5 اشتباه رایج در استفاده از فرموژه

5 اشتباه رایج در استفاده از فرموژه

استفاده از فرموژه باعث می‌ شود تا چشمان شما گیرا تر و جذاب‌ تر شود ولی باید مراقب 5 اشتباه رایج در استفاده از فرموژه باشید و با پرهیز از انجام این اشتباهات ضمن حفظ سلامت چشمان تان بهترین نتیجه ممکن از فرموژه را بدست بیاورید و در نتیجه از فرموژه کردن لذت بالاتری ببرید.

با ما در این مقاله همراه باشید تا شما را از این 5 اشتباه رایج در استفاده از فرموژه آگاه کنیم.

  1. عدم رعایت اصول استفاده از فرموژه همراه با سایر روش ‌های آرایش چشم و مژه

بدون شک فرموژه تنها راه آرایش مژه‌ ها نیست و می ‌توان از ریمیل، مژه مصنوعی و سایر روش‌ ها در آرایش مژه‌ ها استفاده کرد،

در نتیجه افرادی ممکن است تمایل داشته باشند از چند روش همزمان استفاده کنند، برای اینکه بتوانید به درستی از هر یک از این روش ‌ها در کنار آن یا همزمان با آن استفاده کنید باید نکات خاصی را رعایت کنید و عدم رعایت آن‌ ها یک اشتباه رایج است که در ادامه به تفکیک شرح داده می‌ شوند.

  1. فرموژه و ریمیل

دقت کنید که نباید بعد از ریمیل زدن به مژه‌ های تان فرموژه استفاده کنید، علت این مسئله هم این است که وقتی به مژه های تان ریمیل میزنید در واقع جرم به آن اضافه می‌ کنید و وقتی این ریمیل خشک شود انعطاف مژه ‌ها پایین می ‌آید که همین امر موجب می ‌شود تا مژه ‌ها کنده یا شکسته شوند.

بنابراین توصیه می ‌کنیم اگر میخواهید از ریمیل استفاده کنید بلافاصله بعد از آن استفاده نکنید بلکه صورتتان را در ابتدا بخوبی بشویید تا تمام اثرات ریمیل بر روی مژه ‌های تان پاک شود و پس از خشک شدن مژ‌ه های تان آنگاه با خیال راحت به سراغ آن بروید.

فرموژه

  1. فرموژه و مژه مصنوعی

توجه داشته باشید که همزمان از مژه مصنوعی استفاده نکنید علت این مسئله هم این است که مژه مصنوعی در اثر فشار فرموژه به شکلی متفاوت از مژه طبیعی و بطور بی نظم به خود فرم می‌ گیرد که این عامل موجب ایجاد ظاهر نامناسب در فرم مژه ‌ها می ‌شود.

اگر می‌ خواهید مژه‌ های تان را با فرموژه حالت بدهید و از مژه مصنوعی هم استفاده کنید بهتر است ابتدا از فرموژه استفاده کنید و بعد از حالت گیری مژه‌ های تان از مژه مصنوعی استفاده کنید. این کار باعث می‌ شود که مژه‌‌های طبیعی حالت مطلوبی به خود بگیرند و به مژه مصنوعی هم آسیبی وارد نمی‌ شود.

ولی بطور کلی پیشنهاد می‌ کنیم همزمان با آن از مژه مصنوعی به همراه فرمژه استفاده نکنید زیرا در نهایت ممکن است مژه مصنوعی هماهنگ با مژه طبیعی نشود. تصمیم بگیرید که فرمژه برای حالت دهی به مژه‌ های تان مناسب‌ تر است یا استفاده از مژه مصنوعی.

انجام فرمژه با لیفت مژه

توجه داشته باشید که بعد از انجام لیفت مژه نباید مژه‌ های تان را بلافاصله فرموژه کنید بلکه باید حداقل چند هفته بطور میانگین 6 تا 8 هفته بعد از لیفت مژه که اثر لیفت بر روی مژه از بین رفته است اقدام به استفاده از فرمژه کنید.

پیشنهاد می کنیم این مطلب را هم مطالعه نمایید  میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن چه تفاوت و شباهتی دارند؟

جهت مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر

در خصوص دوره آموزش اکستنشن مژه

همین الان با شماره  09122414976 تماس بگیرید.

  1. عدم استفاده صحیح

یکی از اشتباهات رایج در استفاده، موارد مربوط به استفاده نادرست و متناسب با وضعیت مژه فرد است. استفاده از آن برای انواع مختلف از مژه تکنیک خاص خود را دارد که در صورت عدم رعایت آن نه تنها مژه‌ فرم مناسب نمی ‌گیرند بلکه حتی آسیب نیز می ‌بیند. موارد خاص در استفاده از آن در ادامه شرح داده شده‌ اند.

اهمیت میزان فشار در استفاده از فرموژه

یکی از عواملی که می ‌تواند در هنگام استفاده از آن به مژه های تان آسیب بزند فشار بیش از حد بر مژه است. زمانی که فرموژه را بیش از حد فشار بدهید زاویه 90 درجه می‌ گیرد و همین امر موجب بروز شکستگی در مژه‌ ها می‌ شود و حتی می‌ تواند باعث کنده شدن مژه هم شود.

فرمژه

روش صحیح استفاده از فرموژه

برای اینکه به مژه ‌های تان فشار بیش از حد وارد نکند باید به درستی از آن استفاده کنید. فرموژه را نزدیک ریشه مژه‌ های تان بدون اینکه پوست پلک را درگیر کند قرار دهید و سپس با فشاری ملایم و با زاویه حدوداً 45 درجه به گونه ‌ای که فشار به قسمت میانی مژه ‌ها وارد شود نگه دارید.

سپس آن را رها کرده و مجدداً این کار را به گونه ‌ای که فشار تا نوک مژه ‌ها تاثیر گذار باشد تکرار کنید.

روش صحیح استفاده برای مژه ‌های کوتاه و نازک

اگر مژه‌ های شما کوتاه است بهتر است با فشار بسیار ملایمی و با سرعت کمتری انجام دهید. از آنجایی که ممکن است به تنهایی برای حالت دهی به مژه‌ های کوتاه و نازک کافی نباشد به شما توصیه می‌ کنیم ابتدا مژه‌ های تان را با فرموژه حالت بدهید و سپس آنها را ریمیل بزنید.

برای ریمیل زدن هم به شما توصیه می ‌کنیم از یک ریمیل با کیفیت استفاده کنید و بهتر است ریمیل مذکور ضد آب نباشد.

توجه داشته باشید که آن دسته از بانوانی که مژه‌ های کوتاه ولی ضخیم دارند نیازی به استفاده از ریمیل بعد از استفاده از آن را ندارند زیرا علت اصلی استفاده از ریمیل افزایش ضخامت ظاهری مژه‌ ها است.

برای این مژه‌ ها کافی است زاویه مناسب داشته باشید و این کار را به آرامی و با دقت انجام دهید.

تاثیر روش صحیح استفاده در حفظ سلامت مژه‌ ها

هنگامی که شما به درستی از آن استفاده کنید فشار بطور تدریجی، آرای و یکنواخت به مژه‌ ها منتقل می ‌شود که همین مسئله از بروز فشار بیش از حد و ایجاد شکستگی در مژه‌ ها جلوگیری می ‌کند،

پیشنهاد می کنیم این مطلب را هم مطالعه نمایید  روش های مراقبت از مو

بنابراین با استفاده صحیح سلامت مژه ‌های تان را تضمین می‌ کنید، پس این مسئله را جدی بگیرید.

فرموژه داغ

یکی از راهکارهای استفاده ضمن جلوگیری از بروز فشار بیش از حد بر مژه استفاده از فرموژه گرم است. برای این کار می‌ توانید با استفاده از سشوار یا استفاده از کیسه آب گرم فرموژه را مقداری گرم کنید و به همان روش توضیح داده شده در بالا مژه خود را فرم دهید. این کار موجب می‌ شود تا مژه‌ ها با فشار کمتری فرم مناسب بگیرند.

تاثیر روش صحیح استفاده از فرمژه در حفظ سلامت مژه‌ ها

  1. همیشه فرموژه را تمیز کنید

یکی از نکات مهم این است که  همیشه آنرا تمیز کنید زیرا که همواره این امکان وجود دارد که سلول ‌های مرده و یا عوامل بیماری‌زا بر روی آن وجود داشته باشد که این عوامل موجب می ‌شود تا تاثیر نهایی خود را از دست بدهد.

همچنین این امکان وجود دارد تا سلامت چشم به خطر بیافتد و فرد دچار عفونت چشم و یا گل مژه شود.

تمیز کردن فرموژه

برای تمیز کردن به راحتی می ‌توانید از آب و صابون استفاده کنید و یا اینکه از صابون مایع و آب استفاده کنید و یا از محصولات حاوی الکل که برای ضد عفونی در بازار موجود هستند و پنبه تمیز استفاده کنید.

توجه داشته باشید فارغ از اینکه کدام یک از مواد اشاره شده را برای تمیز کردن فرموژه به کار می‌ برید باید فرموژه را بطور کامل تمیز کنید و بعد از خشک شدن استفاده کنید.

تمیز کردن پد فرموژه

فرموژه زمانی کاربرد مناسبی خواهد داشت که پد آن سالم و تمیز باشد بنابراین باید مرتب پد را تمیز کنید، همچنین هر چند وقت یکبار پد را چک کنید و در صورت وجود ترک یا شکاف در آن، پد مذکور را تعویض کنید زیرا که برخورد مژه ‌ها با بدنه فلزی فرموژه می ‌تواند موجب آسیب و شکستگی مژه شود.

تهیه پد فرموژه

توجه داشته باشید که در هنگام خرید، مدل‌ هایی را خریداری کنید که چند پد جانبی دارند و یا درصورت اینکه مدل حاوی پد اضافی نتوانستید تهیه کنید پد اضافی خریداری کنید تا در صورت بروز مشکل در پد به راحتی آن را تعویض کنید.

جمع بندی

فرموژه به شما کمک می ‌کند تا با فرم دهی مناسب به مژه‌ های تان زیبایی آن را افزایش بدهید اما این کار زمانی بدون مشکل امکان پذیر است که شما یک وسیله با کیفیت تهیه کنید و به شکل استاندارد و درست از آن استفاده کنید،

پس قبل از هر کاری 5 اشتباه رایج افرادی که فرموژه می کنند را مطالعه کرده و سعی کنید شما جزو این افراد نباشید تا بهترین بازدهی را بگیرید.

جهت مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر

در خصوص دوره آموزش اکستنشن مژه

همین الان با شماره  09122414976 تماس بگیرید.

جمعه  30 دی ماه

آخرین دوره ها در دنیای تحول آرایشگران
پیشنهاد می کنیم حتما مطالعه کنید

مدرک آرایشگری حرفه ای پیشرفته یک مدرک تخصصی است که به آرایشگران...

آگاوه درمانی یا همان اصطلاح آگاوه تراپی به یکی از روش های...

آموزش کوتاهی مو در تهران جزو تخصصی‌ترین دوره‌های تیم دنیای تحول است...

شادابی و لطافت موها دیگر برای افراد آرزو نیست و همواره می...

کراتین مو چیست و برای چه استفاده می شود؟  هزینه کراتین مو...

قیمت آموزش آرایشگری زنانه و عوامل تاثیرگذار بر آن آرایشگری زنانه یکی...

آماده سازی موها قبل از شنیون عروس و ۷ روش گرفتن وز...

موی سالم ، براق و پرپشت چیزی است که بیشتر زنان آرزویش...

به تعویق انداختن پیری پوست یکی از خواسته‌های هر فردی است که...

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Call Now Button