بهترین سالن های زیبایی در ایران

یکی از مهمترین مسائل و دغدغه بانوان ایرانی، زیبایی است که در سرتاسر کشور به چشم می‌خورد و همواره افراد بسیار زیادی به دنبال بهترین سالن های زیبایی در ایران هستند تا برای مراسم های مهمی مانند عروسی که در پیش دارند به آنجا مراجعه کنند.

اهمیت زیبایی ظاهری افراد

زیبایی ظاهری و مرتب بودن نشانه شخصیت هرفرد است. به علاوه اینکه زیبایی همواره یکی از معیارهای خانم‌ها بوده است و همواره سعی داشته اند بهتر از بقیه باشند.

دلیل این امر هم برای داشتن اعتماد به نفس، ارتباط اجتماعی قوی‌تر و مواردی از این قبیل است.

داشتن زیبایی ظاهری می تواند نقش خیلی مهمی را در بالابردن اعتماد به نفس افراد و همچنین در ارتباطات اجتماعی ایفا کند.

این نقش چه در زندگی شخصی افراد و چه در روابط کاری آنها همواره حائز اهمیت می باشد. اغلب ما یا همه‌ی ما اصولاً برای زیباتر شدن ظاهر و تیپ خودمان تلاش می کنیم.

بخاطر این حقیقت است که حس بدست آوردن این زیبایی در درون همه‌ی ما انسان‌ها نهفته شده است.

اغلب افراد خودشان با خرید محصولات زیبایی، اقدام به زیباسازی ظاهر خود می کنند. سالن‌های زیبایی می‌توانند خدمات مورد نیاز افراد را به صورت تخصصی‌تر نسبت به خودشان انجام دهند.

اما افراد نمی‌توانند خیلی از خدمات مربوطه را در منزل انجام دهند و مجبورند به سالن‌های زیبایی مراجعه نمایند.

برای مراجعه به سالن های زیبایی با مهارت و امکانات فوق العاده قبل از هرچیز باید بدانید که بهترین سالن های زیبایی در ایران کجا هستند؟

سالن‌های زیبایی

خدمات سالن زیبایی قبلاً محدود به پوست و مو بود ولی امروزه با گذر زمان و تغییر امکانات و سلایق و همچنین تنوع طلبی افراد، سالن های زیبایی خدمات بیشتری را ارائه داده اند.

خدماتی که در بهترین سالن های زیبایی در ایران ارائه می‌شوند عبارتند از:

 • اکستنشن مژه
 • گریم و کانتورینگ صورت
 • اکستنشن مو
 • خدمات ناخن
 • گریم و آرایش عروس
 • اصلاح و قرینه سازی ابرو
 • آرایش و استایل مو
 • رنگ و لایت
 • پاکسازی پوست
 • صافی دائم مو
 • و…

با گذر زمان و گرایش هرچه بیشتر افراد به استفاده از سالن‌ های زیبایی و دریافت خدمات تخصصی، بازار کسب و کار این حرفه نیز داغ تر شده و باعث افزایش تعداد سالن های زیبایی در نقاط مختلف شهرها شده است.

همچنین فاکتورهای افراد برای زیباسازی زیادتر شده است و این موضوع خود باعث ازدیاد نیاز افراد به استفاده از خدمات گسترده تری شده است.

بدیهی است که با کیفیت ترین و بهترین نوع خدمات در سالن‌های زیبایی را آرایشگران با تجربه و آموزش‌دیده ی این سالن های زیبایی و بهترین سالن های زیبایی در ایران ارائه می دهند.

ویژگی بهترین سالن های زیبایی در ایران

قبلاً از هرچیزی شما باید به این فکر کنید که یک سالن آرایشی در چه حدی باید باشد و چه امکاناتی را دار باشد تا جزء لیست بهترین سالن های زیبایی در ایران قرار بگیرید.

مسلماً فقط فاکتور لوکس بودن در یک آرایشگاه نباید ملاک قرار بگیرید و شهرت یک آرایشگاه به آرایشگران آن است ولی این سالن باید ویژگی های دیگری نیز داشته باشد.

۱- داشتن پرسنل متخصص

از مهم ترین ویژگی‌های بهترین سالن های زیبایی در ایران، این است که افرادی آموزش دیده و مجربی را که دارای تخصصی در آن حرفه می باشد را انتخاب نماید.

به این خاطر که در این سالن‌ها خدمات مختلفی ارائه می گردد، لذا ضرورت دارد تا افرادی انتخاب شوند که مهارت مورد نیاز آن زمینه را دارا باشند.

در بهترین سالن های زیبایی در ایران بایستی متخصصینی در زمینه­ی کوتاهی و اصلاح ابرو، شنیون، گریم عروس، ناخن و مواردی از این قبیل وجود داشته باشند،

زیرا در این صورت هست که افراد می توانند اطمینان کرده و با خیال راحتی از خدمات سالن های زیبایی بهره مند شوند.

این امر خود می تواند تبلیغی باشد تا افراد بیشتری به این سالن ها مراجعه نمایند زیرا افرادی که خدمات یک سالن زیبایی خوب استفاده کرده باشند،

علاوه بر اینکه خودشان مجدداً به همان سالن مراجعه می کنند بلکه دیگران را نیز ترغیب به استفاده خواهند کرد.

پس بطور ناخودآگاهی تبلیغاتی را برای این سالن زیبایی انجام خواهند داد.

۲- نظافت سالن زیبایی در ایران

همه ی ما بطور ذاتی از نظم و تمیزی خوشمان می‌آید. در تمامی محیط‌ها اعم از محیط خانواده، محیط ورزشی، محیط کار و… همواره به مسئله نظافت و بهداشت توجه زیادی می شود.

پیشنهاد می کنیم این مطلب را هم مطالعه نمایید  تفاوت بین کوچینگ، منتورینگ و مشاوره

خصوصاً در محیط های کاری که برای کسب درآمد و جلب رضایت مشتریان می باشد مخصوصا در بهترین سالن های زیبایی در ایران رعایت می‌شود.

این موضوع از اهمیت بالایی برخوردار است و توجه ناکافی به این مسئله بهداشتی می تواند باعث کاهش متقاضیان خدمات و مشتریان شود.

همچنین در مواردی می تواند باعث ایجاد بیماری های خطرناک یا انتقال آن در افراد دریافت کننده ی خدمات شود.

بنابراین در بهترین سالن های زیبایی در ایران ضرورت دارد تا به مسئله بهداشت و ضدعفونی نمودن ابزارهای زیبایی توجه ویژه ای شود.

یکی از راه هایی که می توان فهمید که آیا یک سالن زیبایی به این مسئله توجه کافی داشته است یا نه، بررسی مجوز های بهداشتی آن سالن است.

 

۳- برخورد حرفه‌ای با مشتری سالن

داشتن برخورد حرفه ای نیز موضوعی است که کمتر کسی در محیط های کاری خود بدان توجه و اهمیت می دهد.

بر خلاف باور عموم افراد که فکر می کنند که با چرب زبانی می توان مشتری را جذب و وادار به استفاده از خدمات خاصی کرد، بیشتر افراد دوست دارند تا انتخاب آزادانه و مستقلی در استفاده از خدمات داشته باشند.

مشتریان عموماً دوست ندارند تا نظر ارائه دهندگان خدمات بر نظرات آنها غالب باشد و در صورتی که این اتفاق رخ دهد، مشتری نارضایتی خود را با عدم مراجعه و عدم دریافت خدمات در آینده به مرکز مربوطه نشان می دهد.

داشتن محیطی صمیمی و دوستانه بین مشتریان و ارائه دهندگان خدمات باعث جذب بیشتر مشتریان و جلب رضایت آنها می‌گردد.

ضرورت تجهیزات با کیفیت برای بهترین سالن های زیبایی در ایران

ارائه‌ی خدمات تخصصی زیبایی عموماً در سالن‌های زیبایی تخصصی انجام می‌شود و انتظار هست که این سالن ها از ابزار هایی با کیفیت بالا و درجه یک استفاده کنند و مسلما بهترین سالن های زیبایی در ایران از این تجهیزات استفاده می کنند.

در صورتی که به آرایشگاه‌های محلی مراجعه می کنید، بایستی انتظار نداشته باشید تا خدمات ایده آل و فوق العاده ای را دریافت کنید زیرا اگر به دنبال خدمات تخصصی از افراد مجربی هستید، حتماً باید به سالن های تخصصی مراجعه کنید.

هزینه ها

برای اینکه مشتریان خدمات مناسب و با کیفیتی دریافت کنند نیازی نیست که حتماً هزینه های نجومی پرداخت کنند زیرا این یک باور غلط است که اگر یک سالن زیبایی هزینه های زیاد بگیرد جزء بهترین سالن های زیبایی در ایران شناخته خواهد شد.

در حقیقت این کیفیت خدمات سالن زیبایی است که سطح سالن ها را مشخص می‌کند نه هزینه‌ای که آنها می‌گیرند.

برای یک سالن زیبایی، داشتن یک قیمت مناسب و ایده آل برای خدماتی که ارائه می‌دهد همواره از طرف مشتری قابل قبول بوده و به نوبه خود باعث افزایش جذب مشتریان می گردد.

با وجود اینکه هزینه برخی از خدمات یک سالن زیبایی متغییر می باشد، در صورتی این تغییر را می توان معقول و مقبول دانست که بر حسب تغییر آن خدمت، کیفیت آن تغییر کند.

یعنی در صورتی که خدمت مورد نظر نیازمند مهارت زیاد و صرف زمان زیادی برای ارائه دهنده ی خدمت باشد، افزایش متناسب هزینه آن معقول به نظر می رسد و بالعکس.

 

 تاسیس یک سالن زیبایی در ایران

بدیهی است که برای شروع هر کسب و کاری در هر جایی لازم است تا ابتدا برآوردی از مقدار سرمایه‌ی اولیه داشت،

زیرا بدون داشتن سرمایه اولیه مفهومی ندارد که بخواهید شغلی مناسب و کسب و کاری پویا که قابلیت رشد داشته باشد را ایجاد نمایید.

بنابراین باید ابتدا برآورد هزینه نموده و سپس بررسی کنید که آیا سرمایه اولیه شما به قدری هست که بتوان با کمک آن، وسایل مورد نیاز برای یک سالن زیبایی را تهیه و استفاده نمود.

باید دقت کنید که اگر که بخواهید یک سالن زیبایی ایجاد نمایید، لازم است تا آرایشگران دیگری را نیز استخدام نمایید و به آن ها حق الزحمه ای بدهید. پس ابتدا و قبل از هر کاری یک تخمین از هزینه های احتمالی به دست آورید.

هزینه های احتمالی که بهترین سالن های زیبایی در ایران باید به فکر آن باشند:

 • خرید تجهیزات از سشوار تا صندلی ماساژ
 • رهن و اجاره ملک
 • دکوراسیون
 • کامپیوتر
 • جکوزی مخصوص پدیکور
 • هزینه خرید اقلام مصرفی مثل رنگ مو، شامپو، ماسک مو، مواد ناخن و….
 • هزینه ساخت تابلو آرایشگاه
 • هزینهدوربین مداربسته
 • سایر اقلام مصرفی تخصصی برای هر قسمت آن
پیشنهاد می کنیم این مطلب را هم مطالعه نمایید  راه اندازی سالن زیبایی

دکور سالن زیبایی

یکی از مسائل که در زمان مراجعه به یک سالن زیبایی افراد را به خود جذب می‌کند و این سالن آرایشی را در لیست بهترین سالن های زیبایی در ایران قرار می‌دهد دکور سالن زیبایی است.

زمانی که دکوراسیون سالن با ذهن مشتری بازی کند و او را به خود جذب کند می‌توان نتیجه گرفت موفقیت آن سالن تضمین شده است.

 

تجهیزات

تجهیزاتی که به دردتان خواهد خورد را بطور مرتب در برگه ای بنویسید. بدین منظور می توانید ابتدا لوازم بسیار ضروری را لیست کنید تا در اوایل ایجاد این کسب و کار دچار کمبود بودجه نشوید.

اگر وسیله­ ی خاصی ضروری نبود و مناسب بودجه شما هم نبود می توانید عکس آن را بگیرید و در آینده و  پس از راه اندازی سالن زیبایی خود، آن وسیله را خریداری نمایید.

خوب ترین سالن زیبایی در ایران

تجهیزاتی که برای بهترین سالن های زیبایی در ایران ضروری است:

 • مبل انتظار
 • صندلی پدیکور
 • صندلی میکاپ
 • آینه
 • صندلی اصلاح
 • تخت ماساژ
 • سرشور
 • جالباسی
 • کامپیوتر
 • نرم افزار حسابداری
 • دستگاه کارتخوان
 • تلویزیون
 • آب سرد کن
 • تخت اپیلاسیون
 • کابین دوش
 • میز ناخن
 • کمد وقفسه

 

نقش نام سالن زیبایی در بهترین سالن های زیبایی در ایران

این نکته مهم را نیز فراموش نکنید که برای ایجاد یک سالن زیبایی خوب، نیاز دارید تا یک اسم خوب برای سالن زیبایی خودتان پیدا کنید.

این انتخاب باید به نحوی باشد که در وهله ی اول به راحتی در ذهن بماند و برای مشتریان خودتان آشنا و محبوب باشد.

با این کارتان باعث می شوید تا این اسم روی کارت های تبلیغاتی و پوسترها طوری ظاهر شود که در میان دیگر سالن ها متمایز بوده و آهنگ مناسبی نیز در زبان مشتریانتان داشته باشد.

 

 استخدام پرسنل

شغل آرایشگری در دسته فعالیت هایی قرار دارد که خدماتی هستند و این امر یعنی اینکه کیفیت کار شما اهمیت بسزایی دارد و این کیفیت زمانی به دست می آید که شما تمامی اصول و استاندارد هایی نظیر کادر مناسب، تجهیزات خوب و…. را بخوبی رعایت کرده باشید.

این یعنی شما شرایط لازم را دارید و جزء بهترین سالن های زیبایی در ایران هستید.

در بسیاری از موارد اتفاق می افتد که مدیر سالن آرایشی به دنبال جذب کادر مجرب و متخصص و به دنبال آن جذب مشتری هستند و این شرایط نامناسب در صورتی که تداوم داشته باشد برای این شغل بسیار ناگوار و ناامید کننده است.

بیشتر آرایشگران مجرب به صورت پورسانت کار می کنند و تا وقتی که سالن زیبایی‌تان مشهور شود و مشتریانتان زیاد شود چندین ماه زمان می برد.

بنابراین درآمد پرسنل برایشان کافی نبوده و ممکن است همکاری خود را با شما قطع نمایند و شما تا پیدا کردن کادر مجرب دیگری ممکن است مشتریان سابق‌تان را از دست دهید.

لذا ضروری است که در مرحله ی طراحی دکوراسیون سالن زیبایی خود، اقدام به استخدام نیروهای متخصص کنید تا جز بهترین سالن های زیبایی در ایران قرار بگیرید.

 

داشتن یک شعار مناسب

به این معنا که شما با توجه به روالی که طی کرده اید تا به موفقیت در کارتان برسید، می‌خواهید در یک جمله راز موفقیت خود را بیان کنید و علت این که جزء بهترین سالن های زیبایی در ایران را بگوئید.

یک شعار تبلیغاتی مناسب و خوشایند می تواند بلافاصله ذهنیتی مثبت و پایداری در افراد و مشتریان ایجاد نماید. این شعار معمولاً یک جمله ساده و کوتاهی است که ویترین تبلیغاتی شما بوده و بیانگر رمز موفقیت کسب و کار شما هست.

پس شعار می‌تواند اهداف سالن زیبایی شما را بطور هنرمندانه‌ و بسیار خلاصه در یک جمله کوتاه بیان کند.

بهترین سالن های زیبایی در ایران
لیست وسیله سالن زیبایی در ایران

در نهایت به لیست ۱۰ تا از بهترین سالن های زیبایی در ایران رسیدیم که امیدوارم به درد شما بخورد و بهترین کیفیت و با بهترین قیمت را در آنها تجربه کنید.

 1. سالن زیبایی لی‌لی رضایی
 2. سالن زیبایی سرمه و سمه
 3. سالن زیبایی گیوا
 4. سالن زیبایی مریم رئوف
 5. سالن زیبایی گل رخ
 6. سالن زیبایی مهناز
 7. سالن آرایش بانوی بهشت
 8. سالن آرایش ستاره ها
 9. سالن زیبایی هستی اصغری
 10. سالن زیبایی شبنم نظیف

جمعه  30 دی ماه

آخرین دوره ها در دنیای تحول آرایشگران
پیشنهاد می کنیم حتما مطالعه کنید

چرا باید از مشاوره راه اندازی سالن زیبایی استفاده کنیم؟ مشاوره راه...

کم هزینه ترین رشته آرایشگری چیست؟ راهنمای انتخاب کم هزینه ترین لاین...

لوازم و تجهیزات متعددی وجود دارد که برای راه اندازی یک آرایشگاه...

قبل از آموزش آرایشگری نکات مهمی وجود دارد که باید آنها را...

دیده شدن کار و خدمات در موفقیت سالن های زیبایی اهمیت زیادی...

نکته‌های مشاوره سالن‌های زیبایی و اهمیت دانستن این نکات نکته‌های مشاوره سالن‌های...

اولین نکته مهم در موفقیت سالن‌های زیبایی : فقط به جایگاه اول بودن...

برندسازی سالن‌های زیبایی، عامل موفقیت شماست اگر می خواهید نسبت به سالن‌های...

مدیریت مؤثر یک آرایشگاه عروس موضوع مهمی است که تمام سالن داران...

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
2 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
فاطمه

خیلی عالی بود استاد????????

Call Now Button