مهمترین مهارت‌های لازم در موفقیت کسب و کار چیست؟

مهارت‌های لازم در موفقیت کسب و کار

مهارت‌های لازم در موفقیت کسب و کار

اولین مهارت، نگرش مثبت

انجمن پزشکی آمریکا معتقد است نود درصد بیمار‌‌ی­‌ها، روان تنی یا ناشی از ذهن افراد هستند. اگر معتقد باشید بیمار خواهید شد، شانس بیمار شدنتان بیشتر می‌شود. اگر فکر می­‌کنید تصادف خواهید کرد، بهتر است با تعمیر گاه تماس بگیرید، چون به زودی اتومبیل­تان به تعمیر احتیاج خواهد داشت. اگر تصور کنید در دوران رکود کاری از دست­تان بر نمی­‌آید، با انجام کارهای کم­تر این باور را پشتیبانی خواهید کرد.

در دوران کاری­تان، زمانی را تجربه می‌­کنید که وضع کار کساد خواهد بود. مشتری­‌های­تان همان اخبار بدی را می‌­شنوند که شما هم می­‌شنوید و اخبار بد هیچ وقت نمی­‌توانند باعث نتایج مثبت شوند. آن­‌ها دنبال شنیدن چیزهای منفی بیشتر نیستند. اگر بودند در خانه می­‌ماندند و تلویزیون تماشا می­‌کردند! نمی­‌خواهند این اخبار را در صورت شما، اقدامات، واکنش­‌ها یا نگرش­تان ببینند. ماهرانه رفتار کنید، کاری کنید موفقیت از وجودتان بزند بیرون و بدون توجه به اتفاقاتی که در اطراف­تان در جریان است، مثبت‌نگر و خوش‌بین باشید. مشتریان بالقوه غالبا جذب افراد مثبت یا حداقل کنجکاو آن‌­ها می­‌شوند.

تأثیر نگرش بر موفقیت در کسب و کار

شیوه‌ی برخوردتان با شرایط، بیشتر از خود اقتصاد، تعیین کننده‌ی وضعیت فعلی و آینده‌­تان است. نگرش­تان روی آدم­‌های دور و برتان (در خانه، محل کار و هر جای دیگر) تاثیر می‌­گذارد.

به همه­‌ی کسانی که این مطلب را می‌­خوانند توصیه می­‌کنم بلافاصله بروند سراغ برنامه­‌هایی که روی تفکر مثبت متمرکز هستند و راه‌حل­‌های سازنده ارائه می‌­دهند.

اگر واقعا دنبال پیشروی و رشد هستید، توصیه می­‌کنم زمان تماشای تلویزیون، گوش دادن به رادیو و خواندن روزنامه و چرخیدن بی‌جهت در فضای مجازی را برای برنامه‌‍­‌هایی بگذارید که طراحی شده‌­اند تا توجه­‌تان را به یک نگرش مثبت و راه حل محور معطوف کنند.

خیس نشوید!!

توصیه کردن به مثبت نگری در یک محیط منفی مثل این است که به کسی که در اقیانوس شنا می­‌کند، بگویید مراقب باشد خیس نشود! دوستان، همکاران، خانواده و دیگران هر روز، نا‌آگاهانه، منفی نگری را در شما تزریق می­‌کنند. شما باید این ورودی­‌ها را با استفاده از داده­‌هایی که توجه­‌تان را به سمت یک نگرش مثبت و راه حل محور معطوف می‌­کند، خنثی کنید. در غیر این صورت، هزینه­‌ی آن را به شکل کسادی کسب و کار خواهید داد.

هر روز یک کار مثبت انجام دهید که احساس خوبی به شما می­‌دهد. آن را اول صبح، اواسط روز و شب تکرار کنید. هر کاری می­‌تواند باشد، از ورزش کردن یا پیاده‌روی صبحگاهی گرفته تا تعریف از یک همکار در طول روز یا صرف شام و حرف زدن با خانواده. به همین شکل، در شروع و انتهای روز، اهداف­تان را بنویسید. به این ترتیب در طول روز دو فرصت خواهید داشت که ببینید به کجا می‌­روید. هر چیزی هم که به آن توجه کنید به دست خواهید آورد. اگر فقیرانه فکر کنید، فقیر خواهید شد. اگر به راه حل‌ها فکر کنید، تعداد زیادی از آن­‌ها را پیدا خواهید کرد.

تعیین ضرورت موفقیت در کسب وکار
ضرورت در موفقیت کسب و کار

تعیین ضرورت در موفقیت کسب و کار

یک راه برای خارج شدن از حالت نا‌امیدی در توسعه سالن‌های زیبایی این است که فوریت و ضرورت را برای خودتان بیشتر کنید. مثلا اگر زندگی­تان به این بستگی داشته باشد که امروز ۱۰ مشتری داشته باشید، بدون توجه به اوضاع اقتصادی، حتما امروز چیزی خواهید فروخت. از بچه­‌ها یاد بگیرید. آن­ها کاری به “رکود” ندارند و فقط روی چیزی که می­‌خواهند متمرکز هستند، چون بیشتر به نتیجه توجه دارند تا مشکل. بچه­‌ها بدون خستگی و جوری که انگار زندگی­شان به آن چیز بستگی دارد، درخواستشان را تکرار می­‌کنند.

وضع اقتصاد هر طور که باشد، همیشه فرصت برای شکوفایی وجود دارد. تاریخ پر است از داستان کسب و کارهایی که در شرایط اقتصادی سخت به موفقیت ­های بزرگ رسیده­ اند.

حتی در بدترین اوضاع هم نباید چشم­ های تان را ببندید. هوشیار باشید، تماشا کنید و دنبال مشکلات بگردید، چون هر مشکل مساوی ست با یک فرصت. مردم همیشه ( به خصوص وقتی وضع اقتصاد خراب است)، دوست دارند با مثبت ­ترین و حرفه ­ای ­ترین افراد بازار کار کنند. رقبایی که با منفی نگری دست به گریبان­ند، برای شما فروش بیشتر به ارمغان می­ آورند.

مهم‌­ترین مهارتی که برای موفقیت کسب و کار احتیاج دارید

مهارت­‌های فروش، ارتباط، مذاکره و معامله برای موفقیت کسب و کار در سالن زیبایی شما حیاتی هستند. آدم­‌ها برای خدمات شما صف نکشیده‌­اند، ما باید علاقه­‌شان را جلب کنیم. بنابراین، ضروری­‌ترین دارایی هر سازمان که به تنهایی می‌­تواند تعیین کننده‌ی موفقیت (یا موفق نشدن) آن باشد، مهارت‌­های فروش کارکنانش است.

مهارت­‌های فروش شامل ارتباط، انگیزش، باور به کیفیت خدمات خوب، مهارت‌­های ارائه کردن، توانایی مذاکره و بستن قرارداد، پیگیری و به وجود آوردن فرصت­‌های تازه و مناسب است. فروش برای سازمان حکم غذا، آب و اکسیژن برای بدن را دارد. کارکنان فروش گاهی اوقات برچسب فروشنده را دون­‌ شأن خودشان می‌دانند، ولی این اشتباه مهلکی است. این تصور به این خاطر به وجود آمده که این افراد هیچوقت برای یاد گرفتن ساختار و هنر واقعی فروش وقت نگذاشته‌اند.

اگر از خواندن این مقاله لذت بردید لطفاً به مقاله‌های مرتبط مانند نکته‌های مهم در مشاوره سالن‌های زیبایی، برنامه روزانه یک آرایشگر نیز مراجعه نمایید.

 

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Button