دوره جامع هدف گذاری (روز سوم)

دوره جامع هدف گذاری (روز سوم)

تعیین اهداف تناسب اندام و سلامتی، ذهنی و روابط

 

دفترچه هدف گذاری شماره دو

 

قسمت چهارم: اهداف تناسب اندام و سلامتی

زمان لازم برای انجام تمرینات قسمت چهارم، بین ۱ تا ۲ ساعت

تعیین اهداف بلند مدت تناسب اندام و سلامتی

می خواهید ۱۰ سال آینده از لحاظ تناسب اندام در چه سطحی باشید؟ وزن ایده ال شما چقدر است؟ می خواهید میزان چربی بدن تان چند درصد باشد؟ آیا خواهان دستیابی به بدنی عضلانی و خوش فرم هستید؟ سلامت عمومی بدن تان در چه سطحی باشد؟ آیا برنامه ای برای پیشگیری از فشار خون بالا و چربی بالا دارید؟ می خواهید چه مواد غذایی را به برنامه غذایی خود اضافه کنید که باعث محافظت از پوست و موی شما می شود؟ آیا می خواهید برنامه ثابت ورزشی برای خودتان تنظیم کنید؟ آیا می خواهید طی سال های آینده کتاب های زیادی در زمینه سلامتی خود مطالعه کنید؟ تناسب اندام و سلامتی مهم ترین هدف یک فرد در طول زندگی اش می تواند باشد. زیرا تنها در صورتی که بدنی سالم و پر انرژی داشته باشید می توانید به دیگر اهداف تان نیز دست یابید با طرح سوالات مناسب اهداف بلند مدت تناسب اندام و سلامتی خود را تعیین کنید.

 

تعیین ویژن (تصویر ذهنی )بلند مدت تناسب اندام و سلامتی

براساس اهدافی که در صفحه قبل تعیین کردید. در چند پاراگراف ویژن (تصویر ذهنی) از بدن ایده آل و سلامتی خودتان از ۱۰ سال آینده تان را بنویسید (فعل جملات دارای زمان حال باشند).

 

تعیین اهداف یکساله تناسب اندام و سلامتی

با توچه به اهداف بلند مدتی که در بخش تناسب اندام و سلامتی برای خودتان تعیین کرده اید، اهداف یک سال آینده خود را مشخص کنید. درشش ماه اول سال چقدر وزن کم کنید؟ در پایان اسفند ۹۷ می خواهید به چه وزنی برسید؟ در هفته چند روز را به ورزش اختصاص خواهید داد؟ روزانه چقدر می خواهید پیاده روی کنید؟ آیا می خواهید رشته ورزشی جدیدی را یاد بگیرید؟ تصمیم دارید روزانه چند وعده سالاد و سبزیجات استفاده کنید؟ آیا حاضر هستید برای سال ۹۷ مصرف شیرینی جات را به طور کامل از زندگی تان حذف کنید؟ می خواهید در سال ۹۷ روزانه چه میزانی را برای مطالعه در زمینه سلامتی و تناسب اندام اختصاص دهید؟ با طرح چنین پرسش هایی اهداف یکساله سلامتی و تناسب اندام خود را تعیین کنید. یادتان باشد اهداف یک ساله شما نسبت به اهداف ۱۰ ساله باید منطقی تر انتخاب شوند و قابل دستیابی باشند.

 

تعیین ویژن (تصویر ذهنی)یکساله تناسب اندام وسلامتی

براساس اهداف یکساله ای که در صفحه قبل تعیین کردید. در چند پاراگراف ویژن(تصویر ذهنی)تناسب اندام و سلامتی خودتان را در پایان سال آینده خود بنویسید. شرح دهید که در پایان اسفند سال آینده چه بدنی دارید و چه تغییراتی در میزان سلامتی، نشاط و انرژی شما ایجاد شده است. یادتان باشد ویژن یکساله را تا جای ممکن باید با جزئیات شرح دهید. (فعل جملات حال باشند)

پیشنهاد می کنیم این مطلب را هم مطالعه نمایید  هدفگذاری ، نقطه شروع موفقیت

 

قسمت پنجم: اهداف ذهنی و مهارتی

زمان لازم برای انجام تمرینات قسمت پنجم : بین ۱ تا ۲ ساعت

 

تعیین اهداف بلند مدت ذهنی و مهارتی

می خواهید۱۰ سال آینده در چه مهارتی به استادی رسیده باشید؟ آیا تسلط به نرم افزار به خصوصی درآمد شما را چند برابر می کند؟ آیا می خواهید فعالیتی هنری مانند موسیقی و طراحی را یاد بگیرید؟ آیا می خواهید تحصیلات خود را رشته ای به خصوص ادامه دهید؟ می خواهید چه کتاب هایی را در زمینه رشد شخصی خود مطالعه کنید؟ چه سمینارها و همایش هایی را می خواهید شرکت کنید؟ آیا می خواهید زبان جدیدی را یاد بگیرید؟ آیا می خواهید بر روی مهارت های فن بیان خودتان کار کنید؟ با طرح چنین پرسش هایی اهداف بلند مدت ذهنی و مهارتی خود را تعیین کنید. اهداف ذهنی و مهارتی شما رابطه مستقیمی با میزان درآمد و اهداف مالی و شغلی شما دارد. این اهداف را جدی بگیرید. زیرا به میزانی که سطح مهارت و مطالعه شما بیش تر می شود. به همان میزان درآمد شما افزایش خواهد یافت.

 

تعیین ویژن (تصویر ذهنی) بلند مدت ذهنی و مهارتی

براساس اهدافی که در صفحه قبل تعیین کردید در یک پاراگراف ویژن (تصویرذهنی) از سطح مهارت ها و رشد ذهنی خودتان را در ۱۰ سال آینده تان بنویسید. (فعل جملات دارای زمان حال باشند)

 

تعیین اهداف یکساله ذهنی و مهارتی

با توجه به اهداف بلند مدت ذهنی و مهارتی که برای خودتان تعیین کرده اید. اهداف ذهنی و مهخارتی یکسال آینده خود را مشخص کنید. مهارت خودتان در زمینه ای بالا ببرید؟ نیازدارید در چه کلاس های آموزشی شرکت کنید؟ در چه مهارتی نقطه ضعف دارید که یادگیری آن مهارت می تواند تغییر زیادی در زندگی شما ایجاد کند؟ آیا می خواهید در کلاس های زبان شرکت کنید؟ در سال جدید می خواهید روزانه جه میزان زمانی را به مطالعه اختصاص دهید؟ ماهانه چند کتاب مطالعه خواهیدکرد؟ در پایان سال ۹۷ چه تعداد کتاب را مطالعه خواهید؟ با طرح چنین پرسش هایی اهداف یکساله ذهنی و مهارتی خود را تعیین یادتان باشد اهداف یکساله شما نسبت به اهداف ۱۰ ساله باید منطقی تر انتخاب شوند و قابل دستیابی باشند.

 

تعیین ویژن (تصویر ذهنی) یکساله ذهنی و شغلی

براساس اهداف یک ساله ای که در صفحه تعیین کردید. در چند پاراگراف ویژن (تصویر ذهنی) سطح مهارت و پیشرفت ذهنی خود را در پایان سال آینده بنویسید. شرح دهید که در پایان اسفند سال آینده چه مهارت جدیدی را یاد گرفته ایدو در چه زمینه هایی رشد شخصی داسته اید یادتان باشد ویژن یکساله را تا جای ممکن باید با جرئیات شرح دهید . (فعل جملات دارای زمان حال باشند.)

پیشنهاد می کنیم این مطلب را هم مطالعه نمایید  چه کسانی عزت نفس بالایی دارند؟

 

 

  قسمت ششم، اهداف روابط

زمان لازم برای انجام تمرینات قسمت ششم ، بین ۱ تا ۲ ساعت

 

تعیین اهداف بلند مدت روابط

می خواهید ۱۰ سال آینده چه تغییر کلی در روابط خود ایجاد کنید؟ رابطه با چه دوستانی را می خواهید محدود کنید؟ چه روابط جدیدی را می خواهید ایجاد کنید؟ اگر مجرد هستید، مشخصات ظاهری و اخلاقی همسر ایده آل شما چیست؟ اگر متاهل هستید، می خواهید چه اقداماتی برای بهبود و استحکام زندگی زناشویی خود داشته باشید؟ می خواهید چه کتاب هایی در رابطه با زندگی زناشویی مطالعه کنید؟ با طرح چنین پرسش هایی اهداف بلند مدت روابط خود را تعیین کنید.

 

تعیین ویژن (تصویر ذهنی) بلند مدت روابط

بر اساس اهدافی که در صفحه قبل تعیین کردید. دریک پاراگراف ویژن (تصویر ذهنی ) روابط خودتان در ۱۰ سال آینده تان را بنویسید تا می توانید با جزئیات شرح دهید که خواهان چه روابطی هستید. (فعل حملات دارای زمان حال باشند.)

 

تعیین اهداف یکساله روابط

با توجه به اهداف مدت روابطی که در صفحات قبل نوشتید می خواهید طی سال آینده چه تغییراتی در روابط خود ایجاد کنید؟ با جه کسانی می خواهید قطع رابطه کنید؟ با چه کسانی می خواهید رابطه خود را محدود کنید؟ آیا افرادی را که مدام به شما انرژی منفی انتقال می دهند شناسایی کرده اید؟ اگر مجرد هستید، با توجه به ویژگی هایی که از همسر ایده آل خود در قسمت قبل مشخص کردید، حال باید برای جذب چنین شخصی چه تغییراتی در خود ایجاد کنید؟ چنین شخصی مجذوب چه کسی می شود؟ اگر متاهل هستید اولین اقدامی که در سال ۹۷ برای بهبود را بطه تان انچام می دهید چیست؟ با طرح چنین پرسش هایی اهداف یکساله روابط خود را تعیین کنید یادتان باشد اهداف یکساله شما نسبت به اهداف ۱۰ ساله، با طرح چنین پرسش هایی اهداف یکساله روابط خود را تعیین کنید. یادتان باشد اهداف یکساله شما نسبت به اهداف ۱۰ ساله باید منطقی تر انتخاب شوند و قابل دستیابی باشند.

 

تعیین ویژن (تصویر ذهنی )یکساله روابط

براساس اهداف یکساله ای که در صفحه قبل تعیین کردید. در چند پاراگراف ویژن (تصویر ذهنی) روابط خودتان را در پایان سال آینده بنویسید. یادتان باشد ویژن یک ساله را تا جای ممکن با جزئیات شرح دهید. (فعل جملات دارای زمان حال باشند)

جمعه  30 دی ماه

آخرین دوره ها در دنیای تحول آرایشگران
پیشنهاد می کنیم حتما مطالعه کنید

آیا می دانید هدف به چه معنا است؟ هنگامی که شما در...

هدف گذاری چیست؟ هدف گذاری یک مهارت بسیار قوی و نیرومندی است...

چگونگی دستیابی به هدف امروز از چالشی برای شما می گویم که...

مهارت هدف گذاری سلام می خواهم درباره مهارت هدف گذاری با یکدیگر...

چگونه هدف زندگی خود را پیدا کنید؟   امروز یک ماجرای جالبی...

هدف چیست؟ سلام امروز می خواهم درباره این با هم گفتگو کنیم...

نقش و نیروی هدف داشتن   سلام می خواهم برای شما از...

روش صحیح هدف گذاری   روش صحیح هدف گذاری چیست ؟ با...

هدف گذاری در زندگی شخصی   هدف گذاری در زندگی شخصی چیست...

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Call Now Button