۵ تکنیک فوق العاده مؤثر برای هدف گذاری صحیح

تکنیک های صحیح هدف گذاری

آیا می دانید منظور از تکنیک های صحیح هدف گذاری چیست؟

آیا تا کنون فکر کرده اید که در ۵ سال آینده قصد دستیابی به چه مواردی دارید؟

آیا هدف مشخص و روشنی برای خودتان در رابطه با کسب و کار مشخص کرده اید؟

آیا می دانید در پایان امروز قصد دستیابی به چه چیزی دارید؟

 

تکنیک های صحیح هدف گذاری

 

با بهره برداری از تکنیک های صحیح هدف گذاری می توانید به هدف خودتان برسید.

 

۵ قانون طلایی در رابطه هدف گذاری

اگر می خواهید موفق شوید باید تکنیک های صحیح هدف گذاری را بشناسید هدفی را برای خودتان مشخص کنید هنگامی که تکنیک های هدف گذاری را یاد بگیرید .به صورت ماهرانه هدف گذاری می کنید که صدر صد پیروزی و موفقیت شما را در پی دارد. بدون داشتن  هدف شما تمرکز نداشته و مسیر مشخصی ندارید پس به نتیجه ایی نمی رسید و موفقیتی را به دست نمی آورید. هدف گذاری به شما کمک می کند که سکان زندگی خودتان را به دست می گیرید. راه زندگی و کسب و کار مشخصی داشته باشید. برای خود چشم انداز ویژه ایی تعیین کنید و از هم اکنون آنچه در آینده خواهید داشت را ببینید که این بسیار ارزشمند است.

 

برای دستیابی به هدف های خودتان، باید به خوبی بدانید که چگونه باید هدف انتخاب کنید.

 

  1. اهدافی انتخاب کنید در شما انگیزش ایجاد کند.

ایجاد انگیزش  به این معنا است که هدف انتخابی برای شما مهم باشد و ارزش قابل توجهی برای دستیابی به آن وجود داشته باشد. و در شما انگیزه ایجاد بکند که برای رسیدن به آن از همه نیرو خود بهره ببرید اگر علاقه ای به نتیجه آن نداشته باشید یا ارتباطی با آینده شما نداشته باشند شما برای رسیدن به آن انگیزه ایی ندارید پس نیرو، و زمان برای رسیدن به آن نمی گذارید.

 

نگران نباشید برای اینکه شما دچار این چالش نباشید راهکاری هایی به شما گفته می شود.

 

راهکار برای اطمینان  از اینکه آیا هدف شما باعث ایجاد انگیزه در درون شما می شود یا نه شما باید در برابر هدفی که برای خود نوشتید یک “چرایی” قرار دهید اگر توانستید برای هدفی که انتخاب کردید یک دلیل منطقی بیاورید و به کمک آن بتوانید دیگران را با آن توجیه کنید. نشان دهنده این است که هدف شما باعث ایجاد انگیزه در شما می شود.

پیشنهاد می کنیم این مطلب را هم مطالعه نمایید  اندازه گیری میزان موفقیت شما توسط برایان تریسی

 

  1. اهداف را هوشمندانه انتخاب کنید.

اهداف هوشمند از کلمه ایی ۵ حرفی تشکیل شده است که هر یک از این حرف ها دلالت بر یک کلمه دارد. اهداف هوشمند که باید ۵ ویژگی اصلی را داشته باشد؛ (در مقاله پیشین درباره ویژگی های یک هدف گذاری هوشمند توضیحات کامل داده شد).

 

۳٫اهداف خود را مکتوب کنید.

چینی ها به نوشتن واژگان بسیار اهمیت می دهند برای آن هر واژه یا کلمه یک ارزش جادویی دارد و برای آن نوعی قداست قایل می شوند. آنها اعتقاد دارند هنگامی که روی یک کاغذ، واژه یا کلمه ایی نوشته شود نباید آن کاغذ را پاره کنید یا بسوزانید. وقتی هدف خودتان را می نویسید آن هدف واقعی و ملموس می شود. دیگر هیچ عذر و بهانه ای برای فراموش کردن آن ندارید.

تکنیک های صحیح هدف گذاری

 

نکته طلایی

به هنگام نوشتن اهداف باید حواستان باشد که بجای نوشتن فعل من دوست دارم این کار را انجام بدهم؛ شاید این کار را انجام بدهم.  بنویسید می خواهم این کار را انجام بدهم. مثلاً به جای اینکه بگویی دوست دارم وزنم را کم بکنم. باید بنویسید من تا ده ماه دیگر ده کیلو وزن کم می کنم.

 

دو راهکار برای مکتوب کردن اهداف

راهکار۱: هدف خودتان را با لحنی مثبت بنویسید اینگونه حس خوبی به دست می آورید با انگیزه و تعهد بیشتری در رسیدن به هدف تعیین شده خود دارید. مثلاً هدف شما پایین آوردن هزینه های شرکت خودتان  است پس به جای اینکه بگویید فصل آینده تعدادی از کارکنان را بیرون می کنم. بگویید من تعداد کارکنان را برای فصل آینده با همین تعداد فعلی حفظ می کنم. حالت دوم به شما انگیزه می دهد و شما با انرژی کوشش می کنید تا راه فراری پیدا کنید.

راهکار ۲: اگر یک لیست اهداف برای خود تهیه کرده اید ابتدا اهداف بزرگ را بنویسد و در زیر آن اهداف ریز و کارهای کوچک روزانه را بنویسید چون با انجام کارهای کوچک و برداشتن گام های کوچک در پایان به اهداف بزرگ می رسید. یک ضرب المثل چینی هست که می گوید:”یک راه هزار کیلومتری با برداشتن قدم های کوچک پیموده می شود.

 

۴-یک نقشه راه تعیین کنید.

این گام بسیار مهمی است که بیشتر در طی فرایند هدف گذاری فراموش می شود. چون درگیر انتخاب هدف و رسیدن آن شده دیگر تمرکز بر روی روند مسیری که باید طی کنید تا بتوانید به پیروزی برسید وجود نخواهد داشت.

پیشنهاد می کنیم این مطلب را هم مطالعه نمایید  دوره جامع هدف گذاری

برای اینکه دچار این چالش نشوید باید یک طرح کامل و نقشه راه برای خود تهیه کنید مانند یک تخته پازل که از کنار هم کذاشتن تکه ها در پایان به یک تصویر کامل دست می یابید. در نقشه راه برای رسیدن به هدف تکه های کوچک این پازل ما همان گام های کوچک و برنامه های کوچک و روزانه هست که باید انجام شود .هنگامی که بدانیم مسیرمان چگونه است و راهمان را از پیش بشناسیم با نگاه بر روی نقشه و برداشتن قدم ها هر کدام از این تکه ها را پس از انجام دادن تیک زده. بدین گونه هم از روند درست کارمان آگاه می شویم. هم از اینکه یک بخش از نقشه هدفمان را انجام داده ایم و یک قدم به جلو پیش رفتیم شادمان می شویم. نیرو، و  انگیزه بیشتر برای طی کردن راه تا رسیدن به هدفمان پیدا می کنیم.

 

۵ به هدفی که برگزیدید وفادار باشید.

نکته  مهمی را در تکنیک های صحیح هدف گذاری می خواهم با شما در میان بگذارم  و آن نکته این است که فرایند هدف گذاری یک فرایند طولانی مدت است که برای  رسیدن به هدف باید شما از خود شکیبایی زیادی نشان دهید تا رفته رفته در حالیکه چالش ها و پستی و بلندی های که در مسیر رسیدن شما به هدف وجود دارد از بین می رود. تنها کاری که شما باید بکنید این است که باید در راهتان ثابت قدم باشید این گفته به این معنی نیست که اگر در ابتدا برای رسیدن به هدف خود یک نقشه راه را کشیده اید. تا پایان به آن نقشه پایبند باشید. چون امکان دارد در بین راه با بالا رفتن اندیشه و بینش خود و ارتباط بیشتر با دیگران یا دیدن نشانه هایی دریابید که این نقشه کامل نیست و دارای نقص هست. یا با این نقشه به هدف خود نمی رسید. پس می توانید نقشه راه اصلاح کنید یا بطور کل تغییر بدهید. اما همچنان به تکنیک های صحیح هدف گذاری و اهداف خود پایبند باشید.

 

تکنیک های صحیح هدف گذاری

جمعه  30 دی ماه

آخرین دوره ها در دنیای تحول آرایشگران
پیشنهاد می کنیم حتما مطالعه کنید

آیا می دانید هدف به چه معنا است؟ هنگامی که شما در...

هدف گذاری چیست؟ هدف گذاری یک مهارت بسیار قوی و نیرومندی است...

چگونگی دستیابی به هدف امروز از چالشی برای شما می گویم که...

مهارت هدف گذاری سلام می خواهم درباره مهارت هدف گذاری با یکدیگر...

چگونه هدف زندگی خود را پیدا کنید؟   امروز یک ماجرای جالبی...

هدف چیست؟ سلام امروز می خواهم درباره این با هم گفتگو کنیم...

نقش و نیروی هدف داشتن   سلام می خواهم برای شما از...

روش صحیح هدف گذاری   روش صحیح هدف گذاری چیست ؟ با...

هدف گذاری در زندگی شخصی   هدف گذاری در زندگی شخصی چیست...

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
22 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
سیمین آشوری

متشکرم، متوجه هدف گذاری شدم

مهنازدانشمند

سلام. بسیار آموزنده وتٱثیرگدار است

سمیه میرزایان

عالی بود، ممنون استاد

مرضیه فرجی

ممنون توضیحاتتون در باره هدف گذاری خیلی جامع بود کاملا متوجه شدم‌و‌به اشتباهاتی که داشتم‌پی بردم

نفیسه رنجبرکی

مطالب فوق العاده عالی و کلیدی بود.ما همیشه دوست داریم که به همه آرزوهامون برسیم، ولی فقط دوست داریم نه اینکه بخواهیم
استاد من آرزوهایی دارم ولی برای خودم هدف سازی نکرده بودم.طی سالیان کاری کلاسهای زیادی رفتم و تاثیر آنچنانی درکارم نداشت???? اما درسهای شما واقعا انگیزشی بودبرام.
تو این مدت که درکلاسهای شما شرکت داشتم واقعا به شما و تجربه های شما ایمان اوردم و شمارا باورکردم.
سپاس از زحمات شما????

سلام برشما که تحولی جدید درمن ایجاد کردید .در طی سالها تلاش برای رسیدن به خواسته هایم کار کردم وبرای پیشرفت کارم هدف داشتم ولی هیچ وقت مدل چگونه نوشتن هدف گزاری را بلد نبودم راستش همیشه تو دهنم برنامه هام و هدفهامو میچیدم وانهارا پیگیری میکردم همیشه برنامه ها کتابها سخنرانیهای اساتید در مورد هدفگزاری و شکر گزاری رو دنبال کنم ولی هیچ وقت با این زبان باهاش اشنا نشده بودم و برای هدف گزاری ونوشتن ان در دفترم خودم را موظف نکرده بودم چون راهشو بلد نبودم ازشما استاد بزرگوار ممنونم که اینگونه اموختن را با ما شروع کردی (امیدوارم شما هم همواره به اوج موفقیت درراهی که شروع کرده اید برسید .امین ) …ارادتمند بانو ورکیانی

فاطمه محمدی

سلام مطالب هدف گذاری فوق العاده کلیدی هستندوطبق دستورالعمل شما اجرا می کنم انشالله نتیجه ای خوب حاصل شود
سپاس فراوان

مردانشاهی

استاد مطالبتون فوق العاده عالی و کاربردی هستش .همه ی ما هدفهایی داشته و داریم ولی بدلیل نا آگاهی از هدف گذاری صحیح نتونستیم بهشون برسیم . مطالب و آموزشهای شما مارو حتما به هدفهامون میرسونه ممنون ازتون

زهرا جمشیدی

سلام استاد واقعا خیلی صریح و واضح بیان کردید من خیلی خوب هدف گذاری کردم و راه رسیدن به هدف خیلی خوب و با بیان عالی مکتوب کرده بودید انشالا که خداوند به شما سلامتی و برکت روزافزون دهد .

سمیه یادگاری

سلام استاد محمدی بزرگوار
مطالب بسیار عالی و کاربردی بود و متشکرم از شما که اینقدر با سخاوت اطلاعات و دانسته های خود را در اختیار ما میگذارید
خیلی خوشحالم که با شما آشنا شدم و ایمان دارم به لطف و یاری شما به اهداف خود خواهم رسید.
پاینده و سلامت باشین

آذین حسنی

سلام استاد عالی بود
مرسی از راهنماییتون????????

Call Now Button