چگونه بفهمیم رسالت زندگی ما چیست؟

حتماً تا حالا این سؤال رو شنیدی که میگن مأموریت ما در زندگی چیه و فلسفه و رسالت زندگی در چه چیزهایی خلاصه میشه؟

اما چقدر درباره رسالت زندگی فکر کردی و روی اون تمرکز کردی تا به یک جواب درست و درمون برسی؟

چقدر برات اهمیت داشته رسالت زندگی تون رو پیدا کنید و مقصد و هدف زندگی رو بر اساس رسالت زندگی خودتون مشخص کنید نه بر اساس نظر و حرف دیگران.

بر اساس نظر  محققان فقط ۳ درصد افراد جامعه رسالت زندگی و مأموریت خودشون رو پیدا می کنند و بر اساس اون هدفگذاری می کنند. شاید در جامعه امروزی به واسطه اطلاعات گسترده و کلاسهای متفاوت و متعدد در خصوص هدف و هدفگذاری بر اساس استعداد و شخصیت مباحثی رو شنیده باشید اما واقعاً اگر جزء اون دسته از افرادی هستید که عاشقانه دنبال پیدا کردن رسالت زندگی تون هستید باید بگم دمتون گرم!

 

اما واقعاً رسالت زندگی به چه معناست و چه کمکی به ما می کنه؟

تا حالا برای شما پیش اومده که بخواید کاری انجام بدید که هیچ منظور و هدفی برای انجامش نداشته باشید؟ شاید هدفتون درست نبوده یا نتیجه لازم رو نگرفتید اما بعیده یک کار رو بدون دلیل انجام داده باشید حتی دلیل غیر موجه…

آیا به نظرتون خداوند که خالق آسمانها و زمین است و این گردش شب و روز و این همه ماه و خورشید و فلک دارن بدون دلیل و از روی تصادف و بیهوده مشغول هستند؟

بر همین اساس و وجود نظم بی نظیر در جهان، خداوند از خلقت انسان نیز هدف و مقصود خاصی داشته است و اصطلاحاً انسانها همچون پیراهن آویخته بر کمد خلقت خدا نیستند که خداوند نعوذ بالله از بیکاری دست به خلقت انسان زده است. پس حتماً برای خلقت تک تک انسانها مأموریت ویژه ای قرار داده است.

این وظیفه ماست که تأمل کنیم تا رسالت زندگی خود را پیدا کنیم.

 

به راستی رسالت زندگی ما چیست؟

خداوند در وجود هر انسان استعداد منحصر بفردی قرار داده که با کشف آن استعداد و یافتن شخصیت درونی خود می توان رسالت زندگی را کشف و بر اساس آن اقدام به هدفگذاری نمود. تعیین هدف بدون دانستن رسالت زندگی و ندانستن مأموریت خود در دنیا امری بیهوده است که کار به جایی نخواهد برد.

 

[irp posts=”784″ name=”چگونه یک هدفگذاری صحیح داشته باشیم؟”]
3.8/5 - (17 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Button