شرایط تاسیس آرایشگاه مردانه

شرایط تاسیس آرایشگاه مردانه

در این مقاله به موضوع آرایشگاه مردانه و شرایط تاسیس آرایشگاه مردانه می پردازیم. با گسترش کار آرایشگری مردان، تقاضاهای زیادی برای تأسیس آرایشگاه مردانه ارائه می شود. اما بیشتر این افراد از شرایط تأسیس یک آرایشگاه مردانه بی خبر هستند و به همین جهت به مشکلات زیادی در مسیر تأسیس آرایشگاه خود، برمی خورند که در خیلی از موارد باعث لغو تأسیس این آرایشگاه شده است.

شرایط تاسیس آرایشگاه مردانه شامل چه مواردی است؟

مطمئناً لازمه‌ی تأسیس هر کسب و کاری، دانستن و فراهم کردن شرایط آن کسب و کار است و آرایشگاه مردانه نیز از این قاعده مستثنا نیست. به علاوه دانستن شرایط لازم برای تأسیس یک آرایشگاه مردانه، کار فرد را ساده تر کرده و او را کمتر دچار مشکل در فرآیند تأسیس آرایشگاه می شود. در ادامه مهم ترین شرایط راه اندازی آرایشگاه مردانه را به طور کامل بررسی می کنیم.

 1. دریافت مجوز آرایشگری

یکی از شرایط اصلی برای راه اندازی آرایشگاه مردانه، داشتن مجوز و پروانه فعالیت است که باید فرآیندی چند مرحله ای آن را اخذ نمود. توجه داشته باشید، اگر مجوز آرایشگری ندارید و قصد تأسیس یک آرایشگاه مردانه را دارید، باید با مشکلات زیادی طرف شوید که مانع کسب و کار شما می شوند؛ پس قبل از هر کاری دریافت مجوز را در اولویت قرار دهید.

فرآیند اخذ مجوز تأسیس آرایشگاه مردانه

همان‌طور که در قبل تر نیز گفته شد، دریافت مجوز آرایشگاه مردانه یک کار قانونی است که شامل چند مرحله مختلف است که شما باید آن‌ها را طی کنید تا بتوانید صلاحیت دریافت مجوز تأسیس آرایشگاه را بیابید. مراحل دریافت مجوز شامل موارد زیر است.

 1. مرحله‌ی اول اخذ مجوز تأسیس آرایشگاه مردانه

آماده سازی و ارائه درخواست کتبی برای اخذ مجوز تأسیس آرایشگاه مردانه به اتحادیه آرایشگران شهرستان سکونت خود. همان‌طور که می دانید آرایشگاه مردانه دارای یک صنف و اتحادیه در هر شهرستان است که وظیفه مدیریت، آرایشگاه‌های مردانه را دارد، پس می توان نتیجه گرفت اگر نیاز به مجوز دارید، اولین کاری که باید انجام دهید، ارائه نامه و درخواست کتبی، به اتحادیه آرایشگران مردانه در شهرستان خود هستید.

 1. مرحله‌ی دوم اخذ مجوز تأسیس آرایشگاه مردانه

ثبت درخواست شما توسط اتحادیه و دریافت یک رسید برای ارائه در دفعات بعد. این رسید زمانی که شما دوباره به این اتحادیه برای پیگیری انجام شرایط تاسیس آرایشگاه مردانه مراجعه می کنید، لازم است.

 1. مرحله‌ی سوم اخذ مجوز تأسیس آرایشگاه مردانه

بازرسی واحد صنفی و بررسی واحد توسط اتحادیه آرایشگران از شرایط تاسیس آرایشگاه مردانه است. عموماً اتحادیه آرایشگری برای بازرسی محل آرایشگاه، بازرس هایی را می فرستد تا از هر نظر واحد صنفی مورد بررسی قرار گرفته و در صورت وجود مشکلی، بازرسین این مشکلات را به تقاضا کننده ارائه دهند تا این مشکلات رفع شود.

تاسیس آرایشگاه

 1. مرحله‌ی چهارم اخذ مجوز تأسیس آرایشگاه مردانه

در مرحله‌ی چهارم که بعد از تایید بازرسین اتحادیه شروع می شود، یک جلسه توسط چند تن از مسئولین اتحادیه برگزار می شود تا درخواست متقاضی مورد بررسی قرار گرفته و اتحادیه به نتیجه ای برسند. نتیجه این جلسه به خود متقاضی نیز اعلام می شود.

 1. مرحله‌ی آخر اخذ مجوز تأسیس آرایشگاه مردانه

پس از تایید متقاضی از هر نظر برای دریافت مجوز، در مرحله‌ی آخر نوبت به آماده سازی و تحویل مدارک لازم برای صادر شدن پروانه کسب می شود. بعد از این مرحله، متقاضی می تواند بقیه شرایط تاسیس آرایشگاه مردانه مورد بررسی و آماده سازند.

پیشنهاد می کنیم این مطلب را هم مطالعه نمایید  چگونه یک آرایشگر زنانه حرفه‌ ای شویم

 

ادامه شرایط تاسیس آرایشگاه مردانه را در زیر دنبال کنید:

 1. مدرک دیپلم آرایشگری

یکی از الزامات مهم در شرایط تاسیس آرایشگاه مردانه داشتن مدرک دیپلم آرایشگری است که باید آن را از سازمان فنی و حرفه ای دریافت نمود. اگر این دیپلم را ندارید باید به سرعت اقدام به دریافت آن کنید زیرا بدون مدرک نمی توانید مجوز برای تأسیس آرایشگاه مردانه بگیرید.

 1. گواهی مربوط به عدم سو پیشینه کیفری

یکی از الزامات مهم برای دریافت مجوز تأسیس آرایشگاه مردانه، ارائه گواهی عدم سو پیشینه می باشد. ارائه مدرک گواهی سو پیشینه به اتحادیه اطمینان خاطر می دهد که شما تنها با هدف راه اندازی یک کسب و کار و کسب درآمد به دنبال کسب جواز تأسیس آرایشگاه مردانه هستید.

 1. گواهی مربوط به عدم اعتیاد به هر نوع مواد مخدر

یکی دیگر از الزامات مهم برای کسب جواز تأسیس آرایشگاه مردانه، نداشتن اعتیاد به هر نوع ماده مخدری است. هدف از ارائه این مدرک برای اتحادیه، اطمینان از سالم بودن کسب و کار شما برای خود و کسب و کارهای اطرافتان است.

 1. ارائه کپی اجاره نامه و یا سند مالکیت واحد صنفی

ارائه کپی سند و یا اجاره نامه واحد صنفی، یکی از شرایط تاسیس آرایشگاه مردانهاست که با هدف اعتبار سنجی محل تأسیس آرایشگاه شما با واحد صنفی که مورد بررسی قرار گرفته، انجام می شود.

 1. ارائه کارت پایان خدمت سربازی

کارت پایان خدمت سربازی نیز یکی از شرایط تاسیس آرایشگاه مردانهاست که ارائه آن الزامی می باشد.

 1. پیش بینی هزینه های تأسیس آرایشگاه مردانه

پیش هزینه های راه اندازی آرایشگاه مردانه را می توان یکی از مهم ترین شرایط تاسیس آرایشگاه مردانه دانست زیرا در صورت اشتباه در برآورد هزینه شما دچار مشکلات شدیدی می شوید که حتی می تواند کسب و کار شما را در ابتدای راه دچار شکست کند، مطمئنا یکی از دلایل موفقیت آرایشگاه گیوا نیز برآورد درست هزینه ها بوده است. از مهم ترین هزینه هایی که شما باید آن‌ها را پیش بینی و برآورد کنید می توان به موارد زیر اشاره نمود.

 • هزینه اجاره یا رهن واحد صنفی
 • هزینه های پرداختی به دولت مانند هزینه های اماکن و مالیات
 • هزینه های خرید حداقل تجهیزات لازم برای آرایشگری
 • هزینه های استخدام پرسنل (در صورت گسترده شدن کسب و کار شما)

شرایط تأسیس آرایشگاه مردانه

 1. انتخاب یک محل مناسب برای تأسیس آرایشگاه مردانه

یکی از مهم ترین شرایط تأسیس آرایشگاه مردانه، انتخاب درست محل تأسیس آرایشگاه می باشد. در انتخاب محل کسب و کار خود باید به چند مهم که می تواند شرایط کسب و کار شما را دگرگون کند، دقت کنید. از مهم ترین مواردی که در انتخاب محل تأسیس آرایشگاه مردانه باید به آن دقت کنید، می توان به موارد زیر اشاره نمود.

 • انتخاب یک مکان شلوغ برای جذب مشتری بیشتر (تأسیس در کنار فروشگاه و پاساژهای بزرگ)
 • دسترسی ساده به آرایشگاه شما از هر قسمت شهر
 • داشتن جای پارک کافی برای عبور و مرور ساده
 • نبود رقیب یا وجود رقبای ضعیف که ماهیت شما را تحت خطر قرار ندهند
 • داشتن تهویه مناسب به ویژه در فصل تابستان یک مزیت بسیار مهم است
 • داشتن ظاهری مناسب و مرتبط به آرایشگاه مردانه
 • قابلیت توسعه و انعطاف در صورت نیاز به ارتقای کسب و کارتان
 1. بررسی رقبا در استفاده از فضای مجازی

یکی از مهم ترین مشکلاتی که در هنگام تأسیس و مدیریت یک سالن زیبایی برای شما رخ می دهد، فعالیت رقبای سرسخت و سخت کوش شما در فضای اینترنت است. اگر قرار است تمام شرایط تاسیس آرایشگاه مردانهرا تحت نظر قرار دهیم، باید به فضای مجازی (وب سایت و شبکه های مجازی) اهمیت بالایی دهیم و حتما از آن استفاده کنیم.

پیشنهاد می کنیم این مطلب را هم مطالعه نمایید  مدیریت سالن زیبایی و مباحث مالی

نکات مهم در زمان و ادامه کسب و کار آرایشگاه مردانه

در این مقاله به نکات مهم که شرایط تأسیس یک سالن زیبایی بود، پرداخته شد؛ اما آیا این انتهای راه است و شما می توانید از فردا کسب و کار خود را بدون هیچ دردسری اداره و کسب درآمد کنید؟ مطمئناً خیر در ادامه چند نکات کلیدی که برای پیشرفت باید به آن‌ها دقت داشت، را مورد بررسی قرار می دهیم.

 1. ناامید نشوید و ادامه دهید

اگر از کسب و کار خود انتظار دارید که در همان ماه اول به سودهی برسد، بهتر از قبل شروع این کسب و کار آن را تمام کنید، کسب و کارهایی که به درآمد بسیار عالی می رسند، در طول سالیان زیاد تلاش کرده‌اند و در ابتدای راه به جای سود، ضررهای زیادی هم کرده‌اند، اما به راه خود ادامه و به درآمد های بسیار بالا رسیده اند.

 1. اسم و برند آرایشگاه مردانه شما

اگر از خود بپرسید که چه چیزی بیشتر در ذهن مردان می ماند و اگر قرار باشد باز هم به آرایشگاه شما بیایند، چیست؟ یکی از مهم ترین شرایط تأسیس آرایشگاه مردانه، انتخاب اسم درست برای این کسب و کار است. اسم برند شما باید به شکلی باشد که در ذهن مشتری بماند و ناخودآگاه مشتری آن را در زمان‌های مختلف زمزمه کند. به این شکل شما به یک آرایشگاه موفق تبدیل می شوید.

 1. حرفه ای باشید و از افراد حرفه ای استفاده کنید

طی سال ها فعالیت در حوزه‌ی سالن های زیبایی و انواع آرایشگاه‌ها، به این نتیجه رسیده‌ام که اگر یک فرد با تجربه و حرفه ای مدیریت آرایشگاه را به عهده داشته باشد، این کسب و کار راهی جز موفقیت ندارد، البته در صورت یک اشتباه این کسب و کار نابود می شود و آن هم استفاده از پرسنل بی تجربه و ناکارآمد است.

جمع بندی

در این مقاله تمام مراحل اخذ مجوز و شرایط تاسیس آرایشگاه مردانه را مورد بررسی قرار دادیم. با دقت در مطالعه این مقاله متوجه خواهید شد، مدیریت و تأسیس آرایشگاه مردانه فقط یک حرف نیست و اگر شما برای این کار مصمم هستید، باید ذهنی خلاق، ثروتمند و موفق داشته باشید.

شرایطی مانند اخذ مجوز و مراحل آن، تنها برای شروع فعالیت شماست نه ضامن موفقیت کسب و کار شما (موفقیت تنها درب خانه‌ی افرادی را می زند که برای آن به صورت هدفمند و مداوم تلاش می کنند و دارای ذهنی خلاق، موفق و ثروتمند هستند).

لطفا نظرات خود را در خصوص مقاله شرایط تأسیس آرایشگاه مردانه در پایین همین مقاله با ما به اشتراک بگذارید. 

جمعه  30 دی ماه

آخرین دوره ها در دنیای تحول آرایشگران
پیشنهاد می کنیم حتما مطالعه کنید

چرا باید از مشاوره راه اندازی سالن زیبایی استفاده کنیم؟ مشاوره راه...

کم هزینه ترین رشته آرایشگری چیست؟ راهنمای انتخاب کم هزینه ترین لاین...

لوازم و تجهیزات متعددی وجود دارد که برای راه اندازی یک آرایشگاه...

قبل از آموزش آرایشگری نکات مهمی وجود دارد که باید آنها را...

دیده شدن کار و خدمات در موفقیت سالن های زیبایی اهمیت زیادی...

نکته‌های مشاوره سالن‌های زیبایی و اهمیت دانستن این نکات نکته‌های مشاوره سالن‌های...

اولین نکته مهم در موفقیت سالن‌های زیبایی : فقط به جایگاه اول بودن...

برندسازی سالن‌های زیبایی، عامل موفقیت شماست اگر می خواهید نسبت به سالن‌های...

مدیریت مؤثر یک آرایشگاه عروس موضوع مهمی است که تمام سالن داران...

4 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
6 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
سمیه

سلام. بسیار عالی. تشکر

DELAVAR

از تجربه دیگران بگویید در اکار

مهدی

ایا میتوان زیرنظر اتحادیه مغازه زد بدون جواز چون من کارت پایان خدمت ندارم ممنون میشم راهنمایی کنید

Amir

سلام .ارتفاع سقف آرایشگاه مردانه چقدر باید باشه ؟آیا مهمه؟
قیمت جواز ۱۴۰۱ چقدره؟

Call Now Button