تمرکز کردن ، نقطه تمایز افراد موفق با افراد متوسط

طبق آماری که به صورت میانگین از افرادی که هدف گذاری می کنند هدف های مکتوب دارند و به صورت هدفمند زندگی می کنند وجود دارد، اینکه عملکرد اهداف هدفمند صد برابر بیشتر از متوسط افراد عادی هست و درآمد آدم های که هدفمند هستند حداقل ده برابر بیشتر از آدم هایی است که  هدف ندارند.

مسلماً خیلی از شما دوستان تلاش زیادی می کنید شاید زحمت های زیادی می کشید؛ اما به نتایج دلخواه نمی رسید. علت اینکه بهره وری آدم ها پایین است یا نتایج خیلی بالایی نمی گیرند بخاطر خیلی سخت کارنکردن آنها نیست. خیلی از افراد اتفاقاً به سختی کار می کنند از صبح تا شب وقت می گذرانند، جاهای مختلف می روند، کارهای مختلف انجام می دهند ، واقعاً به سختی کار می کنند اما  آن نتیجه مورد دلخواهشان را نمی گیرند. آدم های فوق موفق در دنیا چه کاری انجام می دهند که دیگران انجام نمی دهند؟ آیا واقعا به اندازه ایی که آنها کار می کنند اگر ما هم کار بکنیم به اندازه آنها نتیجه می گیریم؟ مسلماً نه

ممکن آنها از ساعت پنج و شش صبح بلند شوند فعالیت خود را شروع کنند تا ساعت نه و ده شب مشغول به کار باشند و همین مدت زمان را بقیه افراد نیز مشغول بکار هستند  اما نتیجه ایی که آنها می گیرند با نتایجی که سایر افراد انجام می دهند هزاران برابر تفاوت  دارد. دقیقاً تفاوت آنها برمی گردد به همان تمرکزی که خدمت شما عرض کردم و بارها دارم روی موضوع تمرکز تاکید می کنم. بگذارید مرور بکنم یکی از موضوعاتی که گفته شد آدم ها را می شود به چهار دسته تقسیم کرد.

 

گروه اول  آدم هایی که کاملا بی تفاوتند و اصلا هدفمندی ،پیشرفت و رشد برایشان  کاملا بی معنی است. آدم هایی هستند که یک زندگی معمولی دارند و کاملا نسبت به موضوعات پیرامون خودشان بی تفاوت  هستند .

گروه دوم آدم هایی هستند که اتفاقا خیلی انگیزه دارند و خیلی دوست دارند که موفق شوند اما آدم هایی هستند که فقط اطلاعات کسب می کنند و انگیزه خودشان را بالا می برند. دانسته هایشان را زیاد می کنند ؛کتاب می خوانند، کلاس ، سمینار می روند؛ اما آنها را عملی نمی کنند بخاطر اینکه فکر می کنند باید یک نفر بیایید دست آنها را بگیرد و به جلو  ببرد. بخاطر اینکه فکر می کنند موفق نمی شوند. یا اینکه فکر می کنند شاید راهی که پیدا کردند درست نباشد.  واقعاً آدم های با انگیزه ایی هستند اما چون اقدام نمی کنند مسلماً نتیجه ای نمی گیرد.

گروه سوم آدم های بسیار با انگیزه ایی هستند . اقدام می کنند ، تلاش می کنند. اما اقدامشان همراه با خستگی با بی هدفی تلاش می کنند. انگیزه دارند ولی نتایج خیلی زیادی نمی گیرند. آدم های هستند که همیشه خسته اند.بخاطر تلاش و کوشش زیادی که انجام می دهند خسته اند. چون انگیزه دارند تلاش می کنند و متوسط نتایج آنها خیلی بیشتر از نتایح متوسط افراد گروه دوم می باشد .

گروه چهارم خیلی با انگیزه اند. اما کاملاً هدفمند و هوشمند کار می کنند یعنی مسیر و مقصد مشخص دارند و کارهایی که انجام می دهند چون از آن کار لذت می برند و هدف گذاریشان را بر اساس علائق خودشان انتخاب کرده اند ،که خیلی از آن لذت می برند .این لذت بردن باعث می شود احساس خستگی نکند و مدام پیشرفت بکنند و نتایج خیلی زیادی هم بدست می آورند.

اینکه ما الان جز کدام دسته ایم یا شما جز کدام دسته اید ،اصلا مهم نیست مهم اینکه شما از هر گروهی به گروه بعد انتقال پیدا کنید. اگر واقعا بی تفاوت هستید .-اعضایی که در این گروه حداقل آدم های بی تفاوتی نیستید- به گروه دوم بیایید واقعا با انگیزه شوید. اگر انگیزه دارید اقدام کنید تلاش کنید ،تا اقدام نکنید هیچ اتفاقی در زندگی آدم ها رخ نمی دهد. اگر تلاش می کنید و اقدام می کنید اما بی هدف  هستید و بی هدف شلیک می کنید ؛کارهای مختلف و پراکنده انجام می دهید ؛باید بیایید جز گروه چهارم کاملا هدفمند، هوشمند و برنامه ریزی شده و کارهایی که انجام بدهید که واقعا از انجام دادنش لذت می برید. از کارهایی که جز استعدادها درونی و علائق ذاتی خودتان است. کاری که واقعا به آن عشق می ورزید. این باعث میشه که به نتایج خیلی خیلی بهتر برسید.

پیشنهاد می کنیم این مطلب را هم مطالعه نمایید  تأثیر شفافیت اهداف بر دستیابی به آنها

چه چیز مانع می شود که  ما اقدام کنیم؟ انگیزه خودمان را عملی کنیم؟ هدفمند حرکت کنیم؟

بزرگترین مانع قرن حاضر همین تمرکز -که من مدام تأکید می کنم – تمرکز چیزی که همه به آن نیاز دارند برای اینکه دنیایی که در آن زندگی می کنیم پر از دقدقه و استرس پر از اخبار گوناگون دنیایی که افراد نمی توانند تمرکز کنند و تمرکزشان را از دست می دهند .داشتن تمرکز برای آدمه های عادی یک امر ضروری اما برای آدم های که موفق باشند می خواهند هدفمند باشند و نتایج عالی کسب کنند باید تمرکز دیوانه وار داشته باشند واقعا باید روی کار، مهارت ،رشته تحصیلی ، ورزش و هر چیزی که به عنوان هدف واقعی و اصلی زندگی انتخاب کرده تمرکز  داشته باشید .روی هیچ چیز دیگری تمرکز نداشته باشید .این یعنی تمرکز واقعی، تمرکز حقیقی است. ما متاسفانه با کوچکترین چیز تمرکزمان را از دست می دهیم. با صدای زنگ خانه کل تمرکز از دست می دهیم . با آمدن صدای پیام ،مدام تو اینستاگرام رفتن ، راحت تمرکزمان را از دست می دهیم آدمها تا تمرکز درست نداشته باشند نمی توانند نتیجه بگیرند. دوستان اینکه سوال  می کنید. یا پیام می دهید که ما نتیجه نمی گیریم. چند ساله داریم زحمت می کشیم چند سال پیگیری می کنیم. بخاطر تغییر دنیاست؟ جامعه است؟ سیاست های جامعه است؟ بخاطر فلان و بهمان؟ دوستان بخاطر این ها نیست. بخاطر اینکه ما تمرکز نداریم. از این شاخه به آن شاخه از این رشته به آن رشته به آن رشته می پریم. یک کار را شروع می کنیم یک ماه، دو ماه ،سه ماه ،شش ماه یا یک سال تا می بینم که به نتیجه نمی رسید رها می کنیم .بزرگترین مهارت که در حال حاضر نیاز داریم تمرکز کردن است.  بخاطر اینکه می گوید موفق شدن
ثروتمند شدن الان خیلی راحت تر از قبل است. بخاطر اینکه آدم های که فوق موفق ،برنده می شوند شناخته می شود بخاطر اینکه روی یک چیز تمرکز می کنند بقیه چیزها را رها می کنند .اما متاسفانه این کار را انجام نمی دهیم شما فرض کنید تو اتاقی نشسته اید که دور و بر آن همش پنجره است و پنجره ایی که بیرونش پر از رفت و آمد و سرو صداست و شما هیچ تمرکزی نمی توانید داشته باشید .گوشی تلفن ما الان دقیقا همین کار را می کنند .انگار ما تو اتاقی حبس شدیم که دور تا دور پنجره هست و بیرون پنجره پر از رفت و آمد و سرو صدا هست .و ما مدام حواس ما با آنها پرته می شود. بعضی از آدم ها کانال دارند اینستاگرام دارند شبکه های مجازی فعالیت می کنند کاری می کنند دقیقا مانند بچه ها کار می کنند. مطلب می گذارند مدام رفرش می کنند. ببینند چند تا فالو و لایک و بازدید خورده دقیقاً مانند بازی بچه گانه که می خواهند ببینند چند نفر آن را نگاه می کنند.

من خواهش می کنم این چیزهای را رها کنید. خیلی به آن توجه نکنید کار اصلی خودتان را انجام کمی دهید . با توجه به تنوع درخواست ها  پیشنهادات و موضوعات مختلف در جامعه است حتما تمرکزتان را حفظ کنید روی کار مورد علاقه خود آن کاری که عاشق آن هستند و این کار می تواند شما را به موفقیت برساند.

اولین گامش همان نه گفتن است هر پیشنهاد ی که به شما می شود بگویید نه چون اگراین کلمه نه را بگویید وقت و زمان لازم و کافی برای کار اصلی خودتان را پیدا نخواهید کرد. هر پیشنهادی هر در خواست که به شما می رسد ارجاع می شود ؛به راحتی و با اعتماد به نفس بالا بگوییدنه این مهارت نه گفتن یک مهارت فوق العاده قوی که ما به راحتی می شنویم، می بینیم و ازش می گذریم. نمی توانیم آن را انجام بدهیم. شما شنا کردن و رانندگی کردن را باید تمرین کنید تا به عنوان یک مهارت در شما نهادینه شود. باید مدام تمرین کنید پس مهارت نه گفتن را تمرین کنید تا در شما نهادینه که به راحتی نه بگویید و به این فکر نباشید که دیگران ناراحت می شوند یا چی می شود این را می توانید به راحتی بگذارید برای شما آرزوی موفقیت می کنم.

 

پیشنهاد می کنیم این مطلب را هم مطالعه نمایید  شکست خوردن ، مهمترین عامل دستیابی به اهداف

جهت دانلود فایل صوتی اینجا کلیک کنید.

جمعه  30 دی ماه

آخرین دوره ها در دنیای تحول آرایشگران
پیشنهاد می کنیم حتما مطالعه کنید

سومین همایش نخبگان تدریس زیبایی در تهران برگزار شد. در این همایش...

دریافت فایل صوتی تأثیر شفافیت اهداف بر دستیابی به آنها  

طبق آماری که به صورت میانگین از افرادی که هدف گذاری می...

تمرکز در عصر حاضر یک مهارت اصلی و اساسی است. بهترین حالت...

فایل صوتی دستیابی به اهداف از طریق افکار افکار، راه رسیدن به...

جهت دانلود فایل صوتی” هدفگذاری نکنید ” کلیک کنید.   هشت سال...

دانلود فایل صوتی ” چرا مردم هدفگذاری نمی کنند؟” فایل اول فایل...

دانلود فایل صوتی موفقیت در زندگی   همه انسانها در زندگی خود...

راهکارهای افزایش اعتماد به نفس اعتماد به نفس یعنی حرکت پر شتاب...

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Call Now Button