مدرسان دوره کوتاهی مو

با کلیک روی تصویر مدرسان می توانید رزومه آن ها را مشاهده کنید

دوره آموزشی کوتاهی مو
دوره آموزشی کوتاهی مو

بدون شک در یک دوره آموزشی کوپ مو در سطح مبتدی، تمامی موارد مربوط به کوتاهی مو به صورت عمومی تدریس می‌شود ولی فارغ از اینکه دوره مذکور مبتدی است یا پیشرفته، سرفصل هایی که در ادامه گفته می شود، در تمام دوره های کوتاهی مو تدریس می شود

 

برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید

هیرکات (کوتاهی مو)

سر فصل‌های دوره‌ آموزشی کوتاهی مو

 1. چهره شناسی
 2. شناخت ابزار مختلف
 3. پیتاژ
 4. آموزش انواع مختلف مدلهای کوتاهی مو برای موهای کوتاه
 5. هماهنگی با مدل رنگ موی فرد
 6. انواع مختلف کوتاهی مو برای موهای بلند

چهره شناسی

یکی از مهم ترین مفاد تدریسی در دوره کوتاهی مو، چهره شناسی می باشد. در این قسمت هنرجوها به‌طور کامل با انواع سبک‌های مختلف چهره آشنا می‌شوند.
فراگیری چهره شناسی از آن جهت اهمیت دارد که هنرجو باید بتواند برای مشتریان خود متناسب با چهره هایشان، مدل‌های مناسب کوتاهی مو را پیشنهاد کند و یا اینکه اگر در نوعی از مدل کوتاهی مو بخواهد تنوع ایجاد کند، باید این تنوع را بر اساس ویژگی‌های چهره انجام دهد.
دوره آموزشی کوتاهی مو

شناخت ابزار مختلف

قبل از اینکه هنرجو بخواهد در دوره آموزشی کوتاهی مو وارد مباحث مربوط به هر سبک از کوتاهی مو شود باید در ابتدا با انواع مختلفی از ابزار که در کوتاهی مو استفاده می ‌شوند و به علاوه نحوه صحیح کارکرد هر کدام آشنا شود.
این امر موجب می‌شود تا روند آموزش آسان تر انجام شود و هنرجویان نیز در همان ابتدای کار در می‌یابند که به‌طور کلی به چه ابزاری نیاز دارند
از مهم ترین ابزار این دوره آموزشی کوتاهی مو می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 

 • انواع مختلف قیچی با لبه کوچک و بزرگ
 • انواع مختلف شانه‌ها با دندانه‌های بلند و کوتاه
 • انواع مختلف گیره مو
 • انواع مختلف موزرها
 • انواع مختلف دستگاه بنداندازی
 • لوازم مختلفی که به‌منظور حالت‌دهی مو استفاده می‌شوند
 • انواع مختلف براق کننده‌های مو

پیتاژ

پیتاژ یا همان کم حجم کردن مو یکی از خدمات تخصصی در زمینه کوتاهی مو است که هر آرایشگری باید بتواند آن را به‌خوبی انجام دهد . پیتاژ به وسیله قیچی‌ها و تیغ‌های مخصوصی انجام می‌شود و انجام صحیح آن نیاز به مهارت خاص دارد و زمانی فرد می‌تواند مهارت خوبی در ارائه این خدمت پیدا کند که توسط مربی مجرب در یک دوره استاندارد و حرفه‌ای کوتاهی مو شرکت کرده باشد.
مورد استفاده پیتاژ
پیتاژ برای آن دسته از بانوانی که موهای بلندی دارند و از خرد شدن موی سرشان به ویژه در ناحیه نوک‌های انتهایی مو شکایت دارند مناسب بوده و موجب می‌شود تا مو از موخوره محافظت شود. همچنین پیتاژ موجب می‌شود تا مو ظاهری زیبا داشته باشد.

آموزش انواع مختلف مدلهای کوتاهی مو برای موهای کوتاه

بسیاری از بانوان موهای خود را کوتاه نگه داشته و تمایلی ندارند تا آن را بلند کنند لذا نیاز به کوتاه کردن آن بر پایه موهای کوتاه دارند ولی نه مانند آن مدل‌های که برای آقایان اجرا می‌شود.
مدل‌های مختلف کوتاهی مو برای بانوان وجود دارد که هریک ویژگی‌های خاص خود را داشته و متناسب برای چهره‌های مختلفی هستند و هنرجویان در این دوره‌ تمام این مدل‌ها را فرا می‌گیرند.
از مهم ترین مدل های کوتاهی مو که در دوره آموزشی کوتاهی مو فرا خواهید گرفت، می توان به موارد زیر اشاره نمود.

 

 1. مدل‌های کوتاهی مو برای صورت‌های کشیده
این مدل‌های کوتاهی مو برای آن دسته از بانوانی مناسب است که صورتی کشیده و پیشانی بلند دارند و می‌خواهند موی سر خود را کوتاه نگه دارند. این سبک از مدل‌های کوتاهی مو طرح‌های مختلفی دارند که متناسب با نیاز و سن مشتری به ایشان پیشنهاد می‌شوند.
الف) مدل‌های جوان پسند
در برخی از این مدل‌های مو که بیشتر برای جوانان مناسب هست، دور سر با استفاده از تکنیک سایه زنی بسیار بیشتر از قسمت میانی سر کوتاه می‌شود البته کاملا متفاوت با مدل موهای مردانه.
ب) مدل‌های مناسب برای رده سنی میان سال و بالاتر
در زنان میان‌سال مدل هایی از کوتاهی مو بر پایه موهای کوتاه مناسب‌تر است که تمامی قسمت ها از اندازه نسبتا ‌نزدیکی برخوردار باشند. در این مدل ها استفاده از تکنیک‌های سایه زنی کاربردی خاصی ندارد.

 

 1. مدل‌های مناسب برای صورت‌های گرد
مشخصا با توجه به ویژگی‌های صورت‌های گرد نمی‌توان از مدل‌های که مناسب صورت‌های کشیده است استفاده کرد، در این فرم از چهره بیشتر سعی می‌شود تا قسمتی از موی سر بلندتر از نیمه دیگر باشد تا ظاهری زیباتر و جذاب‌تر به فرد ببخشد.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید

هماهنگی با مدل رنگ موی فرد

یکی از نکاتی که در انتخاب و پیشنهاد مدل کوتاهی مو مهم است نوع رنگ و سبک رنگ موی فعلی فرد است. باید دقت داشته باشید که هر مدل و رنگ مو برای هر فردی قابل اجرا نبوده و شما باید با در نظر گرفتن این نکته مدل و رنگ مناسب انتخاب کنید.

 

انواع مختلف کوتاهی مو برای موهای بلند

برای کوتاهی موهای پایه بلند نیز مانند آنچه در مورد موهای پایه کوتاه توضیح دادیم، انواع مختلفی از مدل کوتاهی مو وجود دارد که هریک مناسب برای نوع خاصی از چهره بوده و در شرایط خاصی کاربرد دارند.
انواع رایج مدل کوتاهی مو بر پایه موهای بلند به شرح زیر است.
 1. مدل موج دار با پله‌های بلند خرد شده
این مدل کوتاهی مو یکی از مدل‌های پرطرفدار به ویژه برای رنگ موهای بالیاژ و آمبره است. در این مدل از کوتاهی مو منظور از پله، موج‌های پله مانندی است که در مو ایجاد می‌شود. رشته های از مو با یکدیگر به شکل یک پلکان که از بالا و پایین در دو جهت متفاوت چرخیده‌اند پیچ می‌خورند.در دوره آموزشی کوتاهی مو بصورت عملی این موارد را ملاحظه خواهید کرد.
 1. مدل موی بلند ساده با پله‌های نامنظم
در این مدل از کوتاهی مو هیچ‌گونه حالت دهی و یا موج دهی برای مو اجرا نمی‌شود بلکه ارتفاع نوک مو با اندازه‌ای متفاوت کوتاه می‌شود.نیمی از مو را در جلو و نیمی دیگر را در پشت سر قرار داده و سپس مو را با استفاده از قیچی به این شکل که ابتدا از جلوی صورت با یک نیمه مو شروع کرده و هرچه به پشت سر می‌رسند طول مو کوتاه تر می‌شود تا اینکه در پشت سر به کمترین حد می‌رسد و سپس نیمه دیگر را نیز مانند نیمه اول کوتاه می‌کنند. طول مو در هر دو نیمه باید برابر باشد.
 1. مدل تکه تکه فانتزی
این مدل مو از نظری ظرهری کمی شبیه به مدل موی بلند ساده با پل‌های نامنظم است. در این مدل از کوتاهی مو، نیمی از مو در سمت راست و نیمی دیگر در سمت چپ قرار داده می‌شود.در این روش در هر نیمه، نیمی از مو در پشت سر و نیمی دیگر در جلوی صورت قرار دارد و سپس از سمت نوک به سمت پشت مو با اندازه متفاوت کوتاه می شود به شکلی که طول مو در جلو زیاد و در پشت سر کم کوتاه می‌شود و سپس دسته‌های مو به شکل موج‌دار حالت دهی می‌شوند.
تفاوت مهم بین مدل تکه تکه فانتزی و مدل پله‌های نامنظم
دو تفاوت مهم بین دو مدل تکه تکه فانتزی و پله‌های نامنظم وجود دارد. اولین تفاوت موج دار بودن مدل تکه تکه فانتزی و دومین تفاوت تغییر طول موی سریع‌تر و پلکانی در مدل تکه تکه فانتزی نسبت به مدل پله‌های نامنظم است. البته در دوره آموزشی کوتاهی مو بصورت کامل آموزش داده می شود.
 1. مدل فارای بلند
مدل فارای بلند از جمله مدل ‌های کوتاهی مو است که به غیر از کوتاهی در آن حالت دهی نیز نقش مهمی دارد. در این مدل از کوتاهی مو موج‌های بلندی از ابتدای نوک مو تا قسمت‌های میانی ساقه مو ایجاد می‌شود.جهت موج ها در هر نیمه و به‌طور کلی با همدیگر متفاوت است. آرایشگر برای ایجاد موج در این مدل آزادی عمل دارد و می‌تواند از خلاقیت خود نیز بهره ببرد.
 1. مدل فرای بلند
در این روش نیز مانند مدل فارای بلند از حالت دهی مو و ایجاد موج در مو استفاده می‌شود. بین اندازه و نحوه ایجاد موج در مدل‌های فارای و فرای تفاوت جود دارد به شکلی که در مدل فرای، موج‌ها اندازه بزرگ‌تری دارند و از نظم بیشتری نسبت به مدل فارای برخوردار هستند که در دوره آموزشی کوتاهی مو بصورت کامل توضیح داده می شود.
 1. انواع مدل لیر
لیر از جمله مدل‌های کوتاه کردن مو برای موهای پایه بلند است که به‌صورت صاف و موج‌دار اجرا می‌شود. در مدل لیر یک چتری کوچک در جلوی پیشانی ایجاد می‌شود و دو نیمه مو به‌طور مساوی در دو طرف سر قرار می‌گیرند.در مدل موج‌دار لیر تعداد موج‌ها زیاد و طول موج‌ها کوتاه است. پیشنهاد می کنیم حتما در دوره آموزشی کوتاهی مو شرکت کنید.
ضرورت مشاوره به فرد در مورد رنگ مو و سبک کوتاهی مو
شما یک آرایشگر حرفه ای می باشید که قصد فعالیت حرفه ای دارید و می دانید که نباید از هر مدل و رنگ مویی برای هر شخصی استفاده نمود.از این رو برای اینکه هم کار شما حرفه ای تر باشد و رزومه بهتری داشته باشید و هم این که فرد مذکور مدل موی بهتری داشته باشد، باید قبل از کوتاهی مو به او مشاوره دهید؛ زیرا شاید فرد مدل مویی را بخواهید که با توجه به ساختار، مدل و رنگ موی او نتوان آن روش را به درستی برایش ایجاد نمود،از این رو توصیه می کنیم حتما قبل از هر کاری به مشتری خود مشاوره دهید تا کار خودتان نیز تمیز و راحت تر باشد که البته در دوره آموزشی کوتاهی مو این موارد توضیح داده می شود.

جهت مشاوره رایگان دوره آموزشی کوتاهی مو با ما در تماس باشید

دوره مبتدی آموزش کوتاهی مو

آموزش برپایه ی به روزترین، دقیق ترین و پیشرفته ترین متد آموزشی روزدنیا کلاس هابه صورت حضوری وآنلاین برگزارمیشود.

⭕ دوره مبتدی آموزش کوتاهی مو:

✅ به صورت تئوری وعملی
✅آشنایی با ابزار و متریال روز
✅الودگی زدایی محیطی وحفاظت فردی
✅-مشاوره وپذیرش مشتری
✅-شست شوی سر به صورت حرفه ای
✅کوتاهی پایه روی کله مانکن
✅کم حجم نمودن موی سر
✅کوتاه کردن مو به روش ترکیبی
✅-روشهای برقراری ارتباط موثر
✅مشاوره حرفه اب با مشتری
✅شناخت مواد مصرفی
✅شناخت عوامل اسیب رسان به ساختار مو
✅دانش انواع قیچی انواع برس وشانه
✅تعریف انواع زوایا
✅خطرات ناشی از ابزار کار
✅طرز صحیح قیچی دست گرفتن
✅مفهوم کوتاهی عرضی وطولی
✅شناخت انواع چهره متناسب برای کوتاهی
✅طراحی باخطوط
✅کوپ های پایه روی مدل زنده
✅مفهوم پیتاژ
✅کم حجم کردن باقیچی پیتاژش
✅وتاهی با موزر
✅ فرم دهی به موها (براشینگ حرفه ای )

⭕شرایط برگزاری دوره

✅ تعداد جلسات 10جلسه هر جلسه 2 ساعت
✅ به صورت تئوری وعملی

 

⭕ حمایت آکادمی

✅ شرایط شهریه بصورت اقساط هم امکان پذیر میباشد.
✅ پشتیبانی بی نهایت
✅ ارائه جزوه آموزشی
✅آموزش و حمایت شما در تبلیغات جهت ورود به بازار کار
✅ بعد از دوره 2 جلسه رفع اشکال (رایگان) مختص هنرجوهای آکادمی
✅ کارآموزهای مجازی حتی الامکان یک روز برای کارعملی خود تشریف بیاورند.

 

⭕شهریه دوره :

✅ دوره حضوری آموزش کوتاهی مبتدی  : 6/000/000
✅ دوره غیر حضوری آموزش کوتاهی مبتدی  : 4/000/000

 

⭕فرم موافقت نامه

✅ارائه مدرک معتبر هم به هنرجویان مجازی  و هم به هنرجویان حضوری از جمله:
✅مدرک بین المللی
✅مدرک فنی حرفه ای
✅مدرک آکادمی

 

⭕شرایط ثبت نام :

✅ارسال تصویرفیش واریزی
✅ارسال تصویرازصفحه اول شناسنامه
✅ارسال تصویرازکارت ملی
✅ارسال تصویر 4*3 (ترجیحا محجبه)
✅نام ونام خانوادگی صحیح به صورت لاتین
⭕دوره های آموزشی حرفه ای و تخصصی کوتاهی مو:
 
✅ تعداد جلسات 10 جلسه هر جلسه 2 ساعت 
✅ به صورت تئوری وعملی
✅آشنایی با ابزار و متریال روز 
✅در دوره تخصصی
✅فرم و ساختار گرافیکی 
✅فلسفه طراحی
✅شناخت انواع خطوط انواع شیب خطوط عمودی خطوط قطری خطوط مورب خطوط متضاد  خطوط مفرد خطوط راهنما افزایشی  متقارن و….
✅خطوط دایگونال بک
✅خطوط دایگونل فورد
✅الگوخوانی مدل یک دست
✅الگو خوانی مدل افزایشی
✅الگوخوانی مدل ترکیبی
✅الگو خوانی مدل مدرج
✅استفاده از قیچی به سبک مدرن
✅الگو خوانی اشکال هندسی
✅گرد  مثلث  مربع
✅شناخت انواع چتری
✅روش خشک زنی
✅چتری اریب چتری مستطیلی  چتری عروسکی  چتری تیفوسی چتری کج چتری فانتزی چتری زلف  
✅کوتاهی با زاویه های مختلف توسط تیغ
✅توصیه های برای کار کردن با ماشین اصلاح وشانه
✅اموزش انواع پیتاژ وکاربرد
✅پیتار شطرنجی
✅پیتاژ ناپیوسته
✅پیتاژ قطره ای
✅پیتاژ پیچی
✅پیتاژ موجیپیتاژ ضربه ای
✅پیتاژ خشک
✅براشینگ حرفه ای
 
حمایت آکادمی :
 
✅ شرایط  شهریه بصورت اقساط هم امکان پذیر میباشد.
✅ پشتیبانی 6 ماهه 
✅ ارائه جزوه آموزشی
✅آموزش و حمایت شما در تبلیغات جهت ورود به بازار کار 
✅ بعد از دوره 2 جلسه رفع اشکال (رایگان) مختص هنرجوهای آکادمی 
✅تهیه مدل با آکادمی میباشد.
 
شهریه دوره :
 
✅ دوره  حضوری آموزشی ریموال، صفرتا صد صورت :6/000/000
✅ دوره آموزشی  غیر حضوری ریموال، صفرتا صد صورت :3/000/000
 
فرم موافقت نامه 
 
✅ارائه مدرک معتبر هم به هنرجویان مجازی وهم به هنرجویان حضوری از جمله:
 ✅مدرک بین المللی 
✅مدرک فنی حرفه ای 
 ✅مدرک آکادمی  
 
شرایط ثبت نام :
 
✅ارسال تصویرفیش واریزی 
✅ارسال تصویرازصفحه اول شناسنامه
✅ارسال تصویرازکارت ملی
✅ارسال تصویر 4*3 (ترجیحا محجبه)
✅نام ونام خانوادگی  صحیح به صورت لاتین
 
دوره های آموزشی VIP ( آپدیت همکار) کوتاهی مو:
 
✅ تعداد جلسات1  جلسه 5 ساعت 
✅ به صورت تئوری وعملی
✅ارایه تکنیک تجربی و متد روز دنیا (فوت  کوزه گری)
 
شهریه دوره :
 
✅ فقط دوره  حضوری آموزشی VIP (آپدیت همکار) کوتاهی مو : 2/000/000

هنرجویان پس از اتمام دوره وکار روی زدن مدل زنده به صورت کاملا حرفه ای وارد بازار کار می‌شوند.

برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها