چطور برای خواسته های خود اولویت بندی صحیح داشته باشیم؟

اولویت بندی

انسانها هدف دارند اما اولویت بندی صحیح ندارند.

شاید شما هم جزء افرادی باشید که خواسته های زیادی دارید. داشتن خواسته های زیاد باعث می شود شما نتوانید منابع، انرژی و زمان محدود خود را برای همه خواسته ها در اختیار بگیرید.

اگر اولویت بندی صحیح برای خواسته ها وجود نداشته باشد همیشه ذهن ما درگیر کارهای مختلف و متنوع می شود. درگیری های زیاد و مشغله های متعدد در زندگی امروزی به قدری زیاد هست که تمرکز انسان را از بین می برد. از طرفی داشتن خواسته های متعدد و زیاد ، مزید بر علت می شود تا نتوانیم به خوبی از منابع و زمان در اختیار، بهره فراوان برده شود.

 

سه مرحله اصلی برای اولویت بندی صحیح خواسته ها

مرحله اول ، امتیاز بندی تمام خواسته هاست. بایستی تمام خواسته های خود را بنویسید و به آنها از یک تا ۱۰ امتیاز بدهید. سپس آنهایی که امتیاز  ۷ به پایین دارند را حذف کنید.

در مرحله دوم ، بایستی برای خواسته هایی که در مرحله قبل ، امتیاز ۸ تا ۱۰ را گرفته اند دلیل و چرایی بنویسید. چرایی و علت خواسته، مشخص می کند که آیا واقعاً برای شما اهمیت دارد یا خیر. در این مرحله ، هدف ها از هوس ها جدا می شود. باید دلائل قانع کننده ای برای هدف های خود داشته باشید.

در مرحله سوم باید خواسته های کمتری باقی مانده باشد. در این مرحله از بین خواسته های مانده باید این سؤال را بپرسید که آیا حاضرید ده سال آینده هم آن خواسته را دنبال کنید یا خیر؟

باید خواسته های شما جزء علاقه مندی های اصلی و اساسی و واقعی شما باشد تا انگیزه بسیار زیادی برای آن داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonهمین الان با ما تماس بگیرید