چگونه بهره وری خود را چندین برابر کنیم؟

اگر با ماشین تصادف کنید و در پای شما شکستگی ایجاد شود و از طرفی از بدن  شما خون بیاید، وقتی شما را با اورژانس به بیمارستان منتقل کنند اولین کاری که می کنند این است که علائم حیاتی شما را چک می کنند.  باید اول ضربان قلب شما را چک کنند تا منجر به فوت شما نشود نه اینکه اول به فکر جراحی پای شما باشند. پس اول علائم حیاتی چک می شود.

وقتی صحبت از بهره وری بالا می شود کارهایی وجود دارد که واقعاً حیاتی است.

وقتی آتش سوزی رخ می دهد اولین کاری که آتش نشانان انجام می دهند چیست؟ احتمالاً بستن شیرهای اصلی گاز ساختمان یا قطع کردن برق و … مسلماً اول به سراغ کارهای مهم اولویت دوم و سوم نمی روند؟

 

نمونه هایی از عملکردهای حیاتی:

اول چیزی که بابت آن کسب درآمد می کنید و باعث شغلی شما می شود چیست؟

فردی سودمند ، مؤثر و مفید

شاید شما هم به افرادی برخورده اید که بسیار زیاد کار می کنند و بهره وری بسیار بالایی دارند و در عین حال آرامش خاصی دارند ولی برخی افراد یک دهم آنها هم کار نمی کنند اما پر از اضطراب هستند.

در هر کاری ، کارهای اندک ولی حیاتی وجود دارد. در عمل جراحی قلب باز، برخی پرستاران اقدامات اولیه تمیز کردن، باز کردن بدن و … را انجام می دهند ولی پزشک جراح فقط اقدامات حیاتی و خاص را انجام می دهد. اگر اقدامات حیاتی به درستی انجام شود، بیمار زنده می ماند واگر اشتباهی رخ دهد بیمار می میرد. اقدامات بعد از عمل اصلی با دیگران است.

عملکردهای حیاتی تان را در کار مشخص کنید. نتیجه اصلی و بهره وری اصلی شما بخاطر آن کارهای خاص است. سایر کارها را به دیگران بسپارید.

۱۰۰ کار مهم حیاتی در شغل و کار شما وجود ندارد. تنها چند کار اندک هست که خیلی خیلی مهم هستند. معمولاً چیزی حدود ۳ کار هست.

کارهای مهمی که فقط خودتان باید آنها را انجام دهید و باعث افزایش درآمد شما می گردد. خیلی از کارهای شما منجر به افزایش درآمد یا ارتقاء شغل و کسب و کار شما نمی شود. خودتان را مجبور کنید فقط روی سه کار مهم تمرکز کنید.

یک کرنومتر بگیرید و مدت زمانی که روی آن سه کار اصلی کار می کنید را مشخص کنید. باید خودتان را مجبور کنید به همان مقدار که میخواهید روی آن کار کنید.

فکر می کنید اگر در طول روز به کرنومتر نگاه نکنید در طول روز چه مدتی بر روی کار اصلی خود وقت گذاشته اید؟ اولین بار که این کار را انجام دهید شوکه می شوید.

پیشنهاد می کنیم این مطلب را هم مطالعه نمایید  دوره جامع هدف گذاری

باید سعی کنید زمان آن را روز به روز زیاد کنید. ایده آل برای شما ۴ ساعت است.

باید کارهای اندک و حیاتی و نیز مدت زمان فعلی کار کردن روی آنها را بدانید. یکی از هدف های شغلی شما این است که زمان انجام کارهای مهم را بالا ببرید تا بهره وری و نهایتاً نتایج شما بالاتر رود.

 

سؤال مهم:

چگونه با وجود کارهای زیاد ، فقط روی کارهای مهم و حیاتی کار کنم؟

اولین چیز این است که شما چقدر ارزشمند هستید؟ زمان شما چقدر می ارزد؟

درآمد هدف سالیانه تان را بر ۲۰۰۰ تقسیم کنید. مثلاً اگر شما در سال ۲۴ میلیون تومان درآمد داشته باشید هر ساعت شما ۱۲ هزار تومان ارزش دارد. اگر ۴۰ میلیون درآمد داشته باشید هر ساعت شما ۲۰ هزار تومان ارزش دارد و اگر ۶۰ میلیون درآمد سالیانه داشته باشی ارزش ساعتی شما ۳۰ هزار تومان است.

اگر شما می خواهید سالیانه ۱۰۰ میلیون تومان درآمد کسب کنید باید کاری انجام دهید که ساعتی ۵۰ هزار تومان ارزش داشته باشد. مثل این است که شما ساعتی ۵۰ هزار تومان به کسی بدهید که کار شما را انجام دهد.

فرض کنید روز اول فروردین ۱۰۰ میلیون تومان به حساب شما واریز شود. هر ساعت کاری که انجام می دهید و ارزش آن کار از ۵۰ هزار تومان کمتر است اختلاف آن از مبلغ کل شما کسر می شود. شما درنهایت متوجه می شوید بخاطر کارهای بی ارزش و بیهوده، مبلغ بسیار زیادی را از دست داده اید.

هر ساعت و هر دقیقه دارد مثل برق می گذرد و شما پول زیادی را از دست می دهید. مثل این می ماند که شما هر ساعت یک ۵۰ هزار تومانی از جیب تان دربیاورید و آنرا آتش بزنید.

پس فکر نکنید شبکه های اجتماعی، تلویزیون، روزنامه و … رایگان است. آنها برای شما گران تمام می شود. چون زمان بسیار زیادی از شما می گیرد. پس باید ۹۰ درصد از زمان خود را برای سه کار مهم و حیاتی صرف کنید.

در چه کاری بهترین هستید؟ چه کاری را فقط شما می توانید انجام دهید. مابقی کارها را یا رها کنید یا به دیگران بسپارید. پیدا کردن افرادی توانمند برای انجام کارهای غیرحیاتی شما بسیار مهم هستند تا شما به کارهای مهم و حیاتی بپردازید.

همیشه از خودتان سؤال کنید آیا حاضر هستید ۵۰ هزار تومان به کسی بدهید تا این کار شما را انجام دهد؟ اگر جواب مثبت بود پس کارتان مهم و ضروری و باارزش است. اگر جواب منفی بود پس ارزش آن کار شما بسیار پایین است.

پیشنهاد می کنیم این مطلب را هم مطالعه نمایید  هدف گذاری چیست؟

پس نتیجه می گیریم بسیاری از مردم فقط دنبال کارهایی برای تلف کردن وقت خود هستند. از زمانی که به دنیا می آیید یک فتیله روشن می شود که هر لحظه در حال سوختن است و در حال کوچک شدن است. پس مراقب زمان خود باشید و آنرا از دست ندهید.

حالا اگر بخواهید فقط چند کار حیاتی را انتخاب کنید، کدام کارها را انتخاب خواهید کرد. بهترین تعداد برای انجام عملکرد حیاتی چه تعداد است؟ فقط یک کار

جول اوستین یک مسیحی خطبه خوان که الان مدیرعامل یک شرکت چندصد میلیون دلاری است. هفته ای ۴۰ میلیون نفر از صحبت های او بهره مند می شوند. میگوید وقتی کلیسا را پدرم اداره می کرد تمام کارهای کلیسا را خودش اداره می کرد.
برگزاری تمام مراسمات جشن و ختم. حتی کارهای برقی و فیلمبرداری. ما خودمان را می کشتیم و در عین حال پیشرفتی در کار نداشتیم. فهمیدم که باید دست از انجام کارهای زیاد بردارم.
پس از خودم پرسیدم تنها کاری که خودم میتوانم و خودم باید انجام دهم و بیشترین تأثیرگذاری را در کل سازمان دارد چیست؟ فهمیدم همان ۲۲ دقیقه ای که من صحبت می کنم. امید دهنده و راه انداختن موتور سازمان.
چهارشنبه فقط می خواند، فکر می کند و ایده پردازی می کند. پنج شنبه کلمه به کلمه آن سخنرانی را می نویسد. جمعه تمام آن جملات را حفظ می کند. روز شنبه تمرین و یکشنبه انجام میدهد. در طول چهارشنبه تا یکشنبه هیچ کسی او را نمی بیند.
یکی از تأثیرگذارترین سخنرانان قرن حاضر که باید در طول سال ۲۲ سخنرانی جدید داشته باشد.

تمام سخنرانان یک بحث کلی و معروف دارند ولی او هر ۲۲ دقیقه جدید است. پس تمام زمان و انرژی خود را روی همان سخنرانی خود می گذارد. مخاطبانش از کلیسایی در هوستون به ۴۰ میلیون نفر در هفته رسیده است.
پس از خودتان بپرسید مهمترین و اصلی ترین کار شما چیست که وقتی انجام می دهید بسیار بیشتر از ۵۰ هزارتومان ارزش دارد. آن فعالیت برای موتور اقتصادی شما بسیار مؤثر است. وقتی متوجه شدید آنوقت طوری زندگی تان را مدیریت کنید که هیچ کاری جز آن کار را انجام ندهید. فقط آن یک کار را بیشتر و بیشتر انجام دهید تا زندگی را متحول کند.
پس هدف شما انجام یک کار مهم که بیشتر اوقات آنرا انجام دهید تا در آن یک کار پیشرفت کنید.

جمعه  30 دی ماه

آخرین دوره ها در دنیای تحول آرایشگران
پیشنهاد می کنیم حتما مطالعه کنید

آیا می دانید هدف به چه معنا است؟ هنگامی که شما در...

هدف گذاری چیست؟ هدف گذاری یک مهارت بسیار قوی و نیرومندی است...

چگونگی دستیابی به هدف امروز از چالشی برای شما می گویم که...

مهارت هدف گذاری سلام می خواهم درباره مهارت هدف گذاری با یکدیگر...

چگونه هدف زندگی خود را پیدا کنید؟   امروز یک ماجرای جالبی...

هدف چیست؟ سلام امروز می خواهم درباره این با هم گفتگو کنیم...

نقش و نیروی هدف داشتن   سلام می خواهم برای شما از...

روش صحیح هدف گذاری   روش صحیح هدف گذاری چیست ؟ با...

هدف گذاری در زندگی شخصی   هدف گذاری در زندگی شخصی چیست...

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Call Now Button