیز به شما احترام خواهند گذاشت و این احترام گذاشتن بر تقویت اعتماد به نفس شما تأثیر فراوانی خواهد گذاشت.

 

وارد ترس شدن

هرکدام از ما در زندگی از چیزهایی ترس و واهمه داریم. ارتفاع، تاریکی، شکست خوردن و یا هر چیز دیگری ممکن است دلیل ترس در افراد مختلف باشد. اگر میخواهید ترس شما کم شود باید آن کار را انجام دهید و خود را وارد ترس های خود کنید تا ترس شما کم کم برطرف شود.

امام علی (ع) می فرماید: وارد ترس های خود شوید تا آن ترس از شما دور شود.

 

احساس گناه نکنید.

هر کدام از انسانها ممکن است در زندگی خطایی مرتکب شده باشد. اگر شما مدام به آن خطا یا گناه فکر کنید، اعتماد له نفس شما کاسته خواهد شد. باید بدانیم که خداوند متعال  رحیم و غفور است  و گناهان را می بخشد. پس از خداوند طلب مغفرت کنید و دیگر هیچ وقت به گناهان فکر نکنید. فکر کردن به گناه دوباره شما را به سمت آن سوق می دهد.

پیشنهاد می کنیم این مطلب را هم مطالعه نمایید  اعتماد به نفس - قسمت ۲

 

خودتان را سرزنش نکنید.

اگر کاری را به درستی انجام ندادید و یا در کاری شکست خوردید هیچ گاه خود را سرزنش نکنید. همه آنها را جزئی از تجربیات زندگی بدانید که به موفقیت شما کمک خواهد کرد.  سرزنش کردن باعث میشود حس کم ارزش بودن به شما دست دهد و عزت نفس خود را از دست دهید.

 

مثبت گرا باشید نه کمالگرا

ما برای انجام دادن کاری بایستی مثبت فکر کنیم و امید داشته باشیم که در کارهای خود موفق خواهیم شد. اگر کاری به آن خوبی که ما میخواستیم انجام نشد باید بدانیم که ما عالی نیستیم تا شروع کنیم بلکه شروع می کنیم تا عالی شویم. پس نباید برای شروع کارها کمالگرا باشیم بلکه باید بدانیم که سیر تکامل خود را طی می کنیم. مثبت نگری از راهکارهای افزایش اعتماد به نفس می باشد.

 

دانلود فایل صوتی راهکارهای افزایش اعتماد به نفس

 

جمعه  30 دی ماه

آخرین دوره ها در دنیای تحول آرایشگران
پیشنهاد می کنیم حتما مطالعه کنید

سومین همایش نخبگان تدریس زیبایی در تهران برگزار شد. در این همایش...

دریافت فایل صوتی تأثیر شفافیت اهداف بر دستیابی به آنها  

طبق آماری که به صورت میانگین از افرادی که هدف گذاری می...

تمرکز در عصر حاضر یک مهارت اصلی و اساسی است. بهترین حالت...

فایل صوتی دستیابی به اهداف از طریق افکار افکار، راه رسیدن به...

جهت دانلود فایل صوتی” هدفگذاری نکنید ” کلیک کنید.   هشت سال...

دانلود فایل صوتی ” چرا مردم هدفگذاری نمی کنند؟” فایل اول فایل...

دانلود فایل صوتی موفقیت در زندگی   همه انسانها در زندگی خود...

راهکارهای افزایش اعتماد به نفس اعتماد به نفس یعنی حرکت پر شتاب...

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Call Now Button