کار با مواد

تفاوت بین روش رنگ مو آمبره، سامبره، بالیاژ، کالرملتینگ و فویل

حتماً تا به حال در موضوع کار با مواد ، اصطلاحات آرایش مو مانند بالیاژ، آمبره، سامبره، کالرملتینگ و فویل را شنیده‌­اید. اما چه تفاوتی بین آمبره، سامبره، بالیاژ، کالرملتینگ و فویل است و اینها به چه معنی می­باشند؟

اینها آخرین روش­های رنگ مو و کار با مواد است که زیاد مورد استفاده قرار می­ گیرند و تفاوت بین روش آمبره، سامبره، بالیاژ، کالرملتینگ را توضیح خواهم داد و هر کدام را جداگانه بررسی خواهیم کرد.

تفاوت روش‌های مختلف کار با مواد

بالیاژ: لغت فرانسوی می ­باشد و به تکنیکی گفته می ­شود که در آن آرایشگر، آزادانه می ­تواند هر رنگی را که می ­خواهد روی موی مشتری انجام دهد و نسبت به روش فویلی نتیجه ملایم­تری انجام دهد و توناژ رنگ نسبت به رنگ زمینه تفاوت زیادی ندارد این تکنیک بین ستارگان هالیوودی و بازیگران سینمایی بسیار رواج دارد.

 

آمبره: آمبره هم یکی از محبوب­ترین تکنیک­ها در سال­های اخیر است و محبوبیت آن هم­چنان ادامه دارد و مد است. در ر نگ مو به روش آمبره رنگ تیره از ریشه شروع می­شود و هر چه به ساقه می­رسد روشن­تر می­شود. در روش آمبره مثل کوتاهی مو موها تقسیم­بندی می­کنیم و به تعداد ۸ تا ۱۰ تکه گیره می­زنیم موها را روی صفحه دیسک صاف باز کرده و رنگ می­کنیم.

سامبره: رنگ کردن مو در کار با مواد به روش سامبره در حقیقت یک آمبره­‌ی ملایم و روشن است که در آن رنگ­ها را طوری ترکیب می­‌کنند و بالاتر به سمت ریشه می‌­زنند که نتیجه به طبیعی­ترین حالت ممکن برسد اگر چه در انتها همه جای مو روشن می­شود و فقط جاهای اندکی از مو به صورت تیره باقی می­ماند روش جدیدی نسبت به آمبره است.

سامبره ترکیبی از آمبره و بالیاژ است تغییر رنگ از تیره به روشن ملایم­تر از آمبره است. رنگ موی به حالت سامبره در رنگ­های مختلفی قابل پیاده­‌سازی است و هم­چنین برای موهای بلوند نیز می­تواند استفاده شود.

شاید برایتان سؤال پیش آمده باشد که روش رنگ کردن مو به صورت سامبره در کار با مواد چیست؟ البته به صورت عملی وقتی اجرا شود تفهیم آن بهتر خواهد بود که حتماً شما خواننده عزیز را ترغیب می­کنم تا بصورت عملی هم مدل‌ های مختلف کار با مواد را انجام دهید.

 

کالرملتینگ: روش دیگری در کار با مواد به نام کالرملتینگ که مشابه با آمبره و سامبره می­‌باشد با این تفاوت که از سه رنگ یا بیشتر در موی مشتری استفاده می­شود و از هر رنگی در ریشه شروع می­کنیم به ساقه که می­رسیم نسبت به موی مشتری یک مقدار توناژ روشن­‌تر می­‌شود و می‌تواند از تنوع رنگ­های گرم در کنار همدیگر و یا رنگ­های سرد در کنار هم استفاده شود.

فویل: در کار با مواد و رنگ مو از فویل برای هایلایت کردن استفاده می ­شود و به دلیل کنترل راحت ­تر و بهتر استفاده از چندین رنگ در یک پروسه مدیرت ساده ­تر مقدار مصرف از ماد­ه­ ی رنگ کننده و جدا کردن موهای مورد نظر به عنوان رنگ پایه یا رنگ اصلی مو یکی از تکنیک­های قدیمی و موردپسند می­ باشد. البته این تکنیک هزینه­ ی بیشتری نسبت به تکنیک­های دیگر دارد.

برای استفاده از فویل نیز باید موها را به قسمت­های مختلف تقسیم کرد و لایه این نازک از مو را انتخاب کرده فویل را زیر آن قرار داده و مو را رنگ بزنیم و سپس فویل را ببندیم. طیف مشترک این تکنیک­ها دکلره کردن مو است که از ساقه مو را روشن می­ کنیم و به پایه ۶ و ۷ که رسانیم.

حالا آمبره ، سامبره و یا اگر خواسته باشیم یم تناژ آن تیره‌تر باشد تکنیکی که تیره ­تر است را تا پایه ۴ می­ رسانیم و در تکنیکی که روشن تیره تا پایه ۷ می­رسانیم و تا ۸ و ۱۰ هم می­توانیم برسانیم و از روی مو کلا رویش رنگساژ می­ کنیم.

پیشنهاد می کنیم این مطلب را هم مطالعه نمایید  آموزش رنگ و مش در تهران

در کار با مواد از این نوع تکنیک­ها می ­توانیم از رنگ­های فانتزی ژله­ای و یا رنگ­های دائم و رنگساژها از روی دکلره انجام دهیم و از کل ریشه به طرف ساقه­­ ی مو تا نازک مو رنگساژتان را استفاده کنیم و بعد از پنج تا الی یک ربع مکث مو را بشوئیم و رنگ دلخواه را که می­ خواهیم به دست آوریم.

تفاوت آمبره، سامبره، بالیاژ، کالرملتینگ و فویل

در ادامه تفاوت آمبره، سامبره، بالیاژ، کالرملتینگ و فویل در موضوع کار با مواد ، باید عنوان شود که در روش بالیاژ اختلاف زمینه مو با رنگ انتخابی چندان تفاوتی ندارد ۳ تا ۴ درجه همان موی مشکی با واریاسیون آبی کار شده بالیاژ می­ باشد و رنگ قهوه­ای با توناژ طلایی در قسمت ریشه مو کار می ­شود.

در روش آمبره اختلاف ساقه و ریشه خیلی زیاد است اختلاف از یک تا ده درجه می­تواند باشد بعد از دکلره کردن نوک موها ترکیب دودی یک درجه تیره­تر از دکلره­ای که کردید با استفاده از واریاسیون آبی و بنش استفاده می­ شود.

در روش سامبره اختلاف ریشه و سر و ساقه مو مرحله­ای است و توناژ به تدریج روشن می­‌شود و یک دفعه از تیره به روشن نمی­رود. برای این که مرز بین رنگ­ها مشخص نشود حسابی چرب می­کنیم و از واریاسیون رنگ مناسب یا حمام رنگ استفاده می­ کنیم.

جهت مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر

در خصوص دوره آموزش کار با مواد

همین الان با شماره  09123803556 تماس بگیرید.

 

حمام رنگ در کار با مواد 

منظور از حمام رنگ در کار با مواد این است که وقتی دکلره کردیم و می­خواهیم به پایه ۷ برسانیم می‌­خواهیم رنگ اصلی را بگذاریم منتها می­خواهیم دوامش بهتر شود و زود نپره باید با دو بار شستشو یک سوم رنگ انتخابی را با سه برابر اکسیدان ۹ درصد (مواد شل باشد) حدود ۵ دقیقه روی مو بماند بعد از مکث موها را می­شوییم و با اکسیدان متناسب ۶ یا ۹ به نسبت مساوی ترکیب می­کنیم و روی سر می­گذاریم و رنگساژ می­ کنیم.

استروبینگ مو چیست؟

یکی از آخرین تکنیک­های رنگ و کار با مواد که می­‌تواند در پر و سلامت نشون دادن موها به ما کمک کنه استروبینگ یک تکنیک سایه روشن است.

همان­طوری که در متد آرایشی استروبینگ صورت شما با استفاده از متد سایه و روشن تمام تلاش­مون را می‌­کنیم تا با رنگ روشن قسمت­های خوش فرم صورت­تون رو برجسته ­تر نشان دهیم می­تونیم همین روش رو برای رنگ­‌آمیزی موهامون در نظر بگیریم و موها را از آن چیزی که هست پرپشت­ تر، براق­تر، سالم­تر، و نشون بدیم.

ما با استفاده از متد استروبینگ در کار با مواد می‌­تونیم یه نقشه حسابی برای موها بریزیم و به اون­ها جلوه­ ی خوبی بدهیم این متد که به تازگی مد شده چند هفته قبل توسط چندین هنرپیشه­ های معروف به دنیای مد معرفی شد.

 

استروبینگ مو از تیره به روشن

در کار با مواد اگر قراره این متد را روی موها اجرا شود، باید از بالای مو شروع بشه از پایه­‌ی رنگ بلوند تیره به سمت بلوند روشن و خامه‌­ای می­‌بره به این صورت که وقتی یک نفر به شما از روبرو نگاه می­کنه بالای موها بلوند تیره است و پایین روشن و به نظرش این­طوری میاد (خطای دید) که پایین موها حسابی پرپشت و حالت داره پی و تابی که این رنگ­ها به موهای شما می­دهد جذابیت شما را چندین برابر می­‌کند.

در ادامه مقاله آموزش کار با مواد و تفاوت آمبره، سامبره، بالیاژ، کالرملتینگ و فویل باید گفته شود که اگر اگر از روش استروبینگ برای موها استفاده کنیم، این‌­طور به نظر می‌­رسد که همیشه روی موهاتون یه نور قشنگ و خیره کننده وجود داره نوری که پایین موهاتون رو حسابی شاداب و پرحجم و ریشه­ های مو را منظم و سالم نشون می­ دهد.

پیشنهاد می کنیم این مطلب را هم مطالعه نمایید  نکات ضروری هنگام استفاده از اکستنشن مژه که نمی دانید!

برای این­که این متد خیلی خوب روی مو جواب بده باید از قسمت بالا لایت را قبلی نازک برداریم و از پایین تکه­‌های بیشتری رو داخل فویل بذاریم طوری که وقتی موها رو شستین همون حالت از تیره به روشن حسابی روی موهای شما مشخص باشد.

بعد از این که این کار در این­جا تموم شد با یه رنگ روشن­تر از پایه­‌ی هایلایت شروع به سایه انداختن توی موها می‌­کنیم و اون­ها را از چتری که هست یه مقدار روشن­تر نشون بده به طوری که انگار توی موها نور افتاده و می­درخشه این تکنیک کار با مواد مخصوصاً برای فصل تابستان همراه با آرایش برنزه ملایم بسیار شیک می­شه.

تفاوت آمبره، سامبره، بالیاژ، کالرملتینگ و فویل

نکاتی فراتر از تفاوت آمبره، سامبره، بالیاژ، کالرملتینگ و فویل در کار با مواد

چه کنیم که رنگ موها براق­تر شده و دوام بیشتری داشته باشد؟

براق شدن رنگ موها به رعایت چند نکته ساده اما مهم بستگی دارد. شستشو و خشک کردن موهای رنگ شده اصولی دارد که رعایت آنها موجب حفظ زیبایی موهایتان می‌­شود.

براق شدن رنگ موهای رنگ شده به طبع زیبایی موها را تقویت می­کند. ولی گاهی رنگ موها کدر و بد رنگ می­شوند و مثل روز اول درخشش ندارند که خانم­ها در این زمان یک راست سراغ رنگ موی مجدد می­روند در صورتی که همان­گونه که می‌­دانید رنگ کردن زیاد موها خطرناک است پس بهتر است یاد بگیریم چگونه از موها مراقبت کنیم که همیشه براق و زنده بماند.

 

براق شدن رنگ مو با شستشوی صحیح موهای رنگ شده روشن شامپو کردن

اول از همه باید بدانیم بعد از رنگ کردن حداقل تا ۲۴ ساعت نباید موها را شامپو کرد تا رنگ بتواند به خوبی در ساقه مو نفوذ کند. این قانون کلی را هم بدانید که شستن کمتر موها مساوی است با دوام بیشتر رنگ مو چون وقتی موها را زیاد بشویید شامپو چربی­های طبیعی روی مو را که از رنگ محافظت می‌­کند از بین می‌­برد.

بهترین حالت شستن دو بار در هفته موهاست. اگر هم موهایتان خیلی چرب است تا حدی که ریشه­ هایتان کاملاً کثیف به نظر می­رسد می­توانید از تکنیک شامپو خشک استفاده کنید.

 

آب داغ دشمن موهای رنگ شده

آب داغ غیر از این که باعث خشکی موها می­شود عمر رنگ موها را هم کوتاه می­کند. حرارت باعث باز شدن پولک­های کوتیکول می­ شود رنگ موها را از بین می ­برد و رطوبت موها را کم می­‌کند موهایتان را شامپو بزنید و با آب با درجه حرارت استاندارد ۲۰ تا ۲۵ درجه بشویید.

بعد دوباره با سردترین آبی که می­‌توانید تحمل کنید آنها را شست­ و شو دهید تا منفذهای کوتیکول بسته شود این کار باعث ماندگارتر شدن رنگ موها می­ شود.

اتو ، موها را بد رنگ می­ کند.

به طور کلی تمام وسایل حالت دهنده داغ مثل اتو، فر کننده ­ها و …… م ی­توانند رنگ موها را کدر و بد رنگ کنند به خصوص اگر رنگ موهایتان بور یا قهوه­ای مایل به قرمز باشد.

اگر می ­خواهید در کار با مواد رنگ موهایتان کمترین آسیب را ببیند باید اول آب موها را کاملاً با حوله بگیرید. تا جایی که موها فقط کمی نمدار به نظر برسند و بعد از سشوار یا اتو استفاده کنید پیشنهاد می­ کنم با کمترین دمای ممکن موها را حالت دهید.

هم­چنین برای سشوار کشیدن سشوار نباید هرگز با مو تماس داشته باشد علاوه بر این­ها برای برس نمودن از شانه­ هایی که فاصله دندانه­ های کمی دارند استفاده نکنیم زیرا باعث شکنندگی موهای رنگ شده می ­شوند.

نویسنده مقاله: فهیمه اکبریان

 

جهت مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر

در خصوص دوره آموزش کار با مواد

همین الان با شماره  09123803556 تماس بگیرید.

جمعه  30 دی ماه

آخرین دوره ها در دنیای تحول آرایشگران
پیشنهاد می کنیم حتما مطالعه کنید

مدرک آرایشگری حرفه ای پیشرفته یک مدرک تخصصی است که به آرایشگران...

آگاوه درمانی یا همان اصطلاح آگاوه تراپی به یکی از روش های...

آموزش کوتاهی مو در تهران جزو تخصصی‌ترین دوره‌های تیم دنیای تحول است...

شادابی و لطافت موها دیگر برای افراد آرزو نیست و همواره می...

کراتین مو چیست و برای چه استفاده می شود؟  هزینه کراتین مو...

قیمت آموزش آرایشگری زنانه و عوامل تاثیرگذار بر آن آرایشگری زنانه یکی...

آماده سازی موها قبل از شنیون عروس و ۷ روش گرفتن وز...

موی سالم ، براق و پرپشت چیزی است که بیشتر زنان آرزویش...

به تعویق انداختن پیری پوست یکی از خواسته‌های هر فردی است که...

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
4 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
فاطمه مسعودي

مطالب بیار عالی بود
کاش هر کدام از تصاویر با نوشته خودش بود
اما بی نهایت ممنون

فرامرز سبزه ای

باسلام و درود
سپاس از مطالب باارزش و آموزنده شما،همانطور که دوست و همکار گرامی اشاره نمودند،مطالب گام به گام همراه با تصویر کمک شایانی در فراگیری دارد.
باعرض پوزش درجه حرارت نرمال برای شستشوی موی سر۳۷_۴۰ درجه می باشد که بنا به نوع مو(چرب،خشک،معمولی)متغییر است،ممنون خواهم شد دلیل ۲۰_۲۵ درجه که فرمودید را ذکر نمایید.
باسپاس فراوان

Call Now Button